666Jitka 666Jitka komentáře u knih

Poslouchala jsem v audio verzi na Můj Rozhlas...

22.04.2020 3 z 5

Čtyři dohody – Pracovní kniha Čtyři dohody – Pracovní kniha Don Miguel Ruiz (p)

Kniha se dobře čte a je tam spousta skvělých myšlenek a "návodů", jak se může člověk vypořádat sám se sebou i s ostatními tak, aby byl spokojenější a šťastnější. Otázka je, jak uplatnit tyto rady v praxi a jak podle nich žít - na 100% to asi jen tak někdo nezvládne. Nicméně si myslím, že lze díky 4 dohodám svůj život i tak o hodně zlepšit ...

01.03.2020 4 z 5

Z neznámého světa a další příběhy Z neznámého světa a další příběhy Erik Kriek

Krásný komiks zpracovaný k poctě hrůzy nahánějícího děsivého světa H.P.Lovecrafta ...

19.02.2020 5 z 5

Zázračná madona / Ukřižovaná / Newtonův mozek Zázračná madona / Ukřižovaná / Newtonův mozek Jakub Arbes

Romaneta Jakuba Arbese byl pro mě velmi příjemně strávený čas. Všechny tři příběhy mě zaujaly a líbily se mi. Některé části by však nemusely být tak rozvláčně popisované.

19.01.2020 4 z 5

Vlčí proces Vlčí proces Neil Mackay

Kniha se mi velmi líbila. Chvíli jsem si musela zvykat na autorův styl, ale potom už to šlo samo. Napínavý příběh napsaný na základě skutečné události mě postupně vtáhl do děje a knihu jsem úplně hltala.

05.01.2020 5 z 5

Ženy českých vládců - Rozluštěná tajemství Ženy českých vládců - Rozluštěná tajemství Vladimír Liška

Vladimír Liška umí historii podat čtivou formou a vytáhnout ta nejdůležitější fakta tak, aby knihu mohl číst opravdu každý a něco nového se dozvědět. Chceme-li se však o jednotlivých manželkách českých vládců dozvědět více, musíme si vybrat knihy, které se jim věnují podrobněji.

05.01.2020 4 z 5

Moudrost z knihy Čtyři dohody Moudrost z knihy Čtyři dohody Don Miguel Ruiz (p)

Takové kapesní Čtyři dohody :-)

17.12.2019 5 z 5

Kat a jiné povídky Kat a jiné povídky Pär Lagerkvist

Knížka se mi moc líbila - nejvíce titulní povídka Kat a poslední povídka Poutník na moři, ale i ostatní povídky jsou velmi povedené. Vyhovuje mi autorův styl psaní. Jednotlivé povídky člověka nutí k zamyšlení ...

04.09.2020 5 z 5

Projdeme se pamětí - od Intra k Povodí Ohře Projdeme se pamětí - od Intra k Povodí Ohře Jiří Sisi Sochor

Skvěle napsané, vtipné, místy možná nepochopitelné pro lidi, kteří neví, co znamená žít sex, drogy a rock´n´roll. Kniha se čte sama a kdo Sisiho zná, bude ještě lépe číst i mezi řádky.

13.07.2020 5 z 5

Vládci českých zemí 3 Vládci českých zemí 3 Vladimír Liška

Další pokračování, které podrobněji přiblíží životy dalších českých králů a římských císařů. Opět jsem se dozvěděla něco nového a zajímavého. Vyhovuje mi Liškův styl psaní i to, že dokáže člověka stručně, ale přitom poutavě, seznámit se základními historickými fakty a souvislostmi.

10.06.2020 4 z 5

Rozmarné povídky I Rozmarné povídky I Honoré de Balzac

Všechny 3 díly Rozmarných povídek jsou napsané vtipně a s lehkostí. Jsou to humorné erotické povídky pro zlepšení nálady. Osobně mám raději Balzacova zásadnější díla jako např. Ztracené Iluze, Lesk a bída kurtizán, Gobseck apod.

07.06.2020 3 z 5

Milované sestře Milované sestře Helen Exley

Útlá knížečka, která je vhodná jako příloha k dárku sestře, kterou máme rádi. Takto jsem jí od svých sester získala i já :-)

06.06.2020 4 z 5

Možnosti dialogu / Mezi filmem a volnou tvorbou Možnosti dialogu / Mezi filmem a volnou tvorbou Jan Švankmajer

Vskutku obsáhlá a velmi povedená monografie českého génia výtvarného a filmového umění, která obsahuje spoustu obrazového a textového materiálu, která určitě potěší každého obdivovatele tohoto do jisté míry bizarního umělce.

01.06.2020 5 z 5

Katakomby Katakomby Madeleine Roux

Tato trilogie mě hned chytla a nekompromisně vtáhla do svého strašidelného děje. Připadala jsem si, že jsem součástí všeho strach nahánějícího mrazivého dění.

Sanctum Sanctum Madeleine Roux

Asylum Asylum Madeleine Roux

29.05.2020 5 z 5

Nefertiti, královna tajemné krásy Nefertiti, královna tajemné krásy Philipp Vandenberg

Mám ráda knihy P.Vanderberga - dokáže i naučnou knihu napsat tak, že jí člověk doslova hltá.Kniha Nefertiti se mi moc líbila a beru na vědomí, že je napsána z pohledu a názoru autora. Nebráním se přečíst si i knihy od jiných autorů na obdobné téma...

29.04.2020 5 z 5

Černý Petříček Černý Petříček Karolina Světlá (p)

Příběh ze staré Prahy, který mi připomněl, jak jsem ráda četla knihy Karolíny Světlé a to pro její vypravěčskou schopnost, její krásný styl a květnatý jazyk. Poslouchala jsem v audio verzi v podání Hany Kofránkové, jejíž vyprávění bylo příběhu jako ušité na míru ...

16.04.2020 4 z 5

Lucerna Lucerna Alois Jirásek

Poslouchala jsem na radiu Vltava - velmi pěkné zpracování této pohádkové divadelní hry ...

16.03.2020 4 z 5

Rozmarné povídky III Rozmarné povídky III Honoré de Balzac