4129 4129 komentáře u knih

Dračí znamení Dračí znamení Lucie Fidlerová

Tato kniha byla vlastně první, kterou jsem přečetla sama. Ne jen že se mi líbil obal, ale i děj. Měla jsem ráda hlavního hrdinu a i jeho draka. Je to už dost dlouho co jsem jí četla ale pamatuji si, že jse mi kniha
(jako desetileté) velice líbila.

16.07.2019 2 z 5

Karmínové pouto Karmínové pouto Rosamund Hodge

I když se mi příběh líbil a vžila se do děje, nějak se mi příběh nezdál. Obchodně radši jsem měla hvozd než normální svět a myslím si, že kniha mohla být propracovanější. Byla to oddechovka, která se až na konec dobře četla. Problém jsem ale měla s nepropracovanými postavami. (Alespoň u hlavní hrdinky mohl být vidět pokrok) Také jsem moc nepochopila její vztah s Erecem a Armandem. Zdálo se mi, že se přez noc zamilovala do Armanda a pak když ji zradil to vyřešila tak, že vlezla do postele Ereca. I když jsem knihu hltala a líbila se mi, myslím že by se na tom dál udělat velký kus práce.

Krutá krása Krutá krása Rosamund Hodge

Knížka splnila moje očekávání. Byla s výjimkou konce oddechová a dobře se četla. Žádné složité zapletky a dramata. Posledních asi čtyřicet stran bylo těžších na pochopení. Nebo alespoň pro mě. Konec jsem přečetla víckrát a vždy našla něco nového. Děj mě ze začátku moc nebavil. (Dokud byla Nyx doma.) Potom se ale postupně odhadovala tajemství. Škoda že s většinou z nich přišla autorka (jak má ve zvyku) až ke konci. Rozhodně jsem spokojená, i když myslím že to mohlo být propracovanější. Koho jsem ale neměla ráda, byla rodina hlavní hrdinky. Za mě ale dobrá knížka a doporučuji!

Minotaurus Minotaurus Michaela Burdová

Podle mého amatérský styl psaní a plýtvání postavami. Co udělat když k sobě chcete dát kluka a holku ale jeden z nich už někoho má a vy nevíte co s ním? Vyřešíte to jednoduše. Nechte ho zemřít! Tím se tovyřeší Příběh měl i své silné stránky, bohužel ty slabé převyšovaly. A i když je toto nejlepší díl série, není nic moc a připadá mi to, jako podprůměrné Fantasy. A nejoblíbenější postava? Minotaurus.

16.07.2019 2 z 5

Poselství jednorožců – komplet Poselství jednorožců – komplet Michaela Burdová

Tuto knížku jsem četla dvakrát. Poprvé jsme ji četli asi v osmi, protože jsme se nechali obalamutit obrázkem na obalu. U knížky jsme se dost báli a probrečeli jsme konec. Když jsem se k tomu vrátila později, už mě knížka bavila.

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Tento díl mě tolik nebavil. Bylo to asi tím, že se vše točilo kolem nadcházející války. Co zabolelo (SPOILER) byla smrt suriela co se mi ale líbilo, že Tamlin nebyl za záporáka. Protože i přez to co udělal mi ho bylo líto a nezapomněla jsem na to jaký byl v prvním díle. Mé sympatie se nijak nezměnili Na prvním místě zůstávají stejné postavy. Možná mám o trochu více ráda Cassciana a Rhyse. Sestry Feyri tomu dodali zajímavý spád. Co mě mrzelo bylo že Nesta nedala Casscianovi šanci a taky to že Rhysova a Amrenina oběť docela zanikli. Co mě ale zasáhlo byla smrt Feyri otce. (překvapivě) Také se mi líbil vztah Elain a Azriela. Příběh Mor mi přišel smutný a mnoho toho vysvětloval. (Co se Azriela týče) Bohužel ne všechny může čekat happyend.

16.07.2019 4 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Dědička ohně je jeden z mích nejoblíbenějších dílů. Je odpočinkový avšak plný nových informací a konečně se objevila i ta magie. Navíc Aelin se strašně změnila co se týče chování. Její tetička je kapitolou sama o sobě. Velice jsem si oblíbila Luca i další poloviční víly. Rozhodně to ale nebylo to jediné, co nám kniha nabízí. Aelinin bratranec? Dorian a Shorsha? U konce jsem cítila všechno možné, ale s jistotou jsem věděla že si tento díl přečtu víckrát. Série tímto získala nový směr a už to rozhodně není jen tak něco. Vžila jsem se do knihy a za tři dny byla u konce. A ten? Byl plný emocí, smutku a vzteku. Můj názor je takový, že tato kniha nasadila laťku vysoko. Musím ocenit Manon. Je to zajímavá postava, kterou jsem si dost oblíbila.

16.07.2019 5 z 5

Krvavé ostří Krvavé ostří Sarah J. Maas

Musím uznat že Celaena to neměla lehké. Moc se mi líbilo jak v zátoce lebky, tak u tichých vrahů. Hlavní hrdinka musela být pro své okolí tím nejhorším trestem. Co ale opravdu zabolelo, byla smrt Sama. Ano. Všichni věděli že umře ale i tak...Myslím že by z něj mohl být (samozřejmě daleko od tvrze vrahů) skvělý člověk. Byl to takový odpočinkový díl mimo sérii. Určitě ale doporučuji přečíst!

16.07.2019 5 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Tento díl se mi zdál jako jeden z těch co si moc nepamatujete. První polovina byla trochu nudnější ovšem ta druhá...smrt jedné z postav mě docela zasáhla. Né až tak, ale byla rozhodně klíčová v pokračování děje a v přetvoření povahy hlavní hrdinky. A odhalení kým naše hrdinka doopravdy je? Uvidíme jestli to přinese změny. Byla jsem spokojená a o to víc se těším na další díly.

16.07.2019 4 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

Tuto knižní sérii jsem četla jako malá. Moc se mi do ní nechtělo. Kniha byla podle mě moc tlustá a navíc mě nezaujal název. V tu dobu jsem ale milovala draky a tak jsem se nakonec zamilovala i do této knižní série. Určitě knihu doporučuji přečíst! Eragona vnímám (I když to tak doopravdy asi není.) jako klasickou fantasy, kterou by měl každý nadšenec do draků určitě alespoň vyzkoušet. Takže za rozšíření fantazie, naleznutí přátel a nesložitý a čtivý děj dávám čtyři hvězdičky, které si příběh zaslouží.