3DD!3 3DD!3 komentáře u knih

Báje & odlesky II Báje & odlesky II Neil Gaiman

Konečně se dozvíme detaily k Orfeovi a o tom co se ve skutečnosti stalo s Bagdádem. Fantastická kresba.

27.07.2020 5 z 5

Krátké životy Krátké životy Neil Gaiman

Veškeré změny jsou změny k horšímu. Veškeré změny jsou změny k lepšímu. Tak jako každý den bude krásně.

13.07.2020 5 z 5

Conan: Nergalova paže Conan: Nergalova paže Timothy Truman

Nordova kresba mi nějak přirostla k srdci a změna mi malinko vadí, ale nový Conan nabízí všechno co na něm máme rádi a k tomu lovcraftovské monstrum jako bonus. Paráda.

Lobo: Kostěj nesmrtelný Lobo: Kostěj nesmrtelný Alan Grant

Série nápaditých povídek, ve kterých se hrdina citlivě naváží do Hollywoodské filmové mašinérie a spiritistů. Masožraví šneci, transvestiti, filmový producenti a staří dobří mimozemští mafiáni. Ti všichni Lobovi tentokrát pořádně zatopí aneb scénárista je náš přítel! Howg!

Thanos vítězí Thanos vítězí Donny Cates

Smrt chce víc! Cates nabízí příběh ve který doufali všichni fanoušci Thanose. Nechá ho vyhrát. Navíc představuje ve vedlejší roli kosmického Ghost ridera, jednu z nejzábavnějších nových postav posledních let.

04.07.2020 5 z 5

Batman/Flash: Odznak (limitovaná edice) Batman/Flash: Odznak (limitovaná edice) Joshua Williamson

Akční jednohubka o výletě za tátou. Pro někoho kdo zná Flashpoint to smysl má a pro fandy Strážců, kteří mají fetiš na modré ruce taky. Hlavně doufám, že ten velký event neposerou a pointa nebude další Marta! P.S. Lentikulární obálka se strašně líbí mojí půlroční dcerce, takže palec nahoru.

17.06.2020 4 z 5

Lži Lži Greg Rucka

Ženská verze barbara Conana - kresbou rozhodně. Diana vypadá fantasticky a do popředí se tlačí spíše vztahová linie s Trevorem a touha vrátit se domů. Rucka pojal Wonder Woman jako návrat ke kořenům a budí zájem.

09.06.2020 4 z 5

Když blesk udeří dvakrát Když blesk udeří dvakrát Joshua Williamson

Příjemná mainstreamová jednohubka. Flashe moc neznám, takže hromada těch tlachů o zdroji rychlosti a hojení a nějákých ultimátních záporácích jako je Dr. Zoom jde mimo mě, ale příběh drží dobře pohromadě. Učitelování, nová kočka i zajímavý záporák. Kresba je hodně podařená, škoda že se nepověnovali víc tomu Komediantovu odznaku, ale na to si musíme zaplatit ještě jeden book.

03.06.2020 4 z 5

Temná věž 7: Pistolník 2: Sestřičky z Elurie Temná věž 7: Pistolník 2: Sestřičky z Elurie Peter David

Povídku z Všechno je definitivní mám ve velké oblibě, ale komiksu se nedaří vykreslit hororovou atmosféru. Kresba není špatná, spíše mdlá a nestvůry díky ní neděsí. Role broučků stojí jaksi mimo a znovu dostáváme osudovou lovestory (pokolikáté už?). Komiksy o Věži od odchodu Jae Leeho nejsou co bývali.

29.05.2020 3 z 5

Rumcajs se vrací III. Rumcajs se vrací III. Michal Opitz

Dramatické finále popisující události, které se staly v Jičínském lese Řáholci, kam na konci 19 století spadla mimozemská loď obtěžkaná třemi vetřelčími vajíčky. Rumcajs konečně vytahuje zbroj jednoho z Predátorů a pouští se do finálního souboje se škodnou v jeho lese, ale nejpodlejší nepřítel není zvíře... je to člověk.

Rumcajs se vrací II. Rumcajs se vrací II. Michal Opitz

Doufám, že to někdy zfilmujou. Medvěd a králíček jako hostitelé pro Vetřelce? To je nápad za milión.

Rumcajs se vrací I. Rumcajs se vrací I. Michal Opitz

Už od první chvíle, kdy v Řáholci ztroskotá vesmírná loď s vetřelci na palubě, je znát, že půjde o nejtvrdší bitvu do jaké se Rumcajs, kdy pustil. Autor drží postavy ve věrohodné rovině a pamětníci Večerníčku si postesknou po dětství a té spoustě dobrodružství, které před televizní obrazovku zažili. Manka je mrtvá, Cipísek zapomněl tvář svého otce, zaprodal se úřadům a dělá v Jičíně starostu. Hrdina se může spolehnout pouze na zvířátka v lese. Bitva začíná.

Já jsem Gotham Já jsem Gotham Scott Snyder

Příběh, který má švih i myšlenku. Tom King si s Batmanem rozumí a nepřehlcuje ho zbytečnými odbočkami. Navíc nabízí neotřelého záporáka, který není zlý, ale musí být zastaven. Já jsem Gotham nabízí svěží start a daří se mu moc neopakovat. Alfredovy glosy zase jednou obzvláště vydařené.

26.05.2020 4 z 5

Poslední návštěva Poslední návštěva Jason Aaron

Správně rozmáchlá akce a drsné hlášky jsou super. Kazí to hlavně kresba, která Aaronovi spíš dělá ostudu. Těch zapamatovatelných momentů je ale dost. Lidstvo jako boží zvratky, prehistoričtí Avengers, padající Celestiálové. Někdo si tady připravuje půdu pro další fázi Marvel filmů...

25.05.2020 3 z 5

Znovuzrození hrdinů DC Znovuzrození hrdinů DC Geoff Johns

Je to jako vidět trailer k dvacátému pokračování něčeho čeho jste viděli první dva díly. Vypadá to dobře, ale díkybohu za ty vysvětlivky. Na Manhattan vs Superman se těším.

23.05.2020 3 z 5

Do soumraku Do soumraku Chip Zdarsky

Spidy tady má sice strašně blbý kecy, ale hodně to táhne nahoru poslední číslo s Jonahem. Je tu spousta hostů, hodně odkazů, ale v zásadě jde zase o to nejdůležitější. O maníka, který na nikoho nemá čas protože vždycky pomáhá někomu z průseru a prostě jim neumí říct ne.

23.05.2020 4 z 5

Hellboy v Mexiku Hellboy v Mexiku Mike Mignola

Mexiko přineslo Hellboye v uplém zápasnickém trikotu což jistě ocení fanynky, ale taky skvělou poctu klasickým hororovým nestvůrám v poslední povídce. Skvělé nápady a kresba v dvojpovídce Rakvář, slabší v Hellboy se žení.

14.05.2020 4 z 5

Nezkrotný Berserkr Nezkrotný Berserkr Jeff Lemire

Zajímavá variace na Conana se po vzoru Králů noci dostává do časového vortexu a končí v současnosti, kde se skamarádí s jedním bezďákem. Příjemně staromilský příběh pozvedá kresba Deodata Jr., který úžasně ztvárnil titulního hrdinu. Nádherné malby a stylový začátek série.

08.05.2020 4 z 5

Houby z Yuggothu / Fungi from Yuggoth Houby z Yuggothu / Fungi from Yuggoth Howard Phillips Lovecraft

Mizerný, téměř doslovný překlad vyrovnává bibliofilské zpracování a úžasné, děsivé ilustrace Františka Štorma. Velká škoda, že nedošlo k přebásnění, takhle 1/3 díla kazí jinak zajímavý pohled na Lovcraftovu tvorbu.

01.05.2020 3 z 5

Corrigan Corrigan Greg Rucka

Silný závěr ponuré kriminálky, která v posílením příběhu úplně přestala stavět na propojení s Batmanem. Pokud v něčem může překvapit tak je to v realistickém vyústění knihy. Neférovém, nečekaném a zdrcujícím bez tolik potřebné katarze. Fantastická je ovšem i odbočka k Travičce Ivy, která si došlápne na zkorumpovanou policii nebo vyšetřování vraždy Robina, kdy strážcům zákona rupnou nervy.

15.04.2020 5 z 5