1v8na 1v8na komentáře u knih

Panský dům a jeho dědictví Panský dům a jeho dědictví Anne Jacobs

Parádní, propracovaný a čtivý příběh.
Vztah Paula a Marie je podroben zkoušce. Zda ji zvládli, případně, jak, je výborně popsáno.
Oceňuji, že příběh není zaměřen jen na Paula a Marii, ale i na Paulovi sestry a i na služebnictvo.
Je to opravdu jízda a už teď se těším na další díly

18.12.2023 5 z 5

Obrázkové říkanky 2 Obrázkové říkanky 2 Hanka Jelínková

Pěkná knížka plná básniček a skvělých ilustrací. Četly jsme s dcerami před spaním a vydržely u ní obě.

16.12.2023 5 z 5

Nacistova dcera Nacistova dcera Max Czornyj

Kniha mě zaujala tématem pohrávání si s myslí. Je zajímavé, jak se mysl vypořádává s traumaty a některé zasune hluboko do šuplíku a zavře je tam.
Je zde téma nejen druhé světové války, ale taky Alzheimera a to mě fascinovalo. Chvílemi v popise hrdinky, která Alzheimerem trpí, nevíte co se opravdu děje, ale je to čirá skutečnost.
Kapitoly jsou krátké.
Za mě to byla zajímavá kniha.

07.12.2023 4 z 5

Panský dům a jeho dcery Panský dům a jeho dcery Anne Jacobs

Příběh byl velmi čtivý a uvěřitelný. Vžila jsem se do něj.
Líbilo se mi, jak Marie zvládla rozdělit pozornost mezi dvojčata, chod melzerovské domácnosti, vily i továrny.
Obě melzerovy dcery - Elizabeth a Kitty velmi vyspěly. Byly mi sympatičtější než v prvním díle.
Zároveň byly i postavy, kterých mi bylo velmi líto - Alfons, Klaus, Humbert nebo Hana.
velmi mě to chytlo a už teď se těším na další díly.

03.12.2023 5 z 5

Obrázkové čtení - Pohádky, báje, bajky, pověsti Obrázkové čtení - Pohádky, báje, bajky, pověsti Šárka Jechová

Četly jsme se dcerou před spaním. Výhodou je že v textu jsou obrázky a do čtení se tak zapojovala i dcera.

28.11.2023 5 z 5

Obušky a něžná revoluce Obušky a něžná revoluce Josef Kodet

Kniha je psaná formou komiksu.
Je psaná a formovaná pro děti a mládež, aby právě této cílové skupině přiblížila dobu pádu komunismu.
Líbí se mi, že hned když otevřete knihu, máte zde shrnutý celý rok 1989 měsíc po měsíci a vyzdvihnutá určitá důležitá data a co se v nich dělo.
Je fajn, jak se v komiksu představuje hlavní hrdina Davis, zároveň představuje svoji rodinu, shrnuje komunistický režim i historii Česka.
Líbí se mi i stránka, na které se vysvětlují pojmy, které souvisí s komunistickým režimem jako například kádrový posudek, amnestie nebo Charta 77.
Kniha je poučná, psaná zábavnou formou. Oceňuji i poslední obrázek komiksu, kdy je David dospělý.

21.11.2023 5 z 5

Skříň plná Diora Skříň plná Diora Natasha Lester

Kniha je velmi čtivá.
Odehrává se v současnosti a v minulosti. Ta linka minulá mi přijde zajímavější a poutavejsi.
V té současné mi přijde po vztahové stránce trochu ujetá a přitažená za vlasy.
Je až s podivem s čím vším se lidé museli vyrovnat a jak byli silné osobnosti.
Co je pro mě taky novinkou je to, že parfém Miss sporty je pocta pro sestru Christiana Diora.

17.11.2023 5 z 5

Pohádková čítanka Pohádková čítanka Eduard Petiška

Čteno s dcerami před spaním.
Délka pohádek je akorát.
Líbí se mi ilustrace, které oceňovaly i obě moje dcery. Jsou parádní.
V bajkách je i poučení.
Za mě super a určitě si knihu ještě někdy před spaním přečteme

17.11.2023 5 z 5

Nové sliby Nové sliby Lilly Lucas

Navazuje na první díl. Potkáváme se i s Lenou i Ryanem.
Izzy a Will mi byly velmi sympatický.
Oblíbila jsem si je.
Líbí se mi i popis Skalistých hor.
Seznamujeme se i s novými postavami.
Za mě spokojenost

13.11.2023 5 z 5

Varhaník z mrtvé vesnice Varhaník z mrtvé vesnice Danuta Chlupová

Příběh byl velmi smutný. Vyvolával i pocity beznaděje. Byl emotivní a velmi čtivý. Líbí se mi, že je detailně popsaný a tím si dokážete vše představit.
Teodor mi byl sympatický.
Oceňuji, že v knize nebyl popsán jen jeho příběh, ale i jeho rodiny a známých.
Kniha mě velmi bavila a vtáhla mě do děje.

30.10.2023 5 z 5

Veselá strašidla Veselá strašidla Jiří Miškovský

Poučné pohádky, které se odehrávají v lidské světě.

Líbilo se mi to.

29.10.2023 4 z 5

Vánoční prasátko Vánoční prasátko J. K. Rowling (p)

Vrátila jsem se do dětství, kdy jsem sáhla po autorce, která byla mojí nejoblíbenější. Opět jsem se nezklamala.

I když se jednalo o pohádku, bylo to promyšlené, poučné, krásně napsané a doplněno skvělými ilustracemi.

Líbí se mi myšlenka, že Věci mají vlastní svět a fungování i když se ztratí. Moc dojemný příběh.

22.10.2023 5 z 5

Učitelka z Osvětimi Učitelka z Osvětimi Magda Hellinger

Příběh se mi velmi líbil. Mám ráda tyto osobní příběhy z období 2. světové války, navíc když je to psáno formou románu a v ich formě.
Je to období, na ktere by se nemělo zapomínat a které by měl znám každý.
Libí se mi, že kniha je postavena i na faktech a zmiňuje skutečnosti a skutečné osoby.
Jako jedna z mála knih má i čast, kde se popisuje život po Osvětimi, což u mnoho knih není a mám za to, Že jsem se s tím setkala i poprvé.
Co velmi obdivuju je to, že si i přesto všechno Magda zachovala svoji tvář a lidskost.

18.10.2023 5 z 5

Být perfektní nemusí být perfektní Být perfektní nemusí být perfektní Sharon Martin

Kniha byla velmi čtivá a poučná.
Má 13 kapitol a velmi praktický obsah.
Oceňuji, že je kniha psaná srozumitelně a nejsou v ní žádné odborné termíny.
Vše se uvádí na příkladech. Je tak možné více a lépe pochopit, co autorka myslí.
Libí se mi také shrnutí každé kapitoly a praktická cvičení, která nutí přemýšlet, zda čtenář vše pochopil správně a zda je perfekcionista.

18.10.2023 5 z 5

Diana: Královna srdcí Diana: Královna srdcí Julie Heiland

Životopisný román,. který byl čtivý. Sice mě mátlo přeskakování let, nicméně když už jsem se v tom zorientovala, bylo to fajn.
Velmi oceňuji tu možnost, že byla kniha psaná ve formě z pohledu Diany. Více mi ji to přiblížilo.

05.10.2023 4 z 5

Panský dům Panský dům Anne Jacobs

Kniha se mi líbila. Byla čtivá.

Je zde vykreslená doba před první světovou válkou, kdy bylo panstvoe z vyšší společnosti a prostý lid. To mě zaujalo.

Hlavní hrdinka Marie mi byla velmi sympatická. Líbila se mi její průbojnost ale i loajálnost. Přesně věděla, kde má své místo.

Sága i její zpracování se mi líbí. Bylo to pohodové čtení. Už teď se těším na další díly.

19.09.2023 5 z 5

Emoce pod kontrolou Emoce pod kontrolou Matthew McKay

Kniha čerpá z DBT.
Je velmi praktická, rozdělena do několika kapitol.
Sáhla jsem po ní ve chvíli, kdy jsem byla emočně velmi nestabilní a ztracená.
Musím říct, že jsem v knize našla tipy, jak se uklidnit a ukočírovat.
Líbí se mi praktické vysvětlování na životních situacích a praktické ukoly, kterými je kniha doplněna.
Oceňuji příklady, jak se vypořádat se stresem či jak regulovat emoce vnímat sám seb, nastavovat si hranice.
Kniha mi rozšířila obzory a jsem za ni ráda. Líbila se mi.

03.09.2023 4 z 5

Osvětimský proces Osvětimský proces Annette Hess

S knihou jsem měla velký problém. A to ten, že mě nedokázala vtáhnout do sebe. Námět knihy je výborný. Jen mi tam chybělo nějaké upoutání, něco kde bych si řekla wau, chci číst dál. Četlo se to opravdu hodně zdlouhavě.
Hlavní hrdinka mi moc sympatická nebyla.
Příběh nebyl špatný, ale žádné ohromení se u mě nekonalo.

29.08.2023 3 z 5

Stvůra Stvůra Kristýna Trpková

Příběh byl čtivý, měl spád, byl svižný.
Jsem velice mile překvapena rychlým dějem. Od knihy jsem se nemohla odtrhnout. Kniha mě bavila. Určitě se vrhnu i na další díly. To, že byla místa v knize technicky a realisticky nepropracovaná, mi rozhodně nevadilo a nijak extra nerušilo při čtení.
Pachatele jsem začala tušit dřív než byl odhalen a jen se mi potvrdil. Za mě to byla parádní jízda.

25.08.2023 5 z 5

Nové začátky Nové začátky Lilly Lucas

Byla jsem z knihy a příběhu v něm nadšená, naprosto u vytržení.
Lena mi přišla sympatická a to i přestože, že byla místy nerozhodná. Podle mě byl jejím z cílů cesty do Ameriky to, že najde sama sebe a to se jí dařilo.
Ryan byl pro mě super týpek.
Už teď se těším na další díly.

21.08.2023 5 z 5