Život jedna báseň

Život jedna báseň https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/368133/mid_zivot-jedna-basen-fY1-368133.jpg 4 1811 1811

Život jedna báseň série

1. díl

Po nečekané smrti svého otce je osmnáctiletá Layken nucena být tou silnou kvůli své matce i mladšímu bratrovi. Navenek vypadá odolná a houževnatá, ale uvnitř ztrácí naději. Na scénu přichází Will Cooper. Atraktivní, jednadvacetiletý nový soused od vedle s fascinující vášní pro recitaci poezie a jedinečným smyslem pro humor. Během několika dní vzájemného oťukávání si Will a Layken vybudují intenzivní emocionální spojení, které v Layken probudí novou naději. Nedlouho po úžasném prvním rande jsou navráceni do reality šokujícím odhalením, jež je nutí jejich vztah okamžitě ukončit. Denní interakce jsou neskutečně bolestivé, protože se snaží najít vzájemnou rovnováhu mezi pocity, které je k sobě táhnou a tajemstvím, co je od sebe drží.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Yoli (ČR)

Slammed , 2012

Rečna
13.03.2015 5 z 5

tak tohle mi vyrazilo dech!! vážně síla.. až jemi líto, že už jsem to dočetla :( :)

Veeria
12.03.2015 5 z 5

Chytne za srdce, vykouzlí Vám úsměv na rtech, ale zároveň budete mít v některých chvílích slzy v očích. Pasáže z písní skupiny The Avett Brothers na začátku každé kapitoly byly osvěžujícím prvkem a nedílnou součástí příběhu, mající plný význam. Poselství na Vás mluví skrze řádky a doslova se hlásí o slovo. Nemám co vytknout, vřele doporučuji.:)

domcza21
07.03.2015

wow zase parádní knížka... zase jsem jí přečetla jedním dechem :)

Aléda
04.03.2015 5 z 5

Totálně mě ohromila!! Fakt skvělá knížka, i když jsem od Colleen Hoover už ani nic jiného nečekala, po přečtení jsem chvíli přitrouble koukala do zdi a nějak se nemohla vzpamatovat. :D (všechny její knížky jsou jedinečné, čtivé a dojemné) Lake mi byla sympatická a Willa jsem zbožňovala. Ale prostě nejvíc se mi na této knížce líbila ta poezie...bez ní by to nebylo ono! 5*

muchomurka
02.03.2015 4 z 5

Zhtnuto. Příběh plný emocí, u kterého jsem si i pobrečela. Sice spousta věcí zůstala nedořečených, což mě štve, protože jsem zvědavá a chci vědět, co a jak bylo. Ale přesto tento příběh řadím k jedněm z nejlepších.
Je pravda, že Lake mě chvíli štvala, to jak se chovala jak hysterka a Will to ke konci taky zrovna nevychytal, ale co, nemají si co navzájem vyčítat. Hrozně moc se mi však líbila postava maminky Lake. Byla naprosto skvělá i v těžkých chvílích. Škoda, že si Lake dřív neuvědomila, jak je občas sobecká a sebestředná, ale pak se to srovnalo :-)
Jediné, co mě fakt hodně štvalo, ale to není chyba příběhu nebo autorky, je veliké množství chyb a překlepů. To si tu knihu, než je vydána, nemůže někdo přečíst?

pavči
01.03.2015 4 z 5

Tak u této knížky byly slzičky, na můj vkus docela smutná, ale četla se jedním dechem. Juknu na další knížky od této autorky.

Tobika
27.02.2015 4 z 5

Krásný příběh provázený slam poezií.

Samira
26.02.2015 5 z 5

Úžasná knížka, ani jsem od autorky nic jiného nečekala, skoro mi docházejí slova. Stává se mi to málo kdy, ale někdy jen stěží mohu uvěřit, že se nejedná o skutečné postavy. Nechci nic prozradit, kniha je to sice útlá, ale nadčasová, emotivní a krásná. Doufám v brzké pokračování, protože konec je opravdu rychlý.
Vřele doporučuji!

Ada23
23.02.2015 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, je to hezký příběh a určitě stojí za přečtení. Akorát mi dojem z knihy trošku kazilo velké množství překlepů.

Peace
22.02.2015 5 z 5

"Život vám hází klacky pod nohy, protože chce, abyste ho vzali do svých rukou, abyste ho poponesli. Život chce, abyste bojovali. Abyste se ho naučili zkrotit."

Mé druhé setkání s autorkou. To první nebylo bohužel moc vydařené, což se plně vynahradilo tímto dílkem. Je plné emocí - nebudete vědět, zda se dříve smát, brečet, rozčilovat či rozněžňovat.
Kniha má všechny správné ingredience, jde o skvělý recept na příjemně strávené chvíle a zážitek po dočtení je zaručen!

marsel
20.02.2015 5 z 5

Dost dobré , dlouho jsem nečetla tak super knížku, má v sobě všecho.A ten smysl pro humor je fakt jedinečný.Vřelle doporucuji.:-)

Jablotro
19.02.2015 5 z 5

Je to zajímavé, ale poslední dobou jsem měla šťastnou ruku a sáhla po zajímavém a hlubokém čtení (Manželovo tajemství, Hvězdy nám nepřály, S láskou, Rosie - díla, která mohu opravdu doporučit) Colleen Hoover opět nezklamala. Silný čtivý příběh, i když její díla jsou výstižná svou až nadvelkou náhodou :) A musím souhlasit s komentářem níže, dva, dalo by se říci ještě "puboši", s tak silným smyslem pro zodpovědnost, je tak lehce sci-fi, ale knížce to ničemu neubírá. Za mně palec nahoru ;)

locin
19.02.2015 5 z 5

Naprosto pohlcující příběh. Moc se mi líbilo zpracování příběhu nenechal na chvilku na pochybách že spisovatelka ví co dělá. Rozhodně doporučuji přečíst. A mám radost i z toho že by příběh měl mít pokračování na to se už opravdu moc těšim.

acupoflucy
15.02.2015 5 z 5

Výborná kniha doporučuji si ji přečíst. :)

IvcaK98
14.02.2015

Colleen Hoover je úžasná v tom, že její postavy prostě musíte zbožňovat. Četbu jsem si náramně užila a pro mě osobně překonává i sérii Bez naděje. Konečně autorka, která umí zpracovat zajímavé náměty ze života a podat je tak, že vás kniha baví i dojímá zároveň :-)

Radka_p
11.02.2015 4 z 5

Tak toto je presne kniha, ktorá sa číta na jeden dych a to doslova, kedže som na jej prečítanie potrebovala 6 hodín. Príbeh medzi Layken a Willom je veľmi čitateľný a núti vás čítať ďalej ako to medzi nimi dopadne. Jedinou chybičkou krásy pre mňa bolo len to, že obaja hrdinovia svojím správaním neprípomínali 19 a 21 ročné postavy, skôr by som povedala, že majú o dobrých 10 rokov viac.

adelaska
08.02.2015 5 z 5

Další nepopsatelná, nádherná knížka od C. Hoover.
Naprosto nádherný a dojemný příběh, který chytne za srdce každého. Lake a Willa jsem si neskutečně oblíbila, i jejich přátele. Líbilo se mi, i když romantické knížky miluji, že jejich vztah nebyl pořád středem pozornosti, že příběh poukázal i na jiné složité životní situace a nakonec si z této četby člověk odnese jisté ponaučení. Doporučuji.

Veronika.C
06.02.2015 5 z 5

Takhle knížka mě opravdu dostala. Stejně jako u předešlých knih této autorky, i tady jsem si pobrečela. Velice emotivní, smutný příběh, až se mi zdálo že hlavní hrdinové zažívali těch negativních věcí až moc ale život je někdy těžký. Moc se mi líbily básně, a ikdyž byl příběh smutný tak jsem se občas i zasmála a samozřejmě šťastný konec mě potěšil :-)

Tejezka
02.02.2015 5 z 5

Moc krásná knížka, úplně mě pohltila...Lake i Willa jsem si hned oblíbila, a Eddie mi byla také moc sympatická...Nemůžu se dočkat pokračování..Doporučuji :)

Michaela91
02.02.2015 5 z 5

Ty jo to jsem nečekala, tolik emocí a zvratů v jedné knížce. Myslím si sice že Lake toho měla až moc ale knížka se mi líbila. Pěkné taky byly texty vždy na začátku kapitoly. Těším se na pokračování.