Život jedna báseň

Život jedna báseň https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/368133/mid_zivot-jedna-basen-fY1-368133.jpg 4 1794 428

Život jedna báseň série

1. díl

Po nečekané smrti svého otce je osmnáctiletá Layken nucena být tou silnou kvůli své matce i mladšímu bratrovi. Navenek vypadá odolná a houževnatá, ale uvnitř ztrácí naději. Na scénu přichází Will Cooper. Atraktivní, jednadvacetiletý nový soused od vedle s fascinující vášní pro recitaci poezie a jedinečným smyslem pro humor. Během několika dní vzájemného oťukávání si Will a Layken vybudují intenzivní emocionální spojení, které v Layken probudí novou naději. Nedlouho po úžasném prvním rande jsou navráceni do reality šokujícím odhalením, jež je nutí jejich vztah okamžitě ukončit. Denní interakce jsou neskutečně bolestivé, protože se snaží najít vzájemnou rovnováhu mezi pocity, které je k sobě táhnou a tajemstvím, co je od sebe drží.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro děti a mládež

Vydáno: ekniha , Yoli (ČR)

Slammed , 2012

Zuzanka45
Zuzanka45
12.02.2024 5 z 5

Nemám slov. Neskutečně silný příběh. Kniha byla smutná, ale na druhou stranu z ní vycházela i naděje. Lake a Will museli kvůli tragédiím, které jim život naservíroval, dospět rychleji, než jiní puberťáci. Colleen napsala příběh, který se četl opravdu svižně a zároveň bolestivě. Hlavním postavám naložila opravdu hodně. U knihy jsem měla tolikrát na krajíčku, tolikrát mě nějaká věta dojala a ke konci už jsem slzy udržet nedokázala. Epilog byl úchvatný.

Venny345
Venny345
06.02.2024 3 z 5

Oddechový příběh, neurazí a nenadchne. Téma jistě zajímavé, ale určitě se dal příběh podat lépe tak, aby hned ve druhé kapitole nebyl jasný konec.
Autorčiny knížky si půjčuji, když zrovna chci číst něco, u čeho nemusím moc přemýšlet, takže kniha svůj účel splnila.
Jistě bych ji více ocenila třeba před 5 lety.

zamilov.do.knih
zamilov.do.knih
20.01.2024 5 z 5

4,5

dva dny. přesně takhle dlouhá doba mě dělila od přečtení první a poslední věty.
jak už jsem několikrát psala, colleen má neskutečný talent. při čtení jejích knih vždycky zapomenu na okolní svět a příběh hrdinů mě pohltí natolik, že se od čtení nedokážu odtrhnout. a tahle autorčina prvnotina je důkazem, že tento talent v sobě měla odjakživa. nedokázala jsem se odtrhnout, zamilovala jsem si postavy a styl psaní prostě křičí colleen hoover. taky se mi moc líbilo téma, o kterém kniha pojednává. zatím jsem se s ním setkala jen párkrát a musím říct, že v tomhle případě bylo snad i nejlépe popsané.
zkrátka a dobře, byla jsem mile překvapená. protože po prvních kapitolách, kde se do sebe postavy zamilují dá se říct na první pohled, jsem si myslela, že to asi nebude něco, z čeho bych si sedla na zadek, protože osobně téhle romatické lince nijak nefandím, ale pak přišla ta pravá colleen, několik vážnych témat a básně, které mnoho lidí chytnou za srdce, a já už se jenom nechala pohltit příběhem a napjatě četla, jaký konec si pro hrdiny autorka připraví.
na závěr už jen dodám, že život jedna báseň se nestane mojí nejoblíbenější autorčinou knihou a uznávám, že v porovnání s nějakými jejími pozdějšími díly tohle takový trhák není, ale i tak stojí za přečtení. pořád to totiž je ta colleen hoover, kterou známe, a protože to téma, které brání postavám být spolu, mi nepřijde v ya románech tak časté, přestože mě osobně hrozně baví o něm číst a považuju ho za důležité.

Ocásek
Ocásek
18.01.2024 4 z 5

Život jedna báseň nebude moje nejoblíbenější knížka od autorky. Oba hlavní hrdinové jak Layken tak Will mě v určitých chvílích štvali svým chováním. Zakázána láska v podání učitel a studentka mě bavila, ale vadilo mi, jak rychle si k sobě našli cestu, to bylo jako lusknutím prstu a já jim to minimálně první polovinu knížky nedokázala věřit.
Z vedlejších postav si mě hned získala Eddie a její příběh a taky oba mladší sourozenci Willa a Layken byli skvělým prvkem. Kostýmy na Halloween topovka!
Už takovou jistotou u Colleen je zařadit do příběhu i nějaké to těžší téma, o jaké jde tady vám říkat nebudu, protože chci, abyste byli překvapení stejně jako já. Nicméně tohle téma bylo sice moc dobře zpracované, ale asi na mě nezapůsobilo tolik jako jiná těžší témata v jiných autorčiných knížkách.
A nesmím nezmínit slam poetry! Básniček je v knížce spousta a myslím si, že si je dám i v originále, kdy budou mít zase úplně jiné kouzlo.

Jájina8
Jájina8
16.01.2024 3 z 5

Příjemná oddechovka, ale od autorku jsou i lepší knihy :)

Ellkao
Ellkao
16.01.2024 5 z 5

Byla jsem k této romanci trochu skeptická, ale musím říct že si mě získala. Brečela jsem snad stokrát!
Trošku mě ale rušily poměrně časté chyby v textu, což ale není problém knihy jako takové.

MilackovaN
MilackovaN
07.01.2024 4 z 5

Knihy od CoHo miluju. Na její tvorbě se mi líbí, že každá kniha je jiná a každá kniha řeší těžká témata, proto se neodvažuju považovat ji za oddechovku, i přesto, že jsem ji přečetla za jedno odpoledne. A obě oči přitom nezůstaly suché... Willa jsem si zamilovala.

kalimaskry
kalimaskry
05.01.2024

Vzhledem k tomu, že jsem prožila nedávno ztrátu matky, tak první kniha u které mi ukápla slza. Úžasná spisovatelka.

Silvisek
Silvisek
04.01.2024 5 z 5

Co na to rict, opet od autorky super kniha. Jednim slovem wau. Dost silny pribeh, u ktereho mi ukapla slza a hlavne na konci. Moc se mi kniha libila!

johi_murasova
johi_murasova
20.12.2023 3 z 5

Kniha mě zaujala nádhernou obálkou, na které je 1/3 motýla (moc mě mrzí, že v češtině zatím nejsou další díly a motýl nemůže být dokončen ). Po přečtení anotace jsem si říkala, že by to mohlo být fajn; zakázaná láska, problémy v rodině, smrt, zvraty, A i když se mi kniha ve finále líbila a byl to takový zlatý střed, tak bych tam našla pár problémů co mi vadily. Asi největším překvapením pro mě bylo, jak rychle si Lake a Will k sobě našli cestu. Ano, osudová láska, bla bla bla, ale moc jsem jim to nevěřila. Také si myslím, že jejich důvod k tomu, že spolu nemůžou být byl docela absurdní. Bylo mnoho způsobů jak celou jejich situaci vyřešit.
Řekla bych, že solidní tři hvězdy. Takový lehký nadprůměr. Určitě má Colleen i lepší knihy.

Andrejka91
Andrejka91
20.12.2023 4 z 5

Oddechovka na jeden večer spíš pro mladší čtenáře. Typická Colleen tam musela dát opět pár těžkých témat. Mě se v knihách líbí postavy mladších sourozenců obecně, protože knize přidávají na roztomilosti a tady tomu bylo dokonce dvakrát. Škoda že u nás nevyšly další díly série, ráda bych si je přečetla.

_Knihomolka_
_Knihomolka_
06.12.2023 3 z 5

Stále platí, že příběh Námi to končí si u mě drží své prvenství z autorčiny tvorby, ale ani to, že jsem dala prostor této knize nebyl krok špatným směrem. Jak je u Colleen obvyklé, román byl postavený především na "pitvání" pocitů a psychické pohody postav a obtížné romantické zápletce. Občas jsem však nedokázala pochopit chování a jednání hlavní hrdinky Layken a nějaké věci spojené s nemocí její matky, což pozoruji jako malé nedostatky.

Airelle
Airelle
06.11.2023 5 z 5

Moje první setkání s Colleen Hoover proběhlo za zvláštních okolností. Zapomněla jsem si doma papírovou knihu, tak jsem si otevřela záložní čtečku a tam na mě mrkla a byla to láska na první přečtení.

Kniha je tak neuvěřitelně čtivá, že jsem si stále říkala ještě jednu kapitolu a půjdu spát no hádejte, jak to dopadlo šla jsem spát, až když jsem knihu přečetla.

Postavy jsou napsané velmi věrohodně, až je někdy chcete obejmout, jindy s nimi zatřást, aby se probudily.

Jsou tu zmíněná velmi těžká témata jako je smrt rodičů, rakovina, láska mezi učitelem a studentkou.

Líbila se mi hlavní hrdinka Layken, i když se v průběhu knihy vyrovnávala s různými situacemi a někdy jsem byla na facku, tak na osmnáctiletou holku to zvládala nad očekávání dobře. Will mi lezl na nervy tím, jak vlastně nevěděl, co chce. A stále dával přednost rozumu před láskou.

Každý milovník romantiky si přijde na své. Koukala jsem, že v originále se jedná o sérii, u nás zatím vyšel jen první díl, ale nevadí to, protože kniha je za mě moc hezky ukončena.

Jessie26
Jessie26
27.10.2023 5 z 5

Moje druhá knížka od autorky a za mě super.
Trošku mě vrací do dob, kdy mi bylo náct a četla jsem Lenku Lanczovou.
To vzrušení, ty city. Podle mně to z té knihy úplně dýchá.
Jsou to pro mě příjemné oddechovky.

Gabriela_K
Gabriela_K
20.10.2023 5 z 5

Kniha mě opravdu chytla. Moc mě bavila, často jsem při čtení ztrácela pojem o čase. Rozhodně doporučuji a doufám, že se dočkáme českého překladu pokračování.

Lostinmymind
Lostinmymind
14.10.2023 4 z 5

Pokud hledáte knihu protkanou poezií či slamem, obsahující mnoho citátů či obohacujících vět a milostný příběh, určitě doporučuji si toto dílo vybrat. Kniha je napsaná typickým stylem Coleen Hooverové. V díle naleznete opět těžký podtón ( téma smrt), tentokrát ale ne v takovém rozsahu jako u jiných jejích děl. Celkově je dílo napsané chytlavě, trošku slabší mi přišla prostřední část.
Přestože knihu doporučuji, myslím si, že není nejlepším dílem autorky, na tohle místo bych umístila titul Bez naděje.

Komaeda
Komaeda
09.10.2023 1 z 5

Bože neee

Knihomolka_176
Knihomolka_176
05.10.2023 4 z 5

Další krásný příběh. Další várka bolesti, smutku a ztráty, ale také lásky a štěstí.
Do vztahu mezi Lake a Willem jsem se zamilovala od první stránky. Postupně mě začalo štvát, jak se Will chová, ale to na konci dokonale vyžehlil. Jejich záliba v poezii a slamu byla skvělá, bylo to zase něco nového a hodně emotivního.
Tuhle knížku bych nezařadila mezi nejlepší od Colleen, ale pořád je to hezký příběh, který určitě stojí za přečtení

dasha0306
dasha0306
26.09.2023 4 z 5

Cílová skupina je spíše pro mládež, mladé dospělé, ale i tak to byla fajn oddechovka, při které jsem se nahlas zasmála a i mě přepadly jednou emoce a pobrečela si a to stačilo pár slov v knize.

Alexxxka
Alexxxka
23.09.2023 5 z 5

Je to kniha pro mládež, tak možná je to jednodušší ale přes to všechno tak poutavé! Super vykreslené postavy, tragické události a to jak se s tím hlavní hrdinové poperou . Přišlo i na slzičky. A já zrovna na tenhle příběh bych se podívala i jako na film....