Život jedna báseň

Život jedna báseň https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/368133/mid_zivot-jedna-basen-fY1-368133.jpg 4 1811 1811

Život jedna báseň série

1. díl

Po nečekané smrti svého otce je osmnáctiletá Layken nucena být tou silnou kvůli své matce i mladšímu bratrovi. Navenek vypadá odolná a houževnatá, ale uvnitř ztrácí naději. Na scénu přichází Will Cooper. Atraktivní, jednadvacetiletý nový soused od vedle s fascinující vášní pro recitaci poezie a jedinečným smyslem pro humor. Během několika dní vzájemného oťukávání si Will a Layken vybudují intenzivní emocionální spojení, které v Layken probudí novou naději. Nedlouho po úžasném prvním rande jsou navráceni do reality šokujícím odhalením, jež je nutí jejich vztah okamžitě ukončit. Denní interakce jsou neskutečně bolestivé, protože se snaží najít vzájemnou rovnováhu mezi pocity, které je k sobě táhnou a tajemstvím, co je od sebe drží.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Yoli (ČR)

Slammed , 2012

amysa
01.02.2015 4 z 5

Moje úplně první setkání s autorkou, s její novinkou jsem včera strávila docela příjemný den, píše pěkně a opravdu čtivě, ale abych byla upřímná, čekala jsem trošku něco jiného... Ten začátek zněl hodně slibně a moc mě bavil, ale postupem času mi tam všeho přišlo tak nějak moc... moc pláče, moc smutku, bolesti, trápení a nepochopení a taky moc poezie ... No zkrátka to bylo na mě asi až příliš "americké", ale to je samozřejmě čistě jen můj osobní pocit, já zkrátka nemusím takové ty hodně přehnané příběhy, do kterých se prostě "nacpe" vše, jen aby to mělo "grády". U mě prostě platí, že méně znamená více a tak se mi daleko víc líbí příběhy, které jsou sice klidnější a mírnější, ale o to víc skutečnější a opravdovější... Třeba se to povede u série Bez naděje, na tu se vrhnu co nevidět:-)

machrus
31.01.2015 3 z 5

Život jedna báseň - co k tomu dodat.Kdybych srovnala s knihou bez naděje tak určitě slabší děj.Autorka to až přehnala s tou smrtí všech rodičů.Jako chápu,že se to může stát.Ale tak přeci jeom je to kniha.Když už tak měla zabít...třeba jednoho z hlavních hrdinů nebo jejího bratra.Když už teda musela někoho ještě mít mrtvého.Nevím je to můj názor.A i když příběh plynul pěkně a četla se kniha dobře opět mi tam něco chybělo.

papi
30.01.2015 5 z 5

Tohle bylo moje premiéra, co se této autorky týká, takže jsem se s jejím stylem a okouzlením setkala poprvé. Knížka je naprosto úžasná. Přemýšlela jsem, že jí dám čtyři hvězdičky. A asi jsem přemyšlela tak, protože jsem si řekla, že je to romantická knížka, která hlavním hrdinům přinese nějakou překažku, kterou překonají, ale pak se z nich stejně stane zamaílovaný páreček až navěky. Ale tato knížka nemá v sobě nic, co be se mi nelíbilo. Je hodně čtivá, Lake jsem si oblíbila, Will byl prostě... parádní postava, samozřejmě má v sobě pár klišé, ale ty mi poslední dobou vůbec nevadí a myslím si, že když je použije autorka a takovým nadáním, tka z toho nemůže vzniknout nic jiného, něž kniha, kterou si oblíbíte.

malazluta
29.01.2015 5 z 5

Colleen Hoover je opravdu skvělá spisovatelka akorát si říkám, jestli svým hrdinům někdy nenakládá starostí a problémů až moc... Tato kniha je opět velmi silný příběh nejen o smutných věcech, můžu ji jenom doporučit.

lechaba
27.01.2015 5 z 5

Velice krásná knížka plná smutných i veselých emocí. Colleen Hoover je výborná spisovatelka, vše je tak dokonale popsané, že mi ani nepřijde, že čtu, ale že se mi příběh odehrává přímo před očima.. Snad nakladatelé přeloží i dvě pokračování této knihy..

Perry
26.01.2015 5 z 5

Opravdu skvělá! Úžásná a strhující! :3
Příběh mi dal pocítit: lásku, šok, zábavu, ztrátu, naději ... spoustu různých emocí.
Podle mého je knížka u které se dokážete smát i brečet (což se mě opravdu stalo) prostě dokonalá. ♥
Od čtení jsem se nemohla odtrhnout a sfoukla jí za pár dní :) Kdybych mohla dát hvězdiček víc než pět dala bych, ale nemůžu takže tady je 5 v celé své kráse :)))

Christie
26.01.2015 4 z 5

Lepší než jsem čekala. Úžasné oddechové čtení. Trochu mě štvala hlavní hrdinka, ale ta poezie, ukázky textů písniček, zajímavé vedlejší postavy, krásně romantický příběh - to tomu dodávalo na jedinečnosti.
Kdybych to měla porovnat s Bez naděje - tohle mi přišlo romantičtější a poetičtější (už jenom kvůli básniček), ale Bez naděje má originálnější a akčnější zápletku. Přesto u mě vítězí tato kniha, opravdu mě dostala.
Takových 4,5/5 hvězdiček. :)
A balónková scéna s pěstounským otcem mě opravdu dojala!

Lennji
18.01.2015 5 z 5

Neskutečně silný příběh, smutný, ale zároveň plný optimismu, se kterým jde zvládnout i ty nejtěžší životní chvíle..Láska v pozadí, co se rodí, je jen třešinka na dortu tohoto napínavého a poutavého čtení.

KlarushO
16.01.2015 5 z 5

Úžasná kniha, od které jsem se nemohla ani odtrhnout. Strašně se mi líbily básně, protože měly hloubku a byly originální. Stejně tak celá kniha měla příběh, který nám nemá jen zkrátit dlouhou chvíli, ale taky nám má něco dát... připomenout, že život se s nikým nemazlí a my bychom se k němu měli postavit čelem a ne jen zbaběle utíkat. Místy dojemný a smutný příběh jde ruku v ruce s láskou, nadějí a štěstím.
Všem vřele doporučiji. :)

lela25
16.01.2015 5 z 5

Krásná kniha,výborně se čte nemohla jsem se od ní odtrhnout.Všem doporučuji.

Katschka
14.01.2015 5 z 5

Je vážně velká škoda, že knihy od této spisovatelky vychází v češtině s TAK obrovským zpožděním. Mám přečtené všechny, všechny stojí za pět hvězd, všechny mají velice silné téma.
Jestli vám angličtina není až tak cizí, rozhodně neváhejte a pusťte se do toho. Čtou se výborně a v českém překladu to prostě není ono.
P.S. Moc doporučuju Never Never! ;)

Nelly
12.01.2015 5 z 5

Už dlouho jsem nečetla tak jednoduchou, a přesto tak silnou knihu, kde téma, které není jedinečné, je tak hezky zpracováno. Jsem ráda, že i kniha pro mladší čtenáře má tak velké, skryté poselství... P.S: Kupte si kapesníky do zásoby.

Stanidlo
11.01.2015 5 z 5

Opět úžasná knížka od mé oblíbené spisovatelky. Příběh mně dokázal rozbrečet ale i rozesmát. Tato věta mně opravdu pobavila: " Tak co je?" zeptal se Kel. "Nic, můžete se vrátit do třídy. Chtěla jen zjistit, kde jste sehnali tak suprový kostýmy, protože chce jít příští rok za hemoroid."

Ruxandra
06.01.2015 5 z 5

V tomto hodnocení poslouchám své srdce a ne rozum, proto pět hvězdiček :) Lidsky je to prostě úžasný příběh, ať už si o jeho literárních kvalitách myslí kdo chce co chce...

Petrulelll
04.01.2015 5 z 5

To snad ani nejde vyjádřit slovy, jak moc je Colleen Hooverová úžasná. Její knížky mě neskutečně baví, včetně téhle. Četla jsem ji hned po Bez naděje a Ztracené naději, ze kterých jsem byla fakt nadšená, takže jsem měla trochu obavu, že mě tahle tolik nezaujme. Chyba. Je stejně úžasná, možná ještě lepší!! :-)
Další knihy od této autorky, prosím!!!

Mikik
04.01.2015 3 z 5

Skutečně silný příběh, doprovázený poezií a krásným nádechem romantiky. Knihu kazily ale neskutečné překlepy a občas nesmyslná skladba vět způsobená patrně špatným překladem. A i když je dobré mladým lidem ukázat, že život se s nikým nemazlí, tak tady už toho bylo trošku moc.

warca
04.01.2015 5 z 5

Tato kniha se mi velmi líbila a úplně mě její děj pohltil :)

Megs
02.01.2015

Bylo to čtivé. Námět byl nesmírně zajímavý, nicméně mi přijde, že děj mohla autorka víc propracovat do hloubky a hlavně by místy mohl být trochu víc napínavý. Za mě tedy pouze "dobré".

aja2605
01.01.2015 5 z 5

opravdu silný a krásný příběh... nelze nedat jinak než pět hvězdiček

altnika146
31.12.2014 5 z 5

Vzhledem k tomu, že jsem autorčina věrná a opravdu oddaná čtenářka, tak jsem věděla, že tuto knihu musím přečíst okamžitě jak to bude možné. Byla jsem přesvědčená, že to ale nemůže být lepší než již vydaně knihy. Ale teď musím říct WOW. Jedno velké WOW. Neuvěřitelný příběh. Možná, že mi to přišlo i tématem blízké mému životu - jeden milovaný člověk z rodiny také odešel kvůli této příšerné nemoci - a do knihy jsem se zamilovala. Ať si říká, kdo chce, co chce, za přečtení tato kniha rozhodně stojí. Ale upozorňuji, že pro stejné ubrečené dušičky, jako jsem já, to bude od začátku druhé části slzavé údolí !! :) Do Willa se nejde nezamilovat, kluci mají oba dva úžasné povahy a Lake.. tak ta byla jako člověk úžasná. Nedokážu si představit mít tak těžký životní osud jako ona.