Život jedna báseň

Život jedna báseň https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/368133/mid_zivot-jedna-basen-fY1-368133.jpg 4 1811 1811

Život jedna báseň série

1. díl

Po nečekané smrti svého otce je osmnáctiletá Layken nucena být tou silnou kvůli své matce i mladšímu bratrovi. Navenek vypadá odolná a houževnatá, ale uvnitř ztrácí naději. Na scénu přichází Will Cooper. Atraktivní, jednadvacetiletý nový soused od vedle s fascinující vášní pro recitaci poezie a jedinečným smyslem pro humor. Během několika dní vzájemného oťukávání si Will a Layken vybudují intenzivní emocionální spojení, které v Layken probudí novou naději. Nedlouho po úžasném prvním rande jsou navráceni do reality šokujícím odhalením, jež je nutí jejich vztah okamžitě ukončit. Denní interakce jsou neskutečně bolestivé, protože se snaží najít vzájemnou rovnováhu mezi pocity, které je k sobě táhnou a tajemstvím, co je od sebe drží.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Yoli (ČR)

Slammed , 2012

mmmisulka.r
29.12.2014 5 z 5

No Colleen...opět wow!!!
Dávám spíše přednost psycho thrillerům a severské krimi, ale když potřebuju vypnout a vzít si něco lehčího na čtení, tak sáhnu s jistotou po C. Hoover nebo J. Lynn.
Nádherná knížka, sice někdy místy dost klišé, nadsázka a přeslazenost, ale sakra...ono to vážně fungovalo! Zasmála jsem se, vcítila se do zamilovanosti, zasnila se a uronila i nějakou tu slzu. Popravdě...celkem jsem si vážně dost pobrečela. :-)
Příběh opravdu nádherný, člověk si po přečtení téhle knížky musí vážit kouzla okamžiku rodinné sounáležitosti. Dávám 5*

Kikkika
29.12.2014 3 z 5

Upřímně řečeno... Nevím, co bych ke knize vlastně řekla. Možná jsem až moc zhýčkaná, možná jsem po přečtení knihy Bez naděje čekala stejné Waaau! jaké jsem zažívala při čtení její první knihy vydané v ČR, nevím. Tato kniha mě ovšem zklamala.
Colleenin styl psaní je bezpochyby dobrý, to jí musím uznat, ale ten nápad? To zpracování? Snad stokrát jsem se musela přemlouvat k tomu, abych knihu dočetla. Podle mého, by se žádný autor neměl vrhat do tématu, kterému vlastně pořádně nerozumí. Jsem stejně stará jako Lake a zaručeně vím, že bych se se zjištěním, že mi umírá poslední rodič, že všechno bude teď na mě, nevyrovnala za pár dní. Willovo chování bylo v některých částech úplně absurdní a já se nezmohla na nic jiného, než jen nechápavě zvedat obočí. Některé scény byly uspěchané, některé se zase táhly...
Závěrem bych chtěla podotknout, že v knize není nic, co by člověka dokázalo překvapit.
Dávám tři hvězdičky, i když si myslím, že dvě by seděly více...

hrubik
27.12.2014 4 z 5

Ze začátku mě knížka vůbec nebrala a myslela jsem si, že to snad ani nedočtu. Pak se to naštěstí zlomilo a začalo mě to docela bavit. Ano, bylo to šíleně romantické a naivní a kdesi cosi, ale bylo to taky vážné a smutné a prostě to nakonec nebylo vůbec špatné a knížku hodnotím pozitivně.

Zama
26.12.2014 5 z 5

Zase další knížka která se autorce moc povedla.. :) U té knížky jsem brečela asi tak 6x :DDD Knížka se mi opravdu velice líbila.. :) A doufám že další knížky budou taky takové jako tahle.. :) Dávám plný počet hvězdiček.. doporučuji si jí koupit.. i kdyby stala 3ookč.. :) Opravdu BOMBA! :)

gossipavlina
25.12.2014 4 z 5

Styl psaní Collen mě fakt baví. Je to čtení chytlavé, emotivní.
Ale měla jsem trochu problém s chováním hlavních postav - afektované, přiliš zahnané do extrému. Některé pasáže byly naprosto nereálné, a to i pro americku mládež.
S nadhledem musím přiznat, že Bez naděje mě prostě bavila víc.
Ale i přesto se těším na další díly a autorka bude stále patřit mezi moje oblíbené.

knihomolka12
22.12.2014 5 z 5

Další ukázka toho, jak fenomenální spisovatelka Colleen Hoover je! Nemohla jsem se odtrhnout a i když nejsem zrovna fanoušek slam poezie a poezie celkově, tohle bylo naprosto něco jiného, mělo to samotný příběh a kniha byla jednoduše úžasná.

Kammci
21.12.2014 5 z 5

Opravdu moc hezky pribeh!!

LadyElisa
15.12.2014 5 z 5

Tedy všechna čest Colleen Hoover - prvotina a naprosto prvotřídní :) Sakra, její knihy jsou těžce návykové :D Moc se těším se další knížky :)

Danča:))))
14.12.2014 5 z 5

Úžasný příběh. Jen škoda že byl (alespoň pro mě) moc krátký.

lucias16
09.12.2014 5 z 5

Jedním slovem: Krásné!!!!
Dojemný příběh, který je plný krásných veršů, které Vás chytí za srdce.

--nora--
07.12.2014

naprosto ÚCHVATNÉ
jiné než bez naděje ale stejně skvělé
doufám že to bude jako u bez naděje a bude druhý díl z jeho pohledu,bylo by to hezký

Terka18
02.12.2014 5 z 5

Úžasné! Colleen je super autorka, knížka přečtená jedním dechem. Colleen ukázala, že poezie není vůbec tak špatná, jak si spousta lidí myslí, některé básničky byly skvělé.
Poutavý příběh už od začátku knihy. Občas mi vhrkly až slzy do očí.
Neváhejte, stojí za to si ji přečíst!

Safienka
01.12.2014 5 z 5

Skvělé! Colleen Hoover nezklamala ani tentokrát! Kromě toho, že to bylo čtivé, oddechové a plné tajemství, tak se mi moc líbilo zapojení úryvků z textu kapely The Avett Brothers (už mám jedno album sehnáno :o) A hlavně se autorce povedlo předvést novodobou poezii v úplně jiném světle! Určitě stojí za přečtení!

Ivy
28.11.2014 5 z 5

Mě se prostě nevyplatí kupovat si knihy. Tuhle jsem si domu přinesla asi v šest večer a ve tři ráno jsem s ní byla hotová. Collen prostě nezklame. Je to sice její prvotina, ale nijak nepokulhává za jejími novodobějšími počiny. Doufám v pokračování Lake a Willa. A jejich bráškové byly naprosto kouzelní.

dubakm
28.11.2014 5 z 5

Dumbed down and numbed my time and age
You dreams to catch this world the cage
The highway sets the travelers stage
All exits look the same
Three words that became hard to say
I and love and you

The Avett Brothers (I and love and you)

Přečetla jsem si krásnou kníhu, poslechla pár písní od The Avett Brothers a užila si nádherný večer. Slammed je kniha o lidech, kteří žijí, ne přežívají, kteří zpochybňují své rozhodnutí o správnosti činů a dělá je to silnějšími a moudřejšími.

shey
22.11.2014 5 z 5

Colleen je úžasná spisovatelka. Umí krásně pracovat s příběhem, s charakterem postav i s emocemi čtenáře.
Další její kniha je skvělá :) Sice nevím jestli je možné aby nějaký takový Will vůbec existoval, ale právě proto máme my holky tyhle knížky tak rády , no ne? Určitě si knížku přečtěte, já byla nadšená i když jsem spotřebovala balíček kapesníčků :D

Lucka.79
17.11.2014 5 z 5

Krásné ... emotivní ... smutné

Úžasná kniha, nemám co jiného bych dodala, snad jen, že není třeba, aby kniha měla 500 stran, na krásný příběh stačí i polovina. Určitě doporučuji!

bilu
17.11.2014

tahle spisovatelka tak hezky píše vždy dokáže popsat ve svých knihách tak čístou lásku určitě až příště zas něco od ní bude ráda si to přečtu jsou to super oddychovky jen konec mi přišel takový urychlený. Na stránkách uložto jsou od ní ještě přeložené dvě knihy Maybe Someday a Finding Cinderella.

Morsie
17.11.2014 4 z 5

Moje další rande s Coleen Hoover - rande, které jsem nechtěla, aby někdy skončilo. A přitom trvalo jen pár hodin během jednoho deštivého odpoledne v malé zapadlé kavárně.

Lepší čas a místo pro čtení téhle knížky jsem si ani nemohla přát!

Tohle bylo prostě krásný! Miluju poezii - spontánní poezii, poezii bez příkras, bez zbytečných úprav a kudrlinek - a miluju jednoduché příběhy, v nichž se ukrývá samotná podstata života.
Život jedna báseň mi nemohl lépe sednout do noty.
Když tuhle knížku čtete, připadáte si jako byste byli tam, jako by se to všechno dělo vám. Emoce na vás buší ze všech stran, a i když to dost často bolí, přestat nemůžete. Tak nějak podobně, jako když se nešťastně zamilujete - přes to všechno utrpení se jen tak na řeknutí neodmilujete.

Je to silný příběh, který se tak nějak usadí ve vašem srdci a začne si tam žít svým vlastním životem - do doby, než knihu znovu otevřete a objevíte tam to, co jste napoprvé přehlédli.

Do téhle knížky jsem se zamilovala. A i když je to vztah komplikovaný, myslím, že potrvá léta!

Petra28
17.11.2014 4 z 5

Pěkná oddechovka, přečetla jsem ji za večer. Jen mi přijde že na pár mladých lidí je toho naloženo přespříliš.