Život jedna báseň

Život jedna báseň https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/368133/mid_zivot-jedna-basen-fY1-368133.jpg 4 1811 1811

Život jedna báseň série

1. díl

Po nečekané smrti svého otce je osmnáctiletá Layken nucena být tou silnou kvůli své matce i mladšímu bratrovi. Navenek vypadá odolná a houževnatá, ale uvnitř ztrácí naději. Na scénu přichází Will Cooper. Atraktivní, jednadvacetiletý nový soused od vedle s fascinující vášní pro recitaci poezie a jedinečným smyslem pro humor. Během několika dní vzájemného oťukávání si Will a Layken vybudují intenzivní emocionální spojení, které v Layken probudí novou naději. Nedlouho po úžasném prvním rande jsou navráceni do reality šokujícím odhalením, jež je nutí jejich vztah okamžitě ukončit. Denní interakce jsou neskutečně bolestivé, protože se snaží najít vzájemnou rovnováhu mezi pocity, které je k sobě táhnou a tajemstvím, co je od sebe drží.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Yoli (ČR)

Slammed , 2012

Sali88
12.06.2015 5 z 5

Po přečtení jsem chtěla hned začíst číst další knížku od autorky, kniha mě bavila hned od prvních stránek, píše o reálných životních situacích, je emotivní, čtivá. Těším se na další autorčinu knihu.

jaroslava5402
08.06.2015 5 z 5

Na začiatku kniha vyzerá na romantickú sladotu čo ona v podstate aj je lenže len na prvý pohľad. Layken žije odjakživa v Texase.Kde je Po celý rok teplo a teraz sa má sťahovať kdesi do Ypsilanti.(rozumej kde už od konca septembra môže nasnežiť.) čo ona nechápe aj pochopí postupom času. Klasický príbeh učiteľ žiačka. Učiteľ nie je žiadny zvrhlík normálny chlap , ktorý je len o trochu starší od 18 ročnej Layken. príbeh je romantický ale nechýbajú vtipné a zároveň prekvapivé momenty. čo sa mi páčilo bolo ,že učiteľ bol zásadový citlivý chlap čo sa s láskou stará o mladšieho brata. Vôbec netuším kam chce príbeh autorka posunúť. Ale určite by som si chcela prečítať pokračovanie.

Madame R
02.06.2015 3 z 5

Nevím proč, ale kniha se mi zdála průměrná i když myšlenku měla pěknou. Tomu příběhu jsem neporozuměla a nevěřila jsem, že by se něco podobného mohlo stát, na to tam bylo až moc náhod. Bylo to pěkné oddechové čtení ale nemám potřebu se ke knize dále vracet.

vanessa.175
26.05.2015 5 z 5

Úžasná kniha s hlbokou myšlienkou,kedy sa človek zamysli nad hodnotami života,veľmi sa mi páčila,už len to že do deja autorka zakonponovala básne bolo výnimimočne a knihe to dodalo iskru :) odporúčam! :)

i.love.books
15.05.2015

Prostě nejlepší knížka !!!

remetra
07.05.2015 5 z 5

Uf.. Pro mne osobně velmi silná kniha. Další z těch, od kterých nelze odejít a potřebujete vědět, co bude dál. Od Hooverové jsem četla všechny knihy a všechny byly úžasné, ale tato mě asi zasáhla nejvíce. Navíc, ty básně... Byly prostě úžasné.. :)

mattonela2000
06.05.2015 5 z 5

Tak toto se četlo opravdu rychle. Moje první kniha od Colleen a bylo to naprosto úžasné :D !!!
A ten konec... no řekněme, že kdyby to skončilo jinak, nebylo by to tak skvělé.
Byl to opravdu dobrý příběh. Ráda se k této knize budu vracet a také si musím přečíst i další její knihy.

Akjadzord
04.05.2015 4 z 5

Krásná, milá, dobře napsaná...Co více dodat? Spisovatelka znovu nezklamala.
A ještě..hrozně se mi líbí čepice té holky na obálce :-D

Carrie..
03.05.2015 3 z 5

Knížku řadím do oddychové četby , celkem sem mi líbila , ale na můj vkus byl obsah dost předvídatelný ... Nemůžu říct , že by se mi nelíbila , ale vracet se k ní už nebudu :-)

little.chemik
15.04.2015 5 z 5

Ufff, ještě teď se mi klepou ruky. Nevím, jestli jsem jediná, která to tak prožívá, ale knížka mě tak silně vtáhla do děje, že jsem vše prožívala s hlavní hrdinkou Lake. Je pravda, že se jedná o docela jednoduché počteníčko (takový relax, řekla bych. Teda nebýt mých emocí;-), přesto se mi líbilo.

martina321
05.04.2015 5 z 5

Přečteno za jedno odpoledne. Krásná kniha plná emocí, rad a ponaučení ze života. Příběh se skvěle protkává s básněmi, které vše povznášejí na novou úroveň. Kniha se mi velmi líbila, každá postava měla něco do sebe a dokázala děj pořádně okořenit. Jen těžce se dá uvěřit, že hlavní postava byla ještě "teenagerka". Její myšlenkové pochody byly někdy opravdu nadčasové jejímu věku, v některých chvílích se však chovala skutečna jako nervy cloumající obyčejná dívka, což autorka bravurně vystihla.

ciniminisek
04.04.2015 4 z 5

Tuto knihu doporučuji všem těm, co si chtějí užít krátký večer v dobré společnosti. Kdo chce vyhrát nad žalem a číst si o nesobeckosti a tvrdé realitě, jenž Život i jeho básně nabízí.

Beerushka
04.04.2015 3 z 5

prislo mi to celkem depresivni

Sabča92
30.03.2015 3 z 5

Kniha byla plná emocí, na konci jsem nemohla udržet slzy. Autorka píše skvěle a procítěně. Ačkoliv by se dalo říct, že námět byl otřepaný, autorka z něj udělala něco neobyčejné. Mně se moc líbilo a těším se na její další knihy.

alwaysbelieve
27.03.2015 4 z 5

Moc hezký příběh, autorka je prostě skvělá :) Srdcovka je pro mě ale stejnak příběh Hope a Holdera! :)

MisuleB
23.03.2015 5 z 5

Tak musím říct, že tato kniha byla mnohem lepší než knihy o Hope a Holderovi, Lake byla mnohem sympatičtější hlavní postava než Hope a nejenom Lake, tady se mi zamlouvaly všechny postavy a kniha byla víc procítěná, bylo tam vše, od lásky přes zklamání a šok z neuvěřitelného po smutek. Hodně jsem si oblíbila Kela s Caulderem, mou nejoblíbenější scénou se stala ta, kdy pekli bazáně a Kel začal dedukovat, že se děje něco hodně špatnýho. Prostě celkově, knížka byla hodně dojemná a určitě stojí za přečtení.

Terez.a
22.03.2015 5 z 5

Povedená knížka, která je zároveň smutná i veselá, pobavíte se, ale i pobrečíte. Skrývá v sobě zoufalství, ale i naději. Je plná emocí!

sabanka
21.03.2015 4 z 5

Velmi emotivní příběh.Trochu jiný styl psaní než obvykle ,proto mi to přišlo divný :D

PetraBery
16.03.2015 5 z 5

Já musím napsat, že tato autorka mě prostě baví... Moc se mi líbí její styl vyprávění, je ale fakt, že v této knížce bylo toho smutku opravdu hodně... Na druhou stranu s láskou přichází naděje, tak se to trochu vyvážilo... Hodnotím plným počtem, skvěle mi tato dojemná knížka zpříjemnila včerejší večer. Co mi vadilo byly překlepy, za což ale autorka nemůže.

barborelka
14.03.2015 3 z 5

První část knihy byla výborná. V druhé už příběh začal pokulhávat, resp. chování Layken mi dost vadilo. Co mě opravdu chytlo za srdce byla báseň pro Eddie tu jsem ořvala ;-). Takže nebylo to úplně špatné, ale Bez naděje bylo o dost lepší ;-) Uvidíme jaký bude další díl ;-)