Zelená jako smaragd

Zelená jako smaragd https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/148279/bmid_zelena-jako-smaragd-148279.jpg 5 2096 367

Drahokamy série

< 3. díl

Gwendolyn má zlomené srdce. Zdá se, že Gideonovo vyznání lásky bylo pouhou fraškou, aby šel na ruku jejich úhlavnímu nepříteli, hrozivému hraběti Saint Germainovi. Ale pak se stane něco naprosto nepochopitelného a Gwennin svět je vzhůru nohama. Ji i Gideona čeká dechberoucí úprk do minulosti a taky menuety, paruky, kordy a divoké pronásledování – a nad tím vším se vznáší otázka, zda se dá stav pokojové fontány vůbec léčit… (pozn. Xemerius se velmi obává, že nikoliv.)... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Smaragdgrün - Liebe geht durch alle Zeiten , 2010

Sabča92
02.03.2018 4 z 5

Toto byl nejlepší díl série. Ovšem zklamal mě závěr, jelikož se vše vyřešilo v polovině poslední poloviny? I když upřímně, kniha mi přijde nedokončená, useknutá uprostřed myšlenky. Po dočtení mi v hlavě zůstalo hodně otazníků a postavy nedospěli vlastně nikam. Bohužel jsem od série čekala daleko víc. Vztah Gwendolyn a Gideona až v tomto díle se plně vyvinul ale bylo to takové zlváštní. Série je vhodná pro mladší čtenáře, dospělejší v tom hledají více...

havrad
21.02.2018 5 z 5

Skvělá série! Dobře se četla. Xemerius s jeho pohotovými odpověďmi mi přirostl k srdci. Gwendolyn jednoznačně žeru, i když mě trochu zklamalo, že Gideonovi aspoň jednou během celé série jednu pořádnou nenatáhla. :)
Filmová podoba taky není špatná, ty triky s chronografem se jim docela vydařili, jen je škoda, že se víc nedrželi knižní předlohy..

Rozinka28
19.02.2018 5 z 5

Třetí a závěrečný díl povedené série. Četla jsem jedním dechem, stejně jako předchozí dva díly, a to je co říct. Celkově mě příběh bavil a i třetí díl mi kápl do noty. K celé sérii se budu ráda vracet.

pipa36
17.02.2018 5 z 5

Dá se říct, že mě závěr této trilogie celkem překvapil, a to příjemně. Knihu hodnotím jako nejlepší z celé série, vše konečně začalo plynout tak nějak lehčeji, vše začalo dávat smysl.

NeliQ
16.02.2018 4 z 5

Dlho som túto sériu prehliadala, lebo som si myslela, že ma cestovanie v čase nebude baviť. Avšak potom som úplne náhodou narazila na film a ten sa mi tak zapáčil, že som si musela samozrejme prečítať celú sériu. Knihy a filmy sú dosť podobné, no najmä posledný diel je veľmi odlišný. Neviem, čo sa mi páči viac, či knihy alebo filmy. Asi oboje, avšak musím priznať, že koniec sa mi viac páčil vo filme. V knihe bol taký nedokončený, aj preto som dala autorke len 4*. Určite by sa na ňom dalo viac popracovať. Takto som mala dojem, že mi chýba v knihe aspoň 10 - 20 stránok, kde by sa všetko vysvetlilo a uzavrelo. Čo sa ďalej dialo s kruhom, ako cestovali v čase a pod.
Ale celkovo hodnotim knihy veľmi kladne, aj vedľajšie postavy boli skvelé. Myslím, že ak by kniha vyšla v Amerike, od Americkej autorky, bolo by to rovnaké šialenstvo ako Twilight.

Mergirus
15.02.2018 3 z 5

Z celé série jsem byla nadšená, i tento poslední díl se četl rychle, napětí se dalo krájet. Ale ten konec? To snad ne. Připadalo mi, jako by autorka byla v časovém presu. Je takový odfláknutý, jednoduchý, spousta věcí tam není příliš vyjasněná. :) více napsat nemohu, prozradila bych důležité informace na konci.

Venny345
08.02.2018 5 z 5

Tuto sérii hodnotím celkově jako mnohem lepší než Stříbrnou sérii...prostě me více zaujala a nemohla jsem se odtrhnout od čtení:)
Smekám před Kerstin Gier!

Lee7
07.02.2018 4 z 5

Prostě moc krásný příběh a jsem ráda jak skončil.

Nelly
30.01.2018 5 z 5

Celá série mne dostala. Od dřívějšího čtení mne odradily především obálky, ale jak je vidět, nesuď podle kabátu. Perfektní propletenec času, alchymie a lásky, okořeněný humorem. Skvělé čtení, od kterého se neodtrhnete! Chci shlédnout i filmové zpracování, ale jsem si jistá, že úrovně knih nemůže dosáhnout...

quinefer
30.01.2018 4 z 5

Tak si rikam, ze kdyby trochu rozepsala ten zaver tak by ji neubylo. Dost veci si clovek musel domyslet coz trosku kazilo dojem. Charaktery mohly byt trochu propracovanejsi a teda uz nejakou dobu jsem tusila kdo je TEN zly. Asi jsem moc navykla od jinych autoru na vetsi zamotanosti.
Ale jinak myslim ze se k tehle serii jeste nekdy vratim. Rozhodne byla velmi ctiva.

teri1003
27.01.2018 5 z 5

Můj názor na celou sérii nebude jinak než opravdu kladný :) ke knížkám jsem se dostala přes filmy, ze začátku jsem si myslela, že knížky číst nebudu ale nakonec jsem neodolala ... Asi chyba byla, že první jsem viděla filmy, tím pádem už jsem neměla úplně svoji fantazii, ale můžu vám říct, že knížky se od filmů liší. První díl ne tolik jako poslední... 3.díl byl opravdu jiný a hodně mě překvapil.
Nedokážu říct, co mě baví více ... Jestli knížky nebo filmy , bez filmů bych se nedostala ke knizkam, stojím v názoru, že knížky jsou vždycky lepší než filmy ale tady bych byla opravdu skeptická... Takže moje odpověď je 50 na 50 :)
Celou trilogii knížek naprosto doporučuji, je to krásný romantický a ke konci napínavý příběh o cestování časem.

zuzi509
26.01.2018 4 z 5

Krásné dramatické vzrušující pasáže. Bylo to procítěné. Tahle kniha se mi četla úžasně a nemohla jsem se ji dočkat. Když jsem si myslela jak to skončí tak se to pokaždé začalo odvíjet úplně jinak. Ale přece jenom je tu nějaký zádrhel. Na to jak krásně a dramaticky dokázala autorka popsat nějaké situace, jak to bylo napínavé a nepředvídatelné, tak jsem čekala velkolepý konec. Ale mně konec bohužel prostě přišel jaksi odbytý možná autorku tlačil čas, ale konec pro mně byl zklamáním:(
Jinak úžasné!!!

chrastitko
25.01.2018 5 z 5

Úžasné změny, které mě překvapili a které jsem nečekala.Vřele doporučuji a těším se na další knihy od autorky!

Kiwisska
19.01.2018 5 z 5

Krásné zakončení série, i když.... Jak to bylo vlastně dál? ;)

Shanib
17.01.2018 5 z 5

Škoda, že to byl poslední díl. Celá trilogie se mi moc líbila a určitě si ji znovu přečtu. Kupodivu se mi moc líbily i filmy, takže v obou případech můžu napsat jen samou chválu. Musím ale říct, že tolik opěvovaný Xemérius mě až tak nebral, zato hlavní dvě postavy byly dokonalé

Ajda300
16.01.2018 5 z 5

Kniha byla úžasná. Nejlepší z těch třech. Už jsem jí přečetla dvakrát a určitě si ji zase někdy přečtu znova. Ale vzhledem k tomu že mě nesmrtelnost děsí tak se mi ten konec úplně nelíbil. Já vím budou celou dobu a tak, ale názor stejně nezměním. Jinak je to senzační trilogie a všem co neví co číst doporučuji.

Peťule115
08.01.2018 4 z 5

čtivá trilogie - bavilo mě to - díky náhodě,že mi tuhle knihu podstrčila pod nos :-)
určitě se k této knize (trilogii) vrátím a přečtu i jiné knihy od K.Gier

anonym411
30.12.2017 5 z 5

Všechny knihy byli úžasné neni ani výjmka tahle .Vím že je i natočenej film zkoukla jsem ho byl zajímavy ale trochu se liši od te knihy.
Doporučuji

PavlínaAlžběta
27.12.2017 5 z 5

Závěrečné finále a já se cítím tak na 17. :) Nakonec jsem ráda za tuto trilogii, protože nic podobného jsem dosud nečetla. Zdařený i třetí díl Drahokamů, mě nadchl, nejlepší díl pravděpodobně ze všech. Autorka si dala záležet na napínavosti, každopádně konec už jsem si pak lehce domyslela a trefila se. Její styl psaní je opravdu skvělý a čte se lehce, vykreslení postav, popisy, vtipné scény, romantika, která se zalíbila. Hrdinové se v trilogii měnili, alespoň mě to tak přišlo. Chyběli mi tam malá vysvětlení, které se v ději odehráli, ale to neovlivňuje to, že tato kniha i celá série je skvělým počtením, nejen pro mladistvé čtenáře.

izfnp
22.12.2017 3 z 5

Záverečný diel trilógie mi prišiel najlepší zo všetkých, pretože sa v ňom konečne niečo dialo, a zároveň mi prišiel menej vývážený, pretože veci, ktorým sa bolo treba venovať, boli upozadené pre veci nepodstatné. Ale hrdinovia dostali priestor zažiariť a v poslednej Kierovej štaci tak získať dôležité sympatie u čitateľa. Nebudem riešiť koniec, v mnohých komentároch už zaznelo, že bol zbytočne rýchly, a je tomu vskutku tak. Ku knihe ako celku však môžem povedať, že som ju zhltla a prvý raz u drahokamovej série mala pocit, že skutočne potrebujem viedeť, čo bude ďalej. Veci do seba pekne zapadli, Gideon bol konečne čo k čomu, humor tu bol ešte o niečo lepší a knižka tak bola ešte o niečo zábavnejšia. Holt, z toho priemeru sme sa nedostali, ale celá séria je podarená a mladším čitateľom by som sa ju vôbec nebála odporučiť. Keď to porovnám s takou Selekciou, je to úplne iný (vyšší) level.

PS: Epilóg ma svojím odkazom na význam Bernharda skutočne potešil a zahrial u srdca :)