Zelená jako smaragd

Zelená jako smaragd https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/148279/bmid_zelena-jako-smaragd-148279.jpg 5 2098 2098

Drahokamy série

< 3. díl

Gwendolyn má zlomené srdce. Zdá se, že Gideonovo vyznání lásky bylo pouhou fraškou, aby šel na ruku jejich úhlavnímu nepříteli, hrozivému hraběti Saint Germainovi. Ale pak se stane něco naprosto nepochopitelného a Gwennin svět je vzhůru nohama. Ji i Gideona čeká dechberoucí úprk do minulosti a taky menuety, paruky, kordy a divoké pronásledování – a nad tím vším se vznáší otázka, zda se dá stav pokojové fontány vůbec léčit… (pozn. Xemerius se velmi obává, že nikoliv.)... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Smaragdgrün - Liebe geht durch alle Zeiten , 2010

adellla
04.06.2017 5 z 5

Tato trilogie mě přivedla ke čtení za což jsem jí moc vděčná . Jedna z nejlepších!!!!!

Calla2002
29.05.2017 5 z 5

Úžasné hodně jsem si ty díly užila a moc se mi to líbilo protože to bylo cestováni v čase a to není moc dobrých knih které za něco stojí. Řekla bych že tyhle knihy za něco stojí jsou suprový!!
ROZHODNĚ DOPORUČUJI !!

hadris
27.05.2017 5 z 5

Poslední díl jsem přečetla hodně rychle nemohla jsem se dočkat konce, který byl velmi překvapivý. Doporučuji celou trilogii, skutečně velmi čtivé :)

xSimaix
27.05.2017 5 z 5

,,Připravená?"
,,Připravená, jestli jsi i ty." ♥
Celá série drahokamů ve mně zanechala nespočet emocí. Byla vtipná, skvělá na čtení, námět byl neokoukaný a zajímavý, postavy byly neuvěřitelně skvěle zpracované a ke každé jsem si vytvořila nějaký vztah. V celé sérii bylo u mě také zcela normální, že jsem se začala ve společnosti nepříčetně smát, protože hlášky v knize jsou někdy jednoduše k popukání a autorka má jistě smysl pro humor! Po přečtení Smaragdu si jednoduše nedovedu představit to, že mám vážně opustit tento skvělý a bláznivý svět cestovatelů v čase, že mám opustit Gwen a její každodenní dobrodružný život, Gideona a jeho výkyvy nálad, Xemeriuse a jeho vtipné poznámky, Leslie a její chytrolínskou povahu, Jamese a jeho postávání v rohu školy, Charlotte a mojí ustavičnou chuť jí dát pořádnou facku! :D Po dočtení jsem vážně emotivní a tyto knížky si hodlám pořídit (měla jsem je vypůjčené), protože je to ten typ knih, které chcete vlastnit a číst je znovu a znovu. Teď konkrétně ke Smaragdu...
Třetí knížka nezklamala v ničem. Byla jako první dvě napsaná skvěle a čtivě, byla napínavá a plná nečekaných a neskutečných zvratů. Ve třetím díle se autorce povedlo překopat vše co nám řekla v prvních dvou knihách a zanechat vás v šoku s pusou dokořán. Zatím všem knihám v sérii jsem dala 5 hvězdiček a hádejte co? Nehodlám to měnit a bez sebemenšího zaváhání uděluji 5 hvězdiček, skláním se autorce pro vytvoření tak skvělého příběhu a světa, který vás dokonale vtáhne do děje a přikládám své vřelé doporučení na celou sérii! :) ♥

(RECENZE na celou sérii na mém profilu) ♥

Lorej
22.05.2017 4 z 5

Čekala jsem velkolepé finále, ale ono ne a ne přijít... I přes to jsem si celou sérii naprosto užila, a všem bych ji s radostí doporučila.

Tetis
09.05.2017 5 z 5

Skvělé, stejně jako celá trilogie. Akorát já jsem udělala tu chybu, že jsem se před čtením dívala na film modrá jako safír a tím pádem mě některé pasáže tolik nepřekvapily, protože něco z toho bylo už v tom filmu. Jinak jsem ráda, že Gideon doopravdy není takový zmetek jak vypadal na začátku.:-)

Rosa123
06.05.2017

Bože, celá trilogie je naprosto perfektní!!! Každou knihu jsem přečetla za pár hodin neschopna přestávky. Spisovatelka měla skvělý nápad s cestováním časem... Celý příběh je vzrušující a věřte, že knihy přečtete raz dva :-)

Olga.S
23.04.2017 5 z 5

Jedná z mála triologií u které je mi líto, že se s ní musím rozloučit. Potencionální čtenáři se určitě nenechte odradit údajnou velkou romantikou, není tomu tak. A Xemerius? Chci ho domů! :-)

Etule
23.04.2017 4 z 5

Obvykle mám s trilogiemi problém. Buď je nedočtu, nebo mě třetí díl zklame. Tentokrát to však bylo úplně jinak! Bavila jsem se, svíralo se mi srdce a strašně jsem jim fandila. Mimochodem i Leslie s Raphaelem. :) Xemerius opět nezklamal a jeho pokojová fontána mě dostávala. :D
Asi si tyhle drahokamy pořídím do knihovničky, aby mi ji ozdobily. :)

KaileyBlot
13.04.2017 5 z 5

Jakože cože? Až takhle moc zvratů jsme nečekala, ale naprosto mě to všechno dostalo. Je mi líto, že je zase konec tak skvělé série! Všechny díly se mi vryly do paměti - nejvíc ale samozřejmě Xemerius, bez kterého by byla nuda :D. Oslovil mě poutavý autorčin styl psaní a určitě si s chutí přečtu i její další knihy.

EvikU.
05.04.2017 4 z 5

Někdy jsou další díly knih už taková omáčka a není to ono. Tohle ale neplatí o této knize, která je znovu dokonalá. Klidně bych uvítala i další díly, nechtělo se mi s ní loučit.

kaca3606
31.03.2017 4 z 5

knižní série Drahokamy mě vážně bavila. některé situace mi hlava nebrala a epilog krásně překvapil

Hanule9
31.03.2017 4 z 5

Rozhodně se knihy četly dobře, ale doporučila bych je spíše mladším čtenářům, Gwendolyn je ještě malé děvčátko spíš než 16 bych tipovala tak 13 let. Popisování některých dějů by šlo zkrátit a přitom rozuzlení byla často odbytá a někdy jsme se ani nedozvěděli, proč to tak bylo (POZOR SPOILER: jako například u doktora Whitea, proč potvrdil, že je Gwendolyn nemocná?, nebo Peter a Lucy - pochopila jsem správně, že do té doby nestárli?! což by byl nesmysl, jak potvrdil epilog - každopádně takových nedotažených věcí, které si odporovaly jsem v knize objevila dost). Celkově se mi ale knihy celkem líbily.

Tofinka
30.03.2017 5 z 5

Já už nevím co psát... U této trilogie se neustále opakují slova: užasná, skvělá, kouzelná... Já bych tyto slova nejspíše taky napsala. :)

Musím tady zmínit věc, kterou jsem nezmínila ani u prvního ani u druhého dílu, a to obálka.
Naprosto úchvatná a kouzelná obálka.... Skvěle se hodí k příběhu a o to více se mi líbí.

A taky nesmím zapomenout na mé oblíbené postavy : Gideona a Xemeriuse
Do Gideona jsem se nejspíš zamilovala úplně jako Gvendolyn a Xemerius mě vždy okouzlil svými vtipnými poznámkami. Naopak Charlotte jsem od začátku nenáviděla, ale nakonec mi jí bylo spíš líto.

Shaki
22.03.2017 4 z 5

Přečetla jsem celou trilogii, a popravdě se mi nejvíc líbil právě třetí díl. Jako nejslabší mi zase přišel druhý.
Nevím proč, ale přestože dílo nutilo člověka číst stále dál, přesto mi tam něco chybělo. Nejlépe vyvedení byli podle mě Leslie a Xemerius.
Řekla bych, že s tím tématem dalo daleko víc vyhrát. Hodně se to točilo kolem pocitů Wendy. I tak dávám vysoké hodnocení.

Rubika
12.03.2017 5 z 5

Musím sedět s otevřenou pusou. Poslední díl nejlepším dílem? To se mi už předlouho nestalo.
Sérii jsem si naprosto zamilovala. Zamilovala jsem si Xemeriuse a jeho nejoriginálnější vtipné komentáře. A hlavně jsem se asi zabouchla do Gideona. Kdykoli jsem přečetla jeho jméno, měla jsem hlavu v oblacích. (*rudne jako Marley*)
Díky bohu, že jsem na tuto sérii narazila, na postavy budu myslet ještě dlouho. (hlavně na Gideona.. *_*)

dancadragneel
07.03.2017 4 z 5

Nadherná poslední kniha, která překrásně shrnula celou knihu. Rozhodně vřele doporučuji.

malinkamajinka
16.02.2017 5 z 5

Tak nádherná kniha! Gideona jsem si zamilovala a Gwendolyn také. Sice je to předvídatelný děj, ale je tam mnoho zápletek. Doporučuji shlédnout i filmy,které jsou jiné než knihy :)

fatimka
15.02.2017 4 z 5

Tato kniha mi přijde celkem odbytě napsaná a to se týká hlavně konce knihy. Konec byl nepředvídatelný to jo ale co pak ? Zaskočilo mě to že se vlastně celá trilogie odehrála BĚHEM ASI TŘÍ TÝDNŮ což se mi zdá celkem málo.
Postavy jsem si moc oblíbila a to hlavně Leslie nebo Xemeriuse.

Pavlina.13
10.02.2017 4 z 5

Během celé série jsem považovala děj za velmi předvídatelný. Avšak jednu věc jsem odhadnout nedokázala a to kdo je ve skutečnosti hrabě. To považuji za velké plus. Je mi ale docela líto, že závěr poslední knihy byl tak trochu odbytý. Vůbec bych se nezlobila, kdyby byl ještě více rozpracovaný. Ale i přesto považuji celou sérii za velmi povedenou.
I u této knihy musím ještě pochválit obálku, která je opět naprosto úchvatná.