Zelená jako smaragd

Zelená jako smaragd https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/148279/bmid_zelena-jako-smaragd-148279.jpg 5 2096 367

Drahokamy série

< 3. díl

Gwendolyn má zlomené srdce. Zdá se, že Gideonovo vyznání lásky bylo pouhou fraškou, aby šel na ruku jejich úhlavnímu nepříteli, hrozivému hraběti Saint Germainovi. Ale pak se stane něco naprosto nepochopitelného a Gwennin svět je vzhůru nohama. Ji i Gideona čeká dechberoucí úprk do minulosti a taky menuety, paruky, kordy a divoké pronásledování – a nad tím vším se vznáší otázka, zda se dá stav pokojové fontány vůbec léčit… (pozn. Xemerius se velmi obává, že nikoliv.)... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Smaragdgrün - Liebe geht durch alle Zeiten , 2010

Žožik
30.08.2018 5 z 5

Tak tohle byl podle mě nejlepší díl z této série. Dějová linie byla mnohem zajímavější a také přibylo mnohem víc akce (že to ale trvalo...). Stále ale nechápu to veliké narychlo utvořené pouto mezi Gwendolyn a Gideonem. Ale u tohoto typu knížek bych si asi na něco takového ani neměla stěžovat... :D
SPOILER!! Nehápu celou tu záležitost s Jamesem.. Pokud by ho Gwen vyléčila, nikdy by se přeci nestal duchem, a tudíž by ho Gwen také nikdy nepotkala. Hlavně že tyhle věci se po celou dobu řeší, jak jsou strašně důležité, že to funguje tak, jak má, a potom autorka udlá tohle...
No nicméně jinak byla knížka velice čtivá a zábavná a tentokrát už musím dát i těch 5* :)

Ila117
01.08.2018 2 z 5

Tento díl byl pro mě snad nejhorší. A závěr moc jednoduchý, žádné velké rozhřešení se po třech knihách neudálo, stačila jedna věta a bylo všemu konec. Příběh mě na začátku série nadchl, ale to propracovávání ke konci nic moc už,něco mi tam chybělo a neumím definovat co. Xemeriuse jsem měla ráda :-)

MirijamFrankl
27.07.2018 4 z 5

Tato kniha výrazně předčila předchozí díly. Hlavní hrdinové mě přestali tolik rozčilovat, celý příběh se dočkal napínavého rozuzlení, které ale dávalo smysl. Celá série se četla sama, jediné, co bych po dočtení podotkla, že mi připadá nerealistická romance mezi Gideonem a Gwendolyn…znají se ani ne dva týdny a už bez sebe nemohou žít?

Denisa153
13.07.2018 5 z 5

Výborná série, jen jsem čekala trošku lepší konec, byl celkem předvídatelný.

katy87
06.07.2018 5 z 5

Přečíst si celou triologii se vyplatilo! Po vlažném druhém dílu je to výrazné zlepšení a nakonec se mi opravdu moc líbilo, jak to všechno bylo promyšleno. Závěr - nečekala jsem, takže překvapení bylo :-). Navíc je to místy i hodně vtipně napsané, např. hlášky Xemeriuse nebo myšlenky samotné Gwen.

Knihomolka10942
28.06.2018 5 z 5

Tato poslední knížka z trilogie Drahokamy byla opravdu moc hezká. Sice jsem místy úplně napochopila jak se to s tím cestováním časem myslí, ale pak mi to došlo. Film mě opravdu moc zklamal. Není vůbec podle toho děje v knize.
Ale vždycky je lepší knížka než film...

brijana
24.06.2018 5 z 5

Skvělá trilogie. Vřele doporučuji!

betule3
14.06.2018 5 z 5

Tak třetí díl opět naprostá pecka. A i když jsem měla celkem jistou představu o tom, jak vše dopadne, příběh se odehrával úplně jinak. Kerstin Gier prostě ví, čím čtenáře zaujmout. Celou sérii rozhodně doporučuji a všem dílům dávám 5*.

namido
14.06.2018 5 z 5

Má duše asi pořád zůstane dívčí. Přestože nejsem cílová skupina, tak mě celá série neskutečně bavila a zvládla jsem jí jedním dechem.

Tynka291
06.06.2018 5 z 5

Stejně jako oba předchozí díly i tento mě dostal a vtáhl do děje. Knihu jsem měla přečtenou za den a byla moc krásná. Určitě doporučuji.

sola_lupa
20.05.2018 5 z 5

Posledních sto stran jsem myslela, že se od knihy neodtrhnu. Nakonec ale skončila a já ji mohla odložit. Tato série rozhodně stojí za to. :)

Ďumbierka
30.04.2018 5 z 5

Toto bolo skvelé čítanie. Nevˇítam tento žáner bežne a preto som si hl asi aj tak veľmi užila. O 10 rokov menej a milovala som Gideona a Gwenny som si veľmi obľúbila. Prišla mi veľmi blízka a najlepšie bolo, že aj keď som videla film, tak kniha ma prekvapila a ešte ako. To bolo také skveléé , aach. Veľmi rývhlo sa čítala ani neviem ako a mala som za sebou polku knihy. Príbeh skvelý a cestovanie časom TOP. Ešte by som sa kľudne tešila na ďalšie diely , heh.

cibulka 8
22.04.2018 5 z 5

Všechny tři díly jsou super. Přečteno jedním dechem. Doporučuji číst všechny tři knihy hned za sebou, aby se v tom člověk nezačal ztrácet.

Aaginka
20.04.2018 5 z 5

Úžasný závěr. Nejvíc miluju Xemeriuse ten nemá chybu:-D

Verasnížek
12.04.2018 5 z 5

Překrásný :D
je z celé trilogie nejlepší :*

jesterka.as
24.03.2018 4 z 5

Celá serie senzační, moc se mi líbilo promyšlení a postupné odhalování co provedli v minulosti a jak se to projevilo v budoucnosti a naopak :) Romantika, sranda i trocha slziček... ale za mě spokojenost.

Perlivav
22.03.2018 5 z 5

Tak mám za sebou celou sérii a jsem okouzlena. Už dlouho jsem se u knížky tak nezasmála. Rozhodně jsem je nečetla naposled. Xemerius neměl chybu a i ten Gideon, jak mi v prvním dílu přišel protivný, tak ve třetím díle bych mu sama zobala z ruky :-) Jen mne trochu mrzí, že ten konec přišel najednou moc rychle. Pár stránek navíc o tom, jak Strážci fungovali dál či jestli se celá tajná lóže rozpadla, by už autorku jistě nezabilo. Doporučit mohu i filmy. Ty mne ostatně ke knihám přivedly - jinak bych je v knihkupectví jako literaturu pro děti a mládež nadále obcházela.

milunka21
17.03.2018 5 z 5

Nemůžu uvěřit, že je konec. chci víc. Knihy si budu muset pořídit domů, ekniha mi nestačí. :-)

Onceuponthetime
15.03.2018 5 z 5

Krásné zakončení série, která v mé knihovně dostala dokonce i přednější místo než Harry Potter. Čtivé, rychlé a prostě okouzlující.

JitulHa
05.03.2018 5 z 5

Zelená jako smaragd je závěrečný díl trilogie Drahokamy, z prvních dvou pokračování jsem byla naprosto nadšená. Proto není divu, že jsem ohledně Zelené měla ty samé a možná ještě větší nároky, koneckonců, je to přece závěr celé série. A musím s jistotou říci, že mě tahle série ani napotřetí rozhodně nezklamala, právě naopak! Tenhle díl byl stejně báječný jako ostatní. Vyústění celého příběhu bylo prostě famózní, přečetla jsem ho hned 2x. Proto, v rámci všech třech dílů nemám absolutně nejmenších výtek. Příběh byl promyšlený, originální a skvělé postavy z něho udělaly něco opravdu jedinečného, co u mě hned tak nějaká série nepřekoná.