Žárlivost a jiné povídky

Žárlivost a jiné povídky https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/477042/bmid_zarlivost-a-jine-povidky-aqH-477042.jpg 4 854 213

Strhující sbírka napínavých příběhů od krále severské krimi. Nevěra se nevyplácí a nakonec vždycky vyjde najevo. A když se vášeň proplete se žárlivostí, k pomstě zbývá už jen krůček. Dva úplně stejní horolezci bojují o krásnou řeckou servírku. Taxikář nachází v šéfově autě náušnici své manželky. Žena letící z New Yorku do Londýna se kvůli manželově nevěře rozhodla spáchat sebevraždu a bez okolků své plány svěřuje podivnému spolucestujícímu. Nebezpečný kolotoč silných emocí se dává do pohybu… a už nepůjde zastavit.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Povídky
Vydáno: , Kniha Zlín

Sjalusimannen og andre fortellinger , 2021

Vilma232
01.05.2022 4 z 5

Jo Nesbo umí! Umí i povídky. Zhruba polovinu knihy zabírá Žárlivost, která se odehrává na krásném ostrově Kalymnos. Všechny povídky jsou zajímavé a spojuje je motiv žárlivosti, nevěry, podezřívání, touhy po pomstě...

Ilofka
29.04.2022 4 z 5

Povídkové sbírky mám moc ráda, ale málokdy mě povídky svou pointou "uspokojí", obzvlášť když šokující zvrat odhalím už na první stránce. Tady se mi to bohužel stalo zhruba v polovině případů, což bylo způsobeno hlavně tím, že většina povídek měla stejný motiv, jen hrdinové se měnili. Ani tak mi to ale nezkazilo požitek ze čtení, protože Nesbo psát prostě umí a jeho svérázní hrdinové mě vždycky osloví. Někdy mám chuť je profackovat, jindy nad jejich zabedněností obracím oči v sloup, ale rozhodně mi nikdy nejsou lhostejní. Takže zkrátka a jednoduše, pokud jsou povídky váš šálek kávy a máte rádi plastické a uvěřitelné postavy, tuhle knížku si rozhodně přečtěte.

IHT
28.04.2022 5 z 5

Nejsem fanda souboru povidek. Obvykle mi nektere prijdou skvele a nektere prilis slabe. To neni nic prekvapiveho, ale obvykle to vede k tomu, ze mam rozporuplne pocity.
Nesbo je muj velmi oblibeny autor, ale mel jsem ho dost dlouho "upozadeneho", protoze serii HH jsem hltal hned po vydani a priznam se, ze se mi superman Harry ponekud prejedl.
Zkusil jsem pred casem Doktora Proktora a bylo to zabavne, byt znam lepsi detske autory (presto Nesbo i v teto kategorii slusny nadprumer). Nektere jeho posledni knihy mi jeste na policce cekaji, ale sahl jsem po Zarlivosti, nactene panem Svarcem.
Vyborne! Bravurni!
Vsechny povidky maji moc peknou pointu, vsechny jsou hezkou sondou do duse ruznych postav. At uz je hrdinou slavny spisovatel, spickovy detektiv, obycejny popelar, ci taxikar s posramocenym sebevedomim, vzdy jsem se s nimi dokazal ztotoznit.

At uz z pohledu detektiva, nebo "padoucha", Nesbovi ty pribehy proste jdou. A s ohledem na tema knihy jsem si jist, ze mi povidky v hlave zustanou :)

Péťa86
24.04.2022 3 z 5

Soubor povídek, kdy hlavní a nejdelší je povídka Žárlivost. Vzhledem k tomu, že je téměř přes půlku knihy, tak na ostatní moc nezbývá prostor. Hlavní povídka je fajn, zbylé povídky jsou pro "Nesbo" slabé. Bylo to fajn počtečníčko, rychlé, ale nic zásadního od toho nečekejte.

dan-sam
20.04.2022 4 z 5

Jo Nesbø má zvláštní dar mě téměř vždycky nějak vypéct, že nad otevřenou knihou sedím s otevřenými ústy, zatímco v hlavě se mi spojují všechny souvislosti. I tentokrát se mu to párkrát povedlo, nicméně mi přijde, že povídkový formát mu k tomu nedopřává dostatek prostoru (i když třeba první Krev na sněhu byla excelentní). Přesto jako menu oddychových literárních jednohubek ideální, čas rozhodně ztracený nebyl.

Nuttelka
17.04.2022 4 z 5

(Audiokniha)
Po čase jsem opět dostala chuť poslechnout si nějaké povídky a jelikož jsem od Nesba ještě nic nečetla, sáhla jsem po této sbírce a musím říct, že mě vesměs všechny povídky bavily. Už hned první povídka "Londýn" mě zanechala s otevřenou pusou dokořán. Nejdelší povídka "Žárlivost" byla výborná, tu budu mít v hlavě asi dlouho. Povídky "Fronta", "Odd" a "Náušnice" pro mě takový průměr, i když i zde bylo nějaké překvapení. A povídky "Odpad" a "Přiznání" byly také zajímavé... Zajímavé sledovat, kam až by nás žárlivost mohla zanést a co všechno bychom byli schopni udělat.
Za mě určitě spokojenost a interpretace Filipa Švarce je také výborná, doporučuji...

Dajine
16.04.2022 5 z 5

Zřejmě přehodnotím svůj postoj k povídkám. Bylo to skvělé čtení.

Bordoshut
15.04.2022 5 z 5

Jsem velice spokojen, a to se všemi 7 povídkami. Nevím, jestli to v tom také ostatní lidé vidí, ale podle mě je jednou z nejsilnějších stránek této sbírky její ironické vyznění. Každá povídka vyznívá s jakýmsi ironický nadhledem, smutným úšklebkem, který do ní autor vnesl. Tady nejde o to, aby byly povídky stejně akční a plné překvapivých zvratů jako Nesbovi běžné knížky, autor se nám spíše snaží předat myšlenku, že když přijde na žárlivost, jsme vlastně všichni tak trochu na zabití.

cori
10.04.2022 3 z 5

Kniha přináší 7 povídek, které však v žádném případě nejsou strhující, jak se píše v anotaci. Nejvíc mě asi zaujala stostránková novela Žárlivost, odehrávající se na řeckém ostrově, kde kriminalista vyšetřuje smrt horolezce, a povídka Odd, která popisuje život slavného spisovatele.

katka.oo
08.04.2022 4 z 5

Audiokniha ... od knížky jsem toho moc neočekávala, ale nakonec jsem příjemně překvapena, různé povídky na téma nešťastná láska a žárlivost, některé se mi líbily více, některé méně, sem tam jsem si jednu povídku vyposlechla, no Nesbo a Harry to nejsou, ale příjemná změna a já jsem spokojená.

Karoley
06.04.2022 4 z 5

Od lásky k nenávisti vede temná zkratka.

Jo Nesbo je můj oblíbený autor a Žárlivost se mi hodila do Čtenářské výzvy, takže nebylo co řešit :) Nejvíc se mi líbily první dvě povídky Londýn a Žárlivost. Odpad, Přiznání a Náušnice jsou také velmi povedené. Z Fronty jsem byla mírně na rozpacích, ale zase ji hned tak nezapomenu. Nejméně mě zaujala (a trochu i nudila) povídka Odd.

czermy
28.03.2022 3 z 5

Knížka působí, že Jo potřeboval nasytit touhu vydavatelství po vydání aspoň jedné knihy před každými Vánoci. Sám autor by asi tyto povídky nevydával, působí spíš jako slohová cvičení. Samozřejmě vynikající cvičení, protože tu literární úroveň má stále vysokou, i překlad paní Krištůfkové je pořád svkělý, ale ty historky jsou málo uvěřitelné a čtenář si neodpustí myšlenku, že jim něco chybí. Nejvíc se mi líbila povídka Odd, kde si myslím, že Jo Nesbo přináší i částečnou sebereflexi. Těším se na dalšího Harryho, i když je to superman, ta série je stále sympatická, ostatní knihy mimo "holeovky" už asi sledovat nebudu...

Kamčučák
23.03.2022 5 z 5

Tak tohle byla pecka. Opět skvělá kniha od pana Nesba. Povídky jsou kratšího charakteru a proto se kniha i velmi dobře čte.

Vevericka.eva
21.03.2022 4 z 5

Povídky obvykle nečtu, ale když už pasovaly do Čtenářský výzvy, tak jsem to zkusila. Nebylo to špatné, romány od Nesba jsou sice lepší, ale pořád se jedná o zajímavé čtení, rychlé a oddechové.

Rolada88
15.03.2022 5 z 5

Jako první povídka z letadla neměla chybu to byl nářez ale ty další už byli takový slabší ale jinak super jednohubka knížka . Takový se čtou sami

derminator
13.03.2022 3 z 5

Nesba mám rád, ale tyto povídky nejsou úplně šálek mé kávy. Zaručeně nejlepší povídka Žárlivost a nejhorší Odd. Knize dávám 45% a těším se zda vyjde nějaká nová s HH.

Jakira
07.03.2022 3 z 5

(SPOILER) Po prvotním nadšení z první povídky Londýn, která měla neotřelý nápad a gradaci mi pak zbytek přišel už nudný. Z mého pohledu si tedy Nesbo bohužel vyplácal tu nejlepší povídku hned na začátku a zbytek už pak působí jen jako povídky do počtu. Ani hlavní povídka Žárlivost mě nějak zvlášť nenadchla. Jednak mi přišla na povídku paradoxně dost zdlouhavá a natahovaná popisem prostředí a jednak se nemůžu ubránit dojmu, že motiv záměny dvojčat už je tak známý a tolikrát zpracovaný, že už nemůže nikoho překvapit Je to škoda, Nesba mám ráda právě pro jeho originální zápletky, které mi zde, kromě výše zmíněné první povídky, zoufale chyběly. Žánr povídek je prostě dost tenký led...

Horrendous_524
05.03.2022 4 z 5

Káždá z nich byla jiná, přestože pokud jste četli už více děl od tohoto autora, budou se Vám možná zdát poněkud průhledné. Možná proto taky skončili pouze jako povídky a ne jako samostatné knihy. Za mě byla možná nejslabší ohledně autora Odda, která mě nikterak moc nechytla a spíš jsem se jí nějak prokousala, než přečetla. Bylo to fajn. Prostě sbírka několika povídek. Nic víc.

knihovna1
01.03.2022 5 z 5

První kniha od J. Nesbo, co jsem přečetla. Knížka se mi líbila. Povídky trefné na nepříjemné téma žárlivost.

Doubravka1975
24.02.2022 5 z 5

7 skvělých povídek na téma žárlivost od mého TOP Pana Spisovatele
Od lásky k nenávisti vede temná zkratka

nevěra sebevražda vraždy smrt letadla záhady napětí norská literatura žárlivost vyšetřování

Část díla

2013  73%Netopýr
2015  91%Policie
2019  91%Nůž
2017  90%Žízeň

Kniha Žárlivost a jiné povídky je v

Přečtených1 213x