Bouřková sezóna

Bouřková sezóna https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/222384/bmid_zaklinac-zaklinac-bourkova-sezona-Dmb-222384.jpg 4 2426 312

Zaklínač série

< 8. díl

Zaklínač Geralt. Muž, jehož posláním je chránit obyčejné lidi před magicky stvořenými nestvůrami. Mutant, který má za úkol zabíjet nepřirozené bytosti. Používá magická znamení, kouzelné lektvary a chloubu každého zaklínače – dva meče, ocelový a stříbrný. Co se však stane, když Geralt nešťastnou shodou okolností o své meče přijde? Zaklínačské zbraně mají nejen obrovskou hodnotu, ale jejich ztráta je pro majitele zároveň obrovskou potupou. Geralt je musí získat zpátky. Co nejrychleji... Andrzej Sapkowski se na stránkách samostatného románu vrací ke svému nejpopulárnějšímu hrdinovi. Zaklínač Geralt znovu bojuje, cestuje a miluje, Marigold zpívá a lítá z průšvihu do průšvihu, čarodějové intrikují… a nad celým světem se stahují mračna – přichází bouřková sezóna.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Leonardo

Sezon burz , 2013

kocour_mikeš
09.01.2019 5 z 5

Čekal jsem málo a dostal hodně, dávám 90%.

waits
31.12.2018 5 z 5

Doplnkový příběh zaklínače. Četl jsem po prvních dvou dílech ságy, takže mě překvapil civilnější pohled na Geralda a humoristické prvky. Bouřková sezona nemá takový švih jako sága, ale pořád je parádní četbou, s koupí netřeba váhat.

rutto45
27.12.2018 5 z 5

Som rád, že sa aj toto dielo dočkalo slovenského prekladu. Dej síce nenaväzuje tam, kde skončil posledný diel, za to nám ale Andrzej ponúka pohodovú (možno už poslednú?) jazdu po boku nestarnúceho Geralta a dáva tým bodku za svojím životným dielom, ktoré sa zapísalo na popredné priečky celosvetovej literárnej tvorby nielen v oblasti fantasy.

Devil-Ivet
13.12.2018 3 z 5

Na Bouřkovou sezónu jsem se moc těšila. Byla jsem zvědavá na Geraltovo putování, jaké bude mít dobrodružství. Zprvu jsem byla zklamaná, nedokázala se začíst. Až asi 10. kapitolou se to konečně rozjelo. No... Nebylo to špatné, ale čekala jsem něco zcela jiného a lepšího.

Metla
30.11.2018 4 z 5

Přečteno do tří dnů, stránky se otáčely samy, nikde jsem se nezasekla a přesto musím nerada souhlasit s výhradami části čtenářů, že kniha postrádá kouzlo povídek i propracovanost ságy. Cosi "Bouřkové sezóně" chybí, jakýsi tmel, jiskra... nadšení. Trochu Sapkowskiho podezírám (možná neprávem), zda nebyl veden ani tak múzou, či touhou vrátit se do zaklínačova světa, leč jeho motivace mohla být mnohem pragmatičtější. Zaklínač je holt slepice, co stále nese zlatá vejce.
Konec skuhrání: setkání s Geraltem bylo veskrze příjemné a leckterý spisovatel by nejspíš bez váhání obětoval tchyni, aby dokázal napsat dílo takhle chytlavé, plné živoucích postav, inteligentních postřehů, humoru, dobrodružství i akce. Hodnocení 75% odráží mé pozitivní, lehce rozervané dojmy - nějak ten příběh (dle mého názoru) úplně nedržel pohromadě. Jestli se ovšem Sapkowski uvolí napsat další knihu o zaklínači, zase ji budu netrpělivě vyhlížet a koupím při první možné příležitosti. Pochvalu zaslouží Robert Pilch, kromě již zmíněné čtivosti (na které má výborný překlad svůj výrazný podíl) jsem narazila snad na jedinou drobnou chybičku v textu. Kéž by se každé dobré knize dostalo takhle kvalitní péče.

Alyx
10.10.2018 4 z 5

Je docela legrační, jak řada čtenářů začíná svůj post slovy "Nevím, co proti té knize máte, já myslím, že je dobrá..." a přitom má hodnocení 85%. Takže dobrá asi je, a "něco" proti ní má jen málokdo.

Na Bouřkové sezóně je strašně zajímavé, že poskytuje jiný čtenářský zážitek člověku, který četl Zaklínače od začátku a jiný tomu, kdo Geralta ještě nezná. Myslí, že v obou případech silný a výjimečný, ale jiný. Pro druhou skupinu je to zajímavý lehkým perem napsaný román, který jim otevře cestu do kouzelného světa. Ale první skupina ví, že je to vlastně strašně smutná knížka, protože my už víme, že Korál podruhé v kritické situaci "neuteče před bitvou" a jak to dopadne, víme, kde využije své znalosti - jistě načerpané i ze spisu získaného v aukci v Novigradu - Marti Sodergern a jak to dopadne...

Říkám si, jestli Sapkowski nenapsal Bouřkovou sezónu právě kvůli tomu, aby mohl na své čtenáře takhle pomrkávat, zkoušet jejich pozornost a hlavně jim v poslední kapitole Geraltovými ústy poděkovat. Kdo nebyl dojatý, není mistra hoden :-)

zuzana4291
23.09.2018 3 z 5

Tato kniha je ze všech románů o zaklínači jedna z nejlepších. Ale stejně je tam spousta zbytečných stránek. I když má tato kniha většinou děj a většinou se i něco děje, tak tomu stále něco chybí jako v povídkách.

Peťulka3
17.09.2018 5 z 5

Příběh nikdy nekončí.

budhaj
10.09.2018 4 z 5

Nejslabsi z romanu o Geraltovi, ale porad celkem dobre

Azmodan
25.08.2018 4 z 5

Po všech těch knihách a hrách předtím je tohle již vyzrálé dílo se zajímavým příběhem a vším, co k tomu patří. Aby taky ne, když první příběh Geralta začal již před mnoha a mnoha lety. Kniha se mi líbila, i když Geraltovi souboje bych snesl o něco hlouběji, podrobněji a detajlněji popsané, abych si mohl vychutnat zaklíačský um.

ladaol
13.08.2018 5 z 5

Skvělá kniha, jako všechny z této série, těším se, že se k nim ještě vrátím.

Ondracool
06.08.2018 4 z 5

Je to první kniha Zaklínače, co jsem přečetl. I přestože moc žánr fantasy nemusím, mě poměrně chytla. Geralt se mi zapíše na dlouho do paměti.....

HoyaCarnossa
21.07.2018 5 z 5

Takový krásný dovětek či předmluva. Budu muset celou ságu přečíst znovu.

pomero
11.07.2018 3 z 5

"Trápí mě žaludeční vředy a nechutenství, takže hodovní síně už pro mě nejsou. Projevila se u mě jaterní choroba, tudíž mám zakázáno i pít. Fujarka, no dobrá - ta se mi ještě postaví, ale je fuška, aby vydržela stát, takže i ten sex spíše unaví, než potěší. Co mi ještě zbývá, he?"
"Politika?"
"Bravo Marigolde, jako obvykle přesná trefa."

Bouřková sezona je lehká oddechovka bez nějaké hlubší zápletky, která nepostrádá Sapkowskeho vtipný, odlehčený styl, ovšem nějak neubíhá. Člověka nezajímá, co bude dále. Všechno jako kdyby se už stalo v jiných knihách. I tak si ji ovšem člověk rád přečte. Sága je však někde jinde.

Faila
26.06.2018 4 z 5

Bouřková sezóna mi atmosférou připomněla mé první setkání se Zaklínačem. A nejvíce vděčná jsem za Epilog, neboť to je pro mne to pravé ukončení celé ságy.

modrakytara
14.06.2018 3 z 5

Super :)

Kutcho
27.05.2018 4 z 5

Pre mňa milé prekvapenie. Veľa ľudí kritizuje túto knihu, takže ani ja som od nej nečakal veľa. Možno práve preto som od nej dostal viac, ako som predpokladal. Hoci všetky knihy sú skvele napísané, práve prvé dve poviedkové a táto sa mi obsahovo páčili najviac. Príbeh tu nie je možno tak prepracovaný a temný ako v päťdielnej románovej ságe, ale dej ubieha rýchlo, narozdiel od ságy sa tu autor nezdržuje presunmi a v podstate stále sa niečo deje. Je to napínavé, aj zábavné, pútavé, Geralt opäť potešil pár žien a najmä je to odlahčené. Pán Sapkowski vedel, že si takúto knihu môže dovoliť, nakoľko veľký príbeh bol už dopovedaný. Bolo fajn stretnúť staré ale aj nové postavy a možno nebyť posledných 20% knihy, kedy sa tempo zvoľnilo a už sa len doriešovali veci a uzatváral príbeh, dal by som aj 5*.

aachilovka
24.05.2018 2 z 5

mám ráda Zaklínače, ale toto mi přišlo jako nejslabší. Nicméně přečteno a nelituji

špulo
19.05.2018 5 z 5

Bez komentára. Nech nám Andrzej napíše o Geraltovi čokoľvek, vždy to čítať budem. Vlastne, budeme...

DeathStroke
07.05.2018 3 z 5

Sice poněkud slabší díl, ale měl něco do sebe. Na Sapkowskiho se člověk nemůže zlobit