Bouřková sezóna

Bouřková sezóna https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/222384/bmid_zaklinac-zaklinac-bourkova-sezona-Dmb-222384.jpg 4 2425 312

Zaklínač série

< 8. díl

Zaklínač Geralt. Muž, jehož posláním je chránit obyčejné lidi před magicky stvořenými nestvůrami. Mutant, který má za úkol zabíjet nepřirozené bytosti. Používá magická znamení, kouzelné lektvary a chloubu každého zaklínače – dva meče, ocelový a stříbrný. Co se však stane, když Geralt nešťastnou shodou okolností o své meče přijde? Zaklínačské zbraně mají nejen obrovskou hodnotu, ale jejich ztráta je pro majitele zároveň obrovskou potupou. Geralt je musí získat zpátky. Co nejrychleji... Andrzej Sapkowski se na stránkách samostatného románu vrací ke svému nejpopulárnějšímu hrdinovi. Zaklínač Geralt znovu bojuje, cestuje a miluje, Marigold zpívá a lítá z průšvihu do průšvihu, čarodějové intrikují… a nad celým světem se stahují mračna – přichází bouřková sezóna.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Leonardo

Sezon burz , 2013

oleg121
20.04.2018 4 z 5

Sapkowski tentoraz síce neprináša veľmi celistvý dej, na druhej strane je ale svižne vyrozprávaný a bez zdĺhavých pasáží. Celkom spokojnosť.

postoran-CZ
12.04.2018 4 z 5

Zřejmě nejslabší kniha ze Zaklínačské série. Možná dílem tím, že jsem ji četl po dočtení předešlých sedmi knih. Ne, že by se četla nějak špatně. To vůbec ne. Pokud bych ji bral jako samostatnou knihu, tak byla velice dobrá. Ale prostě tomu srovnání s předešlými knihami (a především pak s poslední knihou - Paní jezera) se nejde ubránit.

Dolina
16.03.2018 2 z 5

Po předchozích knihách o Zaklínači celkem zklamání. Byly tam nějaké skvělé momenty, ale jinak mi to přišlo takové nijaké. To, co se mi na předchozích knihách tak líbilo, mi tady chybělo.

Rooz
07.03.2018 3 z 5

Ačkoliv se nejedná o žádný literární zázrak, stejně jsem rád, že Sapkowski své slovo ohledně Geralta nedodržel a napsal o něm další knihu. Protože o Geraltovi si vždycky člověk rád počte. Jasně, všeobecně asi máme od pojmu "zaklínač" opravdu značně vysoká očekávání, rádi bychom si zase přečetli něco tak vynikajícího, jako jsou povídky ve sbírkách Poslední přání a Meč osudu, nicméně to, že jsme se myšlenkami i srdcem zase jednou mohli vrátit do tohoto světa je prostě uspokojující.

Heisenberg
05.03.2018 4 z 5

Tak jsem se konečně dostal k velmi neopěvované Bouřkové sezóně. A co k tomu říci? Zjednodušeně a ve zkratce: není to ono. Tahle kniha je čtivá, ale nedostala a nepřekvapila mě tak, jako předchozí knihy. Zápletka se mi líbila, kniha se mi celkově taky líbila, ale když se nad příběhem hlouběji zamyslím, tak je to vlastně jeden velký mišmaš a slepenec událostí. Bohužel, nejslabší kousek z celé série. Pěkně čtivé, ale ne tak kvalitní, jak jsem očekával. Alespoň jsem se zlepšil v latině...

DarthSoren
03.03.2018 5 z 5

Opravdu nechápu hejt na Bouřkovou sezónu. Myslím, že to bylo stejně dobré jako předešlé povídky a romány... okej, možná to bylo víc šablónovité, ale mistr Sapkowski nestratil nic ze svého autorského umu a umění. Geralt je zde pořád Geraltem jak ho známe (i když je tohle vlastně prequel), příběh je zajímavý, napínavý a nepustí od začátku dokonce.

meredith6677
17.01.2018 3 z 5

Bouřkovou sezónu jsem četla jako první knihu ze série a byla hezkým doplněním hlavního děje, lépe jsem se pak orientovala v posloupnosti děje, zvláště co se čarodějek týče :) Kniha byla hezkým zpestřením příběhu se zajímavými osudy.

Mathrael
31.12.2017 4 z 5

Kniha, která je sice již trochu slabší než předchůdci série, ale přesto, prostě Geralta a jeho příběhy mám ukořeněné hluboko v srdci.

KlariN
28.12.2017 3 z 5

Návrat do řeky tak úplně nevyšel, vysoká očekávání nenaplněna. Epizodická vyprávěcí struktura podtrhuje rozvleklost příběhu. Zábava na jedno přečtení.

Enlighted267
26.12.2017 5 z 5

Absolútne nechápem kritiku na adresu Maestra, v jeho najnovšom románe.... áno, je v tom iná štruktúra, iný príbeh a trochu viac šablónovitosti, ale stále to nestráca na osudovosti, epickosti, detailnosti sveta, hĺbke dialógov... použitie latinčiny vo väčšine len plusom, asi naozaj platí že k oceneniu Sapkowského tvorby je treba trochu viac čitateľskej a životnej skúsenosti... za mňa nemám čo vytknúť, Maestro opäť v plnej sile a teším sa na ďalšiu tvorbu

Otto von Pluto
22.12.2017 3 z 5

Sapkowského nevšední vyprávěcí dovednosti jsou mi již dlouho známé a toto své umění autor předvádí i ve Bouřkové sezóně. Potíž je v tom, že Sapkowski byl i mistr obsahu, tedy (v jeho případě) promyšlených a nevšedních příběhů. A v tom spatřuji hlavní problém Bouřkové sezóny, ta je totiž slepencem fádních a klišoidních fantasy námětů slepených dohromady. V tomto ohledu celkem zklamání.

VERDIKT: Forma zvítězila nad obsahem, což je v případě Sapkowského docela průser.

amaenium
20.12.2017 3 z 5

Abych se přiznala, chvílemi jsem se nutila knihu číst, hlavně ze začátku. U žádného jiného dílu se mi to ještě nestalo. Příliš mě nebavily pasáže právního řádu, včerně častého výskytu latinských spojení. Líbila se mi postava Aguary a konec byl už lepší a poslední kapitola, zakončení se mi moc líbilo!

Hakem
19.12.2017 4 z 5

Zaklinace jsem teprve objevila a jsem rada, ze jsem tak nemusela cekat 14 let na tento kousek, ale mohla jsem ho hned zaradit do souvisleho cteni. Mam za sebou tedy 3 povidkove knihy. Bourkova sezona casove patri tak do 2/3 Mece osudu, ale 2 udalosti jsou casove trosku mimo. Geralt je charismaticky sympatak, takovy Mr. Right v kazde situaci. Rekla bych, ze jeden z nej hrdinu co jsem zatim cetla. Nadhled, vtipnost, neprekrocitelne moralni zasady.
Naopak carodejky, v porovnani se Zemeplochou vetsinou nesympaticke. Yennefer snad neprisel na chut nikdo, Koral v tradici pokracuje.. Prisery super, vedlejsi postavy super - trpaslici boduji. Jen na ty casove skoky jsem se musela soustredit.
A k Bourkove sezone souhlasim se zbytecne mockrat pouzivanou latinou a naopak se mi nezdalo, ze by kniha byla jen o honeni se za meci. Ty Geralt celkem rychle pustil z hlavy a nedelal kolem toho zadne velke sceny (i kdyz ho to stvalo) - proste pro nej v tuto chvili nejsou a pro ostatni jsou neviditelne :D
Listice byla paradni. A zaverecne setkani s mladou cestovatelkou dava nadeji, ze se Getaltovi dobre dari i v budoucnu

dedliipf
01.12.2017 4 z 5

Rozjezd nic moc, druhá půlka super... a odkazy na jiné příběhy! Pro lepší pocit doporučuji přečíst na jeden až dva zátahy. Je to jako povídka vymáchaná v zaklínačské sáze.

shey
30.11.2017 3 z 5

Sapkowski měl zůstat u povídek. Už sága o Ciri byla rozvleklá a nějak neohromila. Tato kniha v tom pokračuje...pro mě celkem zklamání

BelphegorSara
22.11.2017

Tuto knihu teprve začínám číst, ale už jsem si nějaký obrázek udělala. Všechny příběhy o Zaklínači mne bavily, ale tenhle je zatím nejslabší. Kniha mne baví, ale délka kapitol a mnoho latinských výrazů působí přehnaně. Snad bude zbytek knihy lepší :)

Dany1006
21.10.2017

Tato kniha byla druhá, co jsem od Sapkowského četl. Kniha si velmi rychle získala moji plnou pozornost. Bohužel, po pár kapitolách, už ji ztrácela. Od čtení mě odrazovala délka kapitol. Nemam rád kapitoly dlouhé přibližně 10 stran. Děj knihy na mě působil dost zmateně. Chvíli Geralt něco dělal a asi po jedné kapitole, už byl někde úplně jinde a dělal něco jiného.
Uděluji knize 3*.

Schary
04.09.2017 4 z 5

Pěkný návrat Geralta na scénu i s jeho pátkem Marigoltem, řeší intriky sdružení a pak čarodějů a taky jedné čarodějky, nemluvě o problémech na místním královském dvoře....

Aniday
16.08.2017 5 z 5

"Pověst pokračujte. Příběh nikdy nekončí." ...

Irimie
15.08.2017 3 z 5

Spíš průměr. Knížku jsem četla asi před půlrokem a v hlavě mi z ní moc neutkvělo, dokonce jsem nabyla dojmu, že jsem jí snad ještě nečetla, a přitom jo. Na pentalogii o Ciri nenavazuje, což je také trochu zklamání.