Záhada zlaté štoly

Záhada zlaté štoly https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/151250/zahada-zlate-stoly-151250.jpg 4 739 94

Další z příběhů královského prokurátora Oldřicha z Chlumu se tentokrát odehrává v okolí Prahy. Nevysvětlitelným způsobem se při cestě z královských dolů v Jílovém u Prahy ztratí truhlice plná zlata. Král Přemysl I. Otakar povolá Oldřicha z Chlumu, protože je jasné, že v pozadí musí stát někdo z předních šlechticů království.... celý text

Morkon
03.05.2014 5 z 5

Vyborna detektivka ze stredoveke Prahy.

gimli35
29.04.2014 5 z 5

Podle mě zatím nejlepší Vondruškova kniha.

brabofka
24.03.2014 5 z 5

Skvělý příběh co se sám čte. Nikdy bych nevěřila, jak středověká detektivka dokáže člověka strhnout.... Člověk za tím asi nemůže čekat naučnou dějepisnou četbu, ale pokud k tomu přistupuje jako k oddechovému čtení, pak si myslím, že může být 100% spokojen. Ano v této knize není o mrtvé nouze, ale jelikož jsem zrovna ve stavu kdy mám po krk mrtvol se zalepenýma očima, sériových vrahů, kteří pobíhají po Londýně, Severní Karolíně nebo dalších destinacích, tohle je prostě pro mě to pravé ořechové :-) a 2 knihy za 1 víkend jsou tomu důkazem.
Všechna čest panu Vondruškovi, 3 knížky, 3 příběhy = žádná nuda :-)
Proto 5*

evafort
22.03.2014 5 z 5

Skvělá kniha, byla jsem napnutá, jak se záhada vyřeší. Mám ráda všechny postavy a těším se na další příběhy a případy.

vhumanik
29.01.2014 5 z 5

Začínám mít rád postavy z Vondruškovy série s Oldřichem z Chlumu v hlavní roli, která mě pořád baví.

KikiZ
28.01.2014

Milé jako vždy, mě zkrátka tyto detektivky s Oldřichem z Chlumu ohromně baví, a navíc Ota ze Zástřizlí, to je kapitola sama pro sebe. Je to sice nepolepšitelný holkař, ale řekněte, kdo by ho neměl rád?

Joges
27.09.2013 4 z 5

Docela příjemná četba - dobrodružná i detektivní. Napětí se stupňuje už od prvních stránek.

Blanchi
23.09.2013

napeti az do konce. Prava stredoveka detektivka.

Zdenda20
29.06.2013 4 z 5

Velmi pěkně napsané, možná trochu obdobně jako Králův dluh. Ale je to pěkně čtivé jako většina knih od pana Vondrušky i vyšetřovací metody zde popsané mi přijdou dobové. Doporučuji všem , kdo má rád detektivní příběhy ze starých časů.

LG73
07.06.2013 5 z 5

Další výborná detektivka v hlavní roli s královským prokurátorem Oldřichem z Chlumu. S každým dalším dílem spisovatele Vondrušky jsem více nadšená a nemohu se dočkat pokračování. Kdo má rád klasickou českou detektivku obzvláštěnou umístěním do středověkých Čech, by rozhodně neměl váhat a knihu si přečíst.

bibi.r
05.03.2013 3 z 5

Tahle mi přišla taky trošku slabní, nějak překombinovaná.

buturenka
24.01.2013 5 z 5

příjemné, napínavé a zajímavé čtení

iti
29.10.2012 5 z 5

Jedna z mých prvních přečtených knih od Dr. Vondrušky. Od té doby čtu vše co napíše.

vitavita
14.03.2012 5 z 5

I v okolí Jílového se stanou zajímavé případy ...