Záhada zlaté štoly

Záhada zlaté štoly https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/151250/zahada-zlate-stoly-151250.jpg 4 739 94

Další z příběhů královského prokurátora Oldřicha z Chlumu se tentokrát odehrává v okolí Prahy. Nevysvětlitelným způsobem se při cestě z královských dolů v Jílovém u Prahy ztratí truhlice plná zlata. Král Přemysl I. Otakar povolá Oldřicha z Chlumu, protože je jasné, že v pozadí musí stát někdo z předních šlechticů království.... celý text

cmelda26
15.04.2019

Opět spokojenost už mám doma další díl tohle trio " vyšetřovatelů" a zápletky mě prostě baví.

Pavelpi
05.04.2019 5 z 5

Podle mne opět výborně napsáno.Vyřešení všech tří případů je naprosto logické.Děj knihy postupuje rychle dopředu a ani se člověk nenaděje a je tu konec.Přiznám se,že jsem knihu přečetl za jeden den.

gersie
28.03.2019 3 z 5

Jednoduše napsaná kniha , žádné dlouhé poisování a přitom výstižné. Dobrý příběh, hezky se vyvíjel, už jsem se chystal dát plný počet hvězd. Jenže absolutně nechápu , co vedlo autora k tomu aby musel k textu připlácnout tu debilní svatbu ? Když už bych mu prominul to nanejvýš nepravděpodobné a hloupé vysvobození z podzemní kobky , tak tu infantilní zápletku a rozřešení o svatbě prostě nepřekousnu. Zbytečně degradoval tak slibnou knihu, ......velká škoda.....Jo a taky je dost hloupé že byla kniha plná chyb ...... v dnešní době , kdy polovinu chyb za nás odstraní počítače, není podle mne dobré se na tu druhou polovinu vys... a nechat ji tam.Pokud je to oficiálně vydané dílo je to poněkud trapné.

jana1976
12.03.2019 5 z 5

Mě Vondruška nezklame....

Bohemians
25.02.2019 2 z 5

BEZ SPOILERŮ, AUDIOKNIHA:

Nevím nevím, jak čtu komentáře, já jsem byl docela zklamán. Audiokniha má zhruba 2 hodiny a přišlo mi to velmi vágní, předvídatelné a s velkou porcí náhod, nelogičnosti a naivity. Pro mě nejhorší z doposud "čtených" příběhů jinak oblíbeného Oldřicha z Chlumu. Mimo to hlas Oldřicha v audioknize neodpovídá jeho popisovanému věku v knize.

RogiS
08.01.2019

Ne že bych tuto knihu četl až teď a poprvé, ale nějak jsem přehlédl, že jsem ji patřičně neokomentoval. V ději mají své místo takřka neuvěřitelné náhody, autor pružně mění jména postav (Z Dobroněhy se stává Božetěcha a z Božetěchy zase Dobroněha a to během jediného soudního líčení) Ota cestuje zhruba 13 km koňmo celé odpoledne (vzdálenost s Modřan do Jílového), Vltava protéká Hloubětínem, a Oldřich z Chlumu marně přemýšlí nad tím, jak se mohlo ztratit zlato i poté, co Ota uteče se zamčené a střežené místnosti kde bylo zlato skladováno tajnou chodbou...

Carmen13
27.12.2018 5 z 5

Za mne zatím nejlepší díl.

Marika Vanova
20.11.2018 5 z 5

Tenhle příběh s Oldřichem z Chlumu mě zatím bavil ze všech nejvíc. Žádné dlouhé postávání někde, ale akční děj a zapojení všech tří Oldřicha, Diviše i Oty.

Allena24
06.07.2018

Poslouchala jsem audio podle románu V.Vondrušky Záhada zlaté štoly. Dle některých komentářů soudím, že kniha byla o více zápletkách, proto nemohu hodnotit hvězdičkami. Myslím, že mi poslech cd stačil (měla jsem klidné pohodové večery) a knihu už číst nebudu.

oolinkaa
30.03.2018 5 z 5

Moje 2.kniha od Vondrušky a opět jsem nadšená. Jeho knihy a příběhy mě baví. Nemám co vytknout

Bulba
10.11.2017 5 z 5

Asi se mi líbila nejvíce z této série - čtu je postupně od začátku. Možná to bylo i tím místem děje okolo Prahy (i když jsem z Moravy). Jen postavy jsou dost ostře černobílé, ale je to detektivka a ne psychologický román.

voset
05.11.2017

paráda, mě se to moc líbilo, co víc mám psát, ani se od toho člověk nemůže odtrhnout :-D

Standa24
23.09.2017 5 z 5

Přečteno za necelé dva dny. Příjemné historické čtení s detektivní zápletkou :)

jindrich7442
06.09.2017 5 z 5

Z počátku jsem byl trochu zmatený z pořadí série (internet říká že jde o 3 díl, ale kniha sama se v seznamu knih edice tváří jako díl 2.) to se však zhruba v půli knihy vyjasnilo, když byla zmíněna nešťastná událost z dílu "ukradené relikvie". Opět nemám možnost než hodnotit pozitivně. Tento díl přečten během soboty a neděle, což samo o sobě za své hovoří. :)

Pavka.n
03.08.2017

Podle mě nejlepší z knih s Oldřichem z Chlumu. Úchvatná.......

Art82
28.06.2017 5 z 5

Jedna z nejlepších od autora mohu jen doporučit☺.

Shardlake
22.03.2017 3 z 5

Příjemné oddechové čtení.

stastnyandel
20.02.2017 5 z 5

Napínavé do poslední stránky.

vejmel
15.02.2017 3 z 5

Kdyby Vondruška vynechal první kapitolu, byla by to mnohem lepší detektivka. Opětovně se projevila špatná práce copy-editora v nakladatelství (či snad jeho absence), tentokrát v podivné záměně Božetěcha-Dobroněha na konci knihy.
Prostředí, která s hrdiny navštívíme, jsou atraktivní a udržují čtenářův zájem. Zároveň jsem si obohatil slovník spojením „stavení dorotné“, což se mi velice zalíbilo a občas ho použiji (to slovní spojení, ne samotné stavení dorotné).

martas79
10.02.2017 4 z 5

Oldřich, Ota a Diviš v plné síle!