Začít znovu

Začít znovu https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/354196/bmid_zacit-znovu-zWp-354196.png 4 2175 2175

Začít znovu / Znova série

Allie Harperová se kvůli studiu stěhuje do Woodshillu a touží po jediném – začít znovu od začátku. Proto se jí úplně nelíbí, když jí nezbyde nic jiného než spolubydlet s arogantním grázlíkem. Kaden White je sice neuvěřitelně atraktivní, ale se svým potetovaným tělem a nestydatým chováním také ten poslední, s kým by Allie chtěla sdílet byt. A k tomu ještě hned na začátku vymyslí seznam pravidel, z nichž to nejdůležitější zní: V žádném případě spolu nikdy neskončíme v posteli! Allie si však záhy uvědomí, že Kaden toho v sobě skrývá mnohem více, než si původně myslela. A čím lépe se navzájem poznávají, tím těžší pro ni je odolat vzájemné přitažlivosti. Román získal prestižní cenu Lovelybooks 2016 v kategorii "Liebesromane".... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Omega

Begin Again , 2016

rysavas
02.05.2019 3 z 5

Přiznávám, že kdybych předtím nečetla knížku Krásná katastrofa, tak by mi to přišlo čtivé, ale takhle mi to přišlo spíš jen jako kopie, navíc místy už opravdu dějově natahované.

rene.rn
26.04.2019 5 z 5

Klidně bych "začala znovu" :-) Kniha se četla velmi dobře, asi jsem čekala trochu jiný "happy end" , ale za mě rozhodně palec nahoru!

barborelka
25.04.2019 5 z 5

Po dlouhé době mě mile překvapila nová autorka ;-) příběh moc hezký, četlo se samo. těším se na další díl ;-)

Damonka12
18.04.2019 5 z 5

Tato kniha má typický nádech YA, který miluji, holka a kluk jsou spolubydlící nejprve se nesnáší a poté se do sebe zamilují. Za mě povedená kniha. I příběhy obou hrdinů byly propracované a zajímavé. Za mě ano.

PerfectionistKa
16.04.2019 3 z 5

Ve výsledku opravdu netuším, co si o tomhle kousku myslet. Těšila jsem se na knihu moc (zásadní chyba č. 1 - a to si vždycky říkám, ať nic neočekávám, protože pak nebudu zklamaná). Chyba č. 2: hlavní hrdinka. Ta mi teda nesedla. Přišla mi jako strašně uječená a náladová, což není nic pro mě. No... postupem času to ubralo lehce na ukňouranosti, lehce. Taky se pak vysvětlovalo, z čehopak asi ty komplexy Allie má, a taky, že tam komplexy a démony z minulosti má každý... to už neexistuje člověk s průměrně normální minulostí?

Problémová klišé každé druhé romantické knihy. Musím říct, že jsem nejspíš měla jinou představu o ději obecně, podle zařazení této knihy do “oddechového čtení”. Nečekala jsem, že to bude tak supercitlivé. Tragické dětství, dospívání, vztahy, všechno. Asi jsem čekala mnohem větší pohodu a zábavu, která se tam teda taky našla, ale ne v míře mého očekávání. A dopadlo to až přehnaně rychle a přeslazeně.

Ona kniha asi hádám není špatná, aspoň podle tak vysokého hodnocení ostatních, ale mě zklamala a tak jdu proti proudu.
Každopádně Spencer byl mojí nejoblíbenější postavou, a proto se do pokračování v budoucnu pustím.

AmazingUnicorn
11.04.2019 5 z 5

Je to úžasná kniha. Vztah Allie a Kadena se mi moc líbil, občas jsem se zasmála, takže opravdu super. Hodně se těším na příběh Dawn a Spencera♥️

alzbeta4340
01.04.2019 5 z 5

Romantické čtení určené hlavně pro mladší čtenářky. V rámci žánru velmi dobře napsané. Ten, kdo má rád tento druh odpočinkového čtení, určitě nebude zklamaný.

Pohodarka84
31.03.2019 4 z 5

Lehce předvídatelné, není asi nic co by mě v příběhu překvapilo, ale líbí se mi autorky styl psaní a od těhle knih stejně nikdo hluboké myšlenky nečeká...další knihu si určitě přečtu.

KuroHaru
19.03.2019 4 z 5

Červená knihovna, proti které je i Rudé právo vybledlé. Jako oddechovka dobré, ale vzhledem k tomu, že takový žánr běžně nečtu, mě to zas tak úplně nenadchlo. Byl to v podstatě jen slet (velmi, velmi silných) chemických reakcí mezi hlavními postavami, který byl však od začátku do konce předvídatelný a plný všemožných vztahových klišé. Trochu mi to přišlo jako žhavé sentimentální představy sepsané v deníčku americké puberťačky...Ale nemyslím to kriticky, kniha svůj účel plní a napsaná je čtivě a vtipně. Jen já jsem na tohle asi trochu studený čumák...

Veru4973
18.03.2019 5 z 5

I já musím napsat, že tohle jsem teda opravdu nečekala! Můj oblíbený žánr jsou detektivky, po knize jsem ale sáhla, protože jsem si chtěla odpočinout od všech těch mrtvol nalezených v kufru a pod. po pravdě jsem neměla nijak velká očekávání. Děj mě ale totálně pohltil, s hlavními postavami jsem prožívala všechny pocity od zklamání až po radost a štěstí. Jediné co bych vytkla byl na mě docela přeslazený konec a trošku mi chyběl i pohled Kadena. Nicméně knihu jsem četla s nadšením a ani jsem se nenadála a najednou byl konec. Až mi bylo líto ji zase vrátit do knihovny. Doufám, že druhý díl bude co nejdřív!

Adelin239
16.03.2019 5 z 5

Tak tohle jsem nečekala....a tím nemyslím samotný děj knihy, ale především povahy všech postav v ní. Některé části knihy se daly sice předvídat, ale ani to neubralo jejímu kouzlu. Co mi v ní ale trochu chybělo, byl pohled z druhé hlavní postavy Kadena. Nicméně je to jen malý detail, a i přes to dávám knize plný počet hvězdiček.
Není pochyb, že se k této senzaci určitě vrátím. Pevně doufám i v to, že nám vydají druhý díl. Jinak tu podle mě bude hodně zklamaných čtenářek :D

tereza94
14.03.2019 5 z 5

Krásná oddechovka. Už se těším na další díl.

Maruš.D
14.03.2019 4 z 5

Nemohla jsem se rozhodnout mezi třemi nebo čtyřmi hvězdami. Kniha se mi líbila, ale znovu si ji asi číst nebudu. Příběh byl zajímavý, ale ne nijak originální. Postavy byly zajímavé, nebylo jich moc a tak jste lehce udrželi přehled. Zamrzelo mě, že se nějak nerozvíjé vztah mezi Spencerem a Drew, ale třeba bude pokračování :-D
Potěšilo by mne, kdyby byla kniha psána z obou pohledů hlavních postav. Kaden byl velmi zajímavý a složitý a určitě bych ho lépe pochopila, kdyby se tam objevilo alespoň pár kapitol z jeho strany. Příběh neurazí, ale ani mě nedostal do kolen. Příjemná oddychovka :-))

Jajibloguje
07.03.2019 5 z 5

Allie a Kaden sú teda dvojka, to dám poviem. Túto knihu som si zaobstarala na základe odporúčania, že ide o veľkú a hlavne vtipnú "romanťárnu". Ani som nečakala, že tieto slová budú tak pravdivé. 412 stranovú knihu som dočítala behom jedného večera a doobedia a úplne so mnou splynula. Takto príjemne romantický príbeh som už dávno nečítala a mám pocit, že ani čítať nebudem.

Kniha je o prekonávaní samého seba, o vysporiadaní sa so svojou minulosťou, o živote, o priateľstve a aj o vysokej škole či plnení si vlastných snov. Číta sa dobre a jednoducho. Veľmi sa mi páči autorkin štýl písania a veľmi sa teším na pokračovanie. Ak poznáte série Dublin street alebo Šéfom môjmu šéfovi, iste viete, čo nás bude v pokračovaní čakať. Prezrádza to aj nenápadný úryvok, ktorý vydavateľstvo vložilo na koniec knihy. Pekná obálka je už len bonus k tomu všetkému.

Nikarina
05.03.2019 5 z 5

Přečteno jedním dechem! Tohle je přesně ten druh knih, které mám ráda a ráda se k nim vracím. Těším se na další knihy od této autorky.

Lenka.Vílka
04.03.2019 1 z 5

Mohla to být dobré, kdyby...

...kdyby všechno, co se tam odehrává, nepůsobilo jako puzzle. Všechno co tam postupně bylo, bylo už někde jinde. Ano, nečekám nijak zvlášť originální děj (v rámci žánru), ale ať mě tam alespoň něco, sakra, překvapí! Prostě to až moc působilo takhle: autorka vytrhla stránky ze svých oblíbených knih, dala je k sobě a voalá, kniha. Prostě nic zajímavého, nového, dojemného. Ano, sice krásná obálka, ale v ní se skrývá povrchní děj, který je už stokrát omletý jinde. Sice se to čtě dobře a rychle, žádné do očí bijící tiskové chyby (viz předchozí věta souvětí), a přestože překlad nebyl špatný, místy jsem se nad textem musela hodně zamyslel, než začal dávat smysl. Kniha přečtena za dva večery, ale jsem ráda, že další díl bude o Dawn. Tohle drama bych "na pokračování" nedala.

marketa4469
23.02.2019 5 z 5

Tato kniha mě vážně moc bavila. Nedokázala jsem se od čtení odtrhnout.. Cely příběh se mi moc libil, to, že nebylo vše jasné od začátku bylo super. A konec nebyl ani moc preslazeny, takže pro mě další plus.

Megurine
16.02.2019 4 z 5

Po knize jsem sáhla jako po naprosté oddechovce. Už podle popisu jsem čekala pouze jednoduchý romantický příběh a to kniha splnila. Celý příběh je psán s jistou nadsázkou, občas jsem se nad bizarností situace musela pousmát, ale ono to prostě celé funguje. Kniha se čte sama, je psána takovým nenuceným stylem. Děj má spád, romantika určitě nechybí a celkově je kniha příjemným relaxem, nad kterým nemusíte tolik přemýšlet a jen si ho užít.

Erzetka
14.02.2019 4 z 5

„Nejsi rozbitý, Kadene, jen trochu poškrábaný.“ - tak jako každý z nás... každý si v sobě neseme něco z minulosti, minulost skrývá jak Allie, tak i Kaden. Oddechovka na půl odpoledne. Dobrý počtení.

Evka3814
14.02.2019 5 z 5

BOMBA!!! Přečetla jsem to za jeden den,fakt jsem se od toho nemohla odtrhnout. Skvěle napsaná kniha,je to přesně můj šálek kávy:) Byl to krásný příběh. Plný zklamání a zlomenych duší, ale přitom ukázka že když je vůle a přátelé tak jde vše:) Rozhodně se nemůžu dočkat dalšího dílu a jelikož jsem četla ukázku už teď jsem jak na trní :)další série ke které se budu ráda vracet