Vražda na faře

Vražda na faře https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/52650/bmid_vrazda-na-fare-wXs-52650.jpeg 4 700 110

Slečna Marplová série

Fara vesničky St. Mary Mead se stane dějištěm vraždy. Obětí je člověk, jehož nikdo neměl rád, dokonce ani sám farář. Kdo by mohl být pachatelem činu, když důvod k němu měli snad všichni – nejbližší příbuzní, nebo jiní obyvatelé vesnice? Vyšetřující zástupci zákona nejsou bezmocní a hloupí, ale vztahům mezi místními nerozumějí… Na scéně tohoto zločinu, již ve své knize z roku 1930 zinscenovala královna detektivek Agatha Christie, se poprvé objevuje později tak slavná slečna Jane Marplová. Zpočátku ji policie přijímá jako ostatní osamělé staré dámy, jako neškodnou povídalku s podivnými názory. Ona však nejen zná místní poměry, ale také dokáže nahlédnout do hloubi lidských povah. Přesto dlouho tápe, neboť nadprůměrně inteligentní vrah promyslel každičký detail. Slečna Marplová je však bystrá, neunikne jí žádná nitka, snad umí i číst myšlenky – a je to nakonec ona, kdo poradí policii poslední, usvědčující krok…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

The Murder at the Vicarage , 1930

kiki11
05.01.2015 4 z 5

Možná jsem od prvního případu slečny Marplové čekala trochu víc, ale i tak se mi kniha líbila a přečtu si další.

Baobab
04.01.2015 5 z 5

Skvělá a napínavá kniha. A na konci mě kromě odhalení vraždy slečnou Marplovou rozesmála věta "z archeologického prostředí": "...že jí doktor Stone namluvil, že se obává rivality ostatních archeologů, kteří se nezastaví před loupeží, aby získali předmět, kterým by jeho teorii znevážili."

Ben Nevis
18.11.2014 5 z 5

Agatha své řemeslo opravdu umí. I když tu máme jenom jednu vraždu, knížka nenudí a těšila jsem se celou dobu na odhalení vraha. Potěšilo mě, že vrah nebyl "zahradník", ale osoba, která dává hlavu a patu.
Postavy byly rozpracovány dobře, akorát tam mohlo být víc podezřelých. Ze sedmi kousků od slečny Marplové jenom asi tři byli víc zahrnutí do děje. Některé postavy vikář vůbec nepodezíral a přitom bily do očí.

lampernaqui
12.11.2014 4 z 5

Rozhodl jsem se přečíst Agathu pěkně postupně, začneme tedy se všudypřítomnou slečnou Marplovou. Kniha má všechno, co jsem od autorky očekával. Povedný děj, pozvolna se rozplétající případ... ale hlavně ten nádherný popis venkova, kdy by prostě každý hned chtěl bydlet.

jollie
25.08.2014 5 z 5

Moje první knížka od Agathy a rozhodně ne poslední :)

Modrina
19.05.2014 5 z 5

Krásně vylíčené postavy i reálie, rozuzlení jako obvykle brilantní.

Marčullkas
24.07.2013 4 z 5

Taktéž má první detektivka od Agathy, dostala mě svým zajímavým stylem psaní! Napětí a tajemnost knize rozhodně nechybí. Předtím jsem žádné jiné detektivky nečetla.

i-v-u-l-a
16.11.2012 4 z 5

moje úplně první knížka od paní Agathy a hned jak sem začala číst, musela jsem ji ten den dočíst...ti co mají rádi zápletky a těší se na to, jak to nakonec dopadne, ideální počteníčko :) taky pěkně vystihne dobu, ve které se děj odehrává, jak již psal v prvním přízpěvku mi-380 :)

Kunstábl
06.05.2011 5 z 5

Doporučuji! Marplová poprvé a hned si z ní autorka utahuje. Škoda, že v tom nezašla ještě dál. Z Poirota si dělá srandu pořád, ale Marplová nějak zvážněla a přestala být drbnou. Ty úseky o tom, jak nenápadně sledovala ptáčky v okolí, patří k nejlepším. Pro někoho je tam hodně zápletek, ale to mám v knížkách rád

mi-380
27.11.2010 4 z 5

Slečna Marplová a její první velký případ. Paní Christie dokazuje své výjimečné schopnosti: ich forma a ještě k tomu z pohledu muže - duchovního. Kromě mobilů a počítačů tenhle venkovský život Anglie roku 1930 působí nádherně současně. Stejně tak i charaktery postav a vztahy mezi nimi. 85 %.