Vlk samotář

Vlk samotář https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/215525/mid_vlk-samotar-215525.jpg 4 952 265

Když vlk v divočině ví, že nadešel jeho čas, že už své smečce není k užitku, rozhodne se vytratit. Zachová si hrdost a zemře tak, jak žil. Lidé takové štěstí nemají. Luke Warren strávil celý život výzkumem života vlků, dokonce s nimi nějakou dobu i žil – rozumí jim lépe než vlastní rodině.

Literatura světová Romány Příroda, zvířata
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

Lone Wolf , 2012

HŠ
27.12.2020 2 z 5

SPOILERY: Nevím, jaké jsou v USA zákony, ale chtít odpojit člověka již po týdnu, se mi zdá i na Ameriku moc. Caru bych potkat nechtěla - sebestředná naivní puberťačka s rozumem tak na 13 let. V celé knize žádná zmínka o Lukových rodičích, případných sourozencích. Iritovalo mě časté střídání kapitol, člověk se jakžtakž vžije do postavy a už tu má jinou. Ve finále jsem vůbec nepochopila pasáže s vlky, proč tam byly? Ze začátku zajímavé, pak opakující se stále dokola. Shrnuto: první čtvrtina knihy dobrá, ale pak už se v tom začala autorka tak nějak patlat a vyšla z toho neuvěřitelná slátanina, kdy člověk neví, jestli čte dokument o vlcích, young adult literaturu, knihu z lékařského prostředí nebo něco ze soudní síně.

Venny345
27.12.2020 4 z 5

Já snad už napíšu na tuto autorku oslavnou píseň! Je obdivuhodné, že každá kniha od Picoult si mě dokáže získat svým způsobem. Vlk samotář nebyl výjimkou.
Tak jako existuje smečka vlků, kde má každý svou roli, tak i v knize byla každá postava důležitá a v případě absence jedné z nich by se smečka rozpadla a příběh by jednoduše nefungoval.
Až do samého konce jsem byla napnutá jak struna... Málem jsem samou zvědavostí otočila na konec, ale s veškerou silou vůle jsem to vydržela. :)

pydla
30.11.2020 5 z 5

Knihu Vlk Samotář, jsem přečetl téměř jedním dechem. Nádherně vyprávěný příběh o Lukovi a jeho životě ve vlčí smečce, vlčí hierarchii a silném poutě rodiny, ale i jejich strastech, nenaplněných snech, bolestech a ústupcích. Kniha je sice tématem o eutanázii, ale já bych to tématicky obrátil a zaměřil pozornost právě na rodinu a vlčím životě, který je sice brán jako vedlejší příběh, ale stejně silný a krásný. V knize najdete spoustu moudrých vět, postřehů, ale i - dejme tomu - rad, co je v životě důležité. Tato kniha se jistě usadí ve vaši knihovně a sáhnete po ní opakovaně.

Bella09
20.11.2020 2 z 5

Spisovatelka patří mezi moje oblíbené. Ale tato kniha mě vůbec nechytla. První stránky mě bavily a líbilo se mi i vyprávění ze života vlků. Ale bavilo mě to čím dál méně. Později jsem začala tyto části přeskakovat a do čtení se nutit.

kiki11
09.09.2020 5 z 5

Původně jsem chtěla dát čtyři hvězdy, ale tahle knížka si zaslouží dostat plný počet. Bylo pár scén, hlavně těch spojených se soudem, kdy mi přišlo čtení trochu zdlouhavé, ale pak mi to dokonale vynahradily části, kdy jsem se nemohla odtrhnout. Mám Jodi Picoult hrozně ráda, její kontroverzní témata, která není vůbec lehké rozlousknout, její styl psaní. Vždycky si u jejích knih říkám, že je určitě právnička, protože toho tolik ví o průběhu soudu atd., ale podle doslovu vím, že není, a o to víc oceňuji, kolik jí muselo dát práce všechno si zjistit a poradit se s mnoha lidmi, aby takovouto knihu vůbec mohla napsat. Navíc zde zabředává do pro mě úplně neznámých vod co se týče života vlků. Bylo nesmírně zajímavé dozvědět se tolik nových informací. Už se těším na další dílo této skvělé autorky.

tess.de.veles
05.09.2020 5 z 5

No teda páni!!! Asi to bude moje knížka roku..... A ten konec, poslední dvě stránky.... Úžasné, krasné, dojemné, smutné. A tak zajímavé a poučné..... KRÁSNÉ!!!

Vlaďkaa4
20.08.2020 5 z 5

Během jednoho tydne druhá kniha od autorky. Každá kniha má velmi odlišné téma. Ovšem propracovanost textu je vždy dokonalá. Recenze se píší velmi obtížně. Tyhle knihy proste musíte přečíst.

Jikovka
19.08.2020 4 z 5

Autorka opět nezklamala... Velice zajímavá a čtivá knížka. člověk se dozví i mnoho zajímavých informacích o vlcích.

Chytuš
08.08.2020 3 z 5

"Chceš, aby zemřel, nebo aby byl mrtvý?"
Hodnocení téhle knížky je obtížné. Nejdřív jsem se nemohla pořádně začíst, postavy mě míjely bez patřičného zásahu, zato nezapomněly na scéně předvést pár klišé, že se z toho jednomu točila hlava... Abych nebyla nespravedlivá, Lukovy vsuvky ohledně života vlků jsem hltala, což bylo jedním z důvodů, že jsem nakonec u knížky zůstala. Další, i když ryze kontroverzní téma, mě tolik nepolapilo - Cara s Edwardem na opačných stranách barikády, přemýšlejíc o životě a smrti, a mezi nimi kličkující Georgie - tady přiznávám, že jsem i trochu přeskakovala, protože Jodi to bere až moc zeširoka a dokolečka opakuje stále stejné nebo dost podobné věci. Druhá polovina ale celkový dojem vylepšila, moc se mi líbily nenásilně propojené příběhy z vlčího života s aktuálním dějem - Jodi tyhle pavučinky umí splétat s mistrovstvím jí vlastním! Takže sice jsem čekala víc, ale zklamaná nejsem.

Olcab264
02.08.2020 4 z 5

Tato kniha se mi od této autorky četla asi nejlíp,moc jsem od ní neočekávala,ale zaujala mě,zajímavý náhled na chováni vlků a morální hledisko dárcovství orgánů..

Erummeldë
17.07.2020 5 z 5

Díky popisku knihy jsem před přečtením měla určitou představu, o co by v knížce mohlo jít. Měla jsem za to, že zde půjde hlavně o rozhodováním mezi životem a smrtí milované osoby, o etické a morální dilemata. Ale knížka toho obsahuje mnohem více, překvapuje, odhaluje minulost postav, vykresluje mnoho situací, které podporují rozhodnutí mezi životem a smrtí. Byl to velmi emotivní příběh doplněný o úchvatné zkušenosti ze života s vlky.

escapelle
09.07.2020 5 z 5

Od Jodi jsem četla Vypravěčku a Maličkosti. Z obou jsem byla nadšená, přesto jsem k Vlkovi byla skeptická. Život s vlky???Boha co to bude za slátaninu...jak jsem byla hloupá.
Nádherný,silný příběh. Luke si hned získal moje srdce. Konec jsem klasicky prořvala a Jodi se definitivně stala mojí nej autorkou.
Neskutečně se mi líbí styl jejího psaní. Vyprávění a pohledy na věc všech postav.
A na vlky???už vždy budu koukat úplně jinak❤️

hnilda3
08.07.2020 5 z 5

Úžasné, autorka píše skvěle a tato kniha se mi moc líbila.

zimolka
07.07.2020 5 z 5

Jako vždy,autorka opět nezklamala,skvělé čtení.

Jana-Marie
28.06.2020 5 z 5

Krásná kniha - určitě stojí za přečtení. Velmi oceňuji, že jsem se při čtení dozvěděla něco o životě vlků.

Mandlevest
06.06.2020 5 z 5

Nerozumím tomu, (ale vlastně trochu ano, ono těch knih, které by si chtěl člověk přečíst vychází opravdu hodně :-)), proč jsem odkládala docela dlouho přečtení této knihy. Od Jodi jsem přečetla dvě knížky a tak jsem tušila, že námětově půjde opět o psychologickou sondu spojenou se silným, kontroverzním tématem, jako to bylo i v jejích předešlých knihách. Musím říct, že Vlk samotář mě doslova nadchnul, hltala jsem stránku za stránkou naprosto okouzlená originálním příběhem , který vyvolá spoustu otázek s rozdílnými odpověďmi. Nápad autorky postavit vedle rodinného dramatu příběh života ve vlčí smečce je originální a bylo , alespoň
pro mě, velmi zajímavé se o životě vlků dozvědět něco více, já se na tyto kapitoly vysloveně těšila. Nádherná kniha, která ve mně ještě doznívá. Určitě doporučuji.

tamara1351
26.05.2020 5 z 5

Výborná kniha,zajímavé téma,příběh s vlčí smečkou byl naprosto fascinující.

Barbara182
05.05.2020 3 z 5

Tahle kniha nebyla tak napínavá jako Čas odejít, který jsem četla před ní, ale stále je to čtivý román o rodině v nezvyklé a těžké situaci. Luke Warren byl neskutečný podivín a nejvíc mě u něj dojímalo, že navzdory všemu svoji rodinu nejspíš opravdu miloval, jen to neuměl dát správným způsobem najevo.

yellowbanna
03.05.2020 3 z 5

Výborně se to čte. Pasáže o životě mezi vlky jsem hltala nejvíc. Fascinovalo mě množství detailů a málo známých faktů o těchto zvířatech. Klobouk dolů před pečlivou přípravou autorky. Hlavní zápletka je sice vystavěná dobře, ale nedokázala jsem v ní vidět to drama, které možná autorka zamýšlela, jen popis těžkého životního období jedné již rozbité rodiny.

Marci70
08.04.2020 5 z 5

Moc pěkné vyprávění o životě vlků..