Vlk samotář

Vlk samotář https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/215525/mid_vlk-samotar-215525.jpg 4 952 265

Když vlk v divočině ví, že nadešel jeho čas, že už své smečce není k užitku, rozhodne se vytratit. Zachová si hrdost a zemře tak, jak žil. Lidé takové štěstí nemají. Luke Warren strávil celý život výzkumem života vlků, dokonce s nimi nějakou dobu i žil – rozumí jim lépe než vlastní rodině.

Literatura světová Romány Příroda, zvířata
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

Lone Wolf , 2012

RADOST
26.10.2013 4 z 5

Obohacující četba - nevšední příběh, různé vazby a úhly pohledu, dobře vykreslené postavy. Dvě hlavní linie; nutí k zamyšlení nad vztahem člověka k přírodě, touhou ji poznat, nutností ji pochopit a respektovat.

MartinaF
21.10.2013 4 z 5

Další kniha Jodi Picoult je prostě úžasná a zároveň smutná - jak je těžké rozhodnout o osudu někoho jiného. Všechny postavy byly napsané tak, že se vám dostanou do paměti. Nejvíc se mi však líbil Lukův příběh - příběh, který strávil v divočině. Někdy bych chtěla prožít to dobrodružství, co prožil on....

DariDerek
19.10.2013 5 z 5

Tuhle knížku jsem dostala k narozeninám od jednoho z nejlepších lidiček na světě, ale věřím tomu, že kdyby věděl, co to se mnou udělá, tak si to rozmyslí :)) Už dlouho jsem nečetla nic, kdy bych měla tak rozporuplné pocity, pocity něčeho, co změnit neumím, bezmoci, štěstí a všeho dohromady!
Je to perfektní kniha, bezvadně napsaná a já ji můžu jen a jen doporučit dál. Přečtěte si to, jelikož pochopíte, pokud budete chtít, co život umí s vámi udělat :)
Kdyby šlo, dám těch * 10 !!!!! :)

11karina
04.10.2013 5 z 5

Velmi dobře napsáno, postavy dobře psychologicky prokresleny, není jich mnoho a člověk se tak neztrácí v ději. Přitom se nejedná o žádnou oddechovou četbu. Napínavé od začátku až do konce. Oceňuji nevšední téma a určitě vybočující téma, které si autorka vybrala a "uvěřitelné" vykreslení životních situací, do kterých se člověk nedostává každý den...příběh je dotažený do detailů a těším se i na další knížky této autorky, Vlk samotář byla moje první přečtená od Jodi Picoult. Za mne plný počet hvězdiček.

Zuzka_Dudek
27.03.2013 4 z 5

Jako všechny knihy této spisovatelky, vtáhne Vlk samotář okamžitě do napínavého a zajímavého děje. Jako matka na mateřské oceňuji poutavost a napětí, které mi zabrání usnout a dovolí zapomenout na stereotyp všedních dní (to jsem oceňovala i jako svobodná ve stresu pracující manažerka). Romány Jodi Picoult jsou báječným odreagováním a člověk se vždy něco nového dozví - zde detailně popsán život vlků ve smečkách. Konec románu zavání americkým idylickým vnímáním vztahů - tak jak by to mezi lidmi "mělo fungovat "- udobření po pochybení, ale i tak vřele doporučuji.