Vlk samotář

Vlk samotář https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/215525/mid_vlk-samotar-215525.jpg 4 957 266

Když vlk v divočině ví, že nadešel jeho čas, že už své smečce není k užitku, rozhodne se vytratit. Zachová si hrdost a zemře tak, jak žil. Lidé takové štěstí nemají. Luke Warren strávil celý život výzkumem života vlků, dokonce s nimi nějakou dobu i žil – rozumí jim lépe než vlastní rodině.

Literatura světová Romány Příroda, zvířata
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

Lone Wolf , 2012

jasmína
11.01.2016 5 z 5

Výborná kniha - tato spisovatelka snad ani jinak psát neumí, než výborně a pokaždé umí "zabrousit" do jiných témat, které pohltnou a nepustí.

Má můj neskonalý obdiv !

Krysa1769
20.12.2015 4 z 5

Tak jsem si u knížky pobrečela...zase. Pěkné počtení, jen se mi zdá, že se autorka opakuje. Rodina u soudu, stojící proti sobě...to není nic nového. Nicméně, zajímavosti ze života vlků to vyvažují a zachraňují.

Hawkey
07.12.2015 4 z 5

Další příběh ze života.. a nijak veselý. Bylo to mé první setkání s autorkou, krom zhlédnutí filmu Je to taky můj život, což byl opravdový zásah do srdce. Vlk samotář je čtivá a opět na city hrající knížka, která zřejmě umí zasáhnout snad všechny věkové kategorie. Je vidět, že to autorka ovládá bravurně..Obzvlášť mě bavily vlčí pasáže. Odvádějí čtenáře na chvíli pryč od jinak tragického příběhu, se kterým se zároveň prolínají a dělají ho tak originálním.

11Surikata
29.11.2015

Knihu jsem koupila dceři pod stromeček ale neodolala jsem a přečetla ji jedním dechem, věřím že ji potěší..

Rade
20.11.2015 5 z 5

Po „Nejsem jako vy“ moje druhá od Jodi Picoult. Jak ona to dělá, že i tam, kde by se jinde jednalo tak trochu o melodrama, v jejím podání vyjde nakonec vše přirozeně a uvěřitelně? Způsobem psaní jistě, a snad i tím, že její hrdinové mají kladné a záporné vlastnosti, jejich jednání nám je chvíli sympatické, chvíli ne, tak jak to jde v životě…
Nakonec po váhání 5*, pro to silné téma - sepjetí problému euthanasie a neuvěřitelného popisu života vlčí smečky, který se prolíná s životy lidí a lidské smečky.
A k epilogu: To mě docela dostalo, a ač jsem si říkala, to je přeci nesmysl, měla jsem, prvně při čtení téhle knížky slzy v očích.

Kočičáci
14.11.2015 4 z 5

Četla se jedním dechem, jako zatím všechny Jodiny příběhy. Pasáže s Lukem a vlčí smečkou jsem si obzvlášť užívala. Na konci příběhu mě velmi potěšilo, když jsem zjistila, že autorka informace opět čerpala z reálných zdrojů.

Je zvláštní zamyslet se nad tím, jaké to je, když člověk zasvětí celý svůj jedné jediné věci na úkor všeho ostatního. Luke Warren to nádherně vyjádřil následujícími slovy:

„Stal jsem se mostem mezi přírodním světem a tím lidským. Zapadám do obou, ale nepatřím ani do jednoho. Polovina mého srdce žije s divokými vlky, druhá s mojí rodinou. Kdybyste měli problém si to spočítat: nikdo nedokáže přežít s polovinou srdce.“

Sourozenci Cara a Edward nemohli dojít ke shodě, zda Luka nechat odejít, nebo ne. Každého to nutně musí vést k zamyšlení, jak by se sám zachoval v podobné situaci. Tady se ukazuje, jak moc důležité je, mít někoho blízkého svému srdci, mluvit mezi sebou, otevřít se tomu druhému a sdělit mu svoje pocity. Potom jde vše snáz…

„Nenávist je jen odvrácená strana lásky. Jako orel a panna na minci. Když nevíš, jaké to je, někoho milovat, jak bys mohla vědět, jaké to je, nenávidět? Jedno bez druhého nemůže existovat.“

SelenaDemi428
28.10.2015 5 z 5

Jedním slovem: DOKONALOST. Styl, jakým Picoultová píše, se mi doopravdy líbí, vidíme tak příběhy z více pohledů. Podle obálky bych si knihu asi nevybrala, ale díky tomu, že jsem již od ní četla Vypravěčku, jsem po této knížce sáhla. A dobře jsem udělala, stejně jako Vypravěčka se mi i tato knížka dostala pod kůži a byla jsem zvědavá, jak se děj bude vyvíjet. Dozvěděla jsem se také hodně o vlcích, kteří mě jako zvířata také hodně fascinují. Doporučuju!

bookemma
19.10.2015 5 z 5

"Protože silou smečky je vlk a silou vlka smečka."

Luku Warrene, řekni mi, proč?
Kniha ve mně vyvolala spoustu otázek a nedala prakticky žádné odpovědi. Žádné odpovědi na morální otázky, které mnoho lidí trápí. Ale pokud se nad ní zamyslíte, pokud skutečně zkusíte proniknout za zmatené pocity Cary i Edwarda, a najdete si svůj vlastní přístup k otázce euthanasie, možná budete překvapeni. Na misce vah proti sobě stojí vražda a milosrdenství, láska. Myslím, že objektivní posouzení neexistuje.

medvídě
11.10.2015 5 z 5

Nemám slov. Má první kniha od této autorky a rozhodně stojí za to. Mám ráda vlky a dozvěděla jsem se o nich mnoho nového :-)
Nádherně a poutavě zpracovaný smutný příběh neobyčejného muže a lidí kolem něj...

Sarka14
10.10.2015 5 z 5

Knížka byla úžasná. Jde o velmi silný příběh, který nutí čtenáře o tom příběhu přemýšlet. Nedá se nezamyslet se nad tím, jak by jste se zachovali vy v takovéto situaci? A jenom doufáte, že vy se nikdy do takové situace nedostanete. A pasáže o vlcích celý příběh jenom podtrhují a dodávají tomu ten poslední dílek do dokonalosti.

Merynkaw
05.10.2015 5 z 5

Nemohla jsem knihu odložit, ale obsahově mě přišla moc rozvleklá. Nejzajímavější byly části o vlčích smečkách. Za poutavost dávám všechny hvězdičky.

Hipi
28.09.2015 3 z 5

Přečetla jsem to. Ale nebavilo mě to.

Mandalka74
27.09.2015 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Doporučuji. Já si určitě přečtu i další knihy od této autorky. Z knihovny mám půjčenou i knihu Čas odejít, tak jsem na ni moc zvědavá.

Palom
07.09.2015 5 z 5

Zajímavá, čtivá - pro milovníky vlků! U některých tvrzení o vlčích schopnostech jsem si nebyl jistý, zda se jedná o fikci nebo vědecky ověřená fakta. Ale čte se to opravdu hezky.

mhisinka
01.09.2015 5 z 5

Nejdřív jsem si myslela, že mě toto téma bavit nebude. Ale od této spisovatelky mě baví VŠECHNO!
Skvělá knížka!!

Kamil2
23.08.2015 5 z 5

Kniha o životě mezi vlky a jednom přetěžkém rozhodnutí...pěkně čtivé se silným příběhem.

Lenka.Vílka
04.08.2015 4 z 5

Moc moc líbilo...jsem nadšená...Jodi psát umí, to se mi líbí...potom už jenom záleží na tématu, které si vybere...tohle se mi dostalo pod kůži...

Katka81
11.06.2015 5 z 5

velmi čtivá knížka, mohu jen doporučit

alexis818
24.05.2015 5 z 5

Vynikající kniha,stejně tak jako Vypravěčka mě tato kniha nezklamala.Autorka píše opravdu poutavě. Mohu jen doporučit.

soltera
19.05.2015 3 z 5

Mám rozporuplné pocity z tejto knihy. Veľmi sa mi páčili state zo života vlkov a rozpovedanie príbehu rodiny z pohľadu jej jednotlivých členov, čo je pre J.Picoult typické. Otázka odpojenia otca z prístrojov ma donútila zamyslieť sa nad tým, že by sme nemali nechávať takéto rozhodnutie na našich deťoch. Je to zodpovednosť, ktorú si nezaslúžia. Vyslovene negatívne som chápala postavu Cari, ktorá bola neskutočne egocentrická a svojim zmýšľaním ma iritovala. No niečo mi v tomto príbehu chýbalo. Cítila som veľký rozpor medzi Lukom z monológu v jeho knihe a Lukom ako sa javil z rozprávania svojej rodiny. Chápem, že to malo svoj zmysel, ale aj tak mi chýba príbeh z jeho pohľadu, čo sa týka vzťahu k synovi kým neodišiel z domu, k milenke, k potratu, nevere. Stále som čakala, že na záver svojho monológu vysvetlí svoje konanie.