Věž vlaštovky

Věž vlaštovky https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/448264/bmid_vez-vlastovky-KC6-448264.png 5 3725 275

Zaklínač: sága série

Zaklínač série

6. díl

Čtvrtá část ságy o Zaklínači. Vysogota z Corvia, zneuznaný filozof, který žije ve vyhnanství uprostřed močálů, nachází jednoho dne těžce zraněnou dívku. Ošetří ji a zachrání ji život. Čas plyne a ona mu vypráví svůj příběh, snažíce se zakrýt pramenem vlasů hlubokou jizvu hyzdící její tvář… Poznáváme příběh o tom, jak se z Ciri stal nelítostný zabiják, dívka smrtící ve svém hněvu a neochvějná ve svých rozhodnutích. Poznáváme co se dělo s bandou potkanů a seznamujeme se s nájemným vrahem, jehož jméno jest Bonhart. A setkáváme se se smrtí… Sledujeme putování Geraltovo a hledání Druidů, kteří by mohli vědět, kde se Ciri nachází. Narážíme na půlelfa Schirů, jehož úkolem je Geralta zabít. Sledujeme plameny a zakrýváme si uši před výkřiky upalovaných… Posloucháme, jak elf Avallac'h rozpráví o tajemném proroctví pronásledujícím Ciri, následujeme kroky Yennefer při hledání úkrytu mága Vilgefortze. Účastníme se soudu s vnímačkou Kennou. Dozvídáme se, jak Ciri přišla ke svému meči a koni… A na každém kroku je smrt, utrpení. Osud je nevyhnutelný a vše spěje k jednomu jedinému bodu. K jakému? Kdo ví… Nikdo si nemůže být jist svým životem, nikomu se nedá věřit. Přišel věk meče a sekyry, věk vlčí… Vydání čtvrté. ISBN 80-85951-33-9 je chybné, náleží 3. vydání. Správné ISBN 978-80-7477-066-1 není v publikaci uvedeno.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Leonardo

Wieża Jaskółki , 1997

kjubik
27.02.2014 3 z 5

Myslím si, že toto byla jedna z těch slabších knížek z této série. Byly zde pasáže, které mě vtáhly do děje a nechtěly pustit, ale také tam byly pasáže které byly nudné a nezáživné.

Neo1tex
14.01.2014 4 z 5

Výborné čtení. Ovšem zvláštní je, že jsem přibližně za dvěma třetinami knihy zpozoroval to, co tu už několik čtenářů zmínilo. Najednou jsem jakoby ztratil nic toho, o čem kniha jen. Najednou příliš mnoho jmen z minulosti a stovek stran předešlých dílů a najednou nevěděl kde jsem, o kom čtu, o čem čtu. Nějakou chvíli to trvalo, než jsem se znovu chytil a finální pasáž je už zase vynikající. Zvláštní hluché místo - každému rozhodně nemusí vadit, pokud máte vynikající paměť, možná si toho ani nevšimnete.

jesuswlasac
10.01.2014 5 z 5

opät výborné pokračovanie !!! čo dodať už sa teším na veľké finále.

Darkry
25.12.2013 5 z 5

Další díl Zaklínače rozhodně nezklame a bavil jsem se u něho královsky. Ovšem autor zde zatěžování čtenáře různým skákáním mezi dějovými liniemi ale hlavně v čase opravdu hodně vytěžuje. Největší problém my činilo si srovnat, jak na sebe jednotlivé dějové linky časově navazují, ale zase člověk pak zažívá ten neopakovatelný pocit, když mu vše do sebe zaklapne a najednou rozumí :)

LuciusWlk
24.12.2013 5 z 5

Opět neuvěřitelně napínavý a čtivý díl ságy o zaklínači. Zaklínač Gerald zde hraje spíše druhé housle a Ciri přebírá štafetu. Autor si opět pohrál se stylem a nenechává tuto ságu zajetým invencím. Věž vlaštovky je vynikající a já se nedočkavě vrhám na závěrečný díl ságy o zaklínači.

Andulienka
22.12.2013 5 z 5

Milujem túto sériu...a táto časť bola zaujímavá, nevedela som sa od nej odtrhnúť! Geralt tam bol síce pomenej, snáď posledná časť to vynahradí.....a neskutočne sa teším aj novú knihu od Sapkowského!!!!

Raccon
26.11.2013 4 z 5

Další moc pěkný díl Zaklínače. Záčátek moc pěkný, předposlední kapitola trochu slabší, ale jinak výborná knížka. Už se těším na Paní jezera.

tsal
02.10.2013 4 z 5

Dlouho jsem se rozhodovala mezi 3 a 4 hvězdami. Příběh si sice udržuje stabilní skvělou úroveň, díky čemuž se nám opět dostane velké porce akce, napětí a osobních dramat, ovšem forma začala pokulhávat. Již v minulém díle se mi zdálo, že se Sapkowski snaží slohově trochu experimentovat. Zatímco si ale ve 3. díle čas od času vyzkoušel na krátkém úseku nějakou novou formu vyprávění, ve 4. díle nám představil celou řadu časových a prostorových skoků. Ty by v menší míře jistě dokázaly zvýšit napětí ještě o nějaký ten stupínek výše, avšak v množství, v jakém byly zde, způsobily akorát zmatek nad zmatek. Kolikrát se mi při čtení stalo, že jsem nevěděla co, kdo a hlavně kdy udělal, což dost rušilo. Snad v posledním díle ubere plyn.

bukiet
25.09.2013 3 z 5

S odřenými fousy je to na 3,5 hvězdičky. Příběh (no příběhem bych to zrovna nenazval) je vyprávěn trhaně, přes mnoho zbytečných epizod a postav a s mnoha časovými náhledy. Trochu to na mne působí, že si chtěl autor buď zamachrovat, nebo, čemuž se kloním více, jej už celá sága dávno přestala bavit a on si změnami vyprávění aspoň trochu ukrátil tu nudu při psaní. Nuž vzhůru k dílu poslednímu, ať už je tomu konec.

Koza3
11.04.2013 5 z 5

Dle mého názoru zatím nejlepší díl celé série. Střídavé vyprávění bylo božsky zpracováno.

karelk
03.04.2013 5 z 5

Přišlo mi to jako zatím nejlepší kniha z celé ságy. Mělo to (až neuvěřitelný) spád. Najednou začal autor využívat střídání různých dějů a časů, většina příběhu je navíc formou retrospektivy vyprávěna konkrétní osobou. Hurá na další díl :)

Mako123123
12.03.2013 4 z 5

O trochu slabšie než predchadzajuce časti, dost zdlhavé, opisy pri retrospektíve, trocha som mal v tom chaos... inak ok. Zaujimave a čiastočne pútavé i ked mi vadilo že deja o Geraldovi a Reginsovi tam bolo veľmi málo čo je na škodu.... trpazlíkov som si tam tiež nevšimol... Namiesto toho tam boli nejaké početné pre mna nie až tak velmi zaujimavé bandy zbojnikov... hmmmm ale som zvedavý na poslednú časť :)
Tomuto dám solidných 4/5 pretože i napriek negatívam sa zopár vecí tam vysvetlilo respektíve ozrejmilo a o to sa to stalo zaujímavejšie (napr: Vilgefordove experimentálne plány s Ciriiním génom)

dearkiki
11.03.2013 5 z 5

Dosud asi nejlepší díl. Napínavé, až do poslední věty.

lakme
29.08.2012 5 z 5

Tenhle díl je pro mě nejlepší. Líbí se mi, jak se jednotlivé dějové linie proplétají a jak nakonec všechno utvoří nádherný celistvý obraz.

JohnCZ
28.05.2012 5 z 5

"Kdyby se toho dne po setmění někdo přikradl k chatrči v mokřinách a škvírou v okenici se podíval do světnice, spatřil by i v chabém osvětlení bělovousého starce soustředěně naslouchajícího popelavé dívce sedící na špalku u krbu…"

Příběh pokračuje tam, kde skončila předchozí kniha. Po událostech na Thaneddu nabírá děj rychlý spád. Ciri utíká před jistou smrtí, Geralt se ji snaží najít. Jednotlivé dějové linie se retrospektivně prolínají, místy trochu zmateně a je třeba udržovat neustále pozornost. Velké množství jak kladných, tak záporných postav to moc neulehčuje. Nicméně všechny střípky do sebe perfektně zapadají a celý příběh je gradován až do epického finiše, který nejenže nadchne, ale rovněž i dojme a napne na budoucí dění. Jediná výtka směřuje ke Geraltově příběhové linii - je jí zoufale málo!