Vampýrská akademie

Vampýrská akademie https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24194/bmid_vampyrska-akademie-Lpp-24194.jpeg 4 2402 320

Morojská princezna Lissa a její nejlepší kamarádka Rose uprchly ve smrtelném strachu z vampýrské akademie, ale po dvou letech byly vypátrány tajemnými strážci a odvlečeny zpět. Znovu se tak ocitají v obrovském nebezpečí, protože na akademii se mohou pohybovat nebezpeční Strigojové. Ti chtějí Lissu zničit, protože jako jediná dcera urozeného morojského rodu je překážkou jejich plánu na ovládnutí světa vampýrů. Naštěstí je tady ale dhampýrka Rose, v jejichž žilách se smísila krev vampýrů a lidí, takže dokáže zlým Strigojům lépe čelit. V tajemném a ponurém světě akademie ale nebude snadné odolat všem nástrahám a zradám: Lissa bude muset opatrněji využívat svých nadpřirozených schopností, aby nepadla do strigojské pasti, a Rose se musí vzdát velké lásky, aby mohla kamarádku ochránit a za žádných okolností ji nezklamat. Jediné, nač se totiž mohou obě spolehnout, je jejich vzájemné pouto, jejich přátelství... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Domino

Vampire Academy , 2007

pobijecmuch
23.05.2014 odpad!

Nevím proč knihy s touto tématikou jsou označovány jako sci-fi nebo fantasy, nebylo by lepší je zařadit do žánru romány pro ženy a dívky ? Po přečtení prvního dílu jsem byl v rozpacích a nevím co je na těchto knihách tak výborného, skvělého až suprového. Myslím, že je to pouze móda dnešní doby něco takového číst. Tak jak dříve naše babičky uchvátil Kája Mařík, tak dnešní děvčata dostane nějaký Dimitrij nebo jiný neživý magor podobného ražení. Moje hodnocení tedy asi bude jednoduché. Po silném mrazivém polibku mně žádný stín již nepolíbí, zvlášť když dám krvavý slib, že si už žádnou takovou "srágoru"nepřečtu. Byla to ode mně pod vlivem spoutané magie pouze poslední oběť. Dávám odpad.

Baruš1118
11.05.2014 5 z 5

Když mi tuto knížku půjčila kamarádka, neměla jsem nějak chuť si ji přečíst a tak přes dva měsíce nečině ležela na nočním stolku :D Za což se jí omlouvám (té knížce) :D Začátek byl docela nic moc.. ale to se hned obrátilo a pak už jsem hltala stránku za stránkou.

Viděla jsem už i film a musím říct, že se mi knižní zpracování líbilo daleko víc. Nebyl problém s herci, protože ti na dané postavy seděly dokonale. Jen mi vadilo, že se všechno tak rychle dělo a pak i některé momenty byly předělané. Podle mě je lepší si nejdřív přečíst knížku a pak teprve se kouknout na film. :)

Každej si hned zamiluje Rose. Jak by taky ne :D Pak vás bude přitahovat ten "soudruh" v kabátě, nebo tajemný Christian Ozera, jenž ovládá živel Oheň. A nakonec křehká, nejlepší kamarádka Rose, Lissa Dragomirová. :)

Nenechte si ujít tento díl. Doporučuju :)

sheo
11.05.2014 5 z 5

U této knihy jsem viděla bohužel jen film. Ale určitě mám v plánu si knihu přečíst. Jelikož film byl skvělí. Moc se mi líbil příběh ,který si myslím ,že bude podobný i v knize, takže dle mého názoru mě knížka určitě nezklame. Ale uvidím :))

Kyta
06.05.2014 5 z 5

Když jsem zjistila, jak je Vampýrská akademie vyhlášená, nemohla jsem si to přece nechat ujít!! :) Věděla jsem, jaký to vzbuzuje ohlas u fanoušků a obdivovatelů upírů. Já tam také spadám, takže Vampýrská akademie mě pochopitelně zaujala. A víc než jen to! Už konečně vím, kdo je ten záhadný a úžasný Dimitrij, který je fanoušky tolik milovaný, že jsem to až chvílemi nechápala... :) Obávám se přiznat, že mě to na mě taky dolehlo. Obdivovala jsem všechny autorčiny postavy (Strigojové, Morojové, Dhampýři,...), jejich pravidla a povinnosti. Kniha skrývá úžasný příběh, který vás vtáhne do děje a dlouho nepustí.
Je pochopitelné, že nezůstanu jen u prvního dílu a že se nemůžu dočkat na další a další díly, ne? :) Jsem ráda, že jich mám ještě tolik k přečtení a vím, že tohle úžasné čtení není poslední. Doporučuji všem, nejen milovníkům upírů!! Protože tahle kniha je o něčem jiném, než o krvežíznivých potvorách!!! ;)

martina321
03.05.2014 5 z 5

O téhle sérii jsem slyšela už dávno, ale nějak mě nelákala...to byla obrovská chyba! Knihu jsem přečetla doslova jedním dechem! Skoro na každém řádku najdete nějakou vtipnou hlášku hlavní hrdinky. Její myšlenkové pochody někdy opravdu stály za to! A pak je tady samozřejmě Dimitrij...♥ Kapitola sama o sobě :) Je mi jasné, že si budu muset co nejdříve přečíst další díl :D (y)

RosMeggie
26.04.2014 5 z 5

Miluju tuhle knihu, miluju Dimitrije a miluju tuhle knihu... Prostě super, vtipná, úžasná, magická kniha, kterou si musí všichni milovníci upírů přečíst... :D

P.S. Taky chcu ovládat nějaký živel...:(

S věčnou láskou a úctou

Rose

CHB-SPQR
19.04.2014 3 z 5

Skvělá knížka, četla jsem ji na doporučení a nelituju stráveného času nad ní!!! :)

Nicol González
01.04.2014 4 z 5

Já upřímě jsem si moc z knížky iluze nedělala, ale kniha mě zaujala natolik, (ano, asi hlavní důvod byl Dimitrij) že jsem musela přečíst všechny ostatní díly. Kniha je napsaná velmi čtivě a příběh je taky užasně vymyšlen (a domyšlen, což u některých případu je výborný začatek, ale konec je trochu zklamání).
Jo, ještě něco: Prý se začal točit film, možná už je dokončený. Byla jsem nadšená, ale už jen herci mě sklamaly. Dimitrij se nepodobá vůbec tak, jakýho jsem si ho představovala a Lissa už vůbec ne. Já už tu chybu neudělám, a knihu nechávám knihou a nenechám se nalákat na film. Jinak všem knihu doporučuju :)

Domulenka
29.03.2014 4 z 5

kniha me zezacatku moc nechytla,ale jak se obevil Dimitrij wou,pekna postava-moc se tesim na dalši dil :_)))

lucmat
25.03.2014 4 z 5

Kniha rozhodně zaujala, další skvělá upíří série! Těším se na další díly...

pink_ivy
10.03.2014 4 z 5

Už dlouho jsem tuhle knížku měla v to-read listu a něják se na ni pořád nedostávalo. Co mě dokopalo k tomu, abych ji nakonec přečetla bylo asi to, že šel do kin film a já chtěla aspoň ten první díl stihnout předtím. No musím říct, že po prvních asi třech kapitolách, kdy jsem neměla nejmenší tušení kdo je co a co se děje, se to pak naštěstí zlomilo a já pochopila co jsou to teda vlastně ty Dhampýři, Morojové a Strigojové :D A celkově jsem byla překvapená, protože mě to rychle vtáhlo do děje a bylo to velmi čtivé, a mě se to teda dost líbilo. Určitě si přečtu i další díly. 4*

klmas
23.02.2014 5 z 5

Vampírská akademie byla super. půjčuji si je od kámošky, nejdříve jsem jí moc nevěřila , ale pak mš to taky nadchlo. Přečetla jsem 5 dílů za měsíc a půl (poslední jsem ještě nedostala). Doporučuji všem kda si rád přečte něco zamilovaného a má rád knihy o upírech.

angelbooks
11.02.2014 5 z 5

Tuhle knížku, vlastně celou sériiVampýrská Akademie čtu na doporučení od kamarádky a rozhodně nelituju toho že jsem se rozhodla ji opravdu začít číst :D
Je to BOMBA hlavně ten konec co udělal Lissin skoro strýček to mě opravdu dostalo... Vůbec jsem to nečekala...
Nevím proč ale byla jsem radši kdyby se Rose dala dohromady s Masonem protože, se mi zdá že s Dimitrijem by to asi bylo těžší ( ne že bych chtěla vše jednouchý díky těmhle zápletkám takovédle knihy miluju :D :) )... ale, ...no můj názor na to ted už je docela jiný. Změnil to ten náhrdelník co dostala Rose a co ji potom řekl Viktor v tom vězení můj názor se otočil o 180% :D a ted hodně fandím Rose a Dimitrijovi ale co já vím. Třeba mě opět spisovatelka hodně překvapí :D :D.
Doporučuji.
I na téma upíři jsem dosud nečetla super knížky jako je tato :))))).

monnika88
11.02.2014 4 z 5

Když jsem Vampýrskou akademii začala číst po tom co jsem dočetla ságu Stmívání tak jsem nevěřila, že by mě to zaujalo..ale opak byl pravdou. Celá příběh Ross, Lissi a Dimitrij mě fascinoval.

machrus
06.02.2014 5 z 5

Teda opravdu jsem nečekala,že bude Vampýrská akademie tak dobrá kniha.Hned jsem si stáhla všechny díly a jdu pokračovat.Sice jsem si přečetla anotace všech dílu,což byla největší chyba,protože teď vím co se stane s Dimitijem,ale moje hloupost. Musím se přiznat,že už jsem tak dva roky chodila kolem knihkupectví a říkala si,že bych to zase s úpírama zkusila a viděla právě obálky vždy nového dílu této série.Pár sérií o upírech mě totiž dost zklamal a tak jsem na ně trochu zanevřela.Ale až teď když mám ebook a mohu si nejdřív knihu stáhnout a ověřit,že stojí za to mít ji ve své knihovně,tak teď lituji,že tam mám jiné série o upírech,ale tuhle mám zatím pouze jako eknihu.Ale už teď po přečtení dvou prvních dílů vím,že až dočtu sérii tak si ji také koupím.A na film už se také těším.Vybrali zajímavé herce jak pro Rose tak pro Dimitrije i další nejsou špatně zvolení.

sarush
04.02.2014 5 z 5

Nemohla jsme se odtrhnout :D dokonale mě kniha vtáhla do děje a já se nemohla nabažit každých slov :) úplně se těším na druhý díl, který zhltnu, tak rychle jak první :) celá série až do šestého dílu, vypadá zajímavě a já se nemůžu dočkat, až si přečtu poslední díl :) Miluji Dimitrije :)

Trina1
04.02.2014 4 z 5

Při čtení první poloviny jsem si říkala, že jeden díl stačí. Čte se to sice pěkně, ale zas až tak dobrý, abych přečetla všech šest dílů, to není. Navíc mi byla Rose velmi nesympatická, její chování mi nesedělo - byla strašně drzá a až moc sebevědomá. Pak jsem se přehoupla přes půlku a nějak se stalo, že jsem změnila názor. Úplně mě to pohltilo a už teď je mi jasné, že přečtu všechny díly :D.

Culinka
28.01.2014 5 z 5

Teda nemůžu si pomoct, ale kniha mě vážně bavila. Je to nenáročný pohodový čtení se zajímavým dějem, který má spád.. Po přečtení několika nelichotivým komentářů jsem nic moc neočekávala, ale jsem příjemně překvapena. Už se těším na další díl.

vaili
27.01.2014 4 z 5

Dobrá kniha o vampýrech, ale určitě ne pro mě nejlepší..možná to bude věkem :) pro mě například Sukuba či Bratrstvo černé dýky lepší :)

Enefersis
24.01.2014 5 z 5

I po nevímkolikáté stejně dokonalé... děsím se filmu.