Vampýrská akademie

Vampýrská akademie https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24194/bmid_vampyrska-akademie-Lpp-24194.jpeg 4 2403 320

Morojská princezna Lissa a její nejlepší kamarádka Rose uprchly ve smrtelném strachu z vampýrské akademie, ale po dvou letech byly vypátrány tajemnými strážci a odvlečeny zpět. Znovu se tak ocitají v obrovském nebezpečí, protože na akademii se mohou pohybovat nebezpeční Strigojové. Ti chtějí Lissu zničit, protože jako jediná dcera urozeného morojského rodu je překážkou jejich plánu na ovládnutí světa vampýrů. Naštěstí je tady ale dhampýrka Rose, v jejichž žilách se smísila krev vampýrů a lidí, takže dokáže zlým Strigojům lépe čelit. V tajemném a ponurém světě akademie ale nebude snadné odolat všem nástrahám a zradám: Lissa bude muset opatrněji využívat svých nadpřirozených schopností, aby nepadla do strigojské pasti, a Rose se musí vzdát velké lásky, aby mohla kamarádku ochránit a za žádných okolností ji nezklamat. Jediné, nač se totiž mohou obě spolehnout, je jejich vzájemné pouto, jejich přátelství... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Domino

Vampire Academy , 2007

KatChiss
19.02.2012 5 z 5

Vynikající knížka!!! Kam se hrabe Twilight?!? Jen škoda, že někdo vytrhl strnáku 225-240! To mě pěkně naštvalo. Protože jsem přišla o to, jak Liss unesli a taky o Rose a Dimitrije v posteli!!!

Kituna
18.02.2012 5 z 5

fascinujici pribeh ... hodne zajimavy ... no staci rict ze skvělýýý ...musim si precist vsechny dily !!!

Tuffy
05.02.2012 3 z 5

Tyhle upírské romány mi přijdou na jedno kopyto. Autorka se snaží psát jazykem náctiletých, ale občas mi její výrazy v textu byly dost proti kůži. Já nevím, ale číst v seriózní části slovo typu "Bléé" mi zkazilo nadšení z celé scény. Asi třičtvrtě knihy jsem se prokousávala popisy, v podstatě bez nějaké zápletky. Něco málo se začalo dít až v té poslední čtvrtce knížky, ale bohužel to nestačilo zachránit celý můj dojem z tohohle příběhu. Výhoda téhle knihy je, že se rychle čte, což mě docela i láká, abych si přečetla celou sérii a udělala si o ní celkový obrázek.
Hodnocení: Chtěla jsem dát 2*, ale řekla jsem si, že na 2* jsem četla mnohem horší knihy. Takže taková horší trojka.

Vera.sarance
02.01.2012 3 z 5

Dala bych tomu tak 3,6 hvězdičky, což bohužel přesně nejde. Na upířiny pro dívky je to vlastně nadprůměrné, zavěrečná zápletka je hodně dobrá. Jen ten začátek, než se to rozjede, to jsem si opravdu říkala,co jsem si to sakra koupila.

Emmgirl
27.12.2011

Tuto první knihu série mám rozečtenou již od června, kdy jsem si nadšeně pořídila celou sérii, jelikož jsem se zřejmě kvůli nadšení z prvního kompletu (vždy vše přečtu s předstihem, tudíž nečekám až na vydání v kompletu) unáhlila a bez toho, aniž bych si sama nejprve přečetla alespoň delší úryvek z jedné knihy, na následek všemožných, ale zejména vždy kladných ohlasů se nadchla a jakožto správný milovník knih si nejen tento titul pořídila. Ale jak asi již napovídá můj stav ''v právě čtených'', nemohu se nějak donutit pokrčovat. Musím říci, že jsem si přečetla snad jen pár stránek z první kapitoly a hned jsem knihu odložila, což se u mě nikdy nestává, jelikož knihy dočtu stůj co stůj.
Musím uznat, že jsem trochu zklamaná, že vlastně doteď ani nevím, proč na mě kniha nezapůsobila, zvláště poté co jsem si pořídila do sbírky své knihovničky rovnou celý komplet, ale i přesto, že jej všichni vychvalují, mě se to zkrátka nějak vyhnulo a nejsem schopná se ke knize ani vrátit, což je u mě vážně něco neobvyklého.
Takže zcela normálně čtu jiné knihy - a že jich za tu dobu přečetla mnoho - a ani se nijak nechci nutit do toho znovu 1. VA otevřít a pokusit se prokousat alespoň do poloviny.

Zřejmě se mnou nikdo nebude souhlasit, ale na mě bohužel zatím ono kouzlo Vampýrské Akademie nezapůsobilo, tudíž se nemohu řadit mezi oslněné úžasným příběhem...
Škoda, čekala jsem dobré počtení na základě toho, co jsem slyšela za odezvy, ale zřejmě to není můj šálek kávy.. Snad někdy propadnu alespoň polovině nadšení, jako všichni spokojení čtenáři přede mnou. :) Zatím mi tedy zřejmě autorka bohužel nesedla, no. :/

Ale až někdy dostanu chuť - snad se to někdy přihodí a já se do toho nebudu muset kvůli špatnému svědomí z nedočtené/rozečtené knihy nutit - a přelousknu to.

Všem přeji jinak příjemné čtení, pokud se do knihy pouštíte. A s přáním, aby Vás kniha zaujala o mnohem více než mě, se loučím. :)

___

Vzdávám veškeré naděje na to, že bych si VA či jiné autorčiny knihy někdy přečetla.

netty.vanity
23.10.2011 4 z 5

Nejspíš nejlepší upíří série, kterou kdy kdo napsal. Srovnání se Stmíváním je sice trochu mimo, protože tady nikomu hruď nesvětélkuje a navíc jsou tu vampýři tak trochu v pozadí příběhu, ale pokud mohu říct, je to daleko lepší, rozhodně ne takový brak jako Twilight. Hlavní hrdinka Rose překypuje odvahou a houževnatostí, je opravdu sympatická a nejde daleko pro nějaké to sprosté slůvko. Tajemný Dimitrij se k ní se svou zlou stránkou velice hodí a já si je zkrátka zamilovala a jejich lásce fandila, proto jsem ráda za dobrý konec.Nechybí napětí, kdy si u knihy nedočkavě trháte vlasy nad touhou vědění, jak to všecko dopadne,dobrodružství, které nás s Rose zavede až do Ruska a samozřejmě i ta již zmíněná romantika.Některé pasáže mi neseděly, ale jinak je to opravdu vyvedená knižní série.

Lea
26.08.2011 3 z 5

Horko těžko jsem to dočetla. Nevtáhl mě ani děj, ani jednotlivé postavy. Myslím, že by to napsal stejně dobře i lepší amatér z povídkových serverů. Třeba jsou další díly lepší, ale nevím, jestli pro ně obětuju čas.

MiskaD
23.08.2011 5 z 5

Jsem do těch knížek blázen.Nikdy jsem moc nečetla,ale s VA se to změnilo.S VA se toho změnilo hodně(v mém životě)!

Miila
16.08.2011 4 z 5

Souhlasím a Alinore, děj je skvělý, ale některé výrazy, kterých je tam bohužel docela dost, ubírají tomu ději na kráse. I tak jsem se ale ze zvědavosti pustila do dalších dílů, které už jsou napsány mnohem lépe :-)

Satiah
24.07.2011

Skvělá série, nejlepší z upířího světa, co jsem četla. Jen ty špatné anotace mě parádně štvou.

Mercy
20.06.2011 5 z 5

Je to úžasná knížka, je skvěle napsaná a nechybí jí nic akce, napětí a jiné. Je to asi nejlepší upírská ságy (teda aspoň podle mě). Přečetla jsem všechny díly a žádný mě nezklamal. ;) Vážně úžasné dílo! :)

kachna
11.06.2011 5 z 5

přečetla sem všechny díly je to skvělý lepší než twillight(tohojsem taky četla všechny díly)
lidi co znam a četly twilight sagu a nečetly VA tak tvrděj že to b něco úžasnéhoude určitě na podobinina neni to vůbec podobný v ději
twilight saga už mě omrzela ale tohle je fakt

Venuše
25.04.2011

Opravdu dobrá knížka, jedna z nejlepších co jsem četla a to jsem jich četla opravdu dost :)

Aria85
06.04.2011 5 z 5

cela serie je vyborna, ma to naprosto vse, co od knizky ocekavam

Vendulik
05.04.2011 5 z 5

Kniha se mi moc líbíla. Super

rusalka1
20.03.2011 4 z 5

vynikajúca séria, aj keď som sa do prvej časti spočiatku iba nútila, ale neskôr ma to ohromilo :)

fionKa
11.03.2011 5 z 5

Bezvadná knížka. Bezvadná sága. Není co dodat. xD

Tcica
02.03.2011 4 z 5

Naprosto skvělá knížka. Líbí se mi styl, jakým autorka píše, celkový nápad a samozřejmě Dimitrij :-D

katynais
28.02.2011 5 z 5

Když jsem knihu dostala, tak jsem si myslela, že to bude brack, napodobenina Twilight, ale byla sem mile překvapena, je to moc dobré a velmi čtivé, vtáhne do děje. Takže teď nedočkavě čekám až vyjde poslední díl.:)

Alinore
26.01.2011 5 z 5

Skvělá kniha. Dimitrije si zamiluje snad každý a děj je zajímavý. Tahle upíří sága je nejlepší. Na ní nemá ani Škola noci, ani Upíří deníky a ani Stmívání. Tohle je dokonalý originál + skvělá lovestory. Nejlepší je na tom ta zakázaná láska. Jen mi trochu vadily vulgarismy. :)