Vampýrská akademie

Vampýrská akademie https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24194/bmid_vampyrska-akademie-Lpp-24194.jpeg 4 2403 320

Morojská princezna Lissa a její nejlepší kamarádka Rose uprchly ve smrtelném strachu z vampýrské akademie, ale po dvou letech byly vypátrány tajemnými strážci a odvlečeny zpět. Znovu se tak ocitají v obrovském nebezpečí, protože na akademii se mohou pohybovat nebezpeční Strigojové. Ti chtějí Lissu zničit, protože jako jediná dcera urozeného morojského rodu je překážkou jejich plánu na ovládnutí světa vampýrů. Naštěstí je tady ale dhampýrka Rose, v jejichž žilách se smísila krev vampýrů a lidí, takže dokáže zlým Strigojům lépe čelit. V tajemném a ponurém světě akademie ale nebude snadné odolat všem nástrahám a zradám: Lissa bude muset opatrněji využívat svých nadpřirozených schopností, aby nepadla do strigojské pasti, a Rose se musí vzdát velké lásky, aby mohla kamarádku ochránit a za žádných okolností ji nezklamat. Jediné, nač se totiž mohou obě spolehnout, je jejich vzájemné pouto, jejich přátelství... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Domino

Vampire Academy , 2007

včelka
19.11.2012 5 z 5

Máte rádi knížky Vampýrská akademie a Pokrevní pouta tak hrozně jako já??? Tak se přidejte na mojí stránku na Facebooku "Pokrevní pouta (VA II)" Přidávám hodně příspěvků o VA i PP ;))

johisa
13.10.2012 5 z 5

Knížka byla vážně super, střašně napínavá daleko lepší než jiné serie o upírech(např.Škola noci první díly dobré a pak se to zvrhne v uplnou blbinu, Stmívání je taky dobré, ale tohle je o něčem jiném), ale v některých částech mi to přišlo dost depresivní a nepříjemné.

Kristie-Sophi
06.10.2012 4 z 5

Vcelku propracovaná kniha, děj byl super byla tam i akce, akorát mi tam nedávaly nějaké věci smysl. To mohla Rose vysvětlit, místo stálého opakování: "Já jsem dhampýrka" :)

zdenulii
09.09.2012 4 z 5

Začátek trošku zmatený až jsem si říkala, co jsou to za blbosti, ale za chvíli mě knížka chytla. Vypadá to na zajímavou upíří sérii:)

KristýnaČ
09.08.2012 5 z 5

Měla jsem problémy začíst se v prvních kapitolách, nechápala jsem a byla trochu zmatená, ale vydržela jsem a vyplatilo se. Zase jiný pohled na svět upírů, tentokrát však hodně propracovaný s několika zápletkami. Ani se nedivím, že série příběhů o Rose vyjde na šest dílů. :D

Canney
08.08.2012 4 z 5

Knížka se mi líbila, jen jsem se ze začátku trochu ztrácela v tom, kdo je co za "druh", ale během čtení je to pěkně vysvětleno a já jsem to nakonec pochopila. Určitě si přečtu i další díly :)

gumedvidek
30.07.2012 4 z 5

Jestli něco z moderní fantasy, tak tohle ; )

Iworri
04.07.2012 1 z 5

Bohužel, bohužel. Došla jsem snad k 5. kapitole ? Děj mě neupoutal a přiznám se, že od samého začátku jsem se ztrácela, kdo je kdo. Strigojové ? Rose ? Lyssa ? Dohromady jsem si to dala až poté, co jsem usoudila, že knížku vrátím.

Haninkaa
25.06.2012 5 z 5

Krásný příběh:-)

milovnikknih
22.06.2012 4 z 5

Příběh mě zaujal pro své jiné viděni upírů.Přiběh je zajimavý a tak jsem se pustila do dalších dílů.

ivankaax
13.06.2012

Kniha mě bavila, ale určitě bych nesrovnávala se sérií Twilight. Vím, že jsem si tenkrát půjčila i druhý díl, ale ten už jsem nedočetla.

Kikušák
10.06.2012

Když jsem tuhle knížku přečetla, byla jsem úplně nadšená a chtěla jsem číst ihned druhý díl.

DarkFireflies
14.04.2012 5 z 5

Začátek mě nijak nezaujal a nečekala jsem, že by se to v průběhu čtení knihy mohlo změnit. To jsem se ale dost hořce spletla. Když jsem překonala prvních pár kapitol, které byly vlastně úplně o ničem, už jsem se od knihy nemohla odtrhnout. Byla jsem napnutá jako struna, takže jsem knihu nepustila z ruky, dokud jsem ji celou nedočetla. :)

xxiixxi
13.04.2012 5 z 5

Ze začátku mi šla Rose na nervy, ale pak jsem si zvykla a začala být posedlá, běžela jsem do knihovny a půjčila si všechny další díly. Vypadá to na povedenou sérii. Když to srovnám s dalšími teen-upířími sériemi, tak je daleko lepší. Upíří deníky (knihy) naprostá katastrofa, Škola noci mě nebavila a Stmívání je dobré, ale takové jiné.

Rose18
11.04.2012 5 z 5

Nejlepší série :)) Je to lepší jak Twilight. Nádherně napsaný ;)

nezdula
07.04.2012

z upířích věcí mi toto přijde zatím nejlepší..

Lucie249
03.04.2012 5 z 5

Musím souhlasit s mari666, bohužel i ze mě se stává závislák na takových knížkách s tématem upíři:)

mari666
02.04.2012 5 z 5

Dnes jsem dočetla poslední díl akademie a musím říct, že jsem závislák. Už teď mi cuká rukama že si to přečtu znovu. Báječně napsané příběhy a to že autorka používala skutečné města auta a podobně mě naprosto ohromilo. Přála bych si, aby tato série ještě pokračovala což určitě nebude :-(.

Uchihulee
27.02.2012 5 z 5

Já jsem na tom podobně jako Adulina12. Jako první jsem četla až 5. díl a v polovině jsem ho vrátila. Pak mi to nedalo a vzala jsem si 2. díl a už se to rozjelo. Přečetla jsem celou sérii a mrzelo mě že to končí, dá se říct, v tom nejlepším. Má ale vyjít nebo možná už vyšlo pokračování, ale s jiným názvem tak uvidíme.=)

Adulina12
27.02.2012 5 z 5

vm ístní knihovně sem si tuhle knihu rezervovala a ani asi po třech měsících se ke měě nedostala.. tak sem si pučila druhej díl a postupně přečetla celou serii, kromě 1. dílu. a i tak, když ted ke mě asi po 11. měscích ke mě kniha dorazila a věděla sem co se tam stane sem byla napjatá a zhltla sem to za pár hodin.. takže myslím, že uroven je dost vysoká a ještě.. :)