Vampýrská akademie

Vampýrská akademie https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24194/bmid_vampyrska-akademie-Lpp-24194.jpeg 4 2403 320

Morojská princezna Lissa a její nejlepší kamarádka Rose uprchly ve smrtelném strachu z vampýrské akademie, ale po dvou letech byly vypátrány tajemnými strážci a odvlečeny zpět. Znovu se tak ocitají v obrovském nebezpečí, protože na akademii se mohou pohybovat nebezpeční Strigojové. Ti chtějí Lissu zničit, protože jako jediná dcera urozeného morojského rodu je překážkou jejich plánu na ovládnutí světa vampýrů. Naštěstí je tady ale dhampýrka Rose, v jejichž žilách se smísila krev vampýrů a lidí, takže dokáže zlým Strigojům lépe čelit. V tajemném a ponurém světě akademie ale nebude snadné odolat všem nástrahám a zradám: Lissa bude muset opatrněji využívat svých nadpřirozených schopností, aby nepadla do strigojské pasti, a Rose se musí vzdát velké lásky, aby mohla kamarádku ochránit a za žádných okolností ji nezklamat. Jediné, nač se totiž mohou obě spolehnout, je jejich vzájemné pouto, jejich přátelství... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Domino

Vampire Academy , 2007

Al.lio
31.08.2014 5 z 5

Opravdu krásně napsaná kniha pro ty, kteří si chtějí odpočinout, ale zároveň nechtějí žádnou nudu. To u této knihy opravdu nehrozí - děj vás strhne a co se týče hlavních postav, tak jsou všechny velmi osobité. Myslím, že si každý najde svého oblíbence, který ho po dočtení donutí běžet pro další díl. :-)

pobijecmuch
24.08.2014 odpad!

Proboha, proč se plýtvá drahocenným papírem a ještě se vydává k filmu speciální kniha ?
Film nám propadl na celé čáře, hodnocení je více jak podprůměrné a ještě se z lidí ždímou peníze za tento odpad. Omlouvám se všem mladým čtenářkám, ale toto je mnohem hloupější než jejich milovaný Twilight.
Abych tu pořád nežvanil, tak vám uvádím jeden ze vzorků těch slušnějších hodnocení k uvedenému filmu.
Cituji: " Tenhle film je horší než Twilight. Co víc, je horší než Babovřesky"".

Pedruska01
21.08.2014 5 z 5

Bravůrně napsaná kniha. Dlouho jsem nečetla nic tak povedeného. Chytla mě, rozhodně, a věřím, že jen tam mě tahle série nepustí! Na to dám krk! :D Okamžitě jsem si zamilovala Rose i Dimitrije. Musím se přiznat, že mi Lissa někdy lezla na mozek, ale to bylo jen malé smítko na tomhle pokladu. :) Doporučuji! :)

Betnka81
17.08.2014 4 z 5

Tato kniha se mi moc líbila a bavila mě.

mimon20
11.08.2014

Ze začátku mě to moc nebavilo ale v polovině už se mi to líbilo..

elyonka9643
10.08.2014 4 z 5

Až mě překvapilo, jak moc mě to bavilo. A to i potom, co jsem jako první viděla film, takže jsem vlastně věděla, jak to celé dopadne. Jsem zvědavá na další díly.

anishta
07.08.2014 4 z 5

Jednoduché, čtivé, sympatické postavy. Sice se mi možná o chlup víc líbil film, ale je to fajn. Nečekala jsem zázraky, takže nejsem zklamaná, naopak mě to mile překvapilo.

Noreen
02.08.2014 3 z 5

Měla jsem obrovský problém se do příběhu vžít. První dvě třetiny knihy byly nudné a málem jsem to vzdala, ale potom se to rozjelo. Další věc, kterou jsem nemohla přenést přes srdce je chování Rose a Lissy. Beru, že to jsou puberťačky, a že Lissa nemá problémy proto, že by je chtěla, ale i tak jsem se u toho neustále rozčilovala a plácala se do čela. Jsem však ráda, že jsem to nevzdala, protože další díly už jsou na úplně jiné úrovni :)

Samira
01.08.2014 4 z 5

Pěkný začátek série, kdybych byla mladší, nepochybně bych si vychutnala každou pasáž knihy, takhle na mě někdy ty teen intriky byly moc. Co, ale musím pochálit byl nadupaný konec, který rozhodně namlsal na další čtení a samozřejmě ústřední vztahy, v tomhle díle se mi hlavně líbil Christian. Jsem zvědavá, kam se děj bude ubírat dál.

Lonika
29.07.2014 5 z 5

VA mám ráda, jen si prosím nečtěte popis příběhu na zadní straně knihy - je to strašný :D

Laf
27.07.2014 4 z 5

Moc pěkné. Dobře napsané a už se těším na další pokračování.

geimz
26.07.2014 3 z 5

Pustil som sa do Vampýrskej akadémie, pretože som chcel vidieť, čo je na tejto sérii také iné a prečo zbiera také vysoké hodnotenia (nie len na tejto stránke, ale aj na zahraničných). Zároveň som ale musel prekonať svoj odpor ku všetkému, čomu sa v dnešnej dobe hovorí upír a k násťročným hrdinkám, ktoré bojujú proti nejakému univerzálnemu zlu a zároveň si získavajú srdce "toho dobrého" upíra. Moje obavy sa (zatiaľ) nepotvrdili, hlavná hrdinka je sympatická - aj spolu s Lissou - upírske univerzum je dostatočne zaujímavé a aj to získavanie sŕdc sa dá nejak prekusnúť. ALE - s čím mám veľký problém - je neexistujúci príbeh takmer do posledných 40 strán, resp. existujúci, ak by som za taký považoval hašteriace teenagerky, nákupy v obchoďáku či tréningy s vysnívaným Dimitrijom. A práve to sa nedá odpustiť. Kniha robí celkom dobrú prácu v uvádzaní príbehu do ďalších častí, no pritom v prvom dieli až do konca absentuje akýkoľvek dej - ak nerátam občasné mŕtve zvieratá. Takže na konci ostávam celkom rozhorčený, s nechuťou na ďalšie diely, ak sa mám zase boriť dvesto stranami, len aby som našiel náznak príbehu. Veľmi priemerná kniha, a to nezachráni ani konečné rozuzlenie s Viktorom či Natáliou. A nechcem brať nikomu jeho názor, ale tie 5 hviezdičkové hodnotenia sú zcestné, pretože táto kniha na to jednoducho nemá kvality. Do Mrazivého polibku (už len z toho názvu mi je ťažko od žalúdka) sa ale asi napriek tomu pustím a budem dúfať v lepší zážitok, lebo kniha je veľmi stroho napísaná a rýchlo sa číta, stačí už do toho pridať len nejaký dej a bude to ok.

Bubbleboby
20.07.2014 5 z 5

Před přečtením jsem si myslela, že knížka bude nudná a neoriginální, ale po přečtení prvního dílu jsem musela změnit názor a po dočtení celé série se pro mě stala jednou z nejoblíbenějších. Neměla jsem moc ráda Dimitrije ani nevím proč, ale Rose, Lissu, Adriana, Masona a Abeho jsem si zamilovala. Děj pro mě byl celkem nepředvídatelný. Není to typická upíří série a doporučuji si ji přečíst.

Beni
10.07.2014 5 z 5

Naprosto skvělá kniha :-) Rychle se čte, napínavá, vtipná no a Dimitrije a Rose si prostě musíte zamilovat :-)

Werie05
09.07.2014 5 z 5

Tenhle příběh mě celkem nadchnul. Bylo to zase úplně něco jiného než knížky o upírech, které znám. Rozdělení vampýrů na tři skupiny a jejich odlišnosti mi přišlo zajímavé. Rose sem si hned oblíbila. Jen mě trošku zklamal konec posledního dílu tak trochu sem čekala že po pěti knihách tu poslední ukončí nějak lépe, ale i tak se mi všechny díly moc líbily.

Tina 243
06.07.2014 4 z 5

Musím říct že nejsem úplně na upířinu, ale byla jsem přemluvena k přečtení a byla jsem překvapená. Nakonec to není úplně ten typický upíří svět a nějak mi to vyhovovalo. Knihy se určitě nelekněte a jděte do toho.

Tereza.Dandova
06.07.2014 4 z 5

Příběh je trochu zamotaný a občas mi přijde, že se autorka nerozmýšlí, co píše..

Děj je občas zdlouhavý a nudný, málo rozhovorů a celkově bych více uvítala podrobnější popisování věcí a osob.

Jinak je knížka zajímavá a má něco do sebe.

Příběh je, ale často poutavý a tak se dá nudný začátek odpustit.

Jdu na druhou knihu. Tak se mi snad bude líbit.

Gwendolyn
27.06.2014 5 z 5

Začátek nebyl zas tak úžasný, ale ten konec byl naprosto super. Konečně zase něco, co není dystopie.

Edona
25.05.2014 4 z 5

A zase tady máme upíry v podání dalšího autora. Já osobně mám upírské knihy ráda, protože každý autor udělá své upíry jedinečnými. A zrovna tak je tomu ve Vampýrské akademii. Ale co se týče stylu psaní autorky, tak ten velice pokulhává. Vůbec mě nevtáhla do děje, je to napsáno jak pro největší ignoranty, strašně jednoduché a nepopisné. A taky se připravte na salvu sprostých slov z deníků šestnáctiletých teenagerů.
Samotný námět je skvělý, příběh promyšlený. Ale jak už jsem psala, tak zpracování pokulhává.

Teressa
25.05.2014 5 z 5

Tato kniha splňuje všechny parametry nezapomenutelného čtení: napětí, čtivost, sympatické postavy i skvělý příběh!