Vampýrská akademie

Vampýrská akademie https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24194/bmid_vampyrska-akademie-Lpp-24194.jpeg 4 2403 320

Morojská princezna Lissa a její nejlepší kamarádka Rose uprchly ve smrtelném strachu z vampýrské akademie, ale po dvou letech byly vypátrány tajemnými strážci a odvlečeny zpět. Znovu se tak ocitají v obrovském nebezpečí, protože na akademii se mohou pohybovat nebezpeční Strigojové. Ti chtějí Lissu zničit, protože jako jediná dcera urozeného morojského rodu je překážkou jejich plánu na ovládnutí světa vampýrů. Naštěstí je tady ale dhampýrka Rose, v jejichž žilách se smísila krev vampýrů a lidí, takže dokáže zlým Strigojům lépe čelit. V tajemném a ponurém světě akademie ale nebude snadné odolat všem nástrahám a zradám: Lissa bude muset opatrněji využívat svých nadpřirozených schopností, aby nepadla do strigojské pasti, a Rose se musí vzdát velké lásky, aby mohla kamarádku ochránit a za žádných okolností ji nezklamat. Jediné, nač se totiž mohou obě spolehnout, je jejich vzájemné pouto, jejich přátelství... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Domino

Vampire Academy , 2007

Barča 008
10.02.2015 5 z 5

Vampýrská akademie je zkrátka mou srdcovou záležitostí :)

vilzuss
24.01.2015 5 z 5

Velmi mne to zaujalo, a kdybych u prvního dílu věděla, že každým dalším dílem to bude ještě lepší a lepší... :) Velmi sympatické dvě hlavní postavy, Rose a Lissa I když Rose mám určitě radši :)

Laurel
18.01.2015 5 z 5

Tak další super knížka do sbírky. Zase něco nového. Rose a Dimitrij. Líbila se mi u Rose ta její ráznost, nebojácnost a smysl pro humor. I její zodpovědnost za Lissu. A co se týká Lissy? Jsem ráda, že se dala dohromady s Christianem. Jsou spolu úžasní! A konec mě teda překvapil.

natalie2171
27.12.2014 5 z 5

Úžasné zpracování knihy. Mě jen trochu nebavila ta věc s tím "Stínem políbená" a tak :) Mám ráda trochu akčnosti, ale i tak jsem si tohle vysvětlování docela užila, přece jen fantasy je moje :) Rose. Její komentáře se mi usadily v hlavě a ještě dlouho se tomu budu smát. Dimitrije jsem čekala trochu přístupového, ale i tohle má své kouzlo. A Mini-Miu jsem nenáviděla už od začátku. Kdybych byla na místě Rose, už by skončila zmlácená, zákaz-nezákaz. :D

1259
23.12.2014 4 z 5

Jsem unešena z další její knížky. Moc se těším na další příběh Rose a Dimitrijem

Alice Crowleyn
19.12.2014 3 z 5

Nejslabší ze série. Ale tak, je to začátek, že?
Rose je zde nesnesitelný fracek, to musí uznat každý! :D A celé to dívčí drama je taky otravné.
Jsem ráda, že v dalších dílech je děj o něčem úplně jiném a postavy pomalu dospívají!

Annie G.
24.11.2014

Tahle kniha pro mě byla zklamání. Asi sem divná, ale tahle kniha mě nenadchla. Nejspíše je to proto že mi Rose nebyla vůbec sympatická. Celkový pohled na knihu mi to dost zkazilo :/ . Druhý díl je o něco lepší, takže snad budou další ještě lepší :D

papi
21.11.2014 5 z 5

Všem kdo ještě nečetli doporučuji!!!

Aoi
15.11.2014 5 z 5

Jedná se o jednu z mála knih, do kterých se člověk takzvaně dokáže vžít. Je velmi napínavá, akční, občas děsivá, ale nabízí i něco z romantiky :-) A hlavně má několik dalších pokračování ;-)

Dorisek
15.11.2014 5 z 5

Když se lidem film nelíbí nemá na něj koukat mě se naopak líbil a těším se na další

risisisi
11.11.2014 5 z 5

Dimitrij mě uchvátil, ve filmu vypadá dost, jak bych to řekla, zvláštně, za prvé je tak dvakrát starší, a moc se mi nelíbí, knihu doporučuji!

Roselunda 1928
21.10.2014 4 z 5

Tak jsme se dozvěděli, že za zázraky nemůže Bůh, ale jakýsi éter :D
Moje asi nejoblíbenější kniha o upírech a bytostích jim podobných.
Dimitrij je sice strašné jméno, ale jako postava ušel.
Rose na mě byla taková moc... rebelka, ale Christiana jsem měla ráda. Lissa... měla jsem ji ráda, ale není to moje úplně nejoblíbenější postava. Zápletka nijak obrovská, ale zaujme. Moc se těším, až se v knihovně uvolní Mrazivý polibek atd... :)

Terry.89
19.10.2014 5 z 5

Fantasy oddechovka.

Aléda
17.10.2014 5 z 5

Nejskvělejší kniha, jakou znám!!! :D Tady není co dodat...jenom: NEVÁHEJTE A PŘEČTĚTE SI TUTO SÉRII, STOJÍ TO ZA TO! 5*

Rečna
10.10.2014 5 z 5

BOMBA!!!! je to skvělá kniha.. moc se povedla :))

Ivy
19.09.2014 5 z 5

Už spoustu lidí mě na tuto knihu odkazovaly. Jak je dobrá, příběh je fajn a tak. Je to jedna z knih k jejíchž přečtení jsem potřebovala vidět film. Proč ne. Zkusím film, třeba se utvrdím v tom, že je dobře, že jsem se vyhýbala knize tak dlouho.
V době kdy kniha byla na pultech čerstvě si dobře vzpomínám jak jsem jí viděla v knihovně (ještě na dětském oddělení - což je čtyři roky zpět) a v té době jsem byla moc zakoukaná do upírů tak jak jsem vykreslila S. Meyer, že jsem knihu degradovala (aniž bych ji četla) jako pouhou napodobeninu, nebo jak už bývá zvykem, že vyšla jen kvůli tomu, že bylo tohle téma v kurzu. Jak jsem se pletla.
Kniha se mi líbila víc než film. Z důvodu že tam bylo víc scén, kdy to mezi Rose a Dimitrijem jiskřilo. Rose je taková správná, jde proti proudu, je zapálená, oddaná, zábavná a vždycky v akci. Je fajn číst o hlavní hrdince holce, která je ta co utočí, je drzá vždycky ve středu akce. A Dimitrij? Stačilo k téhle postavě připsat hercovu tvář, a získal si mě.
Jasných pět hvězdiček (ani jsem nezaváhala). Už se nemůžu dočkat až si přečtu další díl, a pak další a další :).

Melindaaaa
19.09.2014 4 z 5

Nenechte se odradit lacině a harlekýnkovsky vypadající obálkou. Vampýrská akademie je zajímavou a novou upířinou, která vás jednoduše ohromí. Největší předností autorčiných knih jsou dialogy, neskutečně živé a dynamické, stejně tak postavy, rozmanité a neokoukané, přesto naprosto uvěřitelné. Tahle série mě okouzlila a dokonale překvapila. Pokud hledáte něco nového a přesto stále dostávajícího těm pravým upírům, ne žádným napodobeninám, doporučuj sáhnout po VA. Celou moji recenzi najdete v záložkách recenze v detailu této knihy :)

Red-haired
15.09.2014 5 z 5

Není to žádný upírský škvár, ale zatraceně skvělá knížka, která vás do svého světa snadno vtáhne, a už nepustí - a to je teprve začátek. Další díly jsou jako droga, závěr knihy vždy nutí shánět další. Konečně jsem našla dokonalou knižní hrdinku v podobě sebevědomé, vtipné a obětavé Rose, která mě baví po celou sérii. Autorka si umí pěkně pohrát s dialogy a tak se mi stalo, že jsem se do knížky začetla i podruhé. Je neskutečné, jak špatně kniha podle popisu a obálky vypadá a jak geniální nakonec je její obsah.

Karolína18
13.09.2014 5 z 5

Ačkoli knihy tohoto typu nejsou mým šálkem kávy, okamžitě jsem se vžila do osudů Rose a ostatních obyvatelů tajemné Akademie. Baví mě sledovat, jak se Rose pod vlivem svého sexy učitele mění. A ihned se vrhám na další díl.

ph-m4367
07.09.2014 5 z 5

Kniha byla napsána stylem který mě nutil ji číst dál i přesto že děj nebyl tak napínavý. Slyšela jsem hodně dobrých ohlasů na tuto knihu a proto mě trošku zklamala... Nicméně je to pořád skvělá kniha a spousta lidí říka že se každým dílem zlepšuje tak doufám že budou opravdu lepší. Tenhle díl byl však dobrý pro otevření příběhu a tak dávám 5*:)