Vampýrská akademie

Vampýrská akademie https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24194/bmid_vampyrska-akademie-Lpp-24194.jpeg 4 2408 2408

Morojská princezna Lissa a její nejlepší kamarádka Rose uprchly ve smrtelném strachu z vampýrské akademie, ale po dvou letech byly vypátrány tajemnými strážci a odvlečeny zpět. Znovu se tak ocitají v obrovském nebezpečí, protože na akademii se mohou pohybovat nebezpeční Strigojové. Ti chtějí Lissu zničit, protože jako jediná dcera urozeného morojského rodu je překážkou jejich plánu na ovládnutí světa vampýrů. Naštěstí je tady ale dhampýrka Rose, v jejichž žilách se smísila krev vampýrů a lidí, takže dokáže zlým Strigojům lépe čelit. V tajemném a ponurém světě akademie ale nebude snadné odolat všem nástrahám a zradám: Lissa bude muset opatrněji využívat svých nadpřirozených schopností, aby nepadla do strigojské pasti, a Rose se musí vzdát velké lásky, aby mohla kamarádku ochránit a za žádných okolností ji nezklamat. Jediné, nač se totiž mohou obě spolehnout, je jejich vzájemné pouto, jejich přátelství... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Domino

Vampire Academy , 2007

adel3235
09.09.2015 5 z 5

První díly mě upřímně moc nebavili. Byli dobré a tak, jen se mi jevili takové nedůležité. Ale jsem ráda že jsem pokračovala, protože se stala jednou z mých nejoblíbenějších sérií. Strašně jsem si oblíbila Rose s Dimitrijem a jejich vzájemné provokace, zato Lissa se mi jeví taková bezvýrazná a to zase napravil Christián. Název mi na začátku připadal takový dětinský a tak jsem se moc necítila na to to číst avšak stalo se a série mě naprosto pohltila..

135
08.09.2015 4 z 5

Tato kniha je jednou z nejlepších sérií, které jsem kdy četla.Rose je mi sympatická i když chvilkami jsem nesouhlasila. Lissa je podle mě super holka, která je možná až trochu moc..nevím.nevím co napsat. No, každopádně tato kniha má i své chyby.Byly to drobné chyby, ale byly tam!jen pár, ale stejně. Dimitrij je prostě bůh.ovšem zase tu nesouhlasím s Rose. Chvilkami bych Dimitrije zabila a chvilkami bych chtěla aby byl skutečný! je to těžké. Christian je celkem fajn a mě je sympatický.Tato kniha si zaslouží čtyři hvězdy.

BojácnéKuře
31.08.2015 5 z 5

První jsem si myslela, že mě kniha nebude bavit, ale právě naopak. :)
Jak jsem ji dočetla, tak jsem okamžitě chtěla druhý díl. :D
Myslela jsem si, že příběh bude vyprávět Lissa, ale Rose byla stejně nejlepší. :D
Z jejího pohledu to bylo.... zajímavější. :)

Rozhodně doporučuji! :D

An3t
30.08.2015 5 z 5

Vampýrskou Akademii jsem původně ani nechtěla číst a říkala jsem si, že to bude určitě něco jako Stmívaní, ale i přesto mě kamarádka ukecala abych si jí přečetla. Páni. Celou sérii i s volným pokračováním Pokrevních pout jsem přečtla na jeden dech. Naprosto jsem se vžila do příběhu. Zbožňuji všechny díly. Můžu říct, že jsem se v takovémhle příběhu vážně našla, byla jsem napnutá, smála jsem se, asi při 4 dílu jsem i u jedné části brečela no, jsem vážně nadšená. Poté jsem viděla film a můj mozek nenáviděl moje oči za to, že to viděli. Nejvíc mě na tom mrzí, že lidem, který se film nelíbil si nepřečtou knížku a to je podle mě škoda. Je jiná nebo alespoň já mám takový dojem.Takže 100% doporučuji knížku, ale na film bych se už nikdy nekoukala.

terrybel
26.08.2015 5 z 5

Série Vampýrská Akademie mě úplně nadchla.. celou sérii jsem měla přečtenou během týdne..když jsem se potom konečně dočkala filmu, tak mě celkově zklamal.. tato série není jenom o nějaké romantice, ale také o boji proti strigojům (zlím upírům) a o politice v jejich světě.. Doporučuju jí všem.. PS: Hlavně to není žádná Twilight saga o třpytících upírech :D

packaaaa
10.08.2015 5 z 5

Ke knize jsem se dostala spíše, že jsem byla zvědavá jak hodně se to liší od filmového zpracování, první díl se mi četl tak nijak, jelikož jsem viděla o co tam jde už z toho filmu, ale jakmile jsem si přečetla druhý díl.... Nemohla jsem se odtrhnout, další díly mě uplně pohltily. Určitě doporučuju každýmu, koho zajímají knihy o upírech atd. ;)

combatgirl
10.08.2015 4 z 5

Celá série vampýrské akademie se mi velmi líbila.Příběh má své kouzlo a odlišuje se od jiných knih o upírech.Doporučuji všem:-)

Babsie
22.07.2015 5 z 5

Dostala se mi do ruky tak nějak omylem, a myslela jsem, že to bude další tuctová romantika s upíry. Jakmile jsem se ale začetla, hned jsem změnila názor! Kniha se četla strašně dobře a hned vtáhla do děje. Nakonec byla i napínavá! Říkala jsem si, že se všemi těmi druhy upírů atd. to bude hrozně přeplácané, ale autorka to prostě uměla podat. Píše opravdu hodně hezky, a na každé straně se něco děje. Rozhodně nejlepší série, co jsem četla. Příběh je kombinovaný a překvapí, nejvíc se mi ale líbilo jak se postavy knihu po knize vyvíjeli. Nemám co vytknout:)

KachnaN
22.07.2015 4 z 5

Jako první jsem viděla film a za to se nesnáším, nemám ráda, když se nejprve podívám na film a až pak si přečtu knížku. Vlastně jsem se po filmu už chtěla knížce vyhnout, ten se mi totiž moc líbil a nechtěla si ho zkazit. Nakonec jsem se ke knížce nějakou záhadou dostala a ta se mi fakt hodně líbila. Nikdy se neubráním srovnání filmu a knížky a v tomto případě to bylo tak, že film byl knížce hodně podobný, takže mi nevzal iluze a já si čtení fakt hodně užila.
Určitě doporučuji. Ale nedělejte to jako já! Nejdřív knížka a až pak film! ;)

kokina74
07.07.2015 3 z 5

Nijak zvlášť mě kniha nenadchla. Příběhů tohoto typu je mnoho. I když věřím, že náctileté čtenářky jsou nadšeně.

medvídě
28.06.2015 5 z 5

Nejprve jsem viděla filmové zpracování a to jsem si hned natolik oblíbila, že jsem si musela pořídit celou sérii knih. Neudělala jsem chybu a mohu říci, že nevím, co je lepší. Jsem z této série nadšená, i když jsem teprve na jejím začátku. Už se těším, jak to bude pokračovat.

Moc bych si přála vidět i filmové pokračování :( ...

little-dream
24.06.2015 5 z 5

Strašně se mi tahle série líbila :D
A tohle je perfektní začátek :)
Autorka má úžasné nápady, stránky se otáčejí samy od sebe a Rose je prostě moje hrdinka :)
DOPORUČUJU! ♥

Líbil se mi i film, přestože ho mnozí považují za "zkažený". Pokud se vám film líbil, bude se vám líbit knížka 2x tolik! :) Vážně to stojí za to. :)

jan8211
26.05.2015 3 z 5

dalo se to číst i když je to knížka pro dívky

Noshelfcontrol
17.05.2015 5 z 5

Film mám hrozně moc ráda a strašně mě naštvalo, že nebude pokračování. Tak jsem si řekla, že si aspoň přečtu knihy abych věděla jak to dopadne. Byla jsem opravdu překvapená, protože i když znám film skoro nazpaměť, knížka se mi četla hrozně dobře. Tím, že se od ní film trochu liší to bylo ještě lepší. Tahle ,,verze upíra" se mi asi nejvíc líbí. Všechny postavy si hned oblíbíte, teda ty kladné :) Doporučuji zvláště těm, kteří mají rádi upíry.

klarik
08.04.2015 5 z 5

Zatím jsem ještě film neviděla, ale určitě se na něj podívám. z Rose jsem nadšená, hodně se mi totiž podobá. Také nedokážu často udržet emoce na uzdě. Nicméně knížka se mi moc líbila, už jsem přečetla hodně knížek o upírech, ale musím říct, že tohle byla bomba! :D

Misan1993
07.04.2015 4 z 5

Tolikrát jsem od holek slyšel ať si to přečtu, když mám rád fantasy atd...až se nakonec stalo a byl jsem příjemně potěšen, třeba vezmu jednou do ruky i dvojku ;)

Sabcens
02.04.2015 4 z 5

Knihu jsem si přečetla na základě filmu. Takže jsem zhruba věděla o čem je. Spousta věcí mě ale překvapila, a rozhodně budu pokračovat ve čtení i dalších dílů. Vampire Academy je sice kniha o upírech, ale ne tak úplně jak je známe. To se mi na knize tak líbí.

Jamka
21.03.2015 4 z 5

Vyloženě jsem knihu nehltala, ale líbila se mi a celou sérii určitě přečtu.

Mirule
15.03.2015 5 z 5

Skvělá kniha s poutavým dějem. Přečetla jsem ji jedním dechem. Doporučuji přečíst, protože příběh a svět popsaný v této knize je úžasný a rychle jsem si ho zamilovala =)

gabriela3310
04.03.2015 5 z 5

Vynikající! Jiné slovo pro tuto kinhu neexistuje! :)
I další knihy jsou výborné. Rozhodně doporučuji. :)