Poslední oběť

Poslední oběť https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/213872/mid_posledni-obet-213872.jpg 5 1748 175

Rose Hathawayová sedí v cele smrti a čeká na popravu za vraždu, kterou nespáchala. Před krutým osudem ji zachrání kamarádi a ona se ocitá na útěku. Společně se svou láskou Dimitrijem a dalšími přáteli se snaží nalézt jediného člověka, který ji může spasit.

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Domino

Last Sacrifice , 2010

Meridea
18.10.2016 5 z 5

Pro mě byl tento díl krásným zakončením celé série, povedl se stejně jako 3. díl této série. Moc hezky napsané. Mohlo by být ještě pokračování :-)

KristýnaK.
10.10.2016 3 z 5

Tak tenhle díl byl naprosto a bez dohadování ten nejhorší díl série, děj byl předvídatelný, od toho jak se Rose dozvěděla kdo je vrahem Taťány a ještě to nebylo napsáno v knize, věděla jsem to i já. Bylo to až moc přecitlivělé, jako například Rose a Dimitrij jsou si souzeni, když jsou u sebe, tak to má takový vliv, že se z toho všichni poserou. Štve mě jak Rose odkopla Adriana a podvedla ho. Štve mě, že se přetrhlo pouto. A mělo to až moc růžový konec. Naprostá nuda od začátku až do konce. Když to shrnu celá série měla dojem na mě jako kdyby se od prvního dílu až do čtvrtého dílu napětí naprosto stupňovalo a pak obrovský spád dolů.

evca7271
30.09.2016 5 z 5

Moc krasny,az me je docela lito,ze uz to skoncilo.

Bambula4
12.09.2016 5 z 5

Celá série Vampýrské Akademie byla neskutečně čtivá..... Pořád se něco dělo a hned od začátku byl příběh zajímavý..

Veeria
07.09.2016 5 z 5

Tuto sérii jsem si zamilovala již od prvního dílu - tato láska trvá a bude trvat. Tím jsem si jistá. Nemám slov. Pro mne tyto knihy mají vše a ještě něco víc. Jsem vděčná autorce za postavy, kterým vdechla život. Dimko a Adrian. Dva muži, které bych chtěla mít v realitě. A to vystihuje vše. :) Mít za přátele nejen je, ale i Rose a Lissu....to by bylo panečku dobrodružství. To se mi sice nesplní, ale právě díky knihám s nimi můžu být. A to je to nejkrásnější - být a žít spolu s postavami. Pozvěte si je do svého života i vy :)

Mellisek
06.09.2016 5 z 5

Hodnotím celou serii,pro me oddechovè vyborne cteni. Cela serie byla čtivá zahadna plno zapletek a posledni dil to cele krasne ukončil

zuzanagelnarova
02.09.2016 5 z 5

Tahle série mně okouzlila už od začátku a bude mi hodně chybět snad pokrevní pouta boudou dobra, ale snad ano když tam bude Adrian :)A osobně bych byla radši kdyby si Rose vybrala Adrian

Edona
10.08.2016 4 z 5

Vampýrskou akademii mám moc ráda. Jen těžko se loučím s mými oblíbenci - Rose a Dimitrijem. Příběh Rose mě dostal a vím, že to není naposledy, kdy jsem knihy četla. S posledním dílem mám však trochu problém, při čtení jsem se nudila a moc mě to nebavilo. Za mě určitě nejslabší díl ze série. Což samozřejmě neznamená, že Poslední oběť je propadák. Stojí hned za ostatními, jen už to nebylo úplně ono. Na Pokrevní pouta se zatím nechystám, tuším, že bez Rose by to nebylo ono.

KniSKov
13.06.2016 5 z 5

Měla jsem chuť přečíst si něco oddechového a romantického a to tahle série určitě splnila. Napínavý děj, čte se samo :-)

janno69
27.05.2016 5 z 5

Skvěle ukončená série, napínavé až do konce :-) Celá série se mi moc dobře četla a moc líbila. I když má štítek Pro děti a mládež a tam už opravdu nepatřím, tak jsem si ji krásně užila. Oddechová četba, která tě chytne a nepustí. Nebyla jediná postava, která by se mi nelíbila a u které bych si někdy pomyslela "tak, ty sem fakt nepatříš, ty jsi tu navíc" a to se mi jen tak nestává. Většinou si nějakou najdu. Díky paní Mead, pište dál takto pěkné knihy......

Sofi_123
14.05.2016 5 z 5

Celá série byla naprosto úžasná. Tenhle díl mi připadal nejlepší. To ukončení bylo super, ale bylo mi hodně líto Adriana. Musím si, ale co nejdřív koupit Pokrevní pouta, zajímá mě jak bude pokračovat život Adriana, Jill a Sydney. Nejspíš si postupem času koupím i ostatní série od této autorky, protože jsem Richelle Mead zařadila díky VA mezi mé oblíbené spisovatele. Doporučuji!!

Laurel
22.04.2016 5 z 5

Moje kamarádka prohlásila, že tohle je nejhorší a zároveň nejlepší díl ze všech. Nejhorší na tom je, že musím naprosto souhlasit. Ani nedokážu říct proč "nejhorší", ale má to něco do sebe :D V tomhle díle bylo tolik zvratů a překvapení, že je nedokážu spočítat ani na 10 rukách :D Ale smekám před Richelle, že to uměla naplánovat do takových detailů. Konec... No... Ne málo překvapivý :D Podotýkám, že jsem u nějakých částí dokonce brečela smíchy :D No, ne jenom smíchy. Jsem ráda, že skončila s Dimitrijem, i když jsem si někdy říkala: "Né, Adrian je nej!". Fakt jsem v tom měla děsnou motanici :D
A musím říct... Tahle série mi bude děsně chybět :'( :3

mirkol
10.04.2016 4 z 5

Celá série se mi líbila, i když mě mrzí, že už je konec, ale zase jsem ráda, že v pokračování se něco víc dozvím o Sydney a alchymistech celkově. Kdyby tam nebylo to pokračování, tak bych po pravdě byla naštvaná na Rose, kvůli Adrianovi, ale takhle jsem jenom ráda, že má svůj happy end.

simi28
28.03.2016 5 z 5

Tento díl se mi líbil nejvíc, ale zároveň mě mrzí, že tak dokonalá série končí. Rose a Dimitrij mi budou chybět a Lissa Christian taky. Je to jedna z mých nejoblíbenějších sériích a všem ji doporučuji.

Anka.
07.03.2016 5 z 5

Jsem jediná, kdo není na Rose naštvaný, že nakonec skončila s Dimitrijem? :D

Bumky
09.02.2016 4 z 5

Konec fujkyfujky (Dimitrij mě dost irituje), ale jinak super :)

verypo5870
09.02.2016 5 z 5

Dokonalá série. Podle mě není co dodat. Každý, kdo na ni narazí nebude litovat! Celou jsem ji přečetla za šest dní a stala se moji nejoblíbenější sérií. Čtete ji!

pink_ivy
12.12.2015 5 z 5

Šla jsem do téhle knížky s malým očekáváním, snad se ještě nestalo, aby poslední díl série za něco stál. Byla jsem ale zvědavá, jak to všechno dopadne, takže jsem se do toho pustila a musím říct - wow. Poslední díl byl opravdu dokonalý. Smekám před Richelle Mead, protože dokázala vytvořit opravdu pozoruhodnou sérii, kde každý díl má něco do sebe a ten poslední nebyl vyjímkou. Byl plný zvratů a překvapení a já jsem se od toho nemohla odtrhnout. Zajímavé byly obě dějové linky, jak Rose, tak Lissa. Akorát ten konec mě namíchnul. Byla jsem překvapená jak to skončilo, protože jsem takovýhle knížek přečetla až moc a vždycky to skončilo naprosto katastroficky. Rose je jedna z nejlepších knižních postav vůbec, ale jak se zachovala k Adrianovi mě nehorázně namíchlo. Chudák moje malá. To jak chudák dopadl mě na celé knížce vadí nejvíc. Jinak ale 5*

Zellda
26.11.2015 5 z 5

Co na to říct? Poslední díl téhle série mě překvapil a co si budu nalhávat svět Rose, Dimitrije a jejich společníků mi bude hodně chybět. Série mě chytla od prvního dílu a některé části jak tohohle, tak i ostatních dílů mě jak dojali, tak i překvapili. Vůbec by mi nevadilo kdyby Richelle napsala pokračování z Rosina (nebo Dimitrijova) pohledu, její ztřeštěné nápady mi budou opravdu chybět.
A i když to sem nepatří, celkem mě mrzí že filmové zpracování nemělo takový úspěch. Ale tak snad se dočkáme i druhého dílu ve filmové podobě (i když knížky jsou vždy lepší než film).

mStationka
12.11.2015 3 z 5

Poslední díl série..co napsat..tento díl má něco do sebe..ikdyž je maličko v něčem předvídatelný...v něčem opravdu překvápko..Na jednu stranu mi je líto Adriana..na druhou..si zasloužila být šťastná..Konec se autorce povedl..a Jill? Cože? Taša?Druhé cože?Takže za mě dobrý..ale 3hvězdy musím dát..protože jsem četla už lepší knihy které mě s touto tématikou dokázaly daleko víc..a to už od prvního dílu..vtáhnout do sebe..