Poslední oběť

Poslední oběť https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/213872/mid_posledni-obet-213872.jpg 5 1748 175

Rose Hathawayová sedí v cele smrti a čeká na popravu za vraždu, kterou nespáchala. Před krutým osudem ji zachrání kamarádi a ona se ocitá na útěku. Společně se svou láskou Dimitrijem a dalšími přáteli se snaží nalézt jediného člověka, který ji může spasit.

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Domino

Last Sacrifice , 2010

janik6969
20.05.2020

tohle bylo … wow.. úžasný díl, úžasná série... za mně nejlepší díl celé série

FairyD.
28.04.2020 5 z 5

Jedným slovom FAMÓZNY príbeh, plný napätia a zvratov so šťastným koncom. Bolo to krásne zakončenie celej série. Určite sa k tejto knižnej sérii ešte v budúcnosti vrátim.

marianna7090
27.11.2019 5 z 5

THIS MIGHT CONTAIN SPOILERS.
Úžasný záver úžasnej série. Musím sa dostať k Pokrevním putám nech sa deje čokoľvek. Chcem veľmi vedieť kde sa podel môj milovaný Adrian, aká je Lissa kráľovná, vzťah Rose a Dimitriho - ide to tak ako sme všetci dúfali? A hlavne, už nikto sa ozaj nebude zapodievať Viktorom a Robertom?
Knihu som znovu úplne zhltla. Bola to parádna jazda.

Kacennnka
10.11.2019 5 z 5

Divergence byl takový trochu přelom v dystopiích na našem trhu, vlastně to byla druhá populární dystopie po Hunger games. Má to originální svět, je to akční, napínavé, Neohrožené budete milovat. Trochu to pracuje s konceptem podceňované holky, která to dotáhne daleko, ale co už. Divergence je výborný začátek série se zajímavou zápletkou a a světem, ale tenhle koncept nedokáž v dalších dílech smysluplně rozvíjet.

Lucka1355
31.10.2019 5 z 5

Díl poslední oběť je poslední zakončení této úžasné trilogie Vampýrská akademie. Za mě určitě nejlepší a nejvíc nejnapínavější dílem této trilogie. Tuto knížku jsem hodně prožívala, jelikož se tu furt něco dělo a proto jsem jí četla se zatajeným dechem. Rozhodně patří mezi mé nejoblíbenější knížky. A i když to bylo trochu předvídatelné, byla jsem ráda že Rose a Dimitrij nakonec skončili spolu.

jojik205
11.07.2019 5 z 5

Naprosto úžasná série knih,do které jsem se zamilovala. A jsem nezkutečně ráda,že jsem si ji přečetla, všem můžu jen doporučit. Vždy zůstane tato úžasná série knih v mém srdci a s láskou si ji přečtu znovu.

AniDi
19.06.2019 5 z 5

Hodnotím jako celou sérii. První dvě knihy mě moc nezaujali, mám ráda, když mezi hlavními hrdiny funguje chemie ale tady to nebylo. Četla jsem dál, protože mě zaujala zápletka a po každé další knize série gradovala. Každá další kniha byla lepší a lepší. To jsem nečekala. Jsem tak ráda, že jsem dala sérii šanci a četla dál. Všechny kladné postavy jsem si tolik oblíbila. Rozhodě můžu doporučit a určitě znovu přečtu.

Kat9
16.06.2019 5 z 5

Po cca 4 letech jsem se konečně dostala k poslednímu dílu Vampýrské akademie. Styl psaní autorky je jako vždy velmi čtivý. Ani po delší době jsem neměla problém se do děje vcítit, zvláštně proto, že autorka některé události minulých knih zrekapitulovala. Přestože všechno nedopadlo přesně, jak jsem původně chtěla, ten plný počet si to zaslouží, už i kvůli té delší pauze, která mohla mít na čtení vliv.

DannyLady
05.01.2019 5 z 5

Tak a je to. Poslední díl této úžasné série je za mnou. Cítím stejnou depresi jako každý milovník knih, který přečte úžasnou sérii, zavře poslední knihu sérii a přemýšlí co teď bude dál se svým životem dělat. :D Dobře a teď už vážně. Mohla bych samozřejmě jen říct, že je kniha (a celá tato série) naprosto úžasná a že doporučuji každému si jí přečíst, ale ráda bych se zaměřila i na děj. Jistě jsme všichni fanoušci Dimitrie a Rose nadmíru spokojeni, i když si myslím, že to i tak nebudou mít úplně nejlehčí. Ale rozhodně mě trápí jak to dopadlo s Adrianem. Už se těším, až se vrhnu na pokračování této série a dozvím se, jak se z toho Adrian dostane. Konec knihy byl tak rychlí, že jsme se ani pořádně nedozvěděli, co se stalo s Eddiem a Sydney, ale to se naštěstí můžeme dozvědět v navazující sérii. VA je pro mě srdcovka a je to jedna z nejlepších sérií co jsem kdy přečetla a rozhodně se k ní budu s láskou vracet. Už s napětím očekávám až se budu moct začíst do Pokrevních pout.

PS: Dozvíme se někdy, čím se Abe vlastně živil?!

Twinny
27.12.2018 4 z 5

Přemýšlela jsem o tom, že poslední díl odměním jen třemi hvězdami. Ale přeci jen by to bylo hodnocení dneška a já hodnotím podle pocitů z doby čtení. Motiv k zavraždění královny jsem opravdu nepochopila. Konec jsem čekala.
Zatím pokračování Pokrevní pouta číst nehodlám. Třeba někdy, ale zatím mě to neláká.

2013

Knihomolka10
25.11.2018 5 z 5

Moc pěkně zakončená série. Jsem ráda, že to s Rose a Dimitrijem dopadlo tak, jak jsem si přála. Bylo mi líto Adriana, ale jak jsem zjistila, tak i na něj se usměje štěstí v sérii Pokrevní pouta. Tento díl se mi moc líbil, bylo to napínavé a jsem ráda, že vztah mezi Rose a Dimitrijem nebyl uspěchaný a na pořádný zvrat jsme museli čekat dlouho, ale stálo to za to. Celá série byla výborně napsaná, skvěle promyšlená a patří rozhodně k nejlepším sériím, které jsem kdy četla. K této sérii se určitě vrátím a od Richelle Mead si přečtu i další knihy.

Hoshi
18.11.2018 5 z 5

Jsem nadšená, nadšená, nadšená. Konec mě opět překvapil, nadchl a dodal novou naději. Celé série Vampírské akademie je čtivá, zábavná a velice ráda se k ní vracím. Jen mě vždy mrzí osudy některých postav - moc mě to mrzí, ale věřím, že na tebe někde čeká tvá osudová láska. Proč jsi byla tak ukvapená a udělala to? Mám z vás neskutečnou radost a vám přeji jen to dobré ... A brzy se zase setkáme!

MIA-chan
18.10.2018 5 z 5

Splněný sen. Rose a Dimitri.

Lethania
02.09.2018 5 z 5

Naprosto dokonalá série o dhampírech, kterou byla radost číst. Rose a Dimitrij jsou jedni z nejlepších knižních párů ze všech knih, které jsem kdy četla. Možná úplně nejlepší. Lisa konečně vyspěla do královny. Adrian se zamiloval do dívky, která mu holt nebyla souzena (ale to ještě neví, na koho narazí v Pokrevních poutech). Všechny díly se četly samy. Celou sérii jsem přečetla už několikrát (asi 4x) a nepřestává mě bavit. Doporučuji!

Denča000
07.07.2018 5 z 5

Kniha byla výborná, jenom mi je líto Adriana.

lucie1575
12.03.2018 4 z 5

Tak skončilo to jak jsem čekala, ale stejně jsem to musela dočíst!

Szekynka
06.03.2018 5 z 5

A je to tu konec. Často se mi nestává, že bych mě konec série nějak vzal, ale v tomhle případě mi budou knižní postavy chybět. Celkově hodnotím celou sérii jako povedené fantasy čtení, které má postupný rozjezd a s každým dalším dílem graduje.

Kačkaknihomol
22.01.2018 5 z 5

Minulý díl přinesl nečekaný zvrat. Ten je tady opravdu hodně důležitý, a přidává se k němu další problém. Jop, a zase se vydáváme na cestu (nechce náhodou Rose zvládnout cestu kolem světa za osmdesát dní?). Prvních sto stránek je krkolomných, přeci jen, jsme hoděni do (opět) jiného prostředí. Pak Richelle najela na tu svou úžasnou strunu, kdy se střídá akce a poklidnější děj, který někdy působí humuristicky. Navíc ten otravný Adrian konečně zmizel, a na scénu příchází náš úžasný Dimko! Co se týče těch dvou odhalení, sourozence jsem tak nějak čekala, vrah mi přišel trochu krkolomný, ale přesto rozhodně nečekaný. Celá série má rozhodně hlavu a patu, charismatické hrdiny a svým způsobem i zajímavý svět. Třešničkou na dortu je styl autorky, který je mimořádně čtivý, až návykový. Takže tahle kniha má trochu nadzvednutý hodnocení, jelikož jsem to trochu spojila s hodnocením celé série, ale co už.

pája007
10.01.2018

úúúúúúúúúúúúúúúúúúúúžasná série.
Škoda že je zfilmovaný jen první díl....

pupopony
14.12.2017 odpad!

Ach jo, že jsem se nechal nachytat. Něco tak naivního jsem dlouho nečetl.