Poslední oběť

Poslední oběť https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/213872/mid_posledni-obet-213872.jpg 5 1748 175

Rose Hathawayová sedí v cele smrti a čeká na popravu za vraždu, kterou nespáchala. Před krutým osudem ji zachrání kamarádi a ona se ocitá na útěku. Společně se svou láskou Dimitrijem a dalšími přáteli se snaží nalézt jediného člověka, který ji může spasit.

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Domino

Last Sacrifice , 2010

sd1992
21.11.2017 5 z 5

Mooooc dokonalá série... Je mi fakt hrozně smutno, že jsem právě dočetla poslední díl... :( Bude mi to celé chybět :D Tak se těším, až se vrhnu aspoň na Pokrevní pouta... :D Ale všechny díly byly naprosto parádní :-)

KTera
12.11.2017 5 z 5

Úžasná série, nechybělo napětí ani akce. Všechny díly se mi moc líbily.

bookworm_plants
11.11.2017 5 z 5

Nemám co, dodat.
Celá tato série mě tak neskutečně bavila, nemůžu říct který díl byl nejlepší, protože všechny se mi moc líbily. Maximálně můžu říct že, od prvního dílu byly ty další lepší a lepší. :-)
U tohohle jsem byla napjatá od začátku až dokonce, už jen kvůli pátráni po vrahovi a Dimitrijovi a Rose. Jsem ráda, že to nakonec dopadlo dobře a skončili spolu. :-)
Dimitrij k ní pořád něco cítil, jen toho měl fakt dost té viny a bál se to přiznat.
Adrian mě tam krapet ke konci naštval ale, moc jsem se mu nedivila že, sám byl naštvaný. :-D
Taky chci svého Dimitrije :-D
Jsem zvědavá na Pokrevní pouta, a doufám že, si zvyknu na jinou hrdinku. No uvidíme :-)
5************** pět hvězdiček je sakra málo :-D

LucyDvorska
15.10.2017 5 z 5

Celou knihu jsem byla napjatá, jak to dopadne a jak Rose rozluští "záhadu," kdo vlastně zabil královnu. Nádherný konec úžasné série. Bylo fajn prožívat s Rose všechny její trable ale i skvělé chvíle. Jsem ráda, jak to skončilo a určitě si celou sérii přečtu ráda znova. Kniha je čtivá a napínavá. Je to takové oddychové čtení, aspoň pro mě :)

jana3526
30.09.2017 5 z 5

Uzasna serie. Uzasny konec. Jen by me strasne zajimalo cim se Abe vlastne zivil:)

janebeauty9860
24.08.2017 5 z 5

Celá série se mi líbila, četla se jedním dechem. S koncem jsem spokojená, akorát mi je líto Adriana. Celkem jsem si ho oblíbila.

yapalovac
17.08.2017 odpad!

Rozhodně nejslabší z celé série! Hlavní hrdinka se chová jako rozmazlenej harant. Je jí absolutně jedno co je správné a co ne a udělá co jí první napadne. Kniha mě velice zklamala. Náznaky okamžitě prozrazují to, na co přijdou postavy za neskutečnou dobu. Zcela jasná vodítka k cíli jsou ignorována a pátrá se jiným směrem. Zkazilo to celkem příjemný dojem z předchozích dílů. Nechápu umístění v žebříčku!

ReziEngli
14.08.2017

Vrhám se na Pokrevní pouta, stoprocentně budou tak moc super jako tahle série :)

TheMelorry
15.07.2017 5 z 5

Poslední závěrečná díl a poslední chvíle strávené s Rose a Lissou. Povedé zakončení celé série. V knize nechybělo napětí ani akce a vyřešilo se vše nedořešené z předchozích dílů. Jak se dalo očekávat všechno se k lepšímu obrátilo, ale tak je to vlastně nejlepší... Rozhodně jsem s autorkou neskončila a určitě si přečtu i její další knihy...

Adriana21
10.06.2017 5 z 5

OMG! Boží! Super!...
Knížka byla úžasná a moc mě mrzí, že už je konec, já nechciii konec :(
Spoiler:
Už od začátku série jsem fandila vztahu Rose+Dimitii, takže jsem strašně ráda, že opravdu skončili spolu :) Ale na druhou stranu mi bylo strašně líto Adriana, protože jeho postavu jsem si hodně oblíbila, (ale v Pokrevních poutech na něj něco čeká), tak uvidíme. Ale i přes to pro mě prostě jediným správným koncem byl Rose a Dimitii.
Lisa, tak tuhle postavu jsem si od začátku série až do konce zrovna moc neoblíbila, ne že bych ji vyloženě nesnášela, ale nějak mi prostě neseděla. S Rose sice patří k sobě jako nejlepší kamarádky, ale vždy u mě vedla Rose, odvážná, vrhá se po hlavě do každé akce, šílené nápady, silná... prostě kdo by takový nechtěl být že?
Kniha plná akcí, napětí, vzrušení a zvratů...

karolina1733
04.06.2017 5 z 5

Jedna z nejlepších sérií, co jsem kdy četla.

KatulakT
24.04.2017 5 z 5

Můj vysněný konec této série a já stejně nejsem šťastná. Proč? Možná proto, že tímhle pro mě osudy Rose a Dimitrije končí. Jak už jsem řekla, člověk by se neměl zamilovávat a už vůbec ne do fiktivních postav. Sakra!
Je neuvěřitelné, čím si ti dva prošli. Oba doslova prošli peklem a vrátili se zase zpět - tam, kam oba patří. K sobě.
Na tomto místě by bylo možná vhodné zhodnotit celou sérii. Bylo velmi dobře patrné, jak se autorka během psaní vyvíjí a zlepšuje. Charaktery postav byly krásně plastické a chovaly se opravdu velice realisticky, což je obdivuhodné u takto rozsáhlé série. Děj byl mnohdy opravdu nepředvídatelný, což velice vítám. Nejlépe hodnotím díl třetí a čtvrtý. Obdivuji částečně tu zvrácenost a mučení, kterých jsme byli svědkem.
Neskutečné. Možná jsem už stará na takovéhle románky, ale já tím byla naprosto unesena.

Celkově hodnocení 100 %

PeťkaW.
24.03.2017 4 z 5

Výborně zpracované zakončení celé série. Spousta akce, napětí, zvratů, překvapení... trochu mě mrzí předvídatelný závěr a jeho, až překvapivě hladký, průběh. Čekala jsem trochu něco víc a možná i nějaký ten zvrat. Tak sladký happyend mi nebyl moc po chuti, ale celkový dojem to kazí jen minimálně. Série o Vampýrské akademii se čte skoro sama. První 3 díly jsou takové vlažnější, ale pak se všechno hezky rozjede a stránky ubývají, člověk ani neví jak. Rozhodně je to jedna z lepších sérií s upírskou tématikou. Hodně postav mi bude chybět a myslím, že se ke knihám ještě někdy vrátím.

Šárík001
12.02.2017 5 z 5

Série Vampýrská akademie patří k mým oblíbeným, takže jsem se bála příchodu posledního dílu. Musím uznat, že jsem byla velmi překvapena. Myslím, že Richelle Mead opravdu dobře popsala pobyt 'mimo' morojský svět a závěr jsem opravdu nečekala. V životě by mne něco takového nenapadlo, ale jakmile bylo vysvětleno 'proč, kde a jak', vše mi již dávalo smysl.
Doporučuji.

29.12.2016 5 z 5

nejlepší díl :)

Klarisska1
04.12.2016 4 z 5

Celá série pro me byla velmi čtiva a nemohla jsem se od ni odtrhnout.... Ale musím uznat ue me tento poslední díl v něčem zklamal.....
SPOILER
Fandila jsem Adrianovi do poslední chvíle i když mi bylo jasné jak to celé dopadne...... Bylo mi Adriana líto ze to takhle s ním dopadlo.

zuzana4291
11.11.2016 4 z 5

Tak poslední díl je jeden z těch povedenějších. Od začátku skoro až do konce plný akcí a čtenář se u knihy nenudí. Nejvíc zklamaná jsem byla z konce. Jelikož mi to připomnělo pohádky nebo zamilovaný román "zlo bylo potrestáno a všichni budou žít šťastně až do smrti".

BarkaS
25.10.2016 3 z 5

Tahle série byla průměrná až podprůměrná a poslední díl to nezachránil, pokračovalo nelogické chování hlavních hrdinů, změna jejich povahy (podle toho jak se to zrovna hodilo kvůli dějovým zvratům). Jak byl vlastně motiv královniny vraždy jsem se taky uspokojivě nedozvěděla. Bylo to blbé a ploché, ale (a to se opakuji) chvílemi docela čtivé jako předchozí díly.

kjama
22.10.2016 5 z 5

Parádní zakončení.
PS: Jsem jediná, komu tento příběh velice připomíná příběh Buffy a Angela ve druhé sérii? :)