Umrlčí cesta

Umrlčí cesta https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/295917/bmid_umrlci-cesta-0Y8-295917.jpg 4 822 241

Pokud byste někoho zabili, pamatovali byste si to. Nebo snad ne? Na opuštěnou pláž na hebridském ostrově Harris moře vyplaví neznámého muže. Je těžce podchlazený a sotva naživu. Neví, kdo je, ani jak se tam dostal. U sebe má mapu takzvané Umrlčí cesty. Netuší, kam ho zavede, ale ví, že se po ní musí vydat. Detektiv George Gunn vstupuje na břeh ostrůvku ležícího dvacet mil západně od Vnějších Hebrid se zlou předtuchou. Na skále tu byl nalezen muž utlučený k smrti a detektiv musí zjistit, kdo to udělal a proč. Dospívající dívka leží ve svém pokoji v Edinburghu a zoufale se snaží zjistit pravdu o smrti svého otce, průkopnického vědce. Čím víc se dozvídá o povaze jeho výzkumu, tím víc tuší, že za jeho zmizením stál někdo jiný. Umrlčí cesta sleduje tři nebezpečné cesty k šokující pravdě — a ke zjištění, že nevědomost nás může stát život.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Coffin Road , 2016

slecnapeta
29.07.2018 3 z 5

Knihu jsem četla asi měsíc, chybělo mi víc napětí, až posledních (asi) 80 stran jsem dočetla za víkend. Příběh rozhodně zajímavý, některé pasáže předvídatelné, ale čekala jsem něco víc (SPOILER - třeba, že Nail/Tom ztratil paměť, protože dostal tu látku stejnou jako včely, které pak taky zapomínaly a ne jen to, že ho někdo přetáhl po hlavě).

evickakyticka
27.07.2018 4 z 5

Peter May mně prvně okouzlil trilogií Ostrov Lewis, poté Čínskou sérií. Líbí se mi jeho styl vyprávění a popisy krásného prostředí. Tady to nebylo jinak. Za mě oddychové, napínavé, zajímavé a téma "včely" taky fajn. Super a těším se na další knihu.

Jaruš7
24.07.2018 5 z 5

Citace : "Světlo v L.. je nádherné. Vane rychlý, ale příjemný vítr. Půda vsákla veškerou vláhu, kterou seslala včerejší bouře. Zdá se, že to dokáže donekonečna. Obloha je posetá modrými pásy prokládanými bílými vatovými mraky. Sluneční paprsky se odrážejí o nespočet odstínů tyrkysové na moři v odlivu, který dodává pláži stříbrný lesk." (Něco podobného jsem zažila - nemohla jsem se vynadívat.)
Příběh s vyváženým napětím poučný, na krizové téma, a opět intenzivní síla prožitků v ostrovní scenérii přírody.
P.M. je machr. :-)

čika
13.07.2018 3 z 5

Ako si uz pri Mayovi zvykam, cita sa to dobre, ale je to taky tazko uveritelny konstrukts aktualnym eko kontextom - palec hore za celkom origo zapletku. Este ze pan autor to svoje remeslo tak dobre ovlada...

Evišťátko
10.07.2018 5 z 5

Skvělé!!! V tom nepřeberném množství krimi ze severu je tento autor skvost! Navíc ekologická tématika, to můžu!

PetK
04.07.2018 4 z 5

Hlas Jiřího Dvořáka mě okamžitě přenesl do atmosféry ostrovní trilogie, jedné z nejlepších audioknih, jaké jsem zatím kdy poslouchala. A ani tahle se nemusí stydět - za provedení ani za příběh. Ten je poměrně přehledný, propracovaný akorát a nepostrádá napětí. Jedna důležitá věc (nebudu spoilerovat) mi ale připadala nevysvětlená, tak nad tím pořád dumám. Důležitější ale je, že jsem se zase něco dozvěděla, tentokrát o významu včel pro lidstvo. I kdyby to byla jen z poloviny pravda, no tak teda wow. A nelze potlačit myšlenky na to, jak se chováme ke své planetě - a jak se nám to jednou vrátí?

babsi66
25.06.2018 4 z 5

Peter May umí bezvadně rozehrát příběh, představit postavy, rozházet otazníky a vzbudit zvědavost čtenáře. Bohužel celé to počáteční nadšení trochu opadne, jakmile zjistíte, že je to další knížka, jejímž ústředním tématem je spiknutí nadnárodní korporace a ohrožení planety a lidstva. Osobně by mi k nastolené atmosféře a místu, kde se příběh odehrává, seděla nějaká komornější, ne tak okázalá zápletka.

lazarus
10.06.2018 4 z 5

Výborné drama. Slabší než Skála ovšem stále hodně zábavné čtení

Johncze
09.06.2018 4 z 5

Pro mě zatím "nejslabší" kniha autora. Nejslabší je v uvozovkách, protože není ani zdaleka špatná. Kromě příběhu na ní špatného vůbec nic. Příběh však oproti předchozím dílům autora nemá takovou hloubku a údernost. Jistě, zápletka dosahuje víceméně globálních rozměrů, ale o tom to není. Navíc po celou dobu jde vše téměř hladce a kromě motivu ztráty paměti, tam prostě ke konci nemá co překvapit, na co se těšit. Jako celek je to však velice dobře napsané a stále na vysoké úrovni.

Lotka
04.06.2018 4 z 5

Napínavý příběh, rozuzlení není uspěchané, ale hezky nám to autor servíruje.

simona5r
03.06.2018 5 z 5

Posloucháno jako audiokniha. Peter May + Skotsko + Jiří Dvořák = jedinečný zážitek s touhou poslouchat knihu na 1 zátah a pak hned odjet do Skotska.

mirka71
14.05.2018 5 z 5

Výborná kniha, ze začátku jsem se malinko ztrácela, ale pak jsem četla,a četla, dokud jsem nebyla na konci. Věnováno včelám - dobrý a určitě aktuální námět, pro mě velmi poučné, o včelách jsem nevěděla téměř nic. Opět dokonalý Peter May. Pane spisovateli, kam na ty skvělé nápady chodíte?????

Blafoun
09.05.2018 5 z 5

Co byste dělali, kdyby jste se jednoho dne probrali na pláži jak vyvržený vorvaň a nevěděli kdo a kde jste? Jediné co v tu chvíli máte je špatný pocit z něčeho co se asi stalo. Půjdete na policii nebo budete pátrat na vlastní pěst? Hlavní hrdina zvolil druhou cestu....
Napínavé a tajemné, zvědavost se čtenáře drží celou knihu. Příběh postupně vyplouvá na povrch, je příjemně dávkován až do finále na konci knihy. Postav je relativně málo a jsou celkem ploché (v podstatě se o nich nic moc nedozvíte), ale není to potřeba a nechybělo mi to. :-)

marvarid
18.04.2018 3 z 5

Prostě detektivka – ani špatná ale ani výjimečně dobrá. Konstrukt vědce, který ztratil paměť, mi připadal trochu přitažený za vlasy, ale jinak byl příběh napsán čtivě. Podle recenzí jsem nicméně čekala sofistikovanější thriller, proto tedy určité zklamání a jen 3*.

Dáma s hrnstjm
14.04.2018 4 z 5

Měsíc jsem se trápila nad odbornou knihou o intenzivním zemědělství v současném světě (Farmagedon), kde jsem se mimo jiné dočetla i o problému se včelami. Mezitím mi přišla rezervace z knihovny na Umrlčí cestu - jaké bylo moje překvapení, když se mi obojí díky včelám propojilo! Nad knihou jsem si vyloženě čtenářsky odpočinula. Téma zajímavé, děj pěkně odsýpá, napětí všudypřítomné... leda k postavám bych měla pár výhrad. Ale bylo to fajn.

AlenaF
13.04.2018 4 z 5

Po trilogii jsem zpočátku byla lehce rozpačitá. Potom to ale nabralo spád. Příběh zajímavý z ekologického pohledu. Celkově dobrý dojem, zklamaná jsem určitě nebyla, ale byla jsem trochu rozmlsaná z předchozích knih trilogie. Dala bych asi 4 hvězdičky.

Jančislava
11.04.2018 3 z 5

Na knihu jsem se moc těšila, protože mě nadchla celá série z ostrova Lewis. Kniha se četla v celku dobře, ale trochu postradala jiskru. Námět je skvělý, styl psaní dobrý, ale něco málo to chtělo. Konec se mi líbil a tak jsem váhala mezi 3 a 4*. Jinak mohu knihu doporučit.

85098211
07.04.2018 5 z 5

(audiokniha)
Starý, známý Peter May opět nezklamal! Poté, co jsem od tohoto autora přečetla Trilogii Lewis i Ostrov Entry - a byla nadšená, moc se mi líbila i tato kniha. Řekla bych dokonce, že je Peter May čím dál lepší, doslova zraje jako víno. Zápletka je zajímavá a čtenáře od začátku udržuje ve stálém napětí. Zase úchvatné prostředí, poutavý děj, jistá ponurost a nesmí chybět ani záhada z minulosti. To všechno - a nejen to - zde najdete. A také poselství, které je skryto v poučném pojednání o včelách a které vede k zamyšlení. Interpretace Jiřího Dvořáka jako vždy vynikající a atmosféru podtrhující - vřele doporučuji! :-)

rottovat
22.03.2018 5 z 5

Od Petera Maye jsem kdysi četla Skálu, která mne naprosto učarovala. Bohužel následné díly trilogie mi už přišly slabé, stejně jako jeden román z čínských reálií, ten byl dokonce strašný. Takže jsem autora přestala vyhledávat a až nyní se ke mně náhodně dostala Umrlčí cesta. A světe div se, měla jsem pocit, jak kdybych se ocitla ve Skále. Nádherné prostředí a popisy krajiny, skvělý děj, ponurost, prostě May takový, jakého jsem si kdysi zamilovala. A jako bonus, skvělé hlavní téma. Žádná obyčejná vražda, žádný podivný vraždící šílenec, ale jev z oblasti vědy, který vás nutí zamyslet se nad tím, jak nyní žijeme a pleníme naši planetu. P.S: Nedávno jsem četla Historii včel a ani nevím, co bylo první, zda Umrlčí cesta nebo Historie, ale určité pasáže byly dosti podobné.

vlčice68
19.03.2018 4 z 5

První kniha od autora a musím přiznat, že si mne získal skvělým popisem prostředí kolem ostrova Lewis a Haris. Zajímavá zápletka z oboru vědy spojená s problémy celosvětového hospodářství. Autor sleduje dějové linie, které vedou k poznání, že nevědomost nás může stát život.