Umrlčí cesta

Umrlčí cesta https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/295917/bmid_umrlci-cesta-0Y8-295917.jpg 4 823 823

Pokud byste někoho zabili, pamatovali byste si to. Nebo snad ne? Na opuštěnou pláž na hebridském ostrově Harris moře vyplaví neznámého muže. Je těžce podchlazený a sotva naživu. Neví, kdo je, ani jak se tam dostal. U sebe má mapu takzvané Umrlčí cesty. Netuší, kam ho zavede, ale ví, že se po ní musí vydat. Detektiv George Gunn vstupuje na břeh ostrůvku ležícího dvacet mil západně od Vnějších Hebrid se zlou předtuchou. Na skále tu byl nalezen muž utlučený k smrti a detektiv musí zjistit, kdo to udělal a proč. Dospívající dívka leží ve svém pokoji v Edinburghu a zoufale se snaží zjistit pravdu o smrti svého otce, průkopnického vědce. Čím víc se dozvídá o povaze jeho výzkumu, tím víc tuší, že za jeho zmizením stál někdo jiný. Umrlčí cesta sleduje tři nebezpečné cesty k šokující pravdě — a ke zjištění, že nevědomost nás může stát život.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Coffin Road , 2016

niknikita
22.02.2018 5 z 5

Peter May věnoval svoji knihu včelám a dokud si Umrlčí cestu nepřečtete, sotva porozumíte jeho poselství a tomu, jaký je to úžasný thriler. Neměla jsem tušení, že nevědomost může stát životy nás všech.

mi-380
06.02.2018 4 z 5

Úspěšné využití několika x-násobně okopírovaných schémat: lidí, kteří dočasně ztratili paměť je v literatuře a filmu určitě víc, než ve skutečnosti, ekologické téma už je populární několik desetiletí, stejně jako klasické americké velkolepé finále. May jako účinné koření přidává svou specialitu - tajemné prostředí skotských ostrovů (kterým už nás párkrát okouzlil) a to vše dokáže smíchat do čtivého a zábavného napínavého thrilleru.
70 % (zatím 252 hodnotících s průměrem 87 %).

Standa24
27.01.2018 5 z 5

Další skvělý román z pera Petera Maye, který se odehrává v krásném, ale drsné prostředí skotských Hebrid. Neznámá identita hlavního hrdiny je jen jedním z řady tajemství, které čekají na odhalení.

Špínobubla
18.01.2018 5 z 5

Nejlepší Mayovka!

ivdol
16.01.2018 5 z 5

Peter May je pro mě Pan spisovatel. Kdyby šlo dát 10 hvězdiček, tak je dám. Jeho knižky nejen čtu, ale prožívám. Velká poklona. Jinak - komentář bych musela opsat z níže zveřejněného komentáře od Kurovce.

JarsonvonBrzek
14.01.2018 5 z 5

První moje kniha od tohoto autora a určitě ne poslední. Toto dílo se četlo opravdu pěkně. Navíc se člověk zase něco nového dozví. Jak již někdo napsal, tak má vypadat moderní thriller. K úplné dokonalosti mě na konci chyběl "wow efekt" jako u jiných knih, ale rozhodně stojí za přečtení!

lipon
07.01.2018

přečteno jedním dechem za den :-)

DavidKeller
02.01.2018 5 z 5

knihu jsem četl před rokem. přesně..a dnes si vzpomenu na příbeh, napínavost, rozzuzlení ..prostě super kniha a dobry Autor :)

kurovec
20.12.2017 4 z 5

Zajímavá kniha, ale Skála a Muž z ostrova Lewis se mně líbily víc. Pokud budu číst další knihy pana Maye, pořídím si podrobnější mapu Skotska, tedy Hebrid. Jeho popisy míst, kde se odehrává děj, probouzejí moji fantaziji, představuji si tu přírodu, moře, útesy, světlo majáku i tu kamenitou Umrlčí cestu. Čím to, že žádní jiní spisovatelé nedokážou moji představivost takto doslova vybičovat ? Tím to je pro mě pan Peter May vyjmečný spisovatel.

ber
14.12.2017 5 z 5

Pro mě jedna z nejlepších knih od Petera Maye. Hned od první stránky měla kniha napětí a děj. Popis zmatenosti ze ztráty paměti hlavní postavy je úžasný, stejně tak pocity jeho pubertální dcery. Kouzlo také přidává popis krajiny a rozmary počasí. Za mě 5 hvězdiček.

ivanaci
09.12.2017 4 z 5

Další kniha co mě přesvědčuje o tom, místa navštívit a ne si o nich jen číst

Nelly
20.10.2017 5 z 5

Skvěle vygradovaný děj, zajímavá zápletka, úžasné popisy krajiny, prostě co víc si přát od knihy na dlouhé zimní večery (tedy tuto přelousknete za jeden či dva, ale moc si to užijete) - doporučuji a chválím jak autora, tak překladatele.

Kačudovič
01.10.2017 5 z 5

Myslím, že člověk nemusí navštěvovat kurzy tvůrčího psaní, aby pochopil, že takhle nějak má typologicky podobná kniha vypadat. Hlavní zápletka se vytváří prakticky od první stránky, všechny otázky se postupně odkrývají, aby se nakonec ve finále vysvětlila ta největší. No, nejde to nedočíst?

RSR
08.09.2017 4 z 5

Rozhodně to vůbec nebyla špatná kniha. Četla se dobře, délka kapitol tak akorát, střídání jednotlivých linek děje. Podle anotace jsem asi čekala něco trochu jiného, ale i tak 4*.

Melanka
20.08.2017 5 z 5

Opět skvělá kniha. Skotské ostrovy jsou úžasná kulisa, knihu jsem doslova zhltla.

orinka3
11.08.2017 4 z 5

Kniha má skvělou atmosféru. Rozbouřené mořské vlny tříštící se o útesy, osamělý maják se strašidelnou pověstí a do toho záhadný muž, který si po vážné nehodě na nic nevzpomíná. (Tohle mi postupně začlo jít poněkud na nervy, paradoxně mě to začalo namáhat stejně jako onoho hrdinu, který ne a ne přijít na to, jak to všecko bylo...). V příběhu je dost odboček na to, aby nenudil, ale ani čtenáře příliš nepopletl. Konec vcelku překvapivý, já si dokonce chvilku myslila, že ve ztrátě paměti by mohly hrát roli i ty včelky...pěkné a napínavé čtení.

Эva
04.08.2017 5 z 5

Novou Mayovu knihu si nikdy nenechám ujít, ať už se jedná o samostatné příběhy nebo o jeho serie. Umrlčí cesta se mi moc líbila. Celkově jeho příběhy z Hebrid mi připadají velmi povedené. Příběh se četl jedním dechem, řada informací byla velmi zajímavá a postavy sympatické. Já jsem spokojená :)

Susan94
30.07.2017 4 z 5

Dlouho jsem nebyla tak příjemně překvapená. Tohle jsem dlouho hledala. Duchovno, psychika, napětí. Nádherně vypsané popisy přírody, které úplně vidíte před očima a cítíte vítr ve vlasech. Dějová linka je průměrná, občas překvapivá, možná trochu protáhlá. Mě to z knihy samotný dojem nezkazilo.
Pokud se někdo našel v Theorinovi, myslím že May je naprosto správná volba.

kikies
27.07.2017 4 z 5

Výborná detektivka s ponurou, drsnou a chladnou ostrovní atmosférou. Obohacené o zajímavosti o včelách. Napínavé a poučné zároveň, co víc si přát. Mně to tedy sedlo...

Kytiii
10.07.2017 3 z 5

Kniha opravdu není špatná, ale asi jsem se na ni nedokázala úplně naladit. Skoro jsem se na čtení netěšila a téměř se musela nutit, abych knihu vzala do ruky. Nějak na mě nefungovalo napětí. Líbila se mi Karenina linka i celková nosná myšlenka ohledně včel.