Umrlčí cesta

Umrlčí cesta https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/295917/bmid_umrlci-cesta-0Y8-295917.jpg 4 823 823

Pokud byste někoho zabili, pamatovali byste si to. Nebo snad ne? Na opuštěnou pláž na hebridském ostrově Harris moře vyplaví neznámého muže. Je těžce podchlazený a sotva naživu. Neví, kdo je, ani jak se tam dostal. U sebe má mapu takzvané Umrlčí cesty. Netuší, kam ho zavede, ale ví, že se po ní musí vydat. Detektiv George Gunn vstupuje na břeh ostrůvku ležícího dvacet mil západně od Vnějších Hebrid se zlou předtuchou. Na skále tu byl nalezen muž utlučený k smrti a detektiv musí zjistit, kdo to udělal a proč. Dospívající dívka leží ve svém pokoji v Edinburghu a zoufale se snaží zjistit pravdu o smrti svého otce, průkopnického vědce. Čím víc se dozvídá o povaze jeho výzkumu, tím víc tuší, že za jeho zmizením stál někdo jiný. Umrlčí cesta sleduje tři nebezpečné cesty k šokující pravdě — a ke zjištění, že nevědomost nás může stát život.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Coffin Road , 2016

konicekbily
24.06.2017 5 z 5

Vydařený návrat napětí na ostrovy - okořeněný krásnou přírodou, drsným prostředím a lekcemi o včelařství. Dvě dějové linie se protnou v závěrečné strhující scéně. Myslím, že se autor opět vyznamenal!

Smiragl
24.06.2017 4 z 5

Starý dobrý May. Pokud jste již od něj něco četli, tak asi víte, co můžete očekávat, pokud je to pro vás dosud neznámý autor, tak proč nezačít zde?

BobanHo
23.06.2017 3 z 5

No nevím... Už jsem od autora četl lepší text. Nejprve není komu držet palce (Tomovi, Gunnovi, Karen?), pak jsem začal tušit o co půjde a dočítal jsem v podstatě jen proto, abych si to ověřil. Dvě hvězdy za návrat na skotské ostrovy, jedna za cameo Fina s Marsaili.

haski
14.05.2017 4 z 5

Nebylo to špatné. Už jsem sice od něj četla trochu lepší, ale pořád je to čtivé. Ze začátku, se čte pěkně píánko a ke konci už je to fofr. Doporučuji.

Roubas
11.05.2017 5 z 5

Vítr, déšť, oceán, pláže, obloha, to vše umí May neuvěřitelně barvitě popsat. Na jeho knihách se mi líbí, že příběh nikam nespěchá, poctivě buduje atmosféru a seznamuje čtenáře s postavami a prostředím. Nesnaží se šokovat, ale i tak je schopen vytvořit velkou míru napětí. V tomto románu přidal ještě velké množství zajímavých informací o včelách a jejich veledůležité roli na této zemi. Skvělá kniha.

antonin0999
03.05.2017 4 z 5

May je skvělým vypravěčem, psychologie postav je uvěřitelná, děj doplňují krásné popisy a čtenář je snadno vtažen přímo do centra dění. Kniha mě bavila a mrzelo mě jen to, že mi připadalo, že se ke konci finišovalo až příliš rychle.

Magnovak
29.04.2017 4 z 5

Ale tak jako jde to .. samozřejmě že já bych lepší knihu nenapsala, ale kdyby se to neodehrávalo na již tolik známých Hebridách, bylo by to hodnocení ještě nižší. Ačkoli zápletka je u Maye zase něco úplně nového. Určitě stojí za přečtení.

rodak
23.04.2017 3 z 5

Ano čínská série to je jiné kafe.Je to vtipné ,napínavé a tak nějak jinak psané.I akta enzo série mne baví víc než tato kniha.Věc názoru.

harena
22.04.2017 4 z 5

Prostě Peter May, který opět napsal napínavý a neotřelý příběh a podal čtenáři něco, od čeho se nemůže odtrhnout. Kniha nepostrádá nápad, spád a napínavý děj. A o včelách jsem se opravdu dozvěděla zajímavé věci. Peter May nezklame. Děkuji za příjemně strávený čas nad knihou a doporučuji k přečtení.

Hodža
12.04.2017 5 z 5

Podobně strhující jako Skála, Šachové figurky a Muž z ostrova Lewis. Ostrov Entry mne pak zklamal, ale Umrlčí cesta je zase to pravé ořechové!

VerčaFF
03.04.2017 3 z 5

Nebylo to špatné, ale tak napínavé a propracované jako autorovy čínské thrillery to nebylo. nebo jen nejsou Hebridy tak atraktivní prostředí. ale četlo se to samo.

Pawellcz
01.04.2017 5 z 5

Parádní kniha, moje první setkání s tímto autorem určitě si přečtu i jeho další knihy!

Darami87
28.03.2017 4 z 5

OBSAHUJE SPOILERY
Hodně zajímavá knížka. Ze začátku mě moc nevtáhla, ale pak jsem se začetla a nemohla jsem se odtrhnout. Celé rozuzlení je hodně překvapivé a hlavně se člověk dozví dost zajímavých věcí o včelách. Jediné co mi nesedělo, byla neuvěřitelná tupost Karen. V knize se mluví o její mimořádné inteligenci, ale v některých situacích na mě spíš působila jako úplně pitomá holka. Při pátrání po otci sekala jednu chybu za druhou a svým chováním vyloženě křičela: "Jsem tady, chyťte, si mě!"

MarekLangr
26.03.2017 5 z 5

Na knihu jsem se těšil a nezklamala. Velice zajímavý příběh. Napínavé až do konce.

Eifka
24.03.2017 4 z 5

Jiný a zajímavý způsob vyprávění než jsme u Maye zvyklí. Příběh má spád a je promyšlený do posledního detailu.
Jediné, co mi trochu nesedělo, byla hlavní zápletka, která je na můj vkus trochu přehnaná.

Pavlnka
09.03.2017 3 z 5

Takový průměr. Konec mi přišel vyloženě slabý.

Flexi
04.03.2017 3 z 5

příjemné čtení, ale nějak mě nevtáhl příběh, klišé v zápletce i charakteru postav a bohužel i v závěrečném rozuzlení, líčení přírodních scenérií se mi jevilo jako pouze účelové, (přiznávám: pár krát jsem tyto pasáže přeskočila, ač tohle normálně nedělám a tamější přírodu miluji)

petunkav
01.03.2017 5 z 5

Opět podle očekávání skvělé.............

atevi4
23.02.2017 5 z 5

Tak tohle pro mne asi nejlepší Mayova kniha... Jedna z těch, co člověk od začátku nemůže odložit a chce vědět, jak to tedy celé je a zároveň si přeje, aby ji ještě dlouho nedočetl a mohl si to užívat... a jako bonus člověk při čtení vidí a cítí tu krásnou a drsnou krajinu ostrovů...

martina.bella
17.02.2017 5 z 5

Tak toto bylo hodně dobré! Nedá se odložit, úžasné prostředí, děj odsýpá a nic v něm není navíc nebo nudné. Jak je možné, že o takhle dobrém autorovi detektivek jsem dosud nevěděla? Ačkoli to má svou dobrou stránku, že toho již bylo vydáno hodně, co jsem nečetla a mohu se na to těšit.