To nejlepší v nás

To nejlepší v nás https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/417221/bmid_to-nejlepsi-v-nas-2pk-417221.png 4 1668 466

Nový román bestsellerové autorky Colleen Hooverové o nešťastném manželství a jednom dávno zapomenutém slibu, který by ho mohl zachránit. Quinn by v životě nenapadlo, že potká osudovou lásku v nejhorší den svého života. Přesně to se ale stane. Začátek jejího vztahu s Grahamem je naprosto dokonalý, jsou jako stvoření jeden pro druhého. O sedm let později je ale jejich manželství v troskách. Zpočátku dokonalá láska je ohrožena tisíci nedokonalostmi jejich společného života. Člověk by řekl, že manželství přestává fungovat tehdy, když lásku nahradí zloba a pohrdání. Ale Quinn a Graham se na sebe nezlobí. Prostě už jen nejsou stejní jako dřív... Všechny společné sny a vzpomínky, místo aby je držely pohromadě, je od sebe oddělují. A to jediné, co by je mohlo zachránit, je dost možná právě, co jejich vztah nenávratně zničí...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

All Your Perfects , 2018

Linda007
06.04.2020 4 z 5

Čtivě napsané, líbí se mi, že je kniha poměrně krátká. Obdivuji Grahama, že dokázal, tak dlouho snášet, chování jeho ženy.

VasnivaCtenarka
06.04.2020 5 z 5

To nejlepší v nás – další dojemný příběh z péra Colleen Hoover. Je to příběh, který nám dá okusit zklamání, bolest, zradu, ale také lásku, silný pocit touhy a zoufalství. Je to kniha, ve které najdete úplně všecho. Je to kniha, kterou budete číst jedním dechem.

Colleen nám v první dějové lince z minulosti dává okusit vznikající nové lásce. Druhá dějová linka nám zase ukazuje, jak si vztah prochází krizí.

Styl psaní a překladu je jednoduchý. Proto je tak čtivý. Spisovatelka nezabředává do zbytečných detailů. A přitom hezky vystihuje vše, co se hlavní hrdince honí v hlavě.

Myslím, že Colleen Hoover velmi dobře vystihla charaktery postav i to, jak se touha a neustálé zklamání dokáže podepsat na psychice. A na vztahu.

Příběh je to silně emotivní. Citliví lidé budou nejspíše v průběhu čtení plakat, ale to je to, co Colleen tak dobře umí a proč jí tak rádi čteme.

Shinstria
05.04.2020 5 z 5

Přečteno za odpoledne! :D Jako vždy Colleen zpracovala lásku, bolest, těžký osud v úžasnou a srdceryvnou knihu. V knihu nad kterou se člověk po dočtení ještě dlouhou dobu zamýšlí, vrtá mu to v hlavě, vrací se k ní v myšlenkách. Což pro mě znamená kvalitní knihu - jakmile na příběh nezapomenu, když knihu zaklapnu, znamená to, že mě kniha v něčem obohatila. Nikdy by mě nenapadlo, zaobírat se v myšlenkách nad neplodností - ovšem teď mi to nepřestává šrotovat v hlavě. Je to vhled do úplně jiného světa (Já sama po dětech netoužím) a tudíž mi kniha otevřela oči. Že existují ženy, které by naopak dítě moc chtěly a nemohou. A jak moc něco takového může člověka zničit, jaký to může mít dopad na vztah. Kniha člověka zanese do psychiky hlavní postavy tak dobře, že jsem začala chápat tu ztrátu pro hlavní postavu. I přes můj vztah dětem (děti nechci) mě samotnou celá jejich situace mrzela a přála jsem si, aby to dopadlo úplně jinak. A konec byl takový ne 100% šťastný, ale ani ne smutný. Byl totiž přesně takový, jaký život bývá. - Ne vždy takový, jaký by jsme si přáli.

IvettKremrová
03.04.2020 5 z 5

Přečteno bezmála za 2 dny. Colleen je má nejoblíbenější autorka i právě proto, že se v každé knize zaměří na vážné i zároveň hodně běžné téma.

Tento příběh..byl fascinující. Opět hodně silné téma hlavně pro nás ženy. Dokonalý popis pocitů a emocí, jak se žena v situaci hlavní hrdinky musí cítit. Kapitoly měnící se podle "tehdy" a "teď" dodávaly smysl a krásně popisovaly jak se vztah Quinn a Grahama postupně měnil a jak bývali kdysi šťastní. Kniha jako taková mě hodně zasáhla protože si neumím představit jaké to musí být.. poplakala jsem si a ne málo ale konec byl skutečně překvapivý. Všechny knihy od této autorky mám načtené každou minimálně 3x a tato se vyšvihla v mém osobním žebříčku úplně na vrchol. Jsem si jistá že si ji přečtu ještě několikrát až nastane určitá chvíle. Moc se mi líbila! ♥

Všem jak ji tak i tuto autorku vřele doporučuji ♥ At už sáhnete po jakékoli její knize,nebudete zklamaní,všechny jsou totiž naprosto dokonalé ať už s něčekaným zjištěním,zápletkou a nebo koncem. Zkuste jednu knihu a zaručuji vám, že si budete chtít přečíst i ty ostatní..ano, přesně tak je Colleen Hooverová skvělá! ♥

Princezna_1
31.03.2020 4 z 5

Kniha se četla dobře jako každá kniha od autorky. Jen si myslím, že více zasáhne ženu, která si zažila nějaké problémy v manželství. Což je logické. Já ve svých 19 letech tomu zatím zdá se nemůžu tak úplně rozumět.

veronika8042
27.03.2020 5 z 5

První kniha od této autorky a musím říct, že to byla jízda!
Autorka se zaměřuje na velmi citlivé téma "neplodnost" a velmi intenzivně popisuje, jak se žena cítí, když nemůže otěhotnět.
V této knize je vykresleno, jak může i tak úžasný vztah ztroskotat, když páry nejsou k sobě upřímní a raději než by osobu ranili, tak raději zalezou do ústraní.
Při čtení této knihy jste vtahnuti do děje jít od první stránky. Hltate každou stránku po stránce a nálada pri čtení se Vám meni, podle toho co právě čtěte. Dokonce Vám i ukapne slza. Moc dekuji autorce, že jsem tyhle pocity mohla pocitit...

Eva593
27.03.2020 5 z 5

Moje oblíbená spisovatelka, vždy se zaměří na závažné téma. Tentokrát na neplodnosti. Kniha se moc líbila a je velmi číhá

Peyka
26.03.2020 5 z 5

Moje první setkání s autorkou a za mě něco nepopsatelného. Kniha ke mně pronikla až do morku kosti. Partnerské vztahy jsou složité a Hooverová naprosto výstižně vykreslila, jak rádoby "dokonalý" vztah může jít do háje (v tomto případě řečeno velmi nadneseně).

Moje nálada se měnila v průběhu každé stránky. Kapitoly jsou rozděleny na "tehdy" a "teď." Musím říct, že úsměv na tváři jsem měla při čtení "tehdy" kapitol, a brečela jsem u kapitol "teď." Ano, opravdu jsem ke konci knihy i brečela, protože mi jich bylo líto, ale zároveň jsem cítila Quinninu frustraci, apatii, smutek, a obdivovala Grahamovo odhodlání, bezmoc a zároveň oddanost. Velmi povedený překlad Anny Křivánkové a její bohatý český jazyk.

Tahle kniha čtenáře dostane. Budou hrdinům fandit, smát se s nimi i plakat, chvílemi rezignovat i zuřit. Takové vztahy bohužel bývají. Holt jsou nevyzpytatelné a je jen v lidských rukou, jak je uchopí! Tak moc bych si přála, aby aspoň třetina párů bojovala jako Graham a Quinn! :)

Damienronnie
23.03.2020 4 z 5

Zaujímavá kniha

Akireee
22.03.2020 5 z 5

Má oblíbená autorka... A opět nezklamala.

leník511
21.03.2020 5 z 5

Další, která se zařazuje mezi nejlepší knížky od autorky.

Hankah265
18.03.2020 5 z 5

Moje první kniha od této autorky. Kniha krásně plynula, kolik nedorozumění může způsobit absence komunikace... Nakonec ukápla i slza...

Alieen
18.03.2020 5 z 5

Opět bravurně zpracovane vážné téma a originalni zpracování námětu. Během čtení jsem se mnohokrát chytla za srdce.

Evka3814
17.03.2020 5 z 5

No tak jsem se konečně dostala k této knize a musím říct že mám z ní plno dojmů. Bohužel smutné a reálné téma. Příběh mě absolutně pohltil,bulela jsem jako želva. Strašně jsem jim fandila a jsem ráda že to zvládli,jelikož toto poznamená každý vztah. Krásná kniha sice smutná,ale že života. Mohu jen doporučit

Mandlevest
13.03.2020 5 z 5

Ačkoliv nejsem cílová skupina, ačkoliv z romantické literatury se mi líbí máloco, ačkoliv jsem neměla žádná očekávání, spíše jen zvědavost, co na knihách této autorky je, že má tak nadšená hodnocení, tento křehký příběh se mi opravdu dostal pod kůži. Autorka je mistr jazyka, příběh je napsán s výjimečným vkusem a opravdu krásně se čte. Nevěřila jsem, ale i já se neubránila, při čtení epilogu, dojetí. Nečekaně intimní, krásné čtení. Doporučuji.

vera5841
12.03.2020 5 z 5

Za mně báječná kniha. Náhled do duše ženy, která si prožívá osobní tragédii, které okolí příliš nerozumí. Kniha o tom, jak i přes velkou lásku může dojít k nedorozumění, vzájemnému nepochopení a odcizení. Ze začátku mi úplně nevyhovovali dvě časové linie, ale nakonec se báječně doplňovali. Velice mě potěšil šťastný konec, i když to není typicky šťastný konec.. ale nakonec takový je život

Barakoudel
11.03.2020 5 z 5

První knížka od Colleen Hooverové, se kterou jsem se od začátku dost trápila. Nebavila mě, vadila mi hlavní hrdinka. Na konci knížky jsem ale dospěla pochopení a náhled na knížku se mi naprosto převrátil vzhůru nohama. Děkuji za další náhled do těžké reality.

veveronka
11.03.2020 3 z 5

Za me zklamani.Mam pocit,ze nejlip psala autorka ze zacatku

lisell
09.03.2020 5 z 5

Přiznám se, že to byla moje první knížka, kterou jsem od Coleen přečetla. Příběh mě naprosto dostal. Hlavní hrdinka mě dokázala rozčílit a zároveň ve mně vzbudit lítost. Názorně je zde ukázáno, že i nejsilnějším poutem může otřást mlčení. Po dlouhé době knížka, u které jsem neusínala a udržela moji pozornost po celou dobu čtení.

Beruska18
09.03.2020 3 z 5

Příběh manželského páru, který prochází osudovou zkouškou. Není jim dáno mít dítě a tak se s touto skutečností každý vyrovnává jinak. Nakonec však opět najdou stejnou cestu ...