To nejlepší v nás

To nejlepší v nás https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/417221/bmid_to-nejlepsi-v-nas-2pk-417221.png 4 1672 1672

Nový román bestsellerové autorky Colleen Hooverové o nešťastném manželství a jednom dávno zapomenutém slibu, který by ho mohl zachránit. Quinn by v životě nenapadlo, že potká osudovou lásku v nejhorší den svého života. Přesně to se ale stane. Začátek jejího vztahu s Grahamem je naprosto dokonalý, jsou jako stvoření jeden pro druhého. O sedm let později je ale jejich manželství v troskách. Zpočátku dokonalá láska je ohrožena tisíci nedokonalostmi jejich společného života. Člověk by řekl, že manželství přestává fungovat tehdy, když lásku nahradí zloba a pohrdání. Ale Quinn a Graham se na sebe nezlobí. Prostě už jen nejsou stejní jako dřív... Všechny společné sny a vzpomínky, místo aby je držely pohromadě, je od sebe oddělují. A to jediné, co by je mohlo zachránit, je dost možná právě, co jejich vztah nenávratně zničí...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

All Your Perfects , 2018

katallinka
16.02.2020 4 z 5

Tak jsem si u knížky zase jednou pěkně pobrečela. Opět skvěle napsána kniha. Na knížkách této autorky se mi velmi líbí, že obě dějové linky jsou velmi povedené a nemám potřebu přeskakovat. Kniha v sobě skrývá krásnou myšlenku, že je důležité žít život takový jaký je a není potřeba se upínat pouze na jeden nesplnitelný aspekt s kazit si tím i to pěkné, co už máme.

teepe
14.02.2020 5 z 5

skvělé jako vždy

mimisko
11.02.2020 5 z 5

Opravdu krásné čtení. Tohle mne chytlo tak, že jsem knihu přečetla na jeden zátah. Téma, které je bohužel v dnešní době hodně aktuální a děje se v mnoha vztazích. Graham byl opravdový chlap, který se pral do posledních sil. Dávno se mi tolik nelíbil hlavní mužský hrdina jako tady. A neodsoudila jsem ho ani za to co proved. Chápala jsem ho. Hezké vykreslení hlavní hrdinky. Jak se z Quinn, normální milující ženy a manželky stane bytost posedlá touhou po něčem co nemůže mít, po tom jak ji to úplně pohltí a rozerve na kusy protože naděje umírá poslední a ta zároveň živí a podporuje to co se z ní stalo. Chápala jsem i ji ale některé věci bych udělala úplně jinak. Tehdy a teď. Dva príbehy kde je cítit neskutečná láska a krásna chemie mezi dvěma hlavními hrdiny. Ona toto ale Colleen prostě umí.

tynka65
11.02.2020 5 z 5

Coleen miluju od prvního přečtení Bez naděje někdy v roce 2014. A mám od ní přečtené všechny knížky, které u nás zatím vyšly. Takže jsem si myslela, že vím co od její knížky očekávat, ale že mě až takhle emočně roztrhá. To jsem nečekala! Kniha je nádherná, plná skvělých myšlenek a přeplněná tolika pocity. U dopisů na konci jsem plakala spolu s Quinn. Život je těžký a udržet manželství je občas to nejtěžší. Skláním se před Coleen a jejími schopnostmi. Stále zůstává moji nejoblíbenější spisovatelkou ...

janasim
10.02.2020 5 z 5

Tak jsem se konečně seznámila s Colleen a v seznamování budu určitě pokračovat. Tato kniha nemá klasickou dějovou linku - začátek - zápletka - konec. Jenže to nemá ani skutečný život. Nikdy nevíte, jací budete, co vás změní a jak se s tim dokážete vyrovnat a myslím, že o tom je i tato knížka. O vyrovnávání se a přijmutí se., o pocitech. Všichni vime, že komunikace je základ všeho, jenže někdy je to zatraceně těžké a proto zcela chápu jednání Quinn a to i přesto, že mi občas bylo protivné. Při čtení prvních stránek jsem si myslela, že tato knížka bude jedna z mnoha, jenže během čtení mě tolikrát nutila zamyslet se nad chováním Quinn a to tak nenásilně a velmi čtivě a už vůbec by mě nenapadlo, že mě rozpláče...ale ten závěr...to teda bylo něco...Pokud jsou další knihy ještě zajímavější než tato (jak jsem se dočetla ve zdejších komentářích), tak hurá do nich.

lucie2952
09.02.2020 odpad!

Tak mi příjde, že knihy od Colleen jsou rok od roku horší a horší. Bohužel. Colleen miluju, ale tahle kniha byla opravdu propadák. Nemastné, neslané. Dějově strašně nuda. Co se stalo s tou skvělou spisovatelkou, která napsala Možná jednou, Odvrácená tvář lásky nebo Bez naděje? To jsou alespoň knihy ke kterým se člověk rád vrátí. Tuhle knížku ale nechci vidět ani jen na obrázku, strašně mě zklamala.

sabiburesova
09.02.2020 5 z 5

Nejlepsi kniha roku 2018 pro mě. Neni co dodávat. MILUJU!!❤️

Blondebookdevil
08.02.2020 3 z 5

Jsem si jistá, že tím, co chci právě napsat, určitě vybočím z řady nadšenců opěvujících tuto knihu a Colleen samotnou.
Na úvod - ano, dala jsem na všechny kladné recenze a chvály, které se na mě hrnuly ze všech stran. Věděla jsem, že jdu do slaďárny, které většinou neholduju, ale byla jsem jednoduše zvědavá.
Po 100 stranách jsem mohla usoudit toto: Quinn je žena, která nemůže otěhotnět (je neplodná) a tím pádem svádí vinu na všechny kolem sebe, hlavně na manžela, který jí začíná být dokonce nepříjemný, i když jí vůbec nic neudělal. Graham je typ poslušného, vzorného a naprosto dokonalého manžela (někdy až moc). Quinn se stahuje do sebe, brečí ve sprše a s manželem kolem sebe chodí jako dva duši, on kolem ní našlapuje po špičkách, místo aby se sakra zeptal, co se děje, nebo se mu ona svěřila, aniž by čekala, než se zeptá.
A takhle to bylo víceméně až do konce. Táhlo se to a hrozně mě to nebavilo, nemělo to žádnou zápletku, pointu, vlastně nic?
Vadilo mi omílání sexu pořád dokola, ale Quinn šlo jen o samotné oplození a jak při tom myslela na ovulaci, bylo vážně na facku.
Umělé oplodnění se nezdařilo, adopci bylo těžkou realizovat, ale když měla možnost použít matčiny peníze nebo přemýšlet nad Grahamovým nápadem, raději se ještě stáhla víc, její monology se zdvojnásobily a zase si brečela.
Sama sebe obdivuju za to, že jsem vydržela do konce, kdyby byla knížka tlustší, asi to nedám. Vlastně si za to tleskám, protože konec, resp. dojemné dopisy, které Graham Quinn schoval do krabičky, to možná u mě trochu zachránily a já se rozhodla o hvězdu navíc. Bohužel, nijak víc jsem se nedojala ani mě konec nezahřál u srdce, protože byl tak kýčovitý a nereálný jako vlastně celá kniha. Graham přiletěl za Quinn, která byla u sestry, jen aby jí dal přečíst ty dopisy a ta mu vše lusknutím prstu odpustila, omluvila se, uvědomila si, že stojí za to dál bojovat, že vlastně nemusí mít děti a místo nich si pořídí psa. Uf, ještě že takhle jednoduché to je. Není ale lepší si sednout a promluvit si, pokud se cítím hrozně nebo mám nějaký problém, komu jinému bych se měla svěřit než manželovi? Tady vlastně její "spřízněné duši"?
Pasáže z minulosti mi přišly přehnané, vyspala se s ním, poté co spolu strávili jeden den/noc a v podstatě se neznali...V ten samý den ji ještě představil rodičům a vše bylo taak dokonalé.
Chápu, že téma nemožnosti otěhotnět se zas tak často neprobírá a je to vážný problém, ale tady se dělal z komára velbloud, přinejmenším v komunikaci obou manželů...
Takže škoda, moje první setkání s Colleen úplně nedopadlo.

Mnaui
08.02.2020 5 z 5

Ve všech poučkách o vztazích najdete základní poučku - komunikuje, popisujte co vás trápí, neduste své pocity v sobě.
Ve své knize autorka popisuje manželství, které se těmito radami rozhodně nedrželo. Ve snaze neublížit tomu druhému, spolu přestali sdílet své zážitky a starosti. Lze takto rozbitý vztah slepit?
Velmi oceňuji prolínání současnosti a minulosti. A postupné odkrývání dalších a dalších tajemství a záhad

Pettinka
07.02.2020 4 z 5

Knížka moc hezká, příběh takový dojemný :) Knihu jsem zhltla během pár dní. Já tu Colleen mám ráda, ne že ne :)

Kamilajznik
03.02.2020 5 z 5

Colleen je prostě Colleen a já její knihy prostě zbožňuju. Vždy mě vytrhnou ze čtecí krize a tak ňák povzbudí. Tady to bylo sice trošku jiné... Ale i tak skvěle čtení!

Romča11
28.01.2020 4 z 5

Musím říct, že tahle kniha byla skvěle napsaná a tak čtivá! Ten styl psaní autorky mě nutil číst dál a dál a vůbec jsem se do čtení nemusela nutit, prostě jsem vědět, jak děj pokračuje.
Samotný děj - v první dějové lince má docela velký spád, v každé kapitole se déje skoro něco velkého. V druhé lince je děj naopak pomalejší, jelikož se autorka snaží vystihnout, jak moc dokáže pevný partnerský vztah rozložit problém jako je neplodnost a snažení se o dítě 6 let.
Myslím, že samotné to hlavní téma, tedy neplodnost, bylo popsáno a vykresleno velmi dobře, hlavně tedy to, jak tento problém dokáže rozložit až skoro zničit pevné manželszví. To se mi moc líbilo a oceňuji to, jelikož v dnešní západní společnosti je to velký problém.
Co se mi už líbilo na knize méně, je ta celková idylkovost, to jak se Quinn a Graham k sobě dokonale hodili a podruhém setkání se vlastně dali dohromady a pak bez sebe nemohli být a po pár měsících se hned brali. To mi nepřijde reálné a prosté moc růžové.
Postavy byly také vykresleny velmi dobře, Quinn mi byla o něco méně sympatická, i když jsem chápala, proč je zoufalá a tak. Graham byl velký sympaťák a myslím si, že takového chlapa by si přála snad každá svobodná holka. Na druhou stranu, byl také až moc dokonalý. Takového chlapa s takovým cítěním jen tak na světě žádná nenajde.
Celkově se mi kniha líbila, nejvíce to, jak bylo zpracováno hlavní téma knihy, co ale knihu kazí, je právě ta přehnaná dokonalost, která je nereálná.

zazinka2
27.01.2020 3 z 5

Kniha se četla dobře, ale já měla už od začátku problém s hlavní hrdinkou... Když si v jednu chvíli říká, jak moc by manželovi chtěla říct, že mu odpouští, tak proč mu to prostě neřekne???

Denisa_a
25.01.2020 5 z 5

Hodně silná, emocionální kniha. Musela jsem si jí dávkovat...

pingu1
25.01.2020 4 z 5

Kniha se četla dobře, ale četla jsem od autorky už jiné, které se mi líbily víc... První půlku jsem se nějak nemohla začíst, druhá už byla lepší. Místy mi příběh ale přišel nereálný, Graham byl možná až příliš dokonalý, na konci zase Quinn otočí o 180 stupňů během pár minut.... Za mě musí tentokrát 4 hvězdy stačit, i když už se těším na další autorčiny knížky :-)

Gugu
25.01.2020 3 z 5

Mám takový rozpačitý pohled na knihu, psaná čtivou formou, střídání minulosti a přítomnosti pěkně do sebe zapadlo, ale nějak mi to celé přišlo málo uvěřitelné a reálné. Téměř dokonalý muž, který myslí jen na svou ženu, její pohodlí a štěstí spojené s nemožností otěhotnět, který pak ujede a políbí jinou ženu a následuje jeho téměř sebemrskačský závěr. A žena, která zcela ponořená do sebe a problému s otěhotněním, vidí jen své neštěstí a smutek. Ve finále boj o záchranu manželství, ze kterého mám pocit, že za všechno mohl manžel. Nevím, nějak mi to celé nepřišlo uvěřitelné. Ale dočetla jsem.

kacenka72
23.01.2020 4 z 5

Colleen nezklamala, kniha se čte sama. Prolínání dvou časových rovin přidal knize na dramatičnosti.
Nelehké téma dobře zpracované - hlavně ten vhled do pocitů bezmocnosti. Prostě některé věci, ač moc chceme, se nestanou.
Jen až moc dokonalý a chápavý Graham mi občas přišel nereálný...

marketa4469
23.01.2020 5 z 5

Tam, kde všechny knížky končí, tato kniha začíná.. Všechny romantické knihy konci tím, že se hlavní hrdinové dají konečně dohromady a tahle kniha ukazuje i to, jak to může vztah vypadat po pár letech manželství. Úžasná kniha o nelehkem tématu.

Andynka
22.01.2020 5 z 5

Kniha pojednávající o stále častějším problémem i u nás a to je početí dítěte. I kolem mě vnímám, pro kolik párů je to problém. Bylo mi tedy toto téma velmi blízké a o to víc me zasáhlo. Skvěle napsané! Plné emocí.
Řekla bych ,že je to téma pro starší. Alespoň u mě se autorka trefila přesně.

Katt15
18.01.2020 5 z 5

Úžasná kniha, jedním slovem úžasná. Hltala jsem každé slovo a musím říct, že pocity se ve mě jenom mlely. Určitě si koupím další knihu od této autorky!