Tajemství sídla Craven Manor

Tajemství sídla Craven Manor https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/443901/bmid_tajemstvi-sidla-craven-manor-cRc-443901.jpg 4 1466 408

Strašidelné domy série

Daniel zoufale shání práci. Když mu někdo pod dveře strčí vzkaz, který mu nabízí místo správce staré nemovitosti, má pocit, že to je příliš skvělé, než aby to mohla být pravda. Když ale dorazí do Craven Manor, zmocní se ho podezření. Dveře do starobylého sídla jsou dokořán a hala je plná pavučin a suchého listí. Je zjevné, že tam už dlouhá léta nikdo nebydlí. Za dveřmi však na něj čeká obálka. Jsou v ní peníze a příslib, že dostane další. Daniel je zoufalý. Navzdory svým pochybám se nastěhuje do správcova domku za rodinnou kryptou. Podivné události a úkazy, ke kterým v sídle dochází, je rozhodnutý nebrat na vědomí. Když se ale s blikáním rozsvítí svíčka v okně opuštěné věže, Daniel pochopí, že Craven Manor v sobě skrývá příšerné tajemství… a že je v sázce jeho život.... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: ekniha , Fobos

Craven Manor , 2017

coppacabana
28.08.2019 5 z 5

Jako i u předchozí autorčiny knihy se ani u této nejednalo o klasický horor. (Aspoň jsem se ale stále mohla uprostřed čtení zvednout a bez obav, že mě někdo zamorduje, si zajít na záchod.) Naštěstí jsem na to byla připravená, a tak jsem si tu tajuplnou, strašidelnou atmosféru sídla Craven Manor a jeho obyvatel mohla náramně vychutnat.
Příběh začíná uvedením do Danielovy obtížné situace s bydlením, která nejenže nám cpe, jak je Daniel hodný a nešťastný kluk, ale hlavně ho nedlouho nato dostává do Craven Manoru, kde nakonec začne pracovat. Od té chvíle se jedná o dvě stě stránek plné více i méně strašidelných momentů, kvůli kterým vám ale neustále vrtá hlavou, kdo je ten hodnej, kdo zlej a co je vlastně z toho všeho pravda. Některé věci se rozhodně dají předpokládat - není to tak, jako byste každou chvíli na stránky civěli s otevřenými ústy.
Ale co jsem očekávala, to kniha splnila - nepříliš složitý děj, děsivou, tajemnou atmosféru a několik málo opravdu nechutných scén.

S.dubna
28.08.2019 1 z 5

Jedna hvězda za atmosféru. Ale není to horor, spíše čtení pro děti. Do třetice už vážně ne.

katchamccall
27.08.2019 5 z 5

Jako fanynka fantasy,nadpřirozena a duchařin,jsem nadšená. Coatesová mi už po 2. zasáhla slabé místo. Kéžby se její knížky dočkaly zfilmování.

simona g.
27.08.2019 4 z 5

No, takže, asi tak - četlo se to úplně samo a pěkně rychle. Za mne = dobře napsáno a dobře přeloženo, prolítla jsem tím za 1 den. Jako narovinu, kdo čeká holou realitu a fakta a nepřipustí si, že kniha může obsahovat i prvky fantasy a záhadna, tak se asi praští do hlavy a řekne si, že už nikdy. Ale kdo s tím problém nemá, docela dobře si počte. U mě dobrý! Já jdu shánět tu její druhou knihu, jako odreagovačka je to fajn.

Luciáš01
26.08.2019 5 z 5

Tuto knihu jsem přečetla jedním dechem během dvou dnů – můj osobní rekord :-)
Kniha vypráví o Danielovi, který ve chvíli, kdy mu už nezbývá nic jiného, přijme tajemnou, netradičně nabídnutou práci. Sice se jedná o pouhého zahradníka, ale na panství, které je opuštěné, a ani svého zaměstnavatele ještě osobně neviděl. Úkoly totiž přichází tajemně, někdy i nečekaně, na kouscích papíru. K práci patří i benefity, jako například to, že může bydlet v zahradním domku. Ale i toto privilegium má jistá pravidla, která jsou tak trochu podivná. Neuplyne moc času a Daniel začíná chtě nechtě tajemství sídla Craven Manor rozplétat.
Mně osobně se kniha moc líbila. Musím se přiznat, že možná i více než Duch domu Ashburnů, který jsem četla nedávno a okouzlil mě. Tajemství sídla Craven Manor je konečně trochu větší duchařina a hlavně lépe propracovaná kniha. Je vidět, že autorka promyslela pečlivě všechny aspekty příběhu. Velice se mi líbí, jak umí v knihách popisovat. Nepotřebujete ani velkou fantazii, abyste si dokázali dobře představit vše, co se v příběhu děje, včetně postav. Líbilo se mi i zakončení knihy. Neskončila během pár vět, ale konec knihy krásně doplynul.
Rozhodně nečekejte horor, po jehož přečtení byste se báli jít v noci na záchod, ale chladnými vás rozhodně nenechá. Na mě osobně kniha zapůsobila jako taková krásná hororová pohádka, při které občas zamrazí :-)

kanitsuj
26.08.2019 4 z 5

Pro všechny, kteří se chtějí bát a nečekají nic extra duchaplného /i když právě duchy se to v příběhu jen hemží:-))/. Je třeba odpoutat se od reality, příliš se nezabývat detaily a prostě si to užít. V tomto případě děkuji autorce za doslov, který trochu obrousil hrany na můj vkus příliš akčnímu zakončení a který mi nad veškerá očekávání vykouzlil shovívavý úsměv na tváři:-) Jediné, co mi opravdu vadilo byl překlad, který by snesl editorské úpravy. Stále opakující se jméno "Daniel" mne ve druhé polovině už lehce iritovalo.

AlenaVelecka
25.08.2019 odpad!

Objednala jsem si obe knihy s vidinou dobrého hororu na základě hodnocení a reklamy. Nemůžu ani napsat jak jsem rozhořčena. To má být horor? Leda tak fantasy čtení pro malé děti. Do třetice už vážně ne!

annasglamour034
25.08.2019 5 z 5

Na knížku jsem se opravdu těšila už nějaký měsíc a netrpělivě chodila kolem knihkupectví. Tajemný příběh starého domu, kde žijí lidé mezi nebem a zemí. Zapomenuté město, tajemná věž domu a pravidla, které musí nový zahradník dodržovat. Přesto stačí tak málo, aby se příběh už od začátku vám vryl pod kůži (a nejedno mrazení v zádech). Knížku jsem začala číst večer s tím, že jsem ji prostě musela dočíst ačkoliv jsem skončila ve 2 ráno (a pak zkuste usnout).