Tajemství sídla Craven Manor

Tajemství sídla Craven Manor https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/443901/bmid_tajemstvi-sidla-craven-manor-cRc-443901.jpg 4 1473 1473

Strašidelné domy série

Daniel zoufale shání práci. Když mu někdo pod dveře strčí vzkaz, který mu nabízí místo správce staré nemovitosti, má pocit, že to je příliš skvělé, než aby to mohla být pravda. Když ale dorazí do Craven Manor, zmocní se ho podezření. Dveře do starobylého sídla jsou dokořán a hala je plná pavučin a suchého listí. Je zjevné, že tam už dlouhá léta nikdo nebydlí. Za dveřmi však na něj čeká obálka. Jsou v ní peníze a příslib, že dostane další. Daniel je zoufalý. Navzdory svým pochybám se nastěhuje do správcova domku za rodinnou kryptou. Podivné události a úkazy, ke kterým v sídle dochází, je rozhodnutý nebrat na vědomí. Když se ale s blikáním rozsvítí svíčka v okně opuštěné věže, Daniel pochopí, že Craven Manor v sobě skrývá příšerné tajemství… a že je v sázce jeho život.... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: ekniha , Fobos

Craven Manor , 2017

a.k
24.09.2019 4 z 5

Daniel získává netradičním způsobem práci na starobylém panském sídle, které stojí uprostřed lesa, opuštěné a pohlcené vegetací. Bydlet na tomto místě znamená smířit se s tajemnými jevy a nevysvětlitelnými událostmi.
Co se této knize nedá upřít, je přesvědčivá tajemná, temná až strašidelná atmosféra. Jakmile se začne odkrývat pozadí celé záhady, toto kouzlo bohužel postupně mizí. Závěrečné drama už tak atmosférické nebylo, i když konečné rozuzlení tajemství přináší nejedno překvapení.
Jako celek mě kniha bavila.

PeM
23.09.2019 3 z 5

Netuším na čem autorka jede, ale chci to taky! První část knihy mě opravdu napínala jak kšandy, pak přišel šok...jak se něco tak zajímavého může zvrtnout, to mi hlava nebere....nu, obálku má kniha opět moc pěknou, myšlenka dobrá, uvidíme co bude příště ;-)

Amitiel76
20.09.2019 4 z 5

Na tuto druhou autorčinu knihu jsem se moc těšila, protože z "Duchu domu Ashbournů "jsem byla vážně nadšená. Děj se tu opět rozbíhá hned od první stránky. Žádný nudný úvod, žádná zbytečná omáčka okolo... Hlavní aktér Daniel je postava v skutku sympatická a milá.
Autorka tu opět navodila tu tísnivou, až děsivou atmosféru starého rodinného sídla, které se pozvolna rozpadá uprostřed zpustlé zahrady. A pak jsou tu samozřejmě duchové... A tentokrát ne jeden. Otevírá se tu před námi příběh o dávné tragédii, rodovém prokletí, a duších, které nemohly odejít, a zůstaly spjaty s tímto místem.
Zhruba do poloviny, byla knížka fajn. Napjatě jsem čekala, co se přihodí, jaké rozuzlení bude příběh mít. A pak se to začalo pozvolna měnit, a já začala nad stránkami mhouřit oči. Hororový příběh, se nám změnil v pohádku pro náctileté. Jinak to nazvat nemůžu.
Neříkám, že jsem byla úplně zklamaná, ale po přečtení minulé knihy, jsem opravdu očekávala něco jiného. Z tohohle mi bohužel, ani neběhal mráz po zádech, ani jsem se lekavě neohlížela přes rameno..... Prostě pohádka. Dokonce s pohádkovým koncem :-)
Ale přesto hodnotím čtyřmi hvězdičkami. Dobře se to četlo. I když jsem nedostala to, co jsem očekávala....

Blondebookdevil
19.09.2019 5 z 5

Po krátké době se opět setkávám s touto autorkou a její druhou, duchy hemžící se knihou. Hlavním hrdinou je nyní muž, mladík Daniel, jenž zoufale potřebuje práci. Z jeho trápení ho jednoho dne vysvobodí záhadný dopis s nabídkou práce zahradníka v tajemném sídle Craven Manor. Daniel tuto práci přijímá, ač se mu zdá jakkoli podivná. Svého zaměstnavatele zná jen z dalších dopisů, které obsahují pokyny pro Danielovu pracovní náplň. Když se však mladík rozhodne strávit na pozemku, v zahradním domě, první noc, přichází něco zlověstného. Celou noc mu někdo ťuká na dveře, okna i stěny a ve vysoké věži domu vídá ženskou postavu.
Neubráním se srovnání s Duchem domu Ashburnů. Kromě toho, že máme tu čest s hrdinou mužského pohlaví, se jde na strašení a následné objasňování docela zhurta. Daniel se potkává s majitelem domu, dovídá se šílenou historii a aby to nebylo tak snadné, právě v oné věži číhá něco zlověstného, co je třeba držet pod mnoha zámky. Anebo ne...?
Autorka si pohrává s naší myslí, vykresluje atmosféru ledového vzduchu, skřípěním nehtů o dřevo, šustěním listů... Až mi z toho skutečně běhal mráz po zádech. Pravda, finální "souboj" a rozuzlení je o kapku fantastičtější než minule, ale protože jsem byla napjatá po celou dobu čtení, za mě je to plný počet.

lenuskav
18.09.2019 4 z 5

Mně se to líbilo, taková pohádka pro dospělý :)

lukas1038
17.09.2019 1 z 5

Neskutečně překombinovaná kniha, která bohužel v žádné své části nezaujala. První kniha výrazně lepší, druhá těžké zklamání.

JajinkaBeck
17.09.2019 4 z 5

Faktem je, že některé prvky jsou si s "Duchem domu Ashburnů" podobné. Podle mě ne totožné, ale podobné ano. Nevadilo mi to. Pokud se autorka rozhodla napsat sérii o strašidelných domech, je jasné, že pár společných prvků to snad skoro až mít musí. Možná nakladatelství mohlo volit trochu jinak a mezi tyhle dva kousky dát jeden nebo dva jiné (podle webu Darcy je rozhodně z čeho vybírat), které by si nebyly tak podobné, ale... Já jsem spokojená. Pravda, minule jsem se bála o trochu víc, Daniel byl ale sympatická postava a osobně bych tenhle příběh z minulosti označila dokonce za trochu lepší. A kocour tady byl v úplně jiné roli! :-) Doufám, že se dočkáme dalšího příběhu od této šikovné autorky!

NedStark
17.09.2019 2 z 5

Bohužel po první knize opravdu velký sešup v kvalitě.

Nikola_
14.09.2019 5 z 5

Kniha se mi líbila, ale oproti první knize docela slabé...myslím, že by to šlo mnohem lépe..

magdalena2377
14.09.2019 1 z 5

Velké zklamání. Ani jsem to nedočetla,protože se to nedalo. První kniha luxus, ale u druhé to je zmatené a naplácané... no, škoda mluvit.

Knižní střípky
13.09.2019 2 z 5

Tak toto bylo oproti autorčině první knize DUCH DOMU ASHBURNŮ hodně slabé. Zatímco DUCH ve mně dokázal vyvolat atmosféru strachu a soustavné stísněnosti, TAJEMSTVÍ se to nepovedlo ani náhodou. Ze začátku jsem si říkala, jo, to bude dobré, i když v některých věcech hodně podobné DUCHOVI, čím dále jsem četla, tím více jsem byla zklamaná. A to já jsem starý známý strašpytel, ale toto nedokázalo vyděsit ani mě....

barack
13.09.2019 1 z 5

Velké zklamání. Jako nadšený čtenář předchozí knihy autorky Duch domu Ashburnů jsem se moc těšil... A to jsem neměl dělat. Pryč je napětí. Pryč jsou záhady i hororové okamžiky. Zatímco u první knihy jsem chvílemi opravdu zažíval reálný strach, u Tajemství sídla Craven Manor jsem se bál jen toho, aby další stránka nebyla ještě blbější než ta předchozí. Zpravidla byla. Čím dále jste v knize, tím méně v ní naleznete smyslu. Hrdinu si neoblíbíte, příběh je překombinovaný a konec? To nepochopíte. Chcete dobrý horor? Jděte o dům dál. Craven Manor vás jen zklame.

zbožňuju_knihy
10.09.2019 3 z 5

Jedná se o knihu čtivou, nicméně konec je vysloveně pohádka pro dospělé. Autorka popustila uzdu své fantazie na maximum, jen upíři mi chyběli..

Bohužel se jedná o kopii knihy předešlé, shoduje se toho více než dost. Jakoby se autorka nemohla prve rozhodnout a tak napsala dvě verze stejného příběhu.

Za mě tedy slabší, ale číst se to dá, jen ten konec už je prostě moc.

ewalien
09.09.2019 4 z 5

kniha je stejně napínavá a tajemná jako předešlá... I když mě na ní něco (nevím co) trochu zklamalo. Příběh má originální zápletku a celkem dobře končí, čte se to samo. Těším se na další titul od autorky, mám ráda strašidelné příběhy. Kdo se rád bojí, může po téhle knize směle sáhnout. Je to dobrá zábava na pár večerů, zvlášť teď, když je venku pošmourno, skvělá atmosféra pro příběh plný napětí.

Renatecka
04.09.2019 2 z 5

Otázka za zlatého bludišťáka zní: Kolik psychotropních látek musela autorka požít, aby toto vymyslela? :-D :-D Dobrý galimatyáš.

Cherryel
03.09.2019 5 z 5

Pěkný napínavý příběh, nebála jsem se,ale nic tam nechybělo.Duchové, staré sídlo,plus hádanka,kdo tam je vlastně ten zlí a hodný.Pekně se to četlo.

Sajmonik
03.09.2019 4 z 5

Čekala jsem trošku víc, první kniha byla mnohem lepší jak dějem tak i tou ducharinou a strašením.

Dzuda
03.09.2019 4 z 5

Mám z knihy rozporuplné pocity... Krásně se četla, ale nenadchla mě tolik jako Duch domu Ashburnů… začátek knihy mi přišel až nápadně podobný: hlavní hrdina zoufalec, kterému každý nabízí svoje telefonní číslo "kdyby se něco dělo", on mobil samozřejmě nemá, figuruje tam opět i kočka, portréty na zdi "jako živé", světýlko ve věži, dotyčný hrdina nemá kam jít, kde spát, nemůže sehnat práci, nemá kamarády... pak jsem knize přišla na chuť, co se týče záhad, je perfektní, ale strašidelná není ani trochu. Jen záhadná v tom smyslu že nejdřív nevíte "o co jde",... celá zápletka na mě dělá spíš pohádkový dojem. Určitě je čtivě napsaná, odsýpá to, ale na tu první knihu to nemá... možná kdybych je četla v opačném pořadí, tak bych byla nadšená z téhle a z Domu Ashburnů o trochu méně... těžko říct... Celkový dojem je pořád ale skvělý, jen jsem je možná neměla číst hned za sebou :) na prázdniny pro odlehčení ideální!

Ceeca
02.09.2019

Tajemství sídla dočteno, bylo to fajn počtení. Místama mi to přišlo přehnané, nedomyšleným a uspěchané.
Ale kniha se četla hezky. Už zřejmě nebudu mít potřebu si ji přečíst znova. Příběh hezky propracovaný s velkým potenciálem.

Adél784
02.09.2019 5 z 5

Moc jsem se na ni těšila, měla jsem vysoká očekávání:). Byla skvělá stejně jako její předešlá kniha. Přečteno za 2 dny. 5/5