Tajemství sídla Craven Manor

Tajemství sídla Craven Manor https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/443901/bmid_tajemstvi-sidla-craven-manor-cRc-443901.jpg 4 1469 409

Strašidelné domy série

Daniel zoufale shání práci. Když mu někdo pod dveře strčí vzkaz, který mu nabízí místo správce staré nemovitosti, má pocit, že to je příliš skvělé, než aby to mohla být pravda. Když ale dorazí do Craven Manor, zmocní se ho podezření. Dveře do starobylého sídla jsou dokořán a hala je plná pavučin a suchého listí. Je zjevné, že tam už dlouhá léta nikdo nebydlí. Za dveřmi však na něj čeká obálka. Jsou v ní peníze a příslib, že dostane další. Daniel je zoufalý. Navzdory svým pochybám se nastěhuje do správcova domku za rodinnou kryptou. Podivné události a úkazy, ke kterým v sídle dochází, je rozhodnutý nebrat na vědomí. Když se ale s blikáním rozsvítí svíčka v okně opuštěné věže, Daniel pochopí, že Craven Manor v sobě skrývá příšerné tajemství… a že je v sázce jeho život.... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: ekniha , Fobos

Craven Manor , 2017

Lucie846
25.02.2020 5 z 5

Kniha se mě líbila, ale duch domů Ashburnu se mě líbil víc

Upíříměsíc
20.02.2020 2 z 5

První půlka 4 *, druha půlka 1*.. Skoda.. Nejlepší byla Danielova první noc v zahradním domku..dobre navozena strašidelná atmosféra..!

Evžen82
18.02.2020 4 z 5

Duchařské příběhy mám ráda, tento přečtený za den. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Kniha se mi dokonce líbila víc než Duch domu Ashburnů, a to svým laskavějším vyzněním, žádný velký krvák, milí duchové... Zkrátka odpočinková četba.

Tweety0207
17.02.2020 4 z 5

Kniha sa mi vcelku páčila , neoznacila by som to za ducharinu aspoň podľa môjho meritka to nemalo žiadne grády, prvá časť bola v tomto lepšia. Ale bolo to pútavé a originálne.

Pavlína2019
16.02.2020 4 z 5

Možná první takováto duchařská kniha, co jsem četla. A velice se mi líbila!! Být na místě Daniela, tak se strachy zblázním! Nádherně vykresleno ponuré prostředí, stará stavba, zarostlá zahrada, duchové .... Moc se mi líbila, doporučuji, lehce se četla a nedalo se přestat...

Hanca91
14.02.2020 3 z 5

Trochu mi to začíná zavánět tím, že celá série o strašidelných domech bude na jedno brdo...
V hlavních rolích strašidelný dům a ústřední postava, která rádoby nemá kam jít, proto se rozhodne zůstat v domě, ze kterého by každý racionálně uvažující člověk utíkal, až by se mu od bot kouřilo.
Musím říct, že první díl byl pro mne strašidelnější a "zloducha" jsem si dokázala daleko lépe představit. To že se bude hlavní hrdina v některých situacích chovat jako padlý na hlavu, už jsem předpokládala, tentokrát to však vyšperkoval tím, že snad trpěl výpadky paměti. Jinak si totiž nedokážu představit, proč by se v některých kapitolách zachoval právě tak, jak se zachoval a popřel tím všechno, co doposud slyšel a zažil.
Myslím, že tento díl nenadchne ani neurazí.

petrarka72
12.02.2020 3 z 5

Nemastné neslané. Navíc po přečtení předchozího Ducha předvídatelné. Snad jen vyplývající samozřejmost soužití duchů s lidmi bavila.

syslomil
06.02.2020 5 z 5

Tak tohle byla nádhera! Nemohla jsem se od knihy odlepit, čistila jsem si s ní i zuby. Strašidelný příběh podle mého gusta - opuštěné sídlo, zanedbaná zahrada, duchové, ponurá atmosféra, žádné krváky. Chtěla bych bydlet s Danem v zahradnickém domku a vrátit zahradě i domu původní ráz. Při každé zmínce o tlusté vrstvě prachu v domě jsem měla sto chutí popadnout vysavač a leštěnku a vrhnout se na to :-) Daniel byl opravdu čistá poctivá duše, jaká se hned tak nevidí. Jen mi šla na nervy ta jeho loajalita k bratranci, který si to nezasloužil.

Obuvník
05.02.2020 3 z 5

Nelze přesvědčivě tvrdit, že by se to četlo špatně. To vůbec ne. Stránky svižně ubíhaly a můžu s čistým svědomím přiznat, že pokaždé, když jsem knihu odkládal, měl jsem sto chutí říct: "I'll be back." No dobře... to je trošku jiný žánr.
Jenže tohle rychlé čtení tak nějak klouzalo po povrchu. Já tam s těmi holkami a kluky zkrátka nebyl. Jako bych seděl v teple obýváku a sledoval je přes zavřené okno, jak se zmítají v bouři. No jistě... kde jinde bych měl sedět, když čtu knížku. Já trouba.
Čekal jsem aspoň maličký horůrek. Jen takové letmé polechtání ohlodaným prstem na zátylku. Hlavní hrdina byl však proti. Jeho naivita si totiž nic nezadá s klasickými českými pohádkami.
Jako čtenář rád přimhouřím oči nad některými detaily. Chci se nechat unášet dějem a nehledat černé puntíky. No ale když ve finále ubíhají drahocenné vteřiny a kluci si tam před barákem vykládají příběhy, jako by seděli v kavárně a cpali se jablečným koláčem, to už ruší i mě.
Ale co já vím o podobných situacích. Lidi dneska hodně mluví a málo konají. Třeba bych si taky rád pokecal :-)

LenkaWal
04.02.2020 5 z 5

Naprosto skvělé. Nebylo to tak strašidelné jako předchozí kniha, byla to spíš taková pohádka. Ale zhltla jsem to jako malinu. I postavy mi byly sympatické. Doporučuju.

Kátice
03.02.2020 1 z 5

Dost jednoduché, horor bych tomu tedy rozhodně neřekla, ale stačilo by vynechat pár největších blbostí a bylo by to podstatně lepší.

MahulenaK
03.02.2020

Bohužel nedočteno. Jak jsem byla nadšená z Ducha domu Ashburnů, tak teď mi to přišlo jako přes kopírák, a vůbec mě to nebavilo. Nerada nedočítám knížky, ale pro mě opravdu ztráta času.

wlado
27.01.2020 3 z 5

Čítanie pre deti. Možno sa dá kniha zaradiť do žánru Fantasy, no s hororom to nemá nič spoločné.

Clairka
26.01.2020 2 z 5

Nevím...do půlky super ale ten konec už jsem spíš preskakovala a chtěla to už co nejdříve dočíst. Škoda

ennlady
25.01.2020 2 z 5

Za mě tedy pěkná ptákovina. Něco mezi Ať žijí duchové, Soubojem titánů a do toho ještě nějaký druhořadý horor střižený pořádnou dávkou fantasmagorie. Zpočátku to vypadalo vcelku dobře, ale jen do té doby, než se řekla bych poodhrnula rouška. Pak už jsem přeskakovala. Jestli tedy tohle dílo bylo lepší než ta předešlá, tak ta předešlá bych číst nechtěla.

Etule
23.01.2020 4 z 5

Tak za mě lepší než předchozí díl, respektive kniha autorky s tématikou strašidelných domů. Vzhlede k tomu, že jsem četla v noci a bydlím v přízemí, asi bych proskočila stropem k sousedům, kdyby šel kolem nějaký vtipálek a zaťukal mi na okno, jako to dělala Annalise v knize.
Mě se tedy závěr poměrně zamlouval, ačkoliv to sklouzlo spíš do "žili šťastně až do smrti", ale přesto mi to nijak nevadilo. Chybělo mi ale nějaké vysvětlení proč vlastně Daniel žil na ulici atd. To opravdu nebyl schopný si najít práci? Trochu zvláštní, ale to je asi tak jediné, co mi u příběhu vadilo či chybělo dovysvětlení. Na další knihu o strašidelném domě jsem nesmírně zvědavá. :)

Dušanskej
22.01.2020 5 z 5

Dobré čtení , dobrý příběh, kniha mě bavila od začátku do konce ...

lenka7348
20.01.2020 3 z 5

!OBSAHUJE MALINKÝ SPOILER!
Jako pohádka dobré, ale horor nebo thriller to teda fakt není. Kniha mě vystrašila spíše stylem psaní než nějakým děsivým příběhem. Daniel mi přišel jako totální trubec, který se na nic nezeptá, vytvoří si v hlavě příběh, a rovnou jedná. Kyle je zas prostě bezpáteřní h*vado, ale Daniel ho ve své naivitě neustále omlouvá. A vrcholem všeho je krásné poklidné soužití člověka, poloducha, kočky, havranů a ducha, kterým kniha končí.
Do čtení jsem se musela kolikrát fakt nutit, a jsem jen ráda, že jsem si ji tentokrát nekoupila, ale jen půjčila v knihovně. Za mě teda stejný, ne-li horší, brak jako Duch domu Ashburnů.

Lusik88
07.01.2020 4 z 5

Rozhodne lepsi nez Duch domu Ashburnu! Autorka se vyviji, pribeh uz neni prehlcen zbytecnostmi, ma hlavu a patu. Neni to horor, ani thriller. Je to slusna ducharina a bavila me nekolikanasobne vic! Nakonec mi ani nevadilo, ze se zacatek trochu vlekl , ani ze skoro kazda veta zacina: ,,Daniel sel ..." Daniel udelal..." Daniel rozdelal..." , ani, ze autorka vybalila vsechny trumfy pomerne brzy a ze par detailu opet nesedi (napr. proc tady ty duchove porad jsou, kdyz uz je po vsem). Dokonce mi ani nevadi, ze je v pribehu vlk z Karkulky. Presne takovy pribeh jsem hledala! Parada!

SusanStoHelit
07.01.2020 4 z 5

No... Horor ani thriller to opravdu není. Je to duchařská pohádka. A pokud k ní takto budete přistupovat, budete spokojení. Kniha se čte skvěle, přiznávám, že plusové body u mě má autorka i za to, že je evidentně stejný kočkomil jako já a v jejích knihách je to znát :) Konec se mi na rozdíl od mnoha zdejších čtenářů líbil, ale jak už jsem zmiňovala, já horor opravdu nečekala. A jen tak mimochodem, taky si občas po dočtení knihy představujete, jaké by asi byly další osudy postav? Mně pořád vrtá hlavou, jak by Daniel své neobvyklé spolubydlící představoval případné přítelkyni :)