Tajemství sídla Craven Manor

Tajemství sídla Craven Manor https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/443901/bmid_tajemstvi-sidla-craven-manor-cRc-443901.jpg 4 1481 1481

Strašidelné domy série

Daniel zoufale shání práci. Když mu někdo pod dveře strčí vzkaz, který mu nabízí místo správce staré nemovitosti, má pocit, že to je příliš skvělé, než aby to mohla být pravda. Když ale dorazí do Craven Manor, zmocní se ho podezření. Dveře do starobylého sídla jsou dokořán a hala je plná pavučin a suchého listí. Je zjevné, že tam už dlouhá léta nikdo nebydlí. Za dveřmi však na něj čeká obálka. Jsou v ní peníze a příslib, že dostane další. Daniel je zoufalý. Navzdory svým pochybám se nastěhuje do správcova domku za rodinnou kryptou. Podivné události a úkazy, ke kterým v sídle dochází, je rozhodnutý nebrat na vědomí. Když se ale s blikáním rozsvítí svíčka v okně opuštěné věže, Daniel pochopí, že Craven Manor v sobě skrývá příšerné tajemství… a že je v sázce jeho život.... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: ekniha , Fobos

Craven Manor , 2017

Jane417
11.11.2019 4 z 5

"Tajemství" by se měli vyhnout všichni, kdo nechtějí číst o duších, kdo nevěří na duchy, na nějaké nadpřirozeno nebo paranormální jevy. Takoví čtenáři zhodnotí toto vyprávění jako nesmyslný brak, který vlastně děsivý není. Pokud tu knížku bude číst jen ten, kdo taková tajemná témata vyhledává, tak se mu to bude líbit a to je i můj případ! Mám příběhy se strašidelnou atmosférou ráda a duchařiny jsou jedním z mých nejoblíbenějších žánrů, a proto se mi knížka líbila! Mrazivou atmosféru měla, podle mě, hned od prvních stránek. Proč např. nesmí hlavní hrdina Daniel, který byl na Craven Manor přijat jako zahradník, po půlnoci z domu a celou noc musí mít zatažené závěsy? Proč nesmí vstupovat do věže? Slovo "tajemství" v názvu neskrývá záhadu jen jednu, těch záhad je víc. Ano, byly zde určité podobnosti s Duchem domu Ashburnů, podobná linka, podobná šablona a mně to nevadilo. Na duchařské čtení jsem se těšila a tak jsem zklamaná nebyla. Oproti "duchovi" jednu hvězdičku ubírám, protože - na konci jsem do poslední chvíle čekala ještě nějaký zvrat, šok, otočku v ději a to se už nestalo. Konec bych asi vymyslela jinak... mrazivěji.

Skaldinho
09.11.2019 2 z 5

Ještě horší než Duch domu Ashburnů. Tenhle díl už od počátku rozhodně nebyl strašidelný. Maximálně trochu tajemný díky neviděnému majiteli domu. Ale to se velice brzy změní a opět je z toho kniha bez duše a bez náboje. Neurazí, ale rozhodně nedokáže vyděsit, nebo alespoň čtenáře znervóznit. Jediným plus je pár "zvratů" v tom, kdo je vlastně ten zlý.

medvídě
08.11.2019 5 z 5

Další autorčina kniha, která pohltí svým příběhem a nepustí do doby, než zjistíte, jak to vlastně ve skutečnosti je a kdo je či není padouchem.
Příběh nebyl až tak hororový, jak se může na první pohled zdát. Přítomnost duchů a záhadné vzezření majitele panství díky stylu psaní přijmeme společně s hlavním hrdinou jako samozřejmost a ne jako něco neobvyklého.
Příběh je správně tajemný se silnou záhadou, která se na první pohled jeví jinak, než ve skutečnosti je, a hlavně dávka napětí (pozor spoiler: i když se to vyřešilo celkem samo).
Rozhodně jsem nesrovnávala autorčinu předchozí knihu s touto, i když jsem ji četla celkem nedávno. Takže doufám, že překlady dalších na sebe nenechají dlouho čekat :)

lucien.94
07.11.2019 5 z 5

Oproti předešlé knize naprostá bomba,byla jsem zažraná dlouho do noci. Za den přečteno! :)

Irsaf
06.11.2019 5 z 5

Tak tohle se s předchozí knihou nedá vůbec srovnat... Měla jsem z toho strach, ale tohle mě fakt bavilo...

kolacky
05.11.2019 5 z 5

Moc se mi to líbilo! Asi ještě víc než Duch domu Ashburnů. A za ty tři kočky bych já, kočkomilec, přidala i šestou hvězdičku.

ivana02
29.10.2019 3 z 5

Klasický horor - opuštěné sídlo, zanedbané a přesto se tam někdo objevuje. Vrány, černý kocour, opuštěný zahradní domek a zpustošená zahrada - to vše nezbytné kulisy, které vyvolávají tu správnou atmosféru.
Kniha se četla lehce, odpočinkové čtení, vhodné právě na podzimní večery.

Aleen
28.10.2019 4 z 5

Kdybych ji měla přiřadit nálepku, byla by to "milá duchařina", věděla jsem, že se nejedná o horor, tudíž jsem nebyla zklamaná. Nenudila jsem se, některé pasáže nebyly úplně super, ale celkově jsem si hezky početla. Autorka je šikovná, s tajemnem nakládá v rámci žánru dobře, i když se nevyškrábe asi nikdy mezi elitu, bude jí patřit, alespoň v mé mozkové knihovně krásná střední příčka.

Ajuszka
19.10.2019 5 z 5

Po Duch Domu Ahsburnu se mi do téhle knihy popravdě moc nechtělo, neboť předchozí kniha pro mě byla totálním zklamáním a salátinou. Ale vážení, tohle mě opravdu mile překvapilo. Hlavní hrdina Daniel mi byl sympatický, později i samotný Bran. Příběh byl hodně zajímavý, dobře popsány, neměla jsem problém si všechny věci představit. A místy mi dokonce naskočila husí kůže, ale to spíš na začátku. A to, že se kniha dobře četla, byla už jen třešnička na dortu. Teď můžu říct, že se těším na další knihu, protože autorka se evidentně s každou knihou zlepšuje.

vera4669
15.10.2019 3 z 5

Netuším, jak z téhle pohádky můžou někomu vstávat chloupky, nicméně se knížka četla dobře taková oddechovka, neurazí ani nenadchne

Domisek1
14.10.2019 5 z 5

Kniha byla skvělá. Rychle se čte . Nejde se od ní odtrhnout. Napínavá i strašidelná což mě bavilo. Těším se na další vydání.Doufám že bude taky tak dobrá.

Disinka
12.10.2019 5 z 5

Musim uznat ze to byla zase parada jako prvni kniha, ne sice tak moc strasidelna ale i tak mi chvilkama vstavaly chloupky po tele ????
Kazdopadne se tesim na dalsi knihu a snad bude zase tak dobra

Teina
05.10.2019 4 z 5

Ze začátku jsem příliš nevěděla, co od knihy čekat a také jestli mě bude bavit. Postupně jsem se však do ní ponořila, začala jsem sympatizovat jak s hlavní postavou Daniela, tak i druhou tajemnou postavou a čtení knihy mě začalo bavit čím dál tím víc. Navíc posledních 60 stran akce střídala akci. Určitě tuhle knihu mohu s klidem doporučit jako parádní duchařinu a stejně jako tomu bylo i u prvního dílu autorky, nese i tato kniha své poselství a nestává se tak jen dalším tuctovým duchařským příběhem.

Storm5007
04.10.2019 4 z 5

Po knize "Duch domu Ashburnů" jsem byla velice zvědavá na další knihu od Darcy. První kniha se mi líbila velice a od další knihy na kterou jsem se nemohla dočkat jsem čekala, že děj bude stejně strašidelný a napínavý. Bohužel to se nestalo, sídlo a okolí Craven Manor byl moc hezky vyobrazen, ale až na nepříjemný pocit při popisu škrábání nehtů na dveře jsem se v knize ani ničeho bát nemohla. Ale ani absence strašidelné atmosféry nic nemění nic na tom, že příběh a zpracování knihy se mi moc líbilo. Charaktery postav, popis děje a prostředí mi jako čtenáři sedělo. Kniha byla velmi čtivá a na konec příběhu jsem byla moc zvědavá. Počkám si tedy na další knihu a určitě si ji ráda přečtu. :oD

orinka3
01.10.2019 1 z 5

Váhala jsem mezi odpadem a jednou hvězdičkou, nakonec jsem se smilovala. Aspoň se to dobře čte, když už nic jiného. Béčkový rádoby horor uspokojí jen ty nejméně náročné anebo hodně mladé čtenáře. Slátanina všeho možného, navíc mimořádně užvaněná. Unavující popisy, nejapné situace, nepovedené strašení a profláknuté nechutné rekvizity. Jedině snad ten kocour - ale ani ten celou knížku nespasí. Chlapec s dobrým srdcem by měl myslit i hlavou. No, ale konec dobrý vše napravil a chuďas k štěstí i majetku přece jen přišel!:)

petrzel
28.09.2019 4 z 5

Výborná kniha jen ty její konce......

Veju007
27.09.2019 3 z 5

Tak mám konečně přečteno! Ale bylo to fajn! Duch domu Ashburnů byl teda mnohem víc strašidelnější, tohle byla taková ne-hororová pohádka, ale v dobrém. No uvidíme, jak se autorka vytasí dál, v některých dějových linkách/zvratech se to podobalo Duchovi, ale bylo to moc příjemné čtení.

oolinkaa
27.09.2019 3 z 5

Duch domu byl o dost lepší. Tohle už mi nepřišlo tak hororové, spíše slátanina pro náctileté

Bee240
27.09.2019 5 z 5

Tak mám dočteno a musím říct že mě kniha velmi překvapila. Přečetla jsem jí za dvě odpoledne a můžu říct že byla lepší než Duch domu Ashburnů. Velmi jsem si oblíbila hlavní postavy. Příběh nebyl hororový ale zajímavé to bylo , místo tajemného a starého sídla bylo moc dobře popsané , děj mě vtáhl a knihu jsem musela dočíst co nejrychleji. Příběh byl jasně vystavěný ale chvílemi se to otočilo a nebyla jsem si jistá jak to tedy vlastně bylo. Co se skrývá ve věži mi bylo hned jasné ale vůbec to nevadilo. Zase v knize hraje velkou roly kocour a měla jsem jisté tušení jak to s ním je a měla jsem pravdu , moc se mi líbilo jak si Daniel nakonec vybudoval vztah s obyvately sídla. Kniha byla čtivá a kapitoly rychle ubíhaly , příběh není děsivý ale během dne při čtení mě občas vylekal nečekaný zvuk což se mi moc často nestává , ale dokazuje to jak jsem byla to knihy zabraná.Kdo ještě nečetl rozhodně doporučuji a za mě byla lepší než první kniha od této autorky a doufám že bude další.

Bezkyne9
25.09.2019 5 z 5

Me se kniha moc libila :) S vsudypritomnou laskou ke kockam, starym domum a pohadkovym koncum... Autorka vi, jak na atmosferu a nesetri nas, hned prvni noc se jde na vec :) A ze pribeh zahy pote sklouzl k fantasy? Vubec mi to nevadilo... Postavy mi byly velmi sympaticke a s knihou jsem stravila prijemne dva dny, s mrazenim na posledni strance nevyjimaje :)