Záhada domu Marwicků

Záhada domu Marwicků https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/459164/bmid_zahada-domu-marwicku-DLr-459164.jpg 4 947 253

Strašidelné domy série

Žiju vedle domu, kde straší. Začala jsem mít podezření, že je s gotickým domem něco v nepořádku, když jeho rodina prchla uprostřed noci, děti s křikem a matka uplakaná. Nikdy se nevrátili, aby si odvezli nábytek. Žádná rodina tam nezůstane dlouho. Zvířata se tomu místu vyhýbají. Jednou mi připadalo, že jsem zahlédla ženskou siluetu, jak se prochází jednou z místností v horním patře… ale to bylo nemožné – nikdo tam v tu dobu nežil. Do domu se právě nastěhovala nová majitelka, Anna. Navštívila jsem ji, abych ji před budovou varovala. Nečekala jsem, že se z nás stanou kamarádky, ale osud tomu chtěl jinak. Teď, když se dům u Marwicků probouzí, poprosila mě, jestli bych u ní nezůstala přes noc. Nikdy jsem neměla v plánu se s budovou nebo její pomstychtivou, mrtvou obyvatelkou zaplést. Teď ale musím Annu zachránit… než bude pro obě z nás příliš pozdě.... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Fobos

The House Next Door , 2017

knihomolka27
02.02.2023 3 z 5

(SPOILER) Záhada domů Marwicků byla prostě jednohubka, co jí sníte u někoho na oslavě. Když se vás někdo zeptá jak vám chutnala, tak řeknete, že byla dobrá, ale ne zas tak dobrá, aby vám to stalo za to zeptat se na recept a zkusit si jí uvařit neboli přečíst znovu. A takové z toho mám prost pocity no.

Jako nebudu říkat, že ta kniha byla hrozná, nebo že sem u ní trpěla jako u Fantoma z Blackwoodu. Opět se nejedná o žádné veledílo a Darcy má i lepší, ovšem i horší počiny. Záhada domu je takový přízemnější, komornější příběh, u kterého mi ta komornost ale sedla. No ale co vám budu povídat, krom toho, že tu máme celkem sympatickou a i originální hlavní hrdinku, alias ,, kočičí mámu", sem tam probleskne nějaký ten fajn humor, nebo záchvěv atmosféry viz, třeba panenky atd.- bohužel ten záchvěv není o nic větší než malé rozechvění záclon - no a ten zbytek je prostě opět, celkem solidní bída. Jako zase - čte se to dobře, utíká to neskutečně dobře. Ale ten obsah je zase takový prázdnější, kreativita taky nic moc, je to v mnoha směrech taková hodně unylá duchařina, která kopíruje už tisíckrát řečené a bohužel ještě ne moc dobře, aby to stálo za řeč. Darcy sie umí psát velmi čtivě a dokáže stvořit i zajímavé příběhy a postavy, ale to samotné zpracování už dost pokulhává. Jak říkám, tady mi nevadilo, že je příběh takový prostší a velmi jednoduchý. Jako proč ne, proč to nemůže být jednoduchý příběh o tom, jak u vaší sousedky straší a vy se do toho zapletete taky.... ale opět, nevím no. Anna mi jako postava přišla hrozně nudná, naivní a plochá. Jo byla hodně fajn postava, líbila se mi chemie mezi ní a jejím bratrancem, mimochodem mezi nima byla větší chemie než mezi Lukasem a Annou - nevím proč měla autorka potřebu jakoli je párovat. Duch Helen tu byl sice o něco zajímavější než v jiných autorčiných knihách, a líbil se mi ten nápad, že chránila novou majitelku domu, která měla podobný osud - vlastně jsem si říkala, - jako jo, proč by ten duch taky projednou nemohl být prostě jen zlomený, ale hodný. Jenomže ne, máme tu zas a znovu ducha, který u konce naprosto ztrácí svou identitu, vy ani nevíte jak to teda vlastně s Helen bylo ....prostě on celkově ten konec je prostě mega divnej. To posednutí přide úplně odnikud, je to napsaný hrozně zvláštně, postavy se chovaj napřesdržku, ty konce Darcy prostě zatraceně neumí -jakože vůbec. Ty konce jsou jako poslední rána, a i přesto, že třeba ten začátek a prostředek jsem si ještě docela užívala, tak ten konec mě uzemnil. Prostě ne, takhle se nedělají dobré konce, pod to se prostě podepíšu - ale hlavně, že tu máme srdceryvný konec a nové začátky, NE ....proč to nemůže končit nějak normálně.

Vivienca
27.01.2023 3 z 5

Máte rádi duchařské příběhy, u kterých vás mrazí v zádech a bojíte se zajít si pro jogurt do vlastní kuchyně? Tak to vás Záhada domu Marwicků hodně zklame... Příběh nijak negraduje, "duchařské" výjevy pročtete se stejným klidem jako svůj nákupní seznam a dvě hlavní hrdinky jsou tak ploché a nezajímavé, že je vám celkem jedno, jak to s nimi vlastně dopadne. Za mě velké zklamání, ale protože jsem dostala celou sérii jako dárek, asi mě ještě pár výprav do strašidelných domů čeká... :-)

Stanas513
19.01.2023 4 z 5

Myslím, že je to knížka výborná pro zkrácení dlouhé chvíle. Záhady mě vždy bavily a tak se možná vrhnu ještě na další díly "Strašidelných domů" od Darcy Coates...

lexikon_tf
15.01.2023 5 z 5

Sérii Strašidelné domy jsem si hned oblíbila. Proto jsem se těšila na tento další díl a byla jsem moc zvědavá, jaká duchařina se zde bude odehrávat tentokrát.

Josefina bydlí v ulici vedle domu, ve kterém podle všeho straší. Říká se mu Marwickův dům, podle původních majitelů, kteří dům kdysi obývali. Poslední majitelé však z domu prchali uprostřed noci za podivných okolností, ani pro své věci se už nikdy nevrátili. Dokonce i Josefininy kočky se sousednímu domu obloukem vyhýbají.

A teď se nově do domu stěhuje mladá žena. Josefina, zvědavá samotářka, napeče muffiny a jde novou obyvatelku domu přivítat v sousedství. Je také samozřejmě zvědavá na dům, v němž dosud nikdy nebyla, a který má nechvalnou pověst v širokém okolí.

Josefina a nová sousedka Anna se brzy spřátelí a i Anna si brzy všimne, že s domem není něco v pořádku. Poprosí proto Josefinu, zda by u ní nezůstala přes noc. A pak to všechno začne!

Dál už nebudu prozrazovat, protože jestli máte rádi tyto oddechové duchařské příběhy ze strašidelných domů, určitě si přečtěte i tento. Já si určitě ráda přečtu i další!

Mishi
14.01.2023 5 z 5

Typická Darcy. A právě proto se mi to opět líbilo.

Jessybelle
08.01.2023 4 z 5

Přiznávám, že je to pro mě malinko slabší díl. Občas trochu přitažené za vlasy, nicméně knize nelze upřít čtivost. A také je docela krátká.
Brala jsem to jako oddechovku, a to kniha splnila. Za čas zase další díl.

E.Hyde
02.01.2023 3 z 5

Tak pro mne tentokrát vcelku zklamání. Děj absolutně předvídatelný, žádné velké wau se nekonalo. Z této série řadím k těm slabším. Zatím jako nejlepší hodnotím druhý díl (Craven Manor) protože je jiný než ostatní, není to jak přes kopírák. Pak je ještě hodně povedený Přízraky domů Carrowů.

PS: Už to píši poněkolikáté.. ale taky někoho stejně jako mě rozčiluje, že si hlavní hrdinka v KAŽDÉ knize neustále olizuje rty? :D

Bediczek
02.01.2023 3 z 5

Co bych u knihy vyzdvihnul jako největší plus je její čtivost a taky to jak je krátká. Kdyby byla delší, asi by to už začala být trochu nuda.

wiana82
31.12.2022 3 z 5

Taková rychlá jednohubka:-) Neurazí, nenadchne...U jejích knih nemám nikdy problém se začíst, ale předchozí díly mi přišly lepší.

Carolxc
28.12.2022 3 z 5

(SPOILER) Pořádně nevím, co ke knížce napsat, abych se neopakovala. Přece jen se jedná o jednu spisovatelku a její styl psaní se nemění. Atmosféra nebyla špatná, ale nedokázala mě vyděsit.
Konečný zvrat jsem tušila už za půlkou knihy, tudíž mě konec nijak nepřekvapil. Na druhou stranu jsem s tímhle zakončením neměla problém, jako v předchozí knize.
Co podle mě táhlo knihu byla postava Lukase. Vůbec by mi nevadilo, kdyby byl v knize více. Jedna z těch pro mě zapamatovatelných postav. Hlavní hrdinky byly sympatické, ale nedokázali si mě získat, jako skeptický Lukas.

SPOILER
A konečně nějaká mrtvola! ( Nepočítám samozřejmě duchy ). Asi bych nebyla smířená s mrtvolou na mé zahradě, jako hlavní postavy, ale aspoň někdo umřel . Ač šlo o postavu, kterou by čtenář neměl mít rád.
Pokud si dobře pamatuji, tak jsme společně spočítali dva mrtvé v knize. Ani jedna kladná postava, ale co, každá se počítá! :)
Ač ode mě tohle zní trochu zvláštně. Já, která má ráda dobré konce a těžce nese smrt postav.
KONEC SPOILERU

Shrnutí. Nejsem zklamaná, ani nadšená. Dostala jsem, co jsem očekávala a dokázala jsem odhadnout konec, ale knihu hodnotím dobře.
Střed mezi ostatními knihami.

skipiii
15.12.2022 3 z 5

Tento díl byl trošku slabší než ty předešlé, ale pořád super jednohubka! :)

adabraz
05.12.2022 3 z 5

Tahle knížka se rychle četla, napínavý děj i když předvídatelný. Tak od poloviny knihy člověk lehce odhadne konec. Přesto ale je to fajn oddechovka, při které se člověk sem tam opravdu bojí :).

AraVulpecula
17.11.2022 3 z 5

Zatím jsem s každou knihou ze série Strašidelné domy byla spokojená, ale tenhle díl je rozhodně zatím ten nejslabší. Poměrně předvídatelný (samotné strašení i vztahy mezi postavami) a méně originální, ale možná že kdybych ho četla před ostatními knihami ze série, tenhle díl by se mi líbil víc. V knihovně vypadá moc hezky a čtení nebylo vyloženě utrpení, ale jsem ráda, že mám knihu za sebou.

Magrata15
17.11.2022 5 z 5

Prima horor, musím přiznat, že večer jsem se při čtení dokonce i trošku bála. A závěr hodně překvapil.

NicaCola
29.10.2022 4 z 5

Opět zajímavý příběh, od kterého se nedalo odtrhnout.

Johhanka79
28.10.2022 4 z 5

Klasická Dary. Jako vždy příliš uspěchaný konec, přemrštěný děj. Nereálnost. Nesmyslnost. Prostě klasická Darcy, kterou za to miluji. Kniha se rychle čte:-) Oddychovka:-)

Leník95
24.10.2022 5 z 5

Pátá kniha ze série. Člověk si řekne, že ho už nic nepřekvapí. Pravdou je, že knihy jsou na stejné téma a najdete tam i stejné znaky jako v ostatních dílech. Ale i tak dokáže autorka překvapit a mrazí vás z toho příběhu. Chvíli jsem měla i podezření, že Anna má nějaké tajemství a je vlastně "ta špatná". Styl autorky jsem si prostě zamilovala a je to rychlé čtení, které ale číst o samotě a ve tmě nedoporučuji.

trollkvinna
23.10.2022 2 z 5

(SPOILER) Od knihy jsem bůhví jaké očekávání neměla. Už jsem pár knih od Darcy četla, tak jsem to trochu tušila, že z toho nebudu úplně odvařená. Ale chtěla jsem nějakou rychlovku a něco ne úplně náročného. A to jsem dostala. Možná až moc. Neměla jsem ani husí kůži nebo nepříjemný pocit. Prostě to bylo pro mne takové jalové. Hlavně musím kroutit hlavou nad vyřešením situace s bývalým přítelem Anny. Jakože cože?? Jakože vážně?? A hlavně tyhle nekonečný happy endy. Pojďme si v klidu udělat malej piknik u místa, kde je zakopanej můj bývalej. Pohodička.
Asi se spíš nad tím i trochu směju.
Nu což, prostě asi Darcy Coates.

Sybelle
20.10.2022 4 z 5

Má první kniha od této autorky. Už dlouho jsem na ni chystala. Bylo to příjemné překvapení. Kniha není zbytečně dlouhá, děj je svižný, postavy dobré. Chvíli jsem váhala nad věkem Josefiny, ale jen chvíli. Rychle jsem si zvědavou majitelku tří koček oblíbila :). Určitě zkusím i další knihy.

Kaik
15.10.2022 3 z 5

Nenáročná nenápaditá duchařina. Jako oddechový proklad mezi obtížnějšími tituly dobré. Nebylo to naštěstí dlouhé a hodilo se mi to do výzvy. A dozvěděl jsem se něco o pečení koláčů.