Záhada domu Marwicků

Záhada domu Marwicků https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/459164/bmid_zahada-domu-marwicku-DLr-459164.jpg 4 952 253

Strašidelné domy série

Žiju vedle domu, kde straší. Začala jsem mít podezření, že je s gotickým domem něco v nepořádku, když jeho rodina prchla uprostřed noci, děti s křikem a matka uplakaná. Nikdy se nevrátili, aby si odvezli nábytek. Žádná rodina tam nezůstane dlouho. Zvířata se tomu místu vyhýbají. Jednou mi připadalo, že jsem zahlédla ženskou siluetu, jak se prochází jednou z místností v horním patře… ale to bylo nemožné – nikdo tam v tu dobu nežil. Do domu se právě nastěhovala nová majitelka, Anna. Navštívila jsem ji, abych ji před budovou varovala. Nečekala jsem, že se z nás stanou kamarádky, ale osud tomu chtěl jinak. Teď, když se dům u Marwicků probouzí, poprosila mě, jestli bych u ní nezůstala přes noc. Nikdy jsem neměla v plánu se s budovou nebo její pomstychtivou, mrtvou obyvatelkou zaplést. Teď ale musím Annu zachránit… než bude pro obě z nás příliš pozdě.... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Fobos

The House Next Door , 2017

katerina3502
29.07.2023 4 z 5

Není to vyloženě horor, trochu mrazivé a tajemné, ale spíš oddechovka s happyendem. Čte se to samo a člověk u toho vypne, na dovolenou u moře super čtení...

m2056
19.07.2023 3 z 5

Průměr už když to člověk čte má tušení jak to dopadne bohužel připadají mě knihy série za hodně podobné.

hana17.1.
18.07.2023 4 z 5

Začínají mi knihy Darcy Coates připadat všechny se stejným scénářem... Strašidelný dům, duch, šťastný konec, všichni přežijí... Ale příjemnou změnou byla změna perspektivy, kdy se příběh odehrává sousedce a ne přímo hlavní aktérce, což vítám. Každopádně kniha se čte velmi dobře a byla to docela kvalitní duchařina.

Luna7
19.06.2023 4 z 5

Již má šestá kniha z této série. Je to klasická Darcy Coates. Strašidelný dům, duchové a happyend, což mě pořád nepřestává bavit. Avšak tato kniha se mírně liší od ostatních a to ich-formou a tím, že dům není někde na samotě, ale nachází se na obydlené ulici (ne, že by to něčemu pomohlo :)). Určitě někdy půjdu i na další díly, které pořád přibývají.

twiggynka
13.06.2023 4 z 5

Pro mě jsou knihy o strašidelných domech od Darcy Coates odechovky, které neurazí. Její příběhy mě baví.

sipkulka
03.06.2023 2 z 5

Tenhle díl se moc nepovedl, příběh nic moc extra, napsaný horkým perem. Postavy nesympatické, děj málo promyšlený celkově jedna z nejslabší knížek od Darcy.

RadimB.
30.05.2023 4 z 5

Darcy je výborná spisovatelka. Popisy starých domů a navození atmosféry umí na výbornou. Příběh začíná pozvolna a postupně nabírá na tempu, když už jsem myslel, že je konec tak do posledních třech kapitol se ještě vmačkala další zápletka. Co vydrželi dvě hlavní hrdinky už mě přišlo místama až moc. Normální člověk už by ležel s očima v sloup a oni jedou joo řezná rána na boku obličej mrtví paní domů mě ze zadu objímá pohoda trošku jsem se z toho opotila. Celkově jsem se opět bavil :)

lucia0482
29.05.2023 3 z 5

(SPOILER) Opäť musím konštatovať, že sa to rozbehlo dobre, páčilo sa mi, ako sme postupne spoznávali osudy oboch hlavných hrdiniek i ducha. Dej konečne vyzeral podľa môjho gusta. No a potom sa to zasa pokazilo,lebo v Darcyných knihách duchovia nikoho neprekvapia a chcú sa s nimi kamošiť. Ďalší happyend bol už aj na mňa príliš. Nepochopiteľné je,že knihy autorky sú označené ako horor. Horor je iba to,že sa ich snažím dočítať do konca. Stále čakám, že príde niečo tak super ako Duch domu Ashburnů, ale začínam pochybovať.

marta14
24.05.2023 5 z 5

Jsem hrozný strašpytel, každopádně si občas přečtu i takovýto žánr. Tato autorka je pro mě ideální, protože je to trošku mrazivé čtení, ale nic vyloženě děsivého, u čeho bych se bála v noci chodit po tmě... Navíc ta čtivost je skvělá.

Barbanka
17.04.2023 5 z 5

Kniha mě bavila, mám ráda tajemné příběhy, kde figurují duchové a temné síly. Hned od začátku to mělo spád, nešlo se odtrhnout :)

katallinka
12.04.2023 5 z 5

Skvělá duchařina! Kniha se četla v podstatě sama a já jsem se u ni hrozně bála. Obě hlavní hrdinky byly dost zvláštní, ale i tak jsem si je oblíbila.

deedulka
23.03.2023 4 z 5

Další povedená duchařina od autorky. :) Pro strašpytle jako já, je tahle míra strašidelnosti tak akorát. :) Kniha se čte hrozně rychle. Člověk se do ní zakousne a nepustí až do konce. Jen nerada jsem ji odkládala, abych šla spát a mrazivý pocit mi vydržel i při usínání. :-)

Lenkys
17.03.2023 5 z 5

Tento díl mě bavil dokonce o něco více, než třeba Přízraky domu Carrowů. Knihu jsem přečetla takřka jedním dechem a příjemně jsem se u ní bála.
Ženské hlavní postavy mě bavily a moc se mi zamlouvala i Aninna práce a záliba v předělávání panenek, zajímavý nápad.

Ketrin.TR
16.03.2023 3 z 5

Darcy má v sérii Strašidelných domů dobře našlápnuto, ale tady krapet ťápla vedle. Psát umí, o tom není pochyb, stránky vám ubíhají před očima raz dva. Téma a příběh by taky nebyl špatný, ale ani trochu jsem se nebála! A to já mám u jejích knížek ráda! Když si vzpomenu jak jsem se při Ashburnech bála jít v noci na záchod a podívat se do zrcadla, tak tady na nějakou husinu a děsivý přechod přes noční byt, zapomeňte. Celkově ani postavy mi nějak moc nesedly, jejich sbližování bylo fajn, ale zbytečně se tím příběh vlekl. Tak doufám, že až se pustím ještě do těch jejích pár knížek, co mi zbývají, že budu víc spokojená.

MirkaHas
12.03.2023 4 z 5

Zajímavá, začala jsem ji číst kvůli čtenářské výzvě a přečetla velmi rychle..

Markéta.
03.03.2023 4 z 5

Moc fajn oddechová četba. Když chce člověk odpočívat je to ideální kniha.

Diggitty
01.03.2023 2 z 5

Mám ráda Darcy, ale tuhle knihu zatím považuji za její nejslabší (zatím se prokousávám Strašidelnými domy). Je opět čtivá, jen mi tam neustále něco chybělo. Předchozí díly se mi libily víc.

Pog
26.02.2023 4 z 5

Musím říct, že oproti minulým dílům zde nastalo mírné zlepšení a až do toho hloupého konce jsem neměla pocit, že čtu totální hovadinu a dokonce jsem se místy i bála. Nejraději mám vždy tu část, kde postava odkrývá historii domu, to autorka umí psát velmi poutavě. Určitě je ale ještě co zlepšovat a možná je načase i zpracovat na postavách, protože jsou vždycky všechny stejné. Nebýt směšného konce, jako vždy, dala bych lepší hodnocení.

HockeyGirl
25.02.2023 4 z 5

Záhada domu Marwicků je jedna z těch knížek, které jsou od Darcy nejlepší. Zatím jsem moc knížek nečetla, ale tato je asi zatím ta nejlepší. Klasický hororový děj, kdy sousedka, která se přestěhuje do strašidelného domu pozná Jo, která bydlí ve stejné ulici. Jo se se sousedkou Annou seznámí a začnou tak zjišťovat, co se v domě děje a proč předchozí rodina odjela tak narychlo a už si ani nepřijeli pro své věci. Dívky se potkají s Helen, zlým duchem domu, kde sama žila s manželem a po nich je také dům pojmenovaný. Duch řádí víc a víc a dívky se snaží ho z domu dostat, nakonec se to podaří a dům je tak od Helen, osvobozen. Skvělá knížka a četla se sama.

ELENtheKNIHOMOL
14.02.2023 3 z 5

Nebylo to špatné, po předchozí knize to byla rozhodně změna k lepšímu,ale proč proboha už někdo Darcy neřekne, že horor nemá vždy končit "šťastně až na věky".Její knihy by měly být spíš řazeny jako Young Adult horor.Protože pokaždé když v jejím příběhu hrozí,že by Vám mohla začít naskakovat husina, tak to Coates utne, jakoby se bála, že čtenáře moc vyděsí.
Na druhou stranu jsem ráda, že tentokrát to bylo opravdu pojato duchařsky. Darcy sice neumí vystrašit, ale určitě umí dobře vyprávět, takže stránky Vám mizí pod rukama ani nevíte jak.
Závěr byl sice předvídatelný, ale už daleko lépe uchopitelný a uvěřitelný než v předchozích knihách.