Záhada domu Marwicků

Záhada domu Marwicků https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/459164/bmid_zahada-domu-marwicku-DLr-459164.jpg 4 958 253

Strašidelné domy série

Žiju vedle domu, kde straší. Začala jsem mít podezření, že je s gotickým domem něco v nepořádku, když jeho rodina prchla uprostřed noci, děti s křikem a matka uplakaná. Nikdy se nevrátili, aby si odvezli nábytek. Žádná rodina tam nezůstane dlouho. Zvířata se tomu místu vyhýbají. Jednou mi připadalo, že jsem zahlédla ženskou siluetu, jak se prochází jednou z místností v horním patře… ale to bylo nemožné – nikdo tam v tu dobu nežil. Do domu se právě nastěhovala nová majitelka, Anna. Navštívila jsem ji, abych ji před budovou varovala. Nečekala jsem, že se z nás stanou kamarádky, ale osud tomu chtěl jinak. Teď, když se dům u Marwicků probouzí, poprosila mě, jestli bych u ní nezůstala přes noc. Nikdy jsem neměla v plánu se s budovou nebo její pomstychtivou, mrtvou obyvatelkou zaplést. Teď ale musím Annu zachránit… než bude pro obě z nás příliš pozdě.... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Fobos

The House Next Door , 2017

jiri77
19.07.2021 4 z 5

Další velmi čtivá a napínavá kniha ze série '' Strašidelné domy''.
Opět skvělé odpočinkové až horrorové počteníčko. Ne že bych se zrovna bál, ale popis prostředí a nadpřirozené postavy je velmi dobrý.
Autorka mě velmi baví a určitě si něco od ní rád přečtu.

jarmila7388
14.07.2021 3 z 5

Moderní pojetí hororu nebylo to zlé.Čtive škoda,źe se nemohli zapojit víc do toho dějů sousedi.Aby to bylo víc napínavé a hororové.

Areska7
10.07.2021 5 z 5

Všechny knihy z této série mám přečtené, žádná vyloženě nezklamala a tahle byla určitě pro mne jedna z těch lepších. Milá duchařinka, u které jsem byla místy napjatá jak kšandy a těšila jsem se z každé stránky :-)

Enehy
09.07.2021 3 z 5

Co dodat. Pokud toužíte po něčem hodně čtivém, jednoduchém příběhu a nevadí vám předvídatelnost, vybrali jste správnou knihu. Ač bych některé duchařiny před spaním nečetla, s touhle "záhadou" to bylo víc než v pohodě :-)

daniela7398
08.07.2021 4 z 5

Na tomhle dílu je nejlepší prvek té samoty hrdinky a toho, že nejde přímo o její dům. Dalo se s tím víc vyhrát, ale i tak tam byly velice poutavé momenty. A hezké téma přátelství dvou žen, které pro sebe mají pochopení.

Sarka25
07.07.2021 5 z 5

Darcy me opět nezklamala, pri čtení jsem mela husi kuzi až na zadku a k tomu chut na brownies. Příběh byl čtivý, knihu jsem přečetla hned.

Noctua8
02.07.2021 3 z 5

Krátká, svižná duchařina. Ze začátku nic neslibuje a tváří se nenápadně, ale nakonec přece dojde i na nějaké to napětí a mrazení v zádech. Na chvilku. Řekla bych, že ze série Strašidelných domů je tak nějak uprostřed.

Ookmalej
29.06.2021 3 z 5

Jako čtení na dovolenou je tahle duchařina ideální. Už jsem si zvykla v knihách od Coatesové nehledat příliš logiku nebo alespoň trochu uvěřitelnosti, takže ji nadobro zařazuju do "odpočinkové četby". Četlo se to svižně, děj nestagnoval.

muchomurka
28.06.2021 3 z 5

(SPOILER) Čtení to bylo opět rychlé, ale takové unylé. Ač se tam toho dělo spousta, přišlo mi, že se nic neděje.
Námět to byl zajímavý, kapičku maličkou strašidelné to bylo, ale dalo se z toho vytřískat mnohem mnohem víc. Hodně mi vadilo odbyté pátrání a vysvětlení, co se Helen stalo a proč tam strašila. Odbýt to jedním rozhovorem se sousedkou a pak nějakou zprávou, kterou našly ve sklepě a zběžně ji prolítly, to mi nestačí. Toto mi na tom celém příběhu vadilo nejvíc. Přitom sama Josefína se do domu vetřela, že ji to strašně zajímá a pak nic?
A ještě by mě zajímalo, z čeho Josefína žila, do práce nechodila, jen neustále pekla (a ať upekla cokoliv a následně to někam nesla, byl z toho u návštěvy najednou jakýsi chlebíček).
Škoda, vypadalo to zajímavě a těšila jsem se na čtení, ale nemastné neslané. Tak třeba to vyjde příště.

Duchoslp
27.06.2021 4 z 5

Takové pohodové čtení na jedno nebo dvě odpoledne. Kdo má rád sérii Stopy hrůzy přijde si na své.

Lucijáš276
22.06.2021 5 z 5

Sice opět dávám knize 5*, ale rozhodně souhlasím s jedinci, kteří tvrdí, že se jedná pomalu o nejslabší díl. S tímto názorem ač nerada opravdu souhlasím. Knihy od Darcy mi ve většině případů alespoň částečně naháněly hrůzu. (Ano, jsem posera, takže mi stačí opravdu málo.) U této knihy tomu bohužel tak vůbec nebylo, což jsem se sama divila. Každopádně se opět krásně a sama četla. Kapitoly byly krátké a končily stylem, že to čtenáře nutilo číst dál. Postavy ušly. Hodnotila bych 4* + 1* za obálku. :)

elena2054
20.06.2021 4 z 5

Kniha se mi líbila, vyhovovalo mi, že jsem *vypravěčka*.
Jen mi vadila tak nějak ta morální stránka.

Lucy
19.06.2021 5 z 5

Kniha se mi líbila. Přečteno za jedno odpoledne, dobré třeba na dovolenou. Je pravda, že není tolik hororová, jako jiné od autorky, občas trochu přitažené za vlasy, ale jinak se kniha čte velmi dobře.

Teryky
14.06.2021 5 z 5

Knížka u které jsem se opravdu balá.
Doporučuji, skvělá ducharina

NikiGrouse
11.06.2021 3 z 5

Tato kniha ze série strašidelných domů mě celkem zklamala. Děj už byl překombinovaný ( dům z ničeho nic ovládl celou ulici? Uff..), postavy divné a děsivé to nebylo ani omylem :-/. Škoda. Jinak mám knihy od Darcy moc ráda, všechny jsou čtivé a ostatní knihy o strašidelných domech opravdu strašidelné :-)

Nixa
10.06.2021 4 z 5

Tuto sérii se strašidelnými domy mám moc ráda a i tato kniha se mi líbila.
Hlavní hrdinka mi byla sympatická. Měla tři kočky a pořád něco pekla :)
Josefína žije vedle domu ve kterém prý straší. Jednou v noci je Jo svědkem útěku celé rodiny. Rodina odešla ve spěchu a nikdy se nevrátila ani pro své věci.
Když se nastěhuje nový nájemník, Josefína je zvědavá a jde mladou ženu pozdravit.
S Annou si padnou do oka a když se v domě opět začne dít něco zvláštního, chce jí pomoct a později si je jistá, že jde Anně o život.
Skvělý duchařský příběh. Kniha je čtivá, napínavá a mrazivá. Možná jedna situace v knize se mi nelíbila a proto dávám jednu hvězdu dolů.

Kathy77
07.06.2021 5 z 5

Mám ráda napětí a záhadné příběhy a proto jsem ze zvědavosti sáhla právě po této knize. Je pátou z edice strašidelných domů a bavila mě od první stránky. Krátké kapitoly mi vyhovovaly a děj se neustále posouval. Za mě fajn víkendové čtení a naprostá spokojenost. Nic drastického, ale příjemné mrazení bylo. Určitě sáhnu i po ostatních - opět ze zvědavosti.

kanitsuj
07.06.2021 2 z 5

(SPOILER) Bohužel musím souhlasit, že toto je nejméně zajímavý díl série. V podstatě se v něm nic moc neděje - týraná žena se nastěhuje do domu, kde straší duch ženy s podobným příběhem a vše dobře dopadne. To je v kostce vše.
Spousta otázek zůstala nedořešených, například ty kosti domácích mazlíčků pod stromem v zahradě mi stále vrtají hlavou:-) Jediné, co mne zaujalo, byla pasáž, v níž se obyvatelé okolních domů dostali pod vliv kletby. V tomto bodě získal děj nečekané grády, ale o tři stránky dál je zase ztratil. Pro milovníky této série je to jistě příjemné čtení, ale mnoho od něj nečekejte.

Basta1912
05.06.2021 2 z 5

Za mě nejslabší z příběhů :( Nudný děj, nesympatické postavy.

Monni
03.06.2021 5 z 5

Tato kniha byla ze série strašidelné domy určitě nejlepší (ovšem jen podle mého názoru). Kniha krásně utíká a čte se téměř sama. Kapitoly mají podle mě ideální délku a nutí číst dál a dál. Autorčin styl psaní mi prostě sedl a rozhodně budu číst i její další díla, která vyjdou. Těžko říct, zda byla kniha lepší než Kořist. Proto to raději srovnávat nebudu. Každá je úplně jiná, ale obě jsou super.