Duchové rodiny Folcroftů

Duchové rodiny Folcroftů https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445694/bmid_duchove-rodiny-folcroftu-bun-445694.jpg 4 1159 322

Strašidelné domy série

Když jejich matka po havárii skončí v nemocnici v kómatu, Tara s bratrem Kylem jdou bydlet k prarodičům, které nikdy předtím neviděli. May a Peter Folcroftovi se zpočátku zdají být vřelí a okouzlující a jejich velký dům, schovaný v horách na kraji lesa, působí idylicky. Do té doby, než se začnou dít divné věci. Poté, co bouřka přeruší telefonní vedení, se i May začne chovat podezřele. Tara s Kylem se snaží předstírat, že se svými prarodiči tvoří spokojenou rodinku, ale zdánlivě prázdný deník spolu s jednou ze zamčených místností odhalí stopy vedoucí k pátrání po neodpustitelných lžích a tajemstvích, které se k příběhu rodiny Folcroftových vážou. A duchové začínají být neklidní...... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Fobos

The Folcroft Ghosts , 2017

richard7959
03.10.2020 3 z 5

Kratší a svižnější počtení. Nenadchlo jako Ashburn, nezklamalo jako nesmyslné a patetické Carrow. Panty a dveře tu zase vrzají a vrzají v každém pátém odstavci (nevím, jestli je to překladem nebo autorka kdykoliv má příležitost, miluje zdůrazňování toho, že dveře klapou a vrzají v pantech). Začátek příběhu zajímavý, postavy sympatické a uvěřitelné, popisy tajemného prostředí malebné - je z toho cítit nostalgie a sem tam příběh lehce zahraje na znepokojivou strunu hororového žánru. Konec knihy už tradičně úsměvně přehnaný, v tomto díle u uspěchaný, stále se ve finále jede podle stejného vzroce, objevují se nesrovnalosti v ději atd atd. Slabých 60 %.

petule1
03.10.2020 1 z 5

Nejslabší kniha od autorky - velké zklamání

nikiss76
03.10.2020 3 z 5

Knihu jsem dostala jako dárek a jelikož jsem o autorce již slyšela, ale neměla jsem možnost si od ní nic přečíst, tak jsem dlouho neváhala a pustila se do čtení a po jednou dni bylo hotovo. Po dočtení mám celkem rozporuplné pocity. Nejprve mě zarazilo, že kniha je poměrně krátká (necelých 200 stran), ale především mi přišla trochu odbytá, chyběla tomu propracovanost a větší popisnost. Do teď vlastně ani netuším, jak Tara a Kyle vypadají, nevím zda to bylo autorčiným záměrem nechat čtenáři prostor pro představivost, mě se však tímto do vkusu netrefila. Příběh nebyl špatně vymyšlený, zvědavost mne nutila číst dál a dál, ale než hororová tvorba mi to už přišlo spíše jako fantasy s duchy ve vedlejší roli.
Už podle názvu dalších autorčiných knih mám obavu, že vše bude naprosto podle stejného scénáře - strašidelný dům stojící na podivném místě, hlavní hrdina/hrdinové, nevysvětlitelné události spojené s hrůznou minulostí/tragédií, duchové. Přijde mi to vcelku bez fantazie a nějak neoplývám touhou číst něco dalšího, jedna kniha asi pro představu stačila.

AndulinaU
02.10.2020 3 z 5

Nebyla to špatná knížka. Čekala jsem duchy, ale byly zde jen jako kulisa, to mě trochu zklamalo. Nápad a příběh se mi ale líbily. Hvězdičky strhávám za to, že jsem doufala, že opět budou duchové v hlavní roli a že knížka byla až moc krátká, četla se dobře, takže za necelý den už zase nemám co číst :D

kanitsuj
30.09.2020 4 z 5

Pro mne určitě nejlepší příběh od této autorky, ačkoli šlo více o thriller než o horor a skutečně děsivých situací v něm bylo méně než v předešlých knížkách.
POZOR NÁSLEDUJE TROCHU SPOILERU!!! Je to taková mrazivá pohádka o Jeníčkovi a Mařence ve spárech staré čarodějnice. V závěru trochu pokulhává věrohodnost celé věci, kdy si po zvládnutí emotivně hodně vypjatých situací děti udělají téměř piknik na hrobech svých trýznitelů, zatímco jiní by pelášili z této noční můry co nejdříve pryč, ale autorce to odpouštím, protože příběh je čtivý a o překvapení v něm také není nouze:-)

Susan94
30.09.2020 2 z 5

Toto byla nejslabší kniha autorky. Krátké a musím říct, že celkem odbyté. Žádná skvělá zápletka, duchovno jen na opravdu málo stránkách... Pro mne rozhodně zklamání.

Ladyhawke1983
30.09.2020 3 z 5

Příběh je úplně jiný než v předchozích románech (což je příjemné), kniha je čtivá. Autorka si opět našla způsob, jak hlavní hrdiny odstřihnout od civilizace a telefonů.
Bohužel teď musím zmínit i negativa. Ze všech čtyřech románů, které vyšly v češtině, tento mi přišel nejslabší. Byl psaný jednoduchým stylem, jakoby snad reflektoval věk hlavních hrdinů. Není ani publikovaná mezi prvními díly Darcy Coates - možná ji však psala v mladším věku. Příběh ani nejde moc do hloubky, Tara s Kylem nemusí dělat dlouhé vyšetřování, postupné zjišťování informací...prostě bum a všechno je vyřčeno téměř najednou.
Věřím, že každému se ne všechno podaří, a další díla budou opět ve skvělé kvalitě.

Jana77
29.09.2020 3 z 5

Jsem zklamaná. Atorčiny knihy mám moc ráda, ale tato? Bez nápadu, bez gradace, nuda.

Nedelim_se
29.09.2020 5 z 5

Velké těšení a očekávání po předchozích třech dílech. Předobjednávku jsem udělala snad mezi prvními. Po vyzvednutí knihy bum, první zklamání. Tenké :-( 193 stran.
Samotný příběh má obrovský potenciál a určitě na nejméně 400 stran. Toto bylo zmatené, rychlé, zhuštěné. Nicméně ano, zhltla jsem to za dvě hodiny. Ta paní mě prostě baví a snad si to příště napraví.

Zmitko.m
28.09.2020 5 z 5

Naprosto skvělý příběh..Celý děj krásně gradoval, byl mrazivý a trochu se zřejmě inspiroval Psychem od Hitchcocka..Fakt skvělé dílo, obzváště ti staroušci May a Peter byli ooopravdu dobře napsaní, byli tak strašně hodní a přívětivý, až z nich šel strach...Kniha mnohem, mnohem lepší než Přízraky

castkov
28.09.2020 4 z 5

Začátek sice nic moc, ale pak se to pěkně zvrtne.

Wisha
27.09.2020 1 z 5

Bída. Nic jiného na tuto knihu říct nemůžu a láme mi to srdce, protože předchozí tři knihy byly vážně skvělé. U téhle jsem se nebála, postavy se chovaly naprosto nereálně, reagovaly nesmyslně a celý příběh byl hrozně nesmyslný a nedomyšlený. Vážně mě to mrzí, protože Ashburn, Craven Manor i Carrow opravdu miluju a bála jsem se u nich, ale u Folcroftů jsem se ani nebála, ani mě čtení netěšilo. Neuvěřitelné zklamání.

hana4834
27.09.2020 2 z 5

Mám rada autorcin styl psaní. tato poslední kniha me ale zklamala. Příběh je takoví jalovi oproti předchozím příběhem

nada3314
26.09.2020 5 z 5

Další skvělý duchařský příběh, který mě po celou dobu držel v mírném napětí. Prima čtení na víkend. Darcin styl psaní mi sedí a čtu její knihy moc ráda.

Lucie311
26.09.2020 5 z 5

Kniha čtivá,napínavá . Dobrý příběh. Konec překvapí. Duchařiny méně než u ostatních dílů ale i tak pěkné. Škoda jen že má málo stran. Jinak vše super.

Adél784
26.09.2020 5 z 5

Stejně skvělá jako předchozí díly o strašidelných domech.
Kniha je čtivě napsaná, ma krátké nadepisovane kapitoly.
Mohla byt delší, má pouze 200 stran.
Za mě ale od autorky pořád vedou Přízraky domu Carrowů.
5/5 doporučuji.

Falda
26.09.2020 4 z 5

Prozatím nejslabší díl a taky nejkratší :/ Moc jsem se na knihu těšila, ale nic moc. Každopádně i tak přečtena jedním dechem a námět dobrý. Těším se na další!

YenMaja
26.09.2020 3 z 5

Na další knihu Darcy jsem se moc těšila, nicméně za mě zatím nejslabší díl celé série, chyběla tomu ta pravá duchařská atmosféra a napětí. Dílo bych hodnotila spíše jako oddechovku na jeden večer.

Domisek1
25.09.2020 5 z 5

Kniha se četla velice dobře a rychle. Jen škoda že byla kratší než ostatní. Ale opět byla napínavá i strašidelná.

Sarka25
25.09.2020 5 z 5

Knížka byla opravdu moc pěkna a čtivá. Přečetla jsem ji za jeden den. Darcy mě opět nezklama jen by ty knížky mohla psát delší :) Rozhodneě se u toho nebudete nudit a prestat číst taky skoro nejde jak je to napivané a nečekané. Tak snad bude bvrzy zase další.