Duchové rodiny Folcroftů

Duchové rodiny Folcroftů https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445694/bmid_duchove-rodiny-folcroftu-bun-445694.jpg 4 1159 322

Strašidelné domy série

Když jejich matka po havárii skončí v nemocnici v kómatu, Tara s bratrem Kylem jdou bydlet k prarodičům, které nikdy předtím neviděli. May a Peter Folcroftovi se zpočátku zdají být vřelí a okouzlující a jejich velký dům, schovaný v horách na kraji lesa, působí idylicky. Do té doby, než se začnou dít divné věci. Poté, co bouřka přeruší telefonní vedení, se i May začne chovat podezřele. Tara s Kylem se snaží předstírat, že se svými prarodiči tvoří spokojenou rodinku, ale zdánlivě prázdný deník spolu s jednou ze zamčených místností odhalí stopy vedoucí k pátrání po neodpustitelných lžích a tajemstvích, které se k příběhu rodiny Folcroftových vážou. A duchové začínají být neklidní...... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Fobos

The Folcroft Ghosts , 2017

LaInSe
21.10.2020 3 z 5

Stále je to ta čtivá Darcy, kterou člověk přečte jedním dechem. Ovšem tohle mělo až moc rychlý spád. Myslím, že by kniha mohla mít více než 200 stran, potenciál udělat to napínavější tam rozhodně je. Díky tomu rychlému sledu událostí si člověk úplně nemohl vychutnat tu pravou děsivou atmosféru. První dvě třetiny knihy je to opravdu šup šup a člověk nemá moc čas to správně prožít. Ovšem konec byl tedy skvělý. Tu hrůzu jsem si užila alespoň tam. :-)

mynonka
20.10.2020 3 z 5

Slabší než předchozí kniha, ale pořád se to dobře četlo. Skvělá oddechovka.

petrzel
19.10.2020 5 z 5

Tento díl se mi líbil nejvíc. Bylo to napínavé ,ale ne tak přehnaně vymyšlené jako minulé díly. Tomuto bych i uvěřila ,že by se mohlo stát.

jankaander
18.10.2020 5 z 5

Pěkné, ale byla to rychlovka a předešlé byly víc napínavé, presto zustanu věrná.....

Kopec91
18.10.2020 4 z 5

Po nehodě Tařiny a Kylovy matky je paní Jenningsová (matčina kamarádka) odveze k babičce May a dědovi Peterovi - o kterých ale Tara s Kylem nikdy neslyšeli. Babička s dědou se zdají být fajn, jsou starostliví a bydlí ve velkém domě někde v lese dál od města. Jak už to tak ale bývá, nic ale není tak jak se na první pohled zdá.

Necelých 200stran přečteno za 3 hodiny. Je čtvrt na 3 ráno a já přemýšlím, co o této knize napsat. Tara i Kyle byli velmi odvážní a moc se mi líbil jejich vztah. Po velkou většinu knihy mě doprovázel ten správný pocit, který jsem od této knihy čekala. Četla jsem, že některým přijde, že je konec uspěchaný - mně ale docela vyhovoval (tedy zase jako v Carrow se mi zdál trošku přitažený za vlasy, ale to už je asi autorčin styl). :)
Za sebe můžu doporučit. Myslím, že je to jedna z lepších knih autorky.

Nikola_
16.10.2020 5 z 5

Kniha se mi líbila, stejně jako předešlé, ale myslím, že by si zasloužila více stran.

Ellinek
16.10.2020 2 z 5

Neslané, nemastné. První knihy jsem ještě docela dokázala přijmout, ale zdá se mi, že autorka s postupem času úplně neví, co by měla s příběhem udělat.

Oceňuji, že se tentokrát setkáváme s mladými hrdiny, to je alespoň pro mě něco nového. Ale že by si knížka udržela alespoň trochu toho napětí, na jaké jsem byla zvyklá, se říct nedá. Přečetla jsem, zavřela jsem, konec. Žádné emoce, žádný prožitek, nic. Prostě příběh. Dům byl sice opět krásně popsaný, ale ani to celkový dojem moc nezachránilo. Možná by knize slušelo větší rozpracování, ale v konečném součtu mi vlastně ani nevadí, že byla tak krátká, aspoň jsem to měla rychleji za sebou. Nic převratného se v příběhu neděje, jakmile se objeví náhrobky, je jasné, kam to všechno směřuje, protože Darcy se drží stále stejných vzorců a zvratů, kterými se snaží překvapit, ale jakmile si uvědomíte, jak se to všechno opakuje, už vás to nepřekvapí. Stále je to ovšem čtivé, o tom žádná. Připomíná mi to Selekci. O ničem, vůbec mě to nebaví, ale z nějakého nepochopitelného důvodu mě to nutí část dál. A stejně kvůli obálkám budu sbírat další díly!

foxi_ii
15.10.2020 3 z 5

Když se do nějaké knihy pouštím, sem tam si tu něco přečtu. Tentokrát jsem nejspíš udělala dobře, protože jsem nebyla tak zklamaná jako ostatní.
Ano o duchy se tu skutečně nebude jednat tolik, jak bych čekala, ale je tu jedna kapitola v knize, která se jmenuje PŘÍZRAKY a to mi přijde, že knihu vystihuje. A když se nad tím zamyslím ještě víc, tak duchové by na tu moji metaforku sedli taky.
Takže pokud se do knihy chcete pustit, těšte se na příběh, který není o úplně tak normální rodince a bude to si myslím v pořádku.
Co je škoda, že kniha není o trochu delší, myslím si že by si to zasloužila. Konec je opravdu moc rychlý.
Rozhodně chci od autorky ještě něco přečíst, tentokrát si ale nechám poradit :).
3,5*

Dzuda
14.10.2020 2 z 5

Nejslabší z doposud vydaných... příběh sice popisem některých scén mi přijde líp popsaný, než v předchozích dílech, víc strašidelný. Ale celkově příběh jako z pohádky...

Čím dál více mi tyto knihy připadají místo hororu jako strašidelné knihy pro mládež. I tím, jak končí... nicméně šíleně dobře se čtou! :) na odreagování parádní výběr!

Monkas1
14.10.2020 5 z 5

Doporučuji

Adris
10.10.2020 3 z 5

Tak trochu jako Jeníček a Mařenka.

Po havárii své matky jsou sourozenci Tara a Kyle nuceni zůstat u prarodičů, které nikdy neviděli, neboť s nimi jejich matka zpřetrhala vazby. Vlastní dům nad městem, pod horami, kde žijí soběstačně úplně sami. Za jejich přívětivými úsměvy a starostí se však skývá nejedno tajemství. V domě jsou slyšet divné zvuky a z okna vidět divné postavy. Co se to tu děje? A co se stalo meziprarodiči a maminkou? To se dozvíte na necelých 200 stránek v sympatické.. v podstatě novele (?) od Darcy Coates, která je známá svými duchařskými příběhy:).

Mně se i tento příběh líbil! Stále vnímám za nejslabší první díl. Tento měl tak trochu atmosféru jako druhý díl, a ten mám nejradši:). Taková pohádková, duchařská záležitost. Nezvyklý je tento díl v tom, že hlavní postavy jsou nezletilé děti. Vždycky čekám, jak si autoři poradí při "odstraňování" kontaktu spojení s okolím (často padá strom na telefonní vedení nebo na odlehlých místech nefunguje signál :D ).

petrarka72
10.10.2020 3 z 5

Takový slabší viktoriánský příběh o hodných dětech a podivných přízracích. Darcy Coates je knihu od knihy otřepanější.

Ajuszka
10.10.2020 4 z 5

Trošku slabší než předchozí díl, ale i tak se mi to hodně líbilo. Přečetla jsem to asi za 3 hodiny, takže taková příjemná oddychovka. Duchařiny je tam, oproti předchozím knihám, poněkud málo, tak se člověk ani moc nebojí. Ale příběh to byl pěkný, určitě doporučuji přečíst :)

kolacky
07.10.2020 3 z 5

Hm... předchozí knížky měly zajímavější děj. Když mám duchařský příběh, mělo by se v něm duchy od začátku jen hemžit!

Tauriela
05.10.2020 4 z 5

Darcy Coast mám v oblibě, nejraději mám od ní Duch domu Ashburnů, ale novým kouskem v podobě Duchů rodiny Folcroftových nezklamala.
V knize se setkáváme se dvěma hlavními postavami, což je oproti autorčiným knihám velký rozdíl.
Konečně se tu hýbe a mluví více postav, než jen typický starý dům v hustě zalesněné krajině.

K samotné knize: Po začtení jsem byla ihned vtáhnuta do děje, přestože jsem původně měla rozečtenou jinou knihu.
Napjatá jsem knihu zkrátka musela dočíst.
Rozhodně bych ji nehodnotila negativně, jak tu čtu u ostatních.
V druhé polovině se sice dá předvídat, co se bude dít, ale rozhodně mě to neodradilo.
Oproti Craven Manoru je to příjemná změna a doporučuji dál

katchamccall
05.10.2020 3 z 5

Tohle byl trochu průser. Horor to není ani omylem. Spíš taková strašidelnější youngadultovka. Ještě víc nuda než Craven Manor. Tak snad příště.

FejKýý
05.10.2020 4 z 5

Bohužel za mě je to nejslabší příběh co u nás je ale taky i hodně krátký, konec se mě zdál velice urychlený a celkově mě to nějak zklamalo než ty minulé. Strašidelná za mě ta kniha vůbec nebyla. Dávám 3,5*.

Miretti
04.10.2020 3 z 5

Myslím, že méně je někdy více a nejde psát kvalitní příběhy v tak rychlém sledu, jak to dělá paní autorka.
Nebyl to špatný příběh, ale přišel mi psán poněkud ledabyle nebo možná by byl ideální jako čtení pro děti. Rozhodně nedosahuje kvalit předchozích autorčiných knih.

Lusle
04.10.2020 4 z 5

Mě se líbila, mohla být delší, přečteno za pár hodin.

inkara
03.10.2020 2 z 5

Podle názvu by člověk čekal, že se pro duchy najde víc prostoru. Námět zajímavý a myslím, že by se z toho mohla vyklubat mnohem delší a rozvitější kniha, kde by nebylo takové množství prázdných stránek.