Duchové rodiny Folcroftů

Duchové rodiny Folcroftů https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445694/bmid_duchove-rodiny-folcroftu-bun-445694.jpg 4 1160 322

Strašidelné domy série

Když jejich matka po havárii skončí v nemocnici v kómatu, Tara s bratrem Kylem jdou bydlet k prarodičům, které nikdy předtím neviděli. May a Peter Folcroftovi se zpočátku zdají být vřelí a okouzlující a jejich velký dům, schovaný v horách na kraji lesa, působí idylicky. Do té doby, než se začnou dít divné věci. Poté, co bouřka přeruší telefonní vedení, se i May začne chovat podezřele. Tara s Kylem se snaží předstírat, že se svými prarodiči tvoří spokojenou rodinku, ale zdánlivě prázdný deník spolu s jednou ze zamčených místností odhalí stopy vedoucí k pátrání po neodpustitelných lžích a tajemstvích, které se k příběhu rodiny Folcroftových vážou. A duchové začínají být neklidní...... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Fobos

The Folcroft Ghosts , 2017

WowKokinko
20.11.2020 2 z 5

Pohádka pěkná, ale neříkala reklama něco o královně hororů? trošku rychlokvaška mi to přišlo

Horalka5
19.11.2020 3 z 5

Příběh začal slibně, ale později se ukázalo, že to není žádný zázrak. Kniha neurazí, ale děj mohl být víc propracovanější, víc strašidelnější, ale možná je to jen tím, že už mám něco načteno...

mona.benny
16.11.2020 3 z 5

Pro mě nejslabší kniha. Za večer přečtená, neurazila, ale ani neohromila. Žádné složité vymýšlení děje, hlubší pointy příběhu. Jednoduchý strašidelný příběh, myslím ideální pro mého 13ti letého synovce.

ladyfromskye
13.11.2020 5 z 5

Další čtivý a svižně napsaný příběh čerpající inspiraci z kdysi tak populárních gotických hororů.
Žádné potoky krve, žadné drastičnosti, jen pár duchů, kteří chodí po domě a jeho okolí, mizejí v mlze a vynořují se z vody a...
Tohle já můžu... Tohle mě vyděsí spíš než třeba chlapík s motorovou pilou šaškující kdesi u mlýna. Sorry.

PéEm
09.11.2020 3 z 5

Nečetlo se to špatně,ale žádný zázrak. Každopádně nelituju času s knížkou stráveného.

Anetice15
08.11.2020 1 z 5

4. díl od této autorky byl pro mě zklamáním. Mám přečten zatím pouze 1. díl, který tedy aspoň pro mě nastavil laťku mnohem výše.
Tento příběh nebyl špatný, ale byla to spíše duchařina pro náctileté.

Knižní střípky
08.11.2020 2 z 5

Kniha jako taková byla opět velmi čtivá, to jí nelze upřít, nicméně to je z kladů asi tak vše. Vůbec bych se nebála dát jí přečíst své dvanáctileté dceři. Prostě toto pro mě není duchařina, u té se má člověk bát, má mít nepříjemný pocit, já se musela smát a to jsem mega strašpytel, ale toto fakt ne.

Sanny_happ
07.11.2020 3 z 5

Knížka mě bavila, ale je podle mě vhodná spíše pro mladší čtenáře.

Bee240
06.11.2020 4 z 5

Čtvrtou knihu od Darcy Coates mám přečtenou a jako předchozí tři se mi velmi líbila. Nebylo to tak duchařské jako předchozí knihy, ale husí kůži mi naháněli i živé postavy...především babička May a ukázalo se že oprávněně. Příběh začal zvolna setkáním vnoučat s prarodiči...a postupem času se to rozjelo do bizardních situací...kdy jsem si říkala, že babča je tedy pořádně narušena a ukázalo se že je. O zvraty nebylo nouze a každou chvíli babička May přišla s novou pravdou...nestačila jsem se divit a při představě jak někdo může takové věci vyprávět s klidnou tváří a láskyplným tonem mi opravdu přeběhl mráz po zádech.
I když tato kniha nebyla taková jako předchozí knihy stejně se mi líbila a čtení jsem si užila. Opět jako u předchozí knihy mi tu chyběl kocour :) a musím souhlasit s ostatními recenzemi že nebyla tak ..... nechci říct že nebyla tak dobrá ..... ale něco mi tam chybělo - proto dávám jen čtyři hvězdy z pěti. Těším se na další duchařský příběh od této autorky.

Jana92
05.11.2020 5 z 5

Tak,doctena cela serie knih a musim rict ze jsem z nich nadsena a tesim se na dalsi(pokud budou) :) Tato knizka mi nepripadala,stejne jako druha v serii, nejak strasidelna,spise bych ji brala jako oddechove cteni,ale i tak me nadchla a nedalo se prestat cist.Tento pribeh me,jako i ostatni 3,zcela pohltil :) Myslim ze by bylo fajn i filmove zpracovani knizek..

kercah
03.11.2020 4 z 5

Příběh se velice dobře četl, jen škoda, ze pasáž s duchy nebyla trochu delší a propacovanější.

PeM
03.11.2020 5 z 5

Kniha mě bavila, říkám si, že se asi autorka poučila ze svých předešlých knih, nestrká už do příběhů žádné fantasmagorické závěry, tento mi přišel už jako takový, který by se i v reálném životě mohl stát.... těším se na další.

lucka5460
03.11.2020 3 z 5

Za mě nejslabší z dílů. Cte se stale pekne, ale krom toho, ze se tam parkrat objevi slovo duch to moc ducharske neni. U Ashburnu jsem uplne hazela bobany, ale tady nic bohuzel. Navic vse jde priserne rychle, kniha o par stranach a jeste jsou prazdne strany mezi kapitolami, takze jsem se ani nedokazala do deje ponorit a uz byl konec. Na druhou stranu je to takove pohodove cteni a casu straveneho s knihou nelituji :)

Ondra_P
01.11.2020 5 z 5

Další příběh od Darcy Coates, který mě bavil stejně jako předchozí kniha Přízraky domu Carrowů nebo Duch domu Ashburnů. Jak je tu několikrát zmíněné, nejedná se o žádný nervy drásající horor, ale o zábavnou duchařinku :-)

essidaven
30.10.2020 4 z 5

Jelikož jsem knihu neotevírala s myšlenkou hororového žánru, nebyla jsem zklamaná. Po zkušenosti s DC už vím, že se jedná spíše o malinko duchařský a tajemný příběh. A ty mě baví. Vlastně mi dost vyhovuje, že horory od DC nejsou žádné brutální krváky. Alespoň jsem knihu odkládala s pocitem, že všechno dobře dopadlo. Je to vlastně taková okořeněná pohádka. Víte, že dobro zvítězí nad zlem, ale stejně vás kniha drží v napětí až do konce a můžete si užít čtivý příběh. To Darcy umí. A překvapivé okamžiky tam také jsou. A u Folcroftů byl celkem na úrovni i konec, nic překombinovaného jako třeba v Carrow. Takže se budu těšit na další tajemný barák v oddechovém příběhu.

Tereyciiik
29.10.2020 4 z 5

Určitě se budu opakovat ale...
Dokud jsem nedočetla do konce, byla jsem napnutá jak kšandy. Příběh byl neotřelý a napínavý, s pěknou duchařskou tématikou, občas jsem se i vážně bála :-)
Ale bohužel ten konec. Nebyl to takový vrchol, jaky jsem čekala, po přečtení takové knihy. Ale moc se mi líbila hlavní hrdinka, které nebyla hloupá, jak to v takových knihách většinou je a také, že si nenechala nic nabulikovat a měla vlastní rozum a tomu fandím.
Celkově kniha byla pěkná a pouštím se do další.

Hanifa
29.10.2020 3 z 5

Oproti predchozim kouskum je tento slaby. Urcila bych to pro nactilete (15 a mene). Presto se tesim na dalsi dilko, bude-li, a doufejme brzy.

Irsaf
28.10.2020 4 z 5

Překvapivě se mi tahle knížka líbila víc než Duch domu Ashburnů...
Moc hororové to není, ale čte se dobře a rychle...

blackoutzuzi
26.10.2020 3 z 5

Když pominu fakt, že se nejedná o regulérní horor, tak mě ale příběh moc bavil! Velmi svižný, čtivý, krátký, ale klidně bych ocenila, kdyby autorka přidala tak sto stránek navíc :) Pokud ale budu srovnávat s autorčinou předchozí knihou Přízraky domu Carrowů, tak ta se mi líbila mnohem víc, jak po "hororové" stránce, tak i co se týče námětu. Takže pokud hledáte pořádný hororový příběh, nejsem si jistá, zda vás tato kniha plně uspokojí.

sgjoli
24.10.2020 2 z 5

Přemýšlím, jak tuto knihu vlastně hodnotit. Četla se velmi dobře, příběh hladce plynul kupředu. Autorka už je dostatečně vypsaná na to, aby napsala svižný příběh bez nějakých zádrhelů, které by děj nějak zdržovaly a zpomalovaly.
Ale! Duchové rodiny Folcroftů mají být hororem. Jenže tohle žádný horor prostě nebyl, za mne fakt ne. Některé věci byly dost předvídatelné, obsahově to bylo na mne příliš ploché a jaksi slabé. Námět nebyl vůbec špatný, rozhodně měl potenciál, ale autorka ho absolutně nevyužila. :-( Strašidelnou, tajemnou, napínavou atmosféru jsem tu příliš nezaznamenala, ač zrovna u hororů bych to očekávala. Celkově mi kniha vyznívala spíš jako rodinné (psychologické?) drama, v němž se tu a tam vyskytne nějaký ten zcela neškodný duch, u kterého tady ale člověk nemá šanci mít strach nebo cítit aspoň nějaké mrazení v zádech. Nic strašidelného či děsivého se tady vůbec nekoná.
Postavy samy dost o sobě byly také dost ploché, vykreslené byly jen povrchně, nijak zvlášť jsem k nim nepřilnula. Po dočtení knihy jsem měla dojem, že na konci vím o postavách stejně málo, jako když jsem to začínala číst. Hrdinové této knihy jsou nevýrazní a velmi snadno zapomenutelní.
Takže ve výsledku 2 a půl hvězdy. Četlo se to dobře, ale k hororům to má dost daleko - rozhodně jsem od knihy nedostala to, co bych od hororového příběhu čekala.