Duchové rodiny Folcroftů

Duchové rodiny Folcroftů https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445694/bmid_duchove-rodiny-folcroftu-bun-445694.jpg 4 1160 322

Strašidelné domy série

Když jejich matka po havárii skončí v nemocnici v kómatu, Tara s bratrem Kylem jdou bydlet k prarodičům, které nikdy předtím neviděli. May a Peter Folcroftovi se zpočátku zdají být vřelí a okouzlující a jejich velký dům, schovaný v horách na kraji lesa, působí idylicky. Do té doby, než se začnou dít divné věci. Poté, co bouřka přeruší telefonní vedení, se i May začne chovat podezřele. Tara s Kylem se snaží předstírat, že se svými prarodiči tvoří spokojenou rodinku, ale zdánlivě prázdný deník spolu s jednou ze zamčených místností odhalí stopy vedoucí k pátrání po neodpustitelných lžích a tajemstvích, které se k příběhu rodiny Folcroftových vážou. A duchové začínají být neklidní...... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Fobos

The Folcroft Ghosts , 2017

Areska7
28.12.2020 5 z 5

Hodně recenzí na tuto knihu zní, že je ze série nejslabší. Já s tím nesouhlasím, mě kniha bavila a právě možná tou "čistou duchařinou". Žádný příšery, co plivou kdovíco, na to já nejsem, ale duchy, to ano. A tady jsem byla spokojená, atmoška mi taky vyhovovala a psycho babča taky v pořádku :-)

Monty196
27.12.2020 3 z 5

Zatím mám přečtené všechny knihy od autorky. Každá kniha mě neskutečně bavila a vyděsila. Tentokrát se ji nepodařilo, mě příběhem vyděsit.
Čtení mě bavilo a měla jsem přečteno za dva večery, ale myslím, že už v první polovině bylo jasné jak to celé bude.. Kdo, co a proč..
Nemyslím si, že by to byla snad špatná kniha, ale jen taková oddychovka od hororů.
Autorka i přes tuto knihu zůstává mojí oblíbenkyní a těším se na další její příběh.

Johhanka79
27.12.2020 4 z 5

A nenudila jsem se. Přečteno jedním dechem. Ano, kniha je jednoduchá, předvídatelná, ale bavila jsem se. Dávám čtyři hvězdičky. Škoda, že autorka více nevyužila potenciál a knihu zbytečně uspěchala. Zasloužila by si více stran:-)

ElfkaEleanor
21.12.2020 4 z 5

Dej byl od začátku poměrně průhledný. Chybělo to obvykle napětí. Pointa byla překvapivá jen částečně... Přesto byla kniha stále nadprůměrná, být v rámci série se jedná o slabší dílo.

happy-smile
20.12.2020 3 z 5

Duchařské příběhy mám ráda a četla jsem všechny předchozí knihy Darcy Coates. Tento příběh se mi zdál nejslabší, spíše jako kniha pro děti, takže jej hodnotím třemi hvězdičkami. Jinak ale pro milovníky tajemna určitě doporučuju. I když to bylo trochu slabší, tak mě to i tak bavilo a těším se na další knížky autorky.

Disinka
19.12.2020 5 z 5

Opet vybornej kousek :-) pribeh byl moc napinavej, i kdyz to postradalo (pro me osobne) vic te duchariny jako v predchozich knihach... Tak jsem se zazrala a htela vedet jak to dopadne, ze jsem ji dokazala "slupnout" za 8hodin...

verka5083
17.12.2020 2 z 5

Troufám si říct, že tahle kniha je snad nejslabší, kterou jsem od autorky četla. U každé knihy jsem se bála a líbil se mi dej. U této knihy mě děsilo, když jsem byla už někde na straně 150 a stále mi ani srdce nebušilo. Trochu mi to připadá, že to má autorka na preskáčku. První kniha byla skvělá, druhá nic moc, třetí kniha byla zase pěkná atd... Tudíž doufám, že další kniha bude výborná.

nik077
13.12.2020 4 z 5

Tato byla moje třetí kniha od autorky, ale musím uznat, že asi nejslabší. Ale ráda si přečtu její další knihy.

maxx
11.12.2020 5 z 5

Opět skvělý příběh

Lukeronka
11.12.2020 5 z 5

Další skvělý díl, možná ještě lepší než ty předchozí. Jediné mínus je, že je to tak krátké, přečteno za chviličku

veronika3878
07.12.2020 3 z 5

Tajemná, nenáročná jednohubka, přečtená za jeden večer. Příběh, který neurazí ani nenadchne. Horor jsem ani neočekávala, protože tento žánr podle mě nesplnuje ani jedna kniha od autorky. Ale čte se to vlastně samo.

Kexina
06.12.2020 3 z 5

Soudě podle posledních dvou knih, autorce dochází nápady na další příběhy, a tak se tentokrát rozhodla napsat lehce duchařský příběh pro děti.
Napětí, zadržený dech nebo mrazení v zádech tak čtenář tentokrát nezažije, ale jako nenáročné čtení na jeden večer je kniha přijatelná.

SpiritOfBook
06.12.2020 3 z 5

Baví mě označení horor pro tuto knihu. Ten to rozhodně není. Je to jen tajuplné, neškodně pohádkové vyprávění o dvou dětech, co musí žít nějakou dobu s prarodiči, které nikdy neviděly. A o jejich starobylém domě a rodinných tajemstvích. Ale když přistoupíte na tuhle hru, sem tam skousnete nějakou tu hloupost anebo naivitu, což je pro Darcy Coates typické, tak si tuhle jednohubku s vcelku předvídatelným dějem i užijete. :)

simona g.
04.12.2020 4 z 5

Mám její knížky ráda, místy extra pohltí a těšíte se na další sednutí si ke čtení, některé zhltnete za pár hodin. Tahle byla fajn, ale asi nejslabší ze všech, co jsem od ní zatím četla. Ale zase za přečtení stojí, to joooo :-).

annettka1098
03.12.2020 3 z 5

Milá duchařská povídka. Duchařiny moc nečtu. Naposledy jsem četla Zimní lidé a na můj vkus to bylo moc. Toto bylo celkem uvěřitelné. Velmi dobře se to čte, chvílemi jsem byla dost napnutá co se stane a jak to tedy bude. Líbilo se mi to. Jako povídka na večer u krbu ideální.

Murasaki
30.11.2020 5 z 5

Stejně jako u těch předešlých, jsem se i na tento díl moc těšila. Anotace mě zaujala snad ze všech nejvíce. Po přečtení po většinou negativních recenzí jsem měla smíšené pocity, ale víte co? Mně se to fakt líbilo! Sice jsem se vůbec nebála, jako u předchozích knih, které ve mně vyvolaly aspoň malý pocit strachu, ale kniha byla napínavá a já se nemohla dočkat odhalení tajemství rodiny Folcroftů. A byla jsem opravdu překvapená. Taky proto jsem knihu přečetla za jediný den. Ano, stihla jsem to i když mám dítě. :D

Mesicnililie
28.11.2020 2 z 5

Popis knihy byl slibný ale kniha sama o sobě nic moc.
Taková rychlovka. U ostatních knih autorky jsem se lekla i bála a napjatě čekala co bude dál. Tady jsem čekala kdy přijde nějaký ten strach a bohužel jsem se nedočkala. Škoda. Na knihu jsem se těšila a tohle je zklamaní.

IvetKl
24.11.2020 2 z 5

Tak toto se autorce moc nepovedlo. Vypadalo to na slibnou zápletku s příchutí thrilleru, ale autorka nesmyslně utnula konec a přidala tomu přitroublý happy end.

sonalana
21.11.2020 5 z 5

Výborná kniha. Po přečtených recenzích jsem měla obavy, ale kniha je zajímavá, dobře a rychle se čte, příběh je napínavý po celou dobu. Jsem z ní opravdu nadšená a všem doporučuji přečíst.

Turante
20.11.2020 2 z 5

No, mělo to tedy větší potenciál, než co z toho nakonec vzniklo. Pěkná oddychovka, snad bude příští kniha lepší.