Duchové rodiny Folcroftů

Duchové rodiny Folcroftů https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445694/bmid_duchove-rodiny-folcroftu-bun-445694.jpg 4 1155 322

Strašidelné domy série

Když jejich matka po havárii skončí v nemocnici v kómatu, Tara s bratrem Kylem jdou bydlet k prarodičům, které nikdy předtím neviděli. May a Peter Folcroftovi se zpočátku zdají být vřelí a okouzlující a jejich velký dům, schovaný v horách na kraji lesa, působí idylicky. Do té doby, než se začnou dít divné věci. Poté, co bouřka přeruší telefonní vedení, se i May začne chovat podezřele. Tara s Kylem se snaží předstírat, že se svými prarodiči tvoří spokojenou rodinku, ale zdánlivě prázdný deník spolu s jednou ze zamčených místností odhalí stopy vedoucí k pátrání po neodpustitelných lžích a tajemstvích, které se k příběhu rodiny Folcroftových vážou. A duchové začínají být neklidní...... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Fobos

The Folcroft Ghosts , 2017

michaelaaa5
21.02.2021 5 z 5

Duchové rodiny Folcroftů byla moje první přečtená kniha z žánru hororů, takže jsem nevěděla co můžu od knihy očekávat. Nakonec se však nejednalo o žádný nervy drásající horor, ale příběh s duchy, na jehož konci dojde k odhalení rodinného tajemství Folcroftů.

Warty
21.02.2021 3 z 5

Bát se u knihy rozhodně nebudete, ale i tak je to vcelku napínavý příběh. A samozřejmě nemůže chybět odhalení rodinného tajemství. Mně se kniha líbila, na víkendové čtení ideální.

Noctua8
19.02.2021 2 z 5

Rozhodně slabší kousek ze série Strašidelných domů. Zápletka ani postavy nejsou nijak zvlášť propracované, i když téma bylo nastartované dobře. Je to škoda.

Marivetka2101
18.02.2021 4 z 5

Dostala jsem tuto knihu k narozeninám a sfoukla jsem ji na dva tahy - vzhledem k dvojici hlavních hrdinů bych jako cílové čtenáře označila náctileté čtenáře. Příjmné, lhece mrazivé čtivo.

Owain
16.02.2021 3 z 5

Taková oddechová duchařina, bát se teda nebudete. =)

MMacicekk
16.02.2021 5 z 5

Darcy Coates jsem si oblíbila hned první knihou Duch domu Ashburnů. U této knihy jsem se bála, že bude slabá, a to jen proto, že má celkem málo stran. Chyba! Po Ashburnech se jednoznačně jedná o její nejlepší knihu. Skvělý příběh, který má jasně danou dějovou linku, ale konec a rozuzlení vás velmi překvapí. Já si ji užila od první stránky až do té poslední. Skvělé hlavní postavy, i ty vedlejší. Nic není takové, jaké se na první pohled zdá. Rozhodně doporučuji!

wlado
13.02.2021 3 z 5

Milá, vcelku pútavá kniha, ktorá má od hororu ďaleko, no ako jemná ducharina sa dá čítať. Knižka je skôr určená pre mladších čitateľov, no poteší aj staršie generácie.

maximus13
03.02.2021 2 z 5

Nejedná se o horor, ale milou duchařinu. Rychle přečteno. Bohužel se nebudete ani trochu bát.

PetaZ
01.02.2021 4 z 5

Ctiva, ale nejslabsi ze vsech, co jsem zatim cetla

Sajmonik
31.01.2021 5 z 5

Musím říct, že t3nto díl mě nejvíc pohltil a zaujal a opravdu se mi líbil zatím že všech nejvíc

Ivuska97
31.01.2021 4 z 5

Od autorky už jsem četla lepší knihy, ale nezklamala :)
Četlo se to samo :) 4*

30.01.2021 3 z 5

Zajímavý příběh :)

Olaf74
29.01.2021 5 z 5

Ježíšek donesl třetí díl. Přečteno jedním dechem za páteční večer. Takže za mě pět kousků.

LucySmile
28.01.2021 2 z 5

Třetí knížka od této autorky a tentokrát velké zklamání. Vůbec to nebylo děsivé a duchů se to týkalo spíše okrajově. Tématem bylo zkoumání lží a rodinné historie. Celkově byl příběh zvláštní a některé situace velmi nepravděpodobné. Opravdu by dokázala 14 letá holka řídit auto?

Luciáš01
25.01.2021 5 z 5

Konečně jsem se dostala k další knize od autorky Darcy Coates a příjemně mě překvapila.

Kniha vypráví o sourozencích – Taře a Kylovi –, kteří po autonehodě jejich matky skončí v péči svých prarodičů. Háček je ale v tom, že své prarodiče nikdy předtím neviděli, a přitom ani netuší, z jakého důvodu. May a Peter jsou zpočátku ukázkoví prarodiče. Po nějaké době se ale začnou dít divné věci a vyvstávají stále nové a nové pochybnosti o tom, co jsou vlastně babička s dědečkem zač, co se v domě děje a co vše stojí za autonehodou matky a za tím, že vlastně své prarodiče nikdy nepotkali.

Musím uznat, že kniha se mi moc líbila. První půlka příběhu byla celkem napínavá, člověk moc netušil, kam se bude dále ubírat, ale pak do sebe začaly věci pomalu zapadat. Jako bonus je to první kniha autorky, kde konec nebyl extrémně přepálený, ale zároveň byl nepředvídatelný. V knize se sice občas objevilo něco málo absurdního, ale v rámci možností dobrý. Další plusový bod má autorka za to, že v knize se odehraje spousta nečekaných situací a odkryje mnoho tajemství.

Naopak bych knize vytkla to, že si s ní autorka oproti předešlým dílům méně vyhrála. Pamatuji si, že v příbězích z ostatních „domů hrůzy“ jsem byla z popisů postav, prostředí a všeho okolo úplně nadšená, ale tady to bylo jen „hezký“.

Celkově bych knihu hodnotila kladně, líbila se mi a byla rychle přečtená, čehož si my matky na mateřské dovolené občas i ceníme :-D. Styl psaní opět perfektní, a to i přesto, že si autorka mohla více vyhrát s popisy a děj lépe rozvést. Nejedná se o děsivý horor, dílo bych spíše přirovnala ke krásné hororové povídce. Každopádně pokud se vám líbily i předešlé knihy Darcy Coates, tak tuto určitě doporučuji.

edith79
24.01.2021 4 z 5

Útlejší knížka přečtená na jeden zátah. A líbilo se mi to. O popisu strašidelného prostředí se u Darcy Coates není třeba rozepisovat, to zvládá autorka dokonale. Vzhledem k věku hlavních postav to tentokrát bylo více pro náctileté, ale to mi nijak nevadilo. Bálo se u toho hezky a vzhledem k zajímavému rozuzlení si myslím, že kniha mohla být o nějakou tu stránku delší. I tak spokojenost a těším se na duben.

Amitiel76
22.01.2021 4 z 5

Kniha byla taková příjemná jednohubka. Skvěle se četla, a stránky mizely rychle pod rukama. Děj byl napínavý, měl spád a atmosféra starého domu na samotě, kde našli dočasný azyl dva sourozenci, mě doslova vtáhla do sebe.
Nedá se říct, že bych se při čtení bála, nebo se strachy ohlížela přes rameno, jak se u takovýchto knih nejspíš očekává, ale i tak bych ji hodnotila plným počtem hvězd.
Nebýt toho zpackaného konce.... A ten mě opravdu rozhodil. To jako fakt? Až takhle? Jakoby toho už autorka měla dost, a nevěděla jak dál. Tak vymyslí takovouhle blbinu...a ještě sfoukne konec na několika málo stránkách. Bohužel. Už je to asi její zvyk. Protože tohle nebyla první její kniha, která mi totálně vytřela zrak :-)))
Škoda. Za ten konec jednu hvězdu ubýrám...

Dragounova96
20.01.2021 5 z 5

Moc hezký díl, těším se na další!! :)))

HockeyGirl
16.01.2021 4 z 5

Třetí knížka, kterou jsem od Darcy přečetla. Jejích styl psaní se mi líbí a proto jsem byla zvědavá na další knížku. Mám ještě Tajemství sídla Craven Manor tak jsem na ni zvědavá, jak se mi bude nebo nebude líbit. V této knížce se opět objevily duchové a příběh byl napínavý, zajímavý a taky trochu strašidelný. I když to není takový typ hororu, že by se tam pořád dělo něco strašidelného a měli jste z toho pak noční můry nebo špatný pocit, že je někdo za Vámi. Přesto mám takové horory ráda, protože tam nejsou jenom duchové, co je na rodině Folcroftů, zvláštní a tajemné. Tara s Kylem nakonec zjistí, že v domě nevidí jen duchy, ale že jim prarodiče neřekli pravdu o jejich matce a co se všechno stalo, než za nimi jejich vnoučata dorazila. Dávám 4*, protože některé pasáže byly dost přitažené za vlasy, ale jinak se mi knížka líbila a těším se na další díla od Darcy.