Duchové rodiny Folcroftů

Duchové rodiny Folcroftů https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445694/bmid_duchove-rodiny-folcroftu-bun-445694.jpg 4 1155 322

Strašidelné domy série

Když jejich matka po havárii skončí v nemocnici v kómatu, Tara s bratrem Kylem jdou bydlet k prarodičům, které nikdy předtím neviděli. May a Peter Folcroftovi se zpočátku zdají být vřelí a okouzlující a jejich velký dům, schovaný v horách na kraji lesa, působí idylicky. Do té doby, než se začnou dít divné věci. Poté, co bouřka přeruší telefonní vedení, se i May začne chovat podezřele. Tara s Kylem se snaží předstírat, že se svými prarodiči tvoří spokojenou rodinku, ale zdánlivě prázdný deník spolu s jednou ze zamčených místností odhalí stopy vedoucí k pátrání po neodpustitelných lžích a tajemstvích, které se k příběhu rodiny Folcroftových vážou. A duchové začínají být neklidní...... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Fobos

The Folcroft Ghosts , 2017

Jarmila97
13.01.2021 5 z 5

Kniha při které se mi jako vždy tajil dech. Tahle spisovatelka je vážně skvělá a její knihy mají úžasný dej. Už se těším na další vydání její knihy

postrach
12.01.2021 5 z 5

Dalsi super napinava ducharina.kniha plna lzi a mrazivych tajemstvi.Ten zaver ...Super!

kachnat
12.01.2021 5 z 5

Mě se opět líbila, příjemné čtení, duchařina, trochu jiné než předchozí knihy.

1bublina
11.01.2021 4 z 5

Tahle byla pro mě druhá ze série Strašidelné domy (první byla Duch domu Ashburnů) a je to tedy velký rozdíl. Jak už tu někdo zmiňoval, je to spíše takový příběh pro teenagery. Nebála jsem se. Ale na druhou stranu se to lehce četlo a příběh měl spád. Nerada dávám knize špatné hodnocení, když se dobře čte, takže ode mě 4 hvězdičky, i když by zasloužilo spíše 3,5.
ČV 2021 - 13. Kniha, jejíž název se skládá z 21 písmen.

terezarath
08.01.2021 4 z 5

Četla jsem z téhle série už všechny knihy... A jsem na vážkách, co si myslet. Autorčina literární činnost je jako horská dráha. První díl ušel, druhý byl lepší, další byl sice lepší příběhově a stylisticky, za to hororové prvky zmizely. A u tohohle si nemůžu pomoc, ale přišlo mi to jako pubertální duchařina. Neříkám, nebylo to špatně napsané, jen už začínám mít bordel v tom, jaký je autorčin styl psaní a co je vlastně její cílová skupina.

Roseblood
08.01.2021 3 z 5

Mám moc ráda staré strašidelné domy. Rozhodně příběh nebyl špatný. Kniha se moc dobře četla, až bych skoro řekla, že děj ubíhal opravdu příliš rychle.

Hlavní hrdinové Tara a Kyle byli fajn. Jejich prarodiče působili moc mile, takže jsem hned pojala podezření ale takové rozuzlení příběhu mě nenapadlo, takže jsem překvapená byla.

Mělo to chvílemi opravdu moc pěknou atmosféru, třeba ty části okolo jezera nebo les. Kdyby tam nebyli duchové, skoro by mi to připadalo jako takové smutné, rodinné psychologické drama.

Líbilo se mi místo, kde se příběh odehrával. Duchové nejsou nijak strašidelní ale to mi nevadilo.

Celkově mi knížka přišla plošší, jakoby se ten bezva námět z nějakého důvodu pořádně nerozvedl. Četla jsem ne příliš nadšené komentáře a z některými bohužel musím souhlasit, dá se říct, že je to zatím autorčina nejslabší kniha. Je to taková uspěchaná jednohubka, které kdyby se dalo o kousek více času a péče mohla být opravdu bezvadná. Ale jinak mě bavila, přečetla jsem ji za dvě hodiny.

Pokud se nechcete nějak extrémně bát, nemáte rádi pořádné lekačky ale přece jen by jste rádi nějaký příběh s duchy tak vám knížku klidně mohu doporučit. Není to náročný příběh, pro kterém vám budou stát vlasy na hlavě ale pohodová jednorázovka.

Hodnocení: 3,5/5*

preciousek
06.01.2021 5 z 5

Právě docteno a za mě teda top knížka od autorky... Párkrát jsem četla s otevřenou pusou... Doporučuji a už se moc těším na další, která vychází v dubnu...

Hotovson
05.01.2021 3 z 5

Zatim pro mě nejslabší díl ze všech čtyř domů. Nevim proč, ale duchové vůbec nebyli děsivý a ten barák už vůbec. Hlavně nebyl ani pořádně popsanej a až na pár zamčenejch pokojů a vrzající schody tam nebylo nic, co by navodilo atmosféru místa a tim umocnilo i nějaký napětí a strach. Možná to jezero, to celkem ušlo. Nejsem žádnej protřelej čtenář duchařin a celkem se i bojim a stačí mi málo, ale tady jsem se nebál vůbec. Bylo to spíš takový lehčí čtení, možná to mělo větší potenciál, kterej ale zůstal nevyužit. Ale série se strašidelnejma barákama se mi líbí a určitě budu číst i další díly.

Morgaine07
05.01.2021 4 z 5

Kniha se dobře četla tak jako předešlá díla autorky

lost.in.books
05.01.2021 5 z 5

Hodnocení: byl to můj první přečtený horor a byla jsem opravdu upřímně nadšená! Určitě si v budoucnu mám v plánu přečíst zbývající 3 autorčiny knihy a více se začít zaměřovat na horory.
__
Autorčin styl psaní mi sedl,kniha se díky tomu četla rychle a byla velice čtivá. Styl psaní mi ke knize sedl, děj autorka zbytečně neprodlužovala, akorát bych o trochu více rozvedla ten konec,který na mě byl moc uspěchaný.
__
Děj byl úplně bombastický! Kniha mě byla schopna hned od začátku vtáhnout do děje a začetla jsem se vážně ihned po pár úvodních stránkách .
V knize bylo mnoho zvratů a okamžiků, které bych za žádných okolností nečekala, vyskytly se zde i snadno předpovídatelné události, asi jako v skoro každé knize .
Velice obdivuji autorčinu fantasii, protože ty vymyšlené nadpřirozené prvky v knize byly skvělé! A to samé platí i o úžasné a temné atmosféře,která provázela knihu od začátku do konce????.
__
Oblíbila jsem si i hlavní hrdiny příběhu -sourozence,kteří mezi sebou měli velice pevný a moc hezký sourozenecký vztah. Stáli při sobě stůj co stůj a vzájemně se podporovali v těžkých chvílích .
__
Pokud jste milovníci temnějších a hororových knih,tak Vám tuto mohu velice doporučit.

Korsika
04.01.2021 3 z 5

Dávám 3*, ale osobně mě kniha moc nepostrašila. Jedná se o klasickou duchařinu. A nejspíše proto, že jsou hlavní hrdinové náctiletí, kniha je i celkovým vyzněním vhodná spíše pro čtenáře 12 - 15 let. Osobně jsem čekala něco jiného.

Lucijáš276
04.01.2021 5 z 5

Ale jooo, mě to opět bavilo!:)
Darcy píše tím svým stylem, který se rychle čte a děj ubíhá sám o sobě plynule. Její knihy mě opravdu baví, protože je to takové lehké čtení, u kterého si člověk odpočine a případně úplně vypne. Zároveň si člověk uvědomí, jak i v těch nejtěžších chvílích sourozenci drží spolu, navzájem se povzbuzují a jsou si oporou.
Těším se na další díl!!!:)

Hanca91
01.01.2021 3 z 5

Sérii o strašidelných domech jsem si velmi oblíbila.

Neřekla bych, že tato kniha byla v sérii nejslabší, ale pro mne byla nejméně strašidelná. Taková až pohádková. Lehce mi připomínala příběh o Jeníčkovi a Mařence.

Byla jsem zvyklá si u knih Darcy Coates ohryzat strachy nehet na palci, k čemuž tentokrát nedošlo. No nevadí, alespoň mi do vydání další knihy pořádně naroste a Darcy to příště určitě napraví...

greenie05
30.12.2020 4 z 5

Trochu mě překvapilo, že má tahle kniha z dosavadních čtyř knih nejnižší hodnocení, protože za mě je druhá nejlepší. Knihu jsem přečetla za jeden večer a i když to z jedné části bylo kvůli nízkému počtu stran, tak to zároveň způsobila Darcy Coates a její talent pro čtivost. Přiznejme si to, ona prostě opravdu psát umí, člověk se od knihy nemůže odtrhnout. (Nebo alespoň v mém případě :D)

A teď k samotnému příběhu. Tara a Kyle mi byli hned sympatičtí, další věc, co autorka umí, psát sympatické postavy. Příběh se zase odehrává ve starém domě, kde zřejmě straší. Zároveň tu ale máme podivné prarodiče a jejich podezřelé chování. Líbí se mi, že se pořád něco děje, v každé kapitole se člověk dozví něco nového a příběh se posune, ani jednou jsem se nenudila. Ale musím se přiznat, že se u téhle knihy pocit strachu nedostavil, což mě upřímně docela zklamalo. Navíc jsem si už u autorky zvykla, jakým způsobem píše konce, jestli šťastné nebo spíš tragické, takže mi tak nějak od začátku bylo jasné, jak to skončí. Ale i tak na konci dokázala autorka vytvořit zvrat, který jsem absolutně nečekala. Já někdy od půlky knihy začala vytvářet různé teorie, jak by to asi mohlo skončit a byla jsem si tím už skoro jistá a pak tam zničehonic přijde ten "wtf moment" :D To je další z věcí, co Darcy Coates dokonale umí.

Takže celkově hodnotím knihu čtyřmi hvězdami, což si myslím, že není vůbec špatné :D Těším se na její další knihy, které by měly v Česku už brzy vyjít. :)

suiteki
29.12.2020 4 z 5

Kniha se mi moc líbila a vůbec si nemyslím, že by byla nejslabší ze všech 4 dílů(pokud nepočítáme stránky). Je pravda, že občas se tam vyskytuje podobnost s prvním dílem, ale ten konec byl super. Rozuzlení zápletky mě překvapilo a těším se na další knížky od autorky.

elena2054
29.12.2020 5 z 5

Mně se kniha líbila, tajemno jsem cítila.
Jako proklad těžšími knihami je to skvělý relax.

BlueTer
28.12.2020 3 z 5

Moje druhá od spisovatelky. Trochu slabší než ta první, ale pořád dobrá. Příběh mě hned vtrhl a nepustil až do konce. Zápletka byla zajímavá a konec taky.
Můžu jen doporučit.

raylenka
28.12.2020 4 z 5

Je to vlastně taková milá duchařina a ačkoliv příběh je uzavřený, myslím, že měl větší potenciál, je škoda, že kniha nebyla delší. Ale k Darcy to sedí, nedá se moc srovnávat s předešlými knihami, ale potěšila, četlo se to samo. I tak má kniha super atmosféru, dokonce jsem se občas i trochu bála :D

Pazďa
28.12.2020 3 z 5

Fajn kousek, moje první od autorky, chystám se na další. Je to pěkně čtivé, příběh rychle utíká, konec hezky zvládnutý.

Blondebookdevil
28.12.2020 5 z 5

Trochu mě "odrazovalo", že je knížka tak tenoučká - jednak že ji přečtu příliš rychle a také že bude nějak uspěchaná. To první se vyplnilo, to druhé naštěstí ne.
Již od začátku jsem příjemně vplula do příběhu a jako bych se stala kamarádkou sourozenců Tary a Kylea, kteří po matčině nehodě musí na čas bydlet k prarodičům, které však vidí poprvé. Zjišťují, že babička s dědou jsou milí lidé, babi vyvařuje samé dobroty a dala by jim první poslední. Dědeček je trochu odměřený, ale je vidět, že se také snaží. Přesto se sourozencům ve starém domě nespí úplně dobře a okolí je také něčím divné. Zarostlé náhrobky, jezero a betonový bunkr, k tomu vyhýbavé odpovědi prarodičů. Když Tara najde ve skříni zapadlý matčin deník, rozbíhají s bratrem vlastní pátrání a jsou nemile překvapeni...
Na pár stranách Darcy Coates vykouzlila poetickou duchařinu, kterou zvládnete během jednoho dlouhého zimního (pro mě aktuálně větrného) večera. Nemohu jinak než za plný počet hvězdiček a už se těším na další rok a nové autorčiny knížky!